Nastavenie volnobeznej davky vrskom cerpadla tdi skoda

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kriskas
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 16.04.2007 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kriskas »

Zdravim Vas pani. Trapim sa s pochopenim nadstavovania davky. Povedzme ze chapem tej nepriamej umere.
Ale, ja som mal davku asi 2,6mg/vstrek. Auto rezonovalo, ked som spomaloval k volnobehu na rychlosti, motor mal pod 1100nepravidelny chod. Na volnobeh sa ustalil.
Tak sme dali davku cez cerpadlo 5mg/vstrek. Auto islo pekne od spodu, nerezonovalo auto na nizkych otackach a motor k volnobehu pri spomalovani nemal nepravidelny chod.
No spotreba podla pc stupla o 2 litre. Cca na 6,5litra. A hlavne za studena nechce startovat.
Tak sme davku posunuli na cca 3,6mg/vstrek. Spotreba nizsia, chod motora nieco medzi. Ale stale za studena zle startuje. Dlho toci.
Startovacia davka sa inak nadstavuje? Predstrek mam 50 podla tdi grafu.

Este jedna otazka, ako sa loguje cez vag. Som zaciatocnik a tie kody a hodnoty na davku napr, neviem ako nahadzovat.
Passat b5 1,9tdi 81kw afn 4x4
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

na pochopenie je nutné si uvedomiť ako sa kruhový pohyb excentricky uloženého unášača prenesie na šupátko.Z kruhového pohybu je posuv.Elektricky je kontrolovaný uhol otočenia,ale ty posúvaš celú hlavu v ose posuvu.Ak to niekto vie vysvetliť v jednej odpovedi nech skúsi,Bosch to vysvetluje na 200 stranách.
kriskas
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 16.04.2007 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kriskas »

Tak popravde netusim. Mne len staci povedat, ci na to startovanie ma vplyv tento zasah. Viac ludi vravi ze by nemalo. A tak sa ucim a ucim ;)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vstúpiť do riešenia takýmto spôsobom je nezmysel podobný ako chystať operáciu po telefonickom rozhovore s pacientom.Veci súvisia
To že sa učíš znie síce pekne,ale je to nezmysel ako stavať barák bez základov,navyše potrebuješ sa nie učiť,ale vyriešiť jeden jediný problém a nie pobrať vedomosti ktoré nemá 99% ľudí v monterkoch.
Dokončím myšlienku...ešte aj medzi monterkovými patria ľudia čo VP ovládajú teóriou aj praxou akýsi šafrán,nebývajú to chlapci čo šli na učňovku zo štvorkami a odvtedy už iba hlúpnu
kriskas
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 16.04.2007 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kriskas »

Zdravim vas. Tak sa snazim dat davku naspat. Som cca na 3mg predtym bolo 2,6cca. Auto atale zle startuje a ide teda aj horsie. Co je jasne.
Ked som sa hral s davkou cez login, tak ked som zvysoval cislo 32768 davka sa zvysoval. Ked som ho znizil, davka sa opat zvysovala.
Nemoze to byt pricina mojho problemu?
kriskas
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 16.04.2007 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kriskas »

Mam este jeden problem. Ked auto vytocim povedzme k3500 otackam, pustim plyn a znova pridam, chvilu cakam a az po 1-2s zacne znova tahat.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných