oleje RAVENOL skusenosti

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Vôbec ma to neprekvapuje, veď na Slovensku sa nefalšuje azda už len čistý vzduch, ALE... Považujem už za extrém tvrdiť, že nakupovať prostredníctvom internetových shopov nesie riziko v podobe kúpy faľšovaného oleja. Ja kupujem len z internetu už zopár rokov a nikdy som nemal ani jeden problém. Samozrejme značku Castrol nekupujem...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

rad by som stretol meno takeho eshopu s fejkami :), kludne aj do SS, mam tiez uz svoje chodnicky a zatial nikdy nebol problem s dodanymi vecami...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
vincenzo1
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 20.07.2010 17:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vincenzo1 »

prave spominany fuchs je velmi dobry olej ktory ako spominas sa nam vybaba pod nosom a prave tato znacna je tiez nahrada do tej prevodovky pripadne este mobil1 a spominany ravenol.
sice aj spominany castrol ma specifikacie, ale to je mimo kvoli jeho falsovaniu u nas asi na prvej priecke.

k tym eshopom s olejmi, tak isto som nakupil pre nie jedno auto oleje z webu samozrejme z overenych shopom co maju daku tradiciu a tak isto ziadny problem.vzdy to bol mobil1, total, shell, fuchs, miller oil a pod znacky castrol ziadny a nikdy.ale to je jedno, ked si paranoidny tak mozes aj tie kvalitnejsie oleje povazovat za falzifikaty :)

ina rec je uz nakup ako spominas oleja s naj cenou na nete, potom sa dostavaju na rad shopy ktore vcera znikli a dnes zaniknu...
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Falzifikát je čo? Roky nakupujem cez eshopy veci od nočníka po chladničku včítane olejov... a nikdy žiaden problém nenastal.... myslím že s tými fejkmi je to tak trochu marketing Castrolu - pozrite náš olej je taký výborný že ho aj falšujú....
A že kúpim o polovicu lacnejší olej? Kúpim lebo na Slovensku je kopec hajzlíkov čo zavesia cenu 100-200-300 percent vyššiu než je obvyklá....
Falzifikáty olejov to je Snežný muž - každý už počul, nikto nevidel...
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Sliedic napísal:Vôbec ma to neprekvapuje, veď na Slovensku sa nefalšuje azda už len čistý vzduch, ALE... Považujem už za extrém tvrdiť, že nakupovať prostredníctvom internetových shopov nesie riziko v podobe kúpy faľšovaného oleja. Ja kupujem len z internetu už zopár rokov a nikdy som nemal ani jeden problém. Samozrejme značku Castrol nekupujem...
Tak to tak rob aj nadalej :)
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Priatelia, trošku som vám zrejme v hlavách spôsobil chaos, keďže asi neviete o čo gou...

Fejky v olejoch je niečo, čo sa len veľmi ťažko dokazuje a ešte ťažšie bežne rozoznáva od originálu.
Museli by ste konkrétnu fľašu predovšetkým podrobiť analýze a možno tak by sa dala potvrdiť, alebo vylúčiť zhoda s deklarovaným a skutočne naplneným.

Keďže je to na rozdiel od iných fejkových komodít (veselo do EÚ prúdiacich), pre laika prakticky nemožné odlíšiť, tak sa dá povedať, že istotu čo je v skutočnosti vo vnútri naliate u internetových web shopoch nemáte.
Jedným dychom však dodávam, že nie je fejkový olej ako fejkový olej.
Rovnako nie je internetový obchod ako internetový obchod.
Dá sa však predpokladať, že tak ako existuje niekoľko stupňov kvality fejkového oblečenia (od takmer totožnej s originálom až po úplné handry - kto bol v napr. Thajsku a vyzná sa, tak vie), tak obdobne na tom budú aj mazivá. Len s tým rozdielom, že rozoznateľnosť od originálu je u olejových fejkov (najmä tých lepšej kvality) v praxi prakticky nemožná.
Navyše:
ja som nikde nenapísal, že olej fejk musí byť vždy nevyhnutne zlý a nepoužiteľný. Viem si predstaviť situáciu, že nejakí biznismeni zájdu trebárs do istej nemenovanej českej rafinérie a nakúpia vo veľkom ich (inak všeobecne veľmi kvalitný) olej. Následne z neho vyrobia naplnením do vopred pripravených (od originálu nerozoznateľných) obalov šarže slávneho olejárskeho mena a zaplavia ním cez rôzne kanály trh. Ak by to tak nebolo, tak by boli napr. hologramy na najznámejšej (a pravdepodobne najviac fejkovanej) značke úplne zbytočné. Je to jednoduché ako facka.
Už v tom máte trochu jasno?
Naozaj už po mne nechcite, aby som tu verejne ani neverejne vypisoval podrobnosti.
Kto sa v tejto branži vyzná, tak vie svoje.
Faktom však ostáva, že mňa osobne ani nenapadne nakupovať mazivá na nejakom internetovom web shope (s výnimkou jedného patriacemu priamo výrobcovi), Hrniec uz tym duplom nie.
Ale to je iba moj pohlad na vec, vy si nakupujte kde chcete...
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Ty Marko z uvedeneho mi vychadza jedine: autoservisy so sudovym olejom ryzuju na mantavych nic nevediacich ludoch. K tym fejkom: oleje znamych znaciek za ceny ako pises sa daju kupit aj v beznych obchodoch ktore maju frekventovany eshop. Cize budovu, velkosklad, lokalnych pracovnikov. Vsadia na predany objem, nie odzubavanie jednotlivcov. Nechcem menovat konkretne firmy na okoli, ale je ich kopec co predavaju 5, 10 rokov, keby to boli fejky urcite im za ten cas dovozca na to pride. Fejky su ale zdaleka nie v rozsahu eshop = fake. A to este ceny stale maju na dvojnasobku co v amerike.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

hjundai napísal:Falzifikát je čo? Roky nakupujem cez eshopy veci od nočníka po chladničku včítane olejov... a nikdy žiaden problém nenastal.... myslím že s tými fejkmi je to tak trochu marketing Castrolu - pozrite náš olej je taký výborný že ho aj falšujú....
A že kúpim o polovicu lacnejší olej? Kúpim lebo na Slovensku je kopec hajzlíkov čo zavesia cenu 100-200-300 percent vyššiu než je obvyklá....
Falzifikáty olejov to je Snežný muž - každý už počul, nikto nevidel...
Na byte, tu máš toho tvojho Yetiho ty neveriaci Tomáš, čitkaj: http://autobild.cas.sk/clanok/210303/ta ... gn=HP-new2#
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

bajo777 napísal:rad by som stretol meno takeho eshopu s fejkami :), kludne aj do SS, mam tiez uz svoje chodnicky a zatial nikdy nebol problem s dodanymi vecami...
Tu máš celý článok: http://autobild.cas.sk/clanok/210303/ta ... gn=HP-new2#
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

sbf napísal:Ty Marko z uvedeneho mi vychadza jedine: autoservisy so sudovym olejom ryzuju na mantavych nic nevediacich ludoch. K tym fejkom: oleje znamych znaciek za ceny ako pises sa daju kupit aj v beznych obchodoch ktore maju frekventovany eshop. Cize budovu, velkosklad, lokalnych pracovnikov. Vsadia na predany objem, nie odzubavanie jednotlivcov. Nechcem menovat konkretne firmy na okoli, ale je ich kopec co predavaju 5, 10 rokov, keby to boli fejky urcite im za ten cas dovozca na to pride. Fejky su ale zdaleka nie v rozsahu eshop = fake. A to este ceny stale maju na dvojnasobku co v amerike.
Títo to potom vyrábajú pre koho? Pre vlastnú spotrebu? http://autobild.cas.sk/clanok/210303/ta ... gn=HP-new2#

Ľudia nebudte naivní. Falšuje sa už skoro všetko, oleje nevynímajúc. Akurát vám to nikto nezavesí na nos. Stačí si zájsť trebárs do Slovákmi tak obľúbeného Parndorfu. O premiešavaní originálov odevných značiek s ich fejkami (navyše totálne mizernej kvality) tam už aj vrabce na streche čvirikajú. Rozoznáva sa to pritom od originálu len veľmi ťažko a najskôr to zistíte až po prvom praní...
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných