Jedna z najlepších súkromných zbierok BMW 3

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Používateľov profilový obrázok
Cherro
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 13.02.2010 19:29
Zdieľať na Facebook

Jedna z najlepších súkromných zbierok BMW 3

Príspevok od používateľa Cherro »

Jedna z najlepších zbierok BMW 3 na svete.

Mám rád "modernú klasiku" a nepreferujem žiadnu konkrétnu značku. Dokazujú to aj moje príspevky. Niektoré autá z nich, majitelia dodnes denne používajú (Mazda či Mercedes). Už som tu písal v minulosti v téme Láska zvaná "Mercedes-Benz" o fantastickej zbierke Mercedesov, v téme "Po tridsiatke život nekončí" o BMW 520i o Mecedese W123 coupe v téme: "Keď menej znamená viac" o Mazde Millenia (Xedos) či o Mazde 626, ktorá prešla doslova peklom, ale aj o histórii Žiguli a Lade 2101 v USA a rôzne iné, tentokrát je tu parádna súkromná zbierka a to niekoľko kusov BMW radu 3.

Daniel Falkenberg z Nemecka vlastní zástupcov takmer každej generácie BMW 3 a celkom je v jeho zbierke okolo desať vozov od roku 1975 do súčasnosti. Všetky jeho automobily sú udržiavané v špičkovej kondícii.

Najstarší z jeho vozov zastupuje prvú generáciu E21 z rokov 1975 až 1983 a k jeho najväčším obľúbencom patria automobily druhej generácie E30 z rokov 1981 až 1994.

Chápem Danielovu vášeň. Jeho cesta začala vo veku 10rokov, chcel jedného dňa vlastniť jeden svoj vlastný BMW. V 17 rokoch kúpil svoj prvý 325 E. Danielova flotila sa začala rozrastať o prvé tri autá, 323i, 320is vzácny model, poháňané motorom S14 BMW M3. Trojkovú radu má rád pre "jednoduchú eleganciu a krásne línie," a tiež pre potešenie z jazdy a športovosť, ktorá v nich je.

"Keď otvorím dvere a vstúpim do garáže, mám pocit, že som s mojou druhou rodinou a som šťastný"
Daniel Falkenberg

This Guy Loves the BMW 3-Series Way More Than You

Automobilka BMW samozrejme využila Falkenbergovu zbierku na propagáciu svojej najnovšej generácie radu 3 a vedľa klasických modelov sa tak vo videu objavuje aj tohtoročné GT.
To nové GT sa mi síce nepáči, ale Danielove Baworáky sú parádne.

To musíte vidieť:
Video: Jedna z najlepších zbierok BMW 3 na svete.
Naposledy upravil/-a Cherro v 12.08.2013 10:06, upravené celkom 3 krát.
stanox1
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 25.10.2008 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanox1 »

Milujem 3 radu. Sam mam E46 super vozenie. :3035:
seven549
Príspevky: 7883
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

chlapik sa stara ako ja.v mojej garazi parkuje tiez vrak z tej doby v top kondicii.a niekedy ho beriem zo sebou na dlhe cesty.no bohuzial to nieje bmw.
dellcore
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 05.01.2012 22:31
Bydlisko: Púchov
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dellcore »

úplna paráda takýchto ludí obdivujem, tieto auta sa mi páčia viac ako tie nové modely, myslím že jemu tiež dobre zaplatili aby im ho vychválil...

mne sa osobne najviac páči a raz ho dúfam budem vlastniť je e34 m5 - bezchybné auto! :2f93:
seven549
Príspevky: 7883
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Az na jednu vec.najst taku e34 z povodnym motorm a nevydojenu je nemozne.mozno tak za oceanom nieco bude.a dat dokopy ako z fabriky cele auto rovno mozes kupit e60 550i.
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 68 neregistrovaných