EGR ventil VW koncern CR motory, video -rozobratie a oprava

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

EGR ventil VW koncern CR motory, video -rozobratie a oprava

Príspevok od používateľa golfo »

doplnene rovnake video aj s Audi EGR.Tu pridavam video rozobratia EGR ventilu,je to v nemcine,je popisana funkcia ventilu,rozobratie a detailne zabery.Auto hlasy chybu EGR ventilu ale funguje na prvy pohlad v poriadku.Mozno toto video pomoze majitelom VW,ktori budu mat v buducnosti podobny problem.Myslim ze to pochopia aj taky co nemecky nevedia ani tuk.
https://www.youtube.com/watch?v=XTdIIrDW3GI&t=907s
Naposledy upravil/-a golfo v 29.01.2018 20:40, upravené celkom 1 krát.
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Nadhera :300f: ,kup si nove auto a bez zdvihaku pre demontaz Egr-ka sa uz nepohnes,akoze na lepsie miesto to uz schovat nemohli,fajne :2f93:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To mohlo byť ešte značne horšie,stačilo by aby to bolo 4x4
To auto ale aj po vyriešení EGR ešte pôjde na geometriu,tú prácu nedokončí táto dielňa.Mne tu niekto v nejakej téme (Zimovčák ?) vyhodil že som zamilovaný do PD čiek.Toto video pekne ukazuje rozdiel v množstve práce servisných hodín medzi CR teda týmto na videu a PD motorom kde je EGR vonku za max 5 minút u nešiku.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Môžme si to potom zhrnúť.Bežné podtlakové (PD napr.) je kontrolované prietokom vzduchu,ten je špecifikovaný v treťom kánali na druhej pozícii,a reálny prietok je na tretej pozícii toho istého kanálu.Ak tu nastane rozpor časovo presahujúci regulačnú slučku,zapíše sa EGR malý /velký prietok.
Ak by systém kontoroval ešte polohu,je to prípad toho videa,ale skôr systém podtlak + kontrola pozície.Ak by ešte plus kontroloval rýchlosť odozvy na polohu,je to už tretia vec ktorá pošle majiteľa do dieľne.
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 29.01.2018 13:19, upravené celkom 1 krát.
ado1982
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24.09.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ado1982 »

CR VW s medzichladicom zo zadu bloku s labilnym mechnizom vs Audi bez medzichladica vpredu s robustnym mechanizmom.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Môžem pohladať foto na 3,0 od audi,paráda.Kto čistí pravidelne,vyberie tri skrutečky a má ho von.Ale ak tam zarastie,zapečie,ide von všetko a to je na slučku.Príp.porieši aj dovolenka.
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

Audi egr je tiez niekde medzi tymi videami od majstrov, ak to niekomu pomoze....
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
bady555
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 12.03.2010 07:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bady555 »

egr na novsich 3,0tdi od audi stoji okolo 600e, vybera sa vonku asi 2-3 hodiny, neda sa rozobrat ani vycistit
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem čo je novšie...na 2008 som ho vybral za tri munuty.Robili sa vírivé klapky a bolo mi ľúto sa naň nepozrieť.
bady555
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 12.03.2010 07:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bady555 »

https://www.ebay.ie/itm/VW-TOUAREG-7P-3 ... SwYeRaJ2q-
toto. ono sa to vybera so zeleznou klietkou vonku s 2 vodnymi hadicami, lebo do priskrutkovali 3 skrutkami zospodu
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

mna by skor zaujimalo ak to niekto menil uz ci aj pozeral preco ten EGR bol vadny,ci v dosledku toho vypadnuteho stiftu,alebo netesnil chladic a dalo sa to pretesnit,alebeo vada elektroniky,sukolia....alebo to hned vymenil cakom prask bez podrobneho skumania.Lebo konstrukcia toho EGR sa mi zda uplne jednoducha
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Niekoľko som ich vymenil,a mechanickú závadu ako je vo videu nemal ani jeden.U tých mojich boli problémové snímače otočenia.Je tam taký malý plošáčik a v strede má IO osemnožičku,čo je čip otočenia,a na koliesku je štvorčekový magnet ktorého točenie je snímané.Vidieť to na zlomok sekundy v 11,57 videa keď odklápa motorček.Čip nemá identifikáciu,ale na jednom som to pod nejakým uhlom zistil v obrovskom rozlíšení.Aj je ho možné kúpiť z číny.ale našiel som iba kotúč,pás kde sú do radu ako v golometnom páse zrejme pre strojovú montáž.Stojí to celý pás dokopy nulu,ale ...načo ?!
Porucha je že nevie určiť pozíciu polohy,a vyhadzuje sporadické chyby

Je to obdoba riadenia a merania otočenia,písal som o tom v tejto téme
diagnostika-elektronickych-klapiek-motora-t72866.html
hladal som niekoho na spoluprácu pri výrobe testera týchto systémov.Jedine robika mal snahu inak všetci vševedi fóra sa zdekovali a využili právo nevyjadriť sa.Pritom testerom ide riešiť všetko,tieto EGR -ká,škrťiace klapky,motorky vírivých klapiek a to teda je problém,stačí čítať po audi fórach

Nech netrhám tému tak tu...
Ľubo,vážne hovorím a pozývam,bude väčší servis motora (PD) príď,a garantujem že čo uvidíš si zamiluješ aj ty.Tak je to jednoduché a neskutočne dobre vyriešené.Jasné že to má svoju druhú stranu,treba načas robiť výmeny hydra vždy po 200tis. a nezanedbávať oleje. Ale to je brnkačka,a aspoň sa urobí komplet diagnostika všetkého aj z vyčistením.A tradáá...do ďalším 200 tis.
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

v uvode som ZAMMENIL videa,je tam teraz rovnake video ale aj s Audi EGR demontazou!!
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No teraz je to 3,0 Tdi o tomto presne som písal,ak nie je zapečené je za tri sekundy vonku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní