prevozne SPZ auta uzivaneho v SR

Diskusia o tom najlepšom zo sveta automobilového priemyslu

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zdenoTN
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 06.03.2008 12:16
Zdieľať na Facebook

prevozne SPZ auta uzivaneho v SR

Príspevok od používateľa zdenoTN »

Dobry neskory vecer vazeni...

obraciam sa na Vas s otazkou docasnych spz u nas doma v krajine vsemoznych zazrakov :4090:
v kratkosti...

prosim, vedel by mi dakto objasnit alebo realtivne poradit ako najlepsie postupovat v takejto situacii??

planujem kupit dajaky youngtimer ako hobby car...kedze sa bude jednat o stare auto s vacsim vykonom od 150kw prihlaška je cca 1/3 a viac z obstaravacej ceny auta...casom ak auto dam do povodneho stavu by som rad presiel na veteranske SPZ avsak u nas to nie je len tak..cize tento proces moze trvat par rokov...auto bude stat 10mesiacov v garazi + na 2 letne mesiace by som si ho chcel trosku uzit...je moznost zaplatit dajake dosacne --> prevozne alebo dajake ine legalne SPZ aby som auto beztresne uzival na nasich komuniakciach?

predpokladam, ze auto v DE,IT,NL alebo kde sa bude kupovat , bude mat komplet vsetky papiere a bude odhlasene, STK urobim vklude na SR,a poistka by mala byt sucastou docasnych spz..alebo sa mylim?

velmi by ste ma potesili, keby ste mi objasnili tuto problematiku a ako je tento spas na 2mesiace financne narocny...

dakujem vsetkym za vas cas a rozumne odpovede...
Z.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

zdenoTN...,podla mojho nazoru neexistuju ziadne vynimky,nakolko postup dovozu je rovnaky bez ohladu na rocnik vyroby...Otazkou je,ci kupovane Auto v zahranici ma veteranske znacky,su totiz platene na cely rok,jedinou moznostou je potom dohodnut sa s majitelom,ze mu ich posles,alebo odovzdas osobne...
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..a este jedno dolezite upozornenie...V Nemecku je za Oldtimer povazovane Auto,ktore ma viac ako 30 rokov,v inych statoch plati 25 rokov.Ale ak bolo vyrobene v rokoch 30-.40-,50-,tich,toto Auto je povazovane za VINTAGE Oldtimer a na jeho vyvoz musis mat specialne povolenie...
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Zaroven poprosim moderatorov,aby presunuli temu do Veteranov k Zdvihakovi...
zdenoTN
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 06.03.2008 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zdenoTN »

Jaj sakra to som trosku sklamany... Ta ficodan je pre takyto sposob dovozu priam vyslovene nevhodna...
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

rudolfo63 napísal:.....V Nemecku je za Oldtimer povazovane Auto,ktore ma viac ako 30 rokov,v inych statoch plati 25 rokove...
Toto bolo v roku 2010 zmenené a už platí vek 30 rokov aj u nás. Ale toto ho bude zaujímať, len ak by chcel zvláštne EČ pre veterány. To má svoje výhody aj nevýhody. Ale v čom spočívajú tie výhody? Asi v minimálnej výške poistného, keďže auto nie je určené na denné jazdenie. A okrem toho existuje aj nejaký fond, ale či ho niekomu poskytli alebo nie to netuším. Ak to má byť "slovenský" veterán typu Mercedes W124 tak ZEČ by som neriešil....ak má auto viac ako 30 rokov a ide o originál može dostať ZEČ. Hm romýšľam, že W124 asi nemôže mať viac ako 30rokov....začiatok výroby 1985... Platia sa tam samozrejme poplatky za historickú technickú kontrolu a pod. V opačnom prípade je dovoz prihlásenie a všetko úplne štandardné vrátane poplatkov a poistného. V doleuvedenej téme dole je cenník za historickú technickú kontrolu a tlačivá.

V tejto téme sa o tom píše a kľudne by som kontaktoval tú asociáciu emailom s už konkrétnym autom a poradia čo a ako a čomu sa vyhnúť atď:

http://forum.autobazar.eu/prispevok622631.html#622631

Môžem vedieť o aké auto by malo ísť?
zdenoTN
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 06.03.2008 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zdenoTN »

dakujem za odpoved..

naozaj netusim ako to este poriesit...iedal je to nad na veteranske spz, lenze obe auta nemaju este 30rokov su to youngtimre ako som pisal cize je tam viac komplikacii...

clanok ktory ma presmeroval do tej veteranskej sekcie, mi pomohol skusim popisat maily tam a uvidim ako sa rozhodnem..kazdopadne na to chce chladnu hlavu jedna sa o auto v rozpocte do 8tis €...casom mozno aj viac ak sa zadari našporit...

v hladaciku su bmw e24 635CSI -chcel som mpower, no tam uz rast ceny nastal a auta idu po 15-20tis €
druhy adept je bmw e34 Mpower...mam tusaka ze v dohladnych par rokoch auto zacne nadobudat na hodnote no i teraz nie je najlacnejsie ceny zacinau uz okolo 7tis...

obe auta maju obrovske KW od 160kw...

635CSI je dizajnovo pre mna dokonalost, e34 je vsednystary baworak po kt nikto nestekne, ale citim zaujimavy rast na cene v horizonte par rokov..
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..v tvojom pripade by som vobec neuvazoval o veteranskych znackach,postav to na normalnu SPZ-tku...
zdenoTN
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 06.03.2008 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zdenoTN »

normalna spz bude 1/3 z obstaraveacej ceny auta.. na aute sa planujem povozit iba dva mesiace v roku cez leto ...cize rocny najazd 1000km

to radsej tych 3000€ za prihlasku dam do renovacie
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

zdenoTN napísal: 635CSI je dizajnovo pre mna dokonalost, e34 je vsednystary baworak po kt nikto nestekne, ale citim zaujimavy rast na cene v horizonte par rokov..
Tak to ano to stojí za tú námahu akákoľvek 6-er z tej doby je fantázia a e34 môže byť na úvod tiež dobrá...
Zdvihak napísal:Charizmatické a vzrušujúce auto do takej miery, ako len jedno klasické auto môže byť.
http://forum.autobazar.eu/prispevok610749.html#610749

Ale napríklad aj toto:
http://forum.autobazar.eu/prispevok588580.html#588580

http://forum.autobazar.eu/prispevok577436.html#577436

Úprimne mal by som z toho radosť, ak aby sa ti to podarilo.
zdenoTN
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 06.03.2008 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zdenoTN »

opat vrela vdaka za doplnenenie zaujimaveho citania...

ja uz jednu renovaciu za sebou mam bola to e30tka v mtechnicu 2, nedavno som skusil dat inzerat tu na forum a predala sa za 1den... tak je cas sa posunut do zaujimavejsieho auta..i ked e30 Mpower je moj sen na to nemam prostriedky...


vidim to na toho zraloka e24 bud provtinu 633/alebo neskorsieho 635

e34 je dizajnovo obyc...ale mam tusaka ze do 5rokov bude na dvojnasobku svojej ceny ako teraz...uz som to raz zazil pri e30 pred 4rokmi stal pekny kus 10 000€ vtedy som zacal renovovat moju byvalku...a hla teraz idu od 20 000€

635csi nebude mat taku velku tendenciu astronomicky rast, i ked kazde auto v povodnom zachovalom stave bude rast na cene :3035: :3035: :3035:
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

http://www.2i.sk/9d8d1c36e5

..nuz neviem,ja som prednedavnom kupil MB-500 SL,nie je to sice Veteran,ma to len 23 rokov,ale aj keby bol v tej hranici 30-tich,tak ho urcite nedam na veteranske.Auto je tiez urcene hlavne na weekendove prechadzky...
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

Tiež by som to neriešil, ale v niektorých prípdadoch to môže byť výhoda ak je takých áut doma viac.
Ale mňa napadá ďaľšia otázka na pána Francla (Prezident Združenia zberateľov historických vozidiel Slovenskej republiky) a to, ak dovezené auto v danom štáte už absolvovalo tú historickú TK a malo pridelené historícké EČ či je potrebné opäť ju absolvovať aj tu na SK.....

http://zzhv.michales.sk/sk/clanky/rada-zzhv

http://forum.autobazar.eu/prispevok583765.html#583765
zdenoTN
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 06.03.2008 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zdenoTN »

netreba zabudat pani, ze ak auto bude mat raz hist. SPZ ma vasciu hodnotu ako ked ma obyc biele..
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

sherdoq..,zrejme sa mylis ty,alebo ja...,co sa tyka veku


Čo je historické vozidlo?
Za historické vozidlo sa považuje každé motorové vozidlo, ktoré dosiahlo vek 25 rokov a prešlo testáciou historického vozidla. V prípade, ak vozidlo nemá pôvodné vlastné evidenčné číslo (ŠPZ) je mu následne pridelené ZEČ (zvláštne evidenčné číslo s písmenom H).
Pri poisťovaní takého motorového vozidla zaplatíte len 1/12 poistnej sumy, čo nie je zanedbateľné, vás však drží pri živote váš tátoš, a nie peniaze.

25 rokov plati v HU,RO,BG,IT a aj v inych statoch...

Návrat na "VETERÁNY a klasické autá"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní