Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Tak to bude musieť predavajuci zaplatiť aj ten poplatok za výkon? ;-(

Áno https://www.minv.sk/?Zmena_drzby_vozidla_od_1_1_2023
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa oco13 »

Toto je tam zaujímavé
Pri prevodoch držby vozidiel má povinnosť uzavrieť novú poistnú zmluvu nový držiteľ vozidla. Nový držiteľ vozidla (kupujúci) je povinný sa na žiadosť orgánu evidencie vozidiel preukázať platným potvrdením o poistení zodpovednosti alebo predbežným poistením zodpovednosti.
Teda ak predávajúci ide auto odhlásiť a nemá od nového majitela PZP tak si môže pískať a nič neodhlási.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa martincichy »

Odhlasi. Ja som odhlasoval hned rano ako prvy v okrese, tak pri mne maturovali aj policajti. Stacilo im stare PZP - teda PZP od predavajuceho.
cehotic
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.03.2020 09:41
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa cehotic »

Je v tom ako vždy kvalitný bordeľ.

1) Registračný poplatok (v budúcnosti) eko poplatok platí pôovodný majiteľ, ak príde na políciu so splnomocnením...

2) Veľký TP sa odovzdáva na polícií a malý v ktorom sú údaje pôvodného majiteľa si berie nový majiteľ a jazdí s ním pokiaľ mu nepríde kurierom nový...

3) Ak si chcete ponechať ŠPZ, musíte prísť s pôovodným majiteľom na DI, iná možnost nie je.

4) Pri odhlasení so splnomocnením potrebujete PZP nového majiteľa.

Celé to zasa len komplikuje veci. Akoto, že v takom UK je možné prísť a kupiť si auto 24/7 aj cez víkend ? Prepis sa da robiť online a robí ho systém automatický (žiadné čakanie do pondelka, kedy policajti ručne robia prepisy podané online...)

Na Slovensku len útopia. Tu si musíte brať minimálne deň voľna isť s majiteľom na DI ak nechcete riskovať, že Vás obabre.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa oco13 »

martincichy napísal: 04.01.2023 10:56 Odhlasi. Ja som odhlasoval hned rano ako prvy v okrese, tak pri mne maturovali aj policajti. Stacilo im stare PZP - teda PZP od predavajuceho.

4) Pri odhlasení so splnomocnením potrebujete PZP nového majiteľa.
Tak kto má pravdu?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
celerb
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 24.10.2007 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa celerb »

Budúci týždeň si idem prihlásiť vozidlo, ktorého pôvodný majiteľ urobil na mňa odhlášku koncom roka 2022, čiže po starom. Môžem na polícii žiadať, že si ponechám pôvodné ŠPZ v zmysle nového zákona o registrácii vozidiel platného od 1.1.2023? Vozidlo prechádza do iného okresu.
zuzu2
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa zuzu2 »

Dnes som riešil po starom odhlášku do iného okresu, po novom teda prepis na majiteľa do iného okresu. Policajti v tom ešte tiež trošku tápu, ale malo by to vyzerať takto: 1. kupujúci aj predávajúci sú pri okienku, predložia oba TP a PZP na nového držiteľa, zaplatia správny poplatok,odchádzajú s veľkým TP. 2. predávajúci má splnomocnenie od kupujúceho, predloží veľký TP, svoje PZP ,zaplatí kolok, obchádza bez dokladov, tie prinesie kurier rovno novému držiteľovi (malý TP odovzdá kurierovi). Trošku kostrbaté, ale snáď sa to časom zharmonizuje.
zuzu2
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa zuzu2 »

Celerb značky si môžeš nechať staré, vlastná skúsenosť zo včera, aj keď cez eslužby.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa oco13 »

A riešil tu už niekto, alebo má niekto vedomosť dokedy budú platiť súbežne oba druhy značiek??
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa martincichy »

cehotic napísal: 04.01.2023 11:59 Je v tom ako vždy kvalitný bordeľ.

1) Registračný poplatok (v budúcnosti) eko poplatok platí pôovodný majiteľ, ak príde na políciu so splnomocnením...

2) Veľký TP sa odovzdáva na polícií a malý v ktorom sú údaje pôvodného majiteľa si berie nový majiteľ a jazdí s ním pokiaľ mu nepríde kurierom nový...

3) Ak si chcete ponechať ŠPZ, musíte prísť s pôovodným majiteľom na DI, iná možnost nie je.

4) Pri odhlasení so splnomocnením potrebujete PZP nového majiteľa.

Celé to zasa len komplikuje veci. Akoto, že v takom UK je možné prísť a kupiť si auto 24/7 aj cez víkend ? Prepis sa da robiť online a robí ho systém automatický (žiadné čakanie do pondelka, kedy policajti ručne robia prepisy podané online...)

Na Slovensku len útopia. Tu si musíte brať minimálne deň voľna isť s majiteľom na DI ak nechcete riskovať, že Vás obabre.

ad1) ako sa predavajuci / kupujuci dohodnu, tak bude zaplatene.

ad2) ok

ad3) nepravda. Robil som vcera - predal som auto, evidencne cislo ostalo - od kupujuceho som mal klasicke splnomocnenie, teda nebol pritomny. Policajt len ppotrebuje informaciu, ci evidencne cisla ostavaju alebo pojdu nove. Na zaklade toho zada priznak do systemu a vypocita spravny poplatok.

ad4) nepravda. Spravilo sa to na starej poistke.

Je to dobre vymyslene. Odpada 1 navsteva pri prevode z okresu do okresu. Je to drahsie o 2 eura (poplatok za potvrdenie pre poistovnu)
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa patko1 »

na ku mariu platit zandarom 2e za doklad pre poistovnu. V spravach vraveli ze staci nahlasit poistovni ze som auto predal a ona si datum najde v systeme asociacii poistovni. A keby aj nie tak poviem novemu majitelovi nech mi odfoti novy TP ked mu ho kurier dovezie a to poslem do poistovni. Nebudem krmit zbytocne zelenych za nic
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa fzubaty »

Este by mali namiesto policajtov za okienko posadit uradnicky.
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa denial »

martincichy napísal: 04.01.2023 22:11 ako sa predavajuci / kupujuci dohodnu, tak bude zaplatene
ked sa nedohodnu, tak to plati kto?
hadam nebude predavajuci platit novy poplatok za prihlasenie kupujucemu ??
a ako to funguje elektronicky BEZ navstevy policie?
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa Acon »

denial napísal: 23.12.2022 19:41

A pri kazdom dalsom prepise aj v ramci slovenska sa znova opat budu platit tieto nove sumy?
A sranda je, že už teraz od 1.1. [prepis platí aktuálny vlastník a nie kupujúci. Takže predajná cena musí byť nastavená s už registračným poplatkom.
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Registračné poplatky od 1.4.2023 (Spravny poplatok za Zápis držiteľa motorového vozidla)

Príspevok od používateľa tuninka »

Ako by to fungovalo, ak by som si teraz kúpil auto, ale značky by na ňom nezostali, akože by som sa dohodol s predávajúcim, že ich nechcem, lebo nechcem behať v dedine pri NR s Bardejovskými značkami, tak si ich nechá on na svoje budúce auto? Alebo zostanú na polícii ak on už iné auto nechce kupovať? Ako potom odídem ja akože na svojom kúpenom aute bez značiek a budem čakať na kuriéra kým mi privezie značky? Keď ma zastavia policajti bez značiek, čo im poviem? Že značky mi možno prídu za 2 dni, a možno za týždeň? .... Pýtam sa sprosto, lebo sa mi to celé nechce čítať, a neviem či by som sa to v tom novom zákone aj vyznal :300f: a možno niekto vie jednoduchú odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných