Predaj auta do nemecka

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

procarmotorsport
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 21.01.2011 16:03
Zdieľať na Facebook

Predaj auta do nemecka

Príspevok od používateľa procarmotorsport »

Predaj som nakladne auto do Nemecka. Novy majitel sa mi ozval ze ho chce vratit, pretoze ho nemoze prihlasit. Na aute je prestavba,ktoru robili este v Rakusku, a ziada odo mna nejaky certifikat, ktory ja nemam. Ja som auto na Slovensku pred rokmi bez problemou prihlasil a 7 rokov jazdil...Som povinny ho zobrat spat? Moze ma nejako stihat , alebo sa mam nanho vykaslat? Auto je uz nanho odhlasene a ma ho v Nemecku.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Podla zmluvy.... ale ide aj o to ci o tej prestavbe vedel a ci si to netajil... ak je pravda ze auto je neprihlasitelne co nevieme overit je to asi vazna chyba lebo ho nemoze uzivat. Pokus ziskat certifikat od prveho majitela ?
procarmotorsport
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 21.01.2011 16:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa procarmotorsport »

S autom som 7 rokov jazdil na Slovensku, predtym bolo prihlasene v Rakusku. Nemci maju problem ho prihlasit. V papieroch sedi vsetko, cize dlzka, vyska sirka, aj na stitkoch. Od prveho majitela uz asi nic neziskam, uz je to 7 rokov. Nevedel som ze tam bolo nieco zmenene.
hrascho
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 17.05.2005 08:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hrascho »

Úprimne nemôžete ti absolútne nič, to si mal zistiť on dopredu, či to vie u nich prihlásiť. Jeho chyba, ty si auto legálne užíval na Slovensku s platnými dokladmi. Skôr si myslím, že nemčúr to nemôže prihlásiť kvôli emisným normám. Nech ti pošle písomné vyjadrenie úradu, prečo mu to nechcú prihlásiť.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ak si to nevedel tak mas aj svedomie ciste... a aka prestavba to je ?
procarmotorsport
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 21.01.2011 16:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa procarmotorsport »

Predchadzajuci majitel to nakladne auto auto predlzoval, v papieroch je uvedena spravna dlzka, takze v technicaku to sedi, preto neviem preco s tym nemci maju problem prihlasit u seba.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Re: Predaj auta do nemecka

Príspevok od používateľa mastik29 »

procarmotorsport napísal:… ziada odo mna nejaky certifikat, ktory ja nemam. …
Predpokladam, ze vies presne aky certifikat od teba ziada. Istotne ti nepovedal/nenapisal, ze potrebuje “nejaky“ certifikat.
Takze, ak chces nejaku pomoc, tak bud konkretny…
procarmotorsport
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 21.01.2011 16:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa procarmotorsport »

Nemecky TUV chce nejaky certifikat o prestavbe. asi nejake potvrdenie kto robil prestavbu a ako ju urobil. Ja som potreboval na prihlasenie na Slovensku len doklady od vozidla, ziadne certifikaty, takze nemam mu ani co dat, kedze som ja od predchadzajuceho majitela nic nedostal, a ani som to nepotreboval na prihlasenie na Slovensku.
Takze preto ma to prekvapilo, ze chce teraz vratit auto.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

no ak je to pravda mňa neprekvapuje že chce auto vrátiť - kúpil niečo čo nemôže užívať, to ako keby tebe zaplatil falošnými bankovkami, tiež by si to riešil. Problém je že ty za to asi nemôžeš ak si o tom nevedel, imho nemecké STK pracujú asi v inom móde ako naše, zrejme je tá prestavba zjavná? alebo nejako inak ľahko zistiteľná.... No neviem to by bolo skôr pre šikovného právnika, máš možno sťastie že je to cez hranicu, inak by to asi bolo 50:50. Súd by určite pozeral na to že on dal peniaze za niečo čo nemôže užívať. Šak to auto asi nekupoval aby ho odstavil na dvore.
Ja osobne by som sa aspoň posnažil zistiť kde to bolo robené a skúsil získať ten papier - v čase mailov to nemusí byť márny pokus - zadarmo a rýchlo.
Ale to si už vyrieš sám pre seba ako budeš postupovať.
Inak ak je to špecialne auto na vozenie športových áut ani sa nedivím že si na to "posvietili"...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

procarmotorsport napísal:Predchadzajuci majitel to nakladne auto auto predlzoval, v papieroch je uvedena spravna dlzka, takze v technicaku to sedi, preto neviem preco s tym nemci maju problem prihlasit u seba.
Ak je auto legálne prihlásené v krajine EU, má byť legálne prihlásiteľné v celej EU - na tomto princípe zarábajú Poliaci, ktorí si vozia domov aleriky, tam to poprihlasujú a potom to predávajú na mobile.de.
Ty si mu predal LEGÁLNE auto. Že je nelegálne uňho, s tým už ty naozaj nemáš nič spoločné.
Keby niekto kúpil auto v USA a u nás mu ho neprihlásia kvôli bliknkrom, míľam a neviem ešte čomu, tiež má smolu. Mal si vopred zistiť, či to u nás prihlási.
Americký predajca za to nemôže.

Neviem si predstaviť, že by ťa Nemčúr dal u nás na súd (keďže si našinec, musel by ťa žalovať tu, nie u nich), ale keby náhodou aj dal, jeho šance na úspech sa rovnajú nule.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

hjundai napísal:no ak je to pravda mňa neprekvapuje že chce auto vrátiť - kúpil niečo čo nemôže užívať, to ako keby tebe zaplatil falošnými bankovkami, tiež by si to riešil.
Toto si nemyslel vážne, že nie... Falšovanie bankviek je dosť ťažký zločin na celom svete. Predaj legálneho auta, ktoré niekde inde nejde prihlásiť určite zločinom nie je, ani podvodom. Predajca auta nezodpovedá za to, že to auto bude prihlásiteľné vo všetkých krajinách na svete.
Nemčúr si to mal overiť, má smolu. On mu predal auto, ktoré je u nás legálne a nemá nijakú povinnosť vodiť kupca za ručičku, a vybavovať s ním všetky papiere.
Predávajúci tiež nie je povinný ovládať všetky STK predpisy celej EU, alebo celého sveta. Nota bene, ak kupujúci nepozná predpisy pre prihlásenie auta vo svojej vlastnej krajine...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Aky bol vysledok kontroly originality pri tom aute?
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

jergusko napísal:
hjundai napísal:no ak je to pravda mňa neprekvapuje že chce auto vrátiť - kúpil niečo čo nemôže užívať, to ako keby tebe zaplatil falošnými bankovkami, tiež by si to riešil.
Toto si nemyslel vážne, že nie... Falšovanie bankviek je dosť ťažký zločin na celom svete. Predaj legálneho auta, ktoré niekde inde nejde prihlásiť určite zločinom nie je, ani podvodom. Predajca auta nezodpovedá za to, že to auto bude prihlásiteľné vo všetkých krajinách na svete.
Nemčúr si to mal overiť, má smolu. On mu predal auto, ktoré je u nás legálne a nemá nijakú povinnosť vodiť kupca za ručičku, a vybavovať s ním všetky papiere.
Predávajúci tiež nie je povinný ovládať všetky STK predpisy celej EU, alebo celého sveta. Nota bene, ak kupujúci nepozná predpisy pre prihlásenie auta vo svojej vlastnej krajine...
- samozrejme ze vazne.. podvod je rovnako trestny cin.. ak auto preslo stk podvodom a kupec si ho kupi a na naslednej stk sa zisti ze je zvarene z troch aut bude iste spokojny.. ze auto je ok v jednej krajine napr. dymi jak lokomotiva neznamena ze je ok v inej.
pani vy si tu pletiete svoje sukromne krcmove nazory s pravnymi vecami. Podla mna to rozhodne nie je take ciernobiele.
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

Chlapci, ani ked sa kupuje nové auto, nedostaneš žiadny certifikát o nadstavbe!!!! Nadstavbu montuje predajca naor. Mercedes. A on predava zákazníkovi celé auto nie iba šasi, ale napr. valník.
Je “iba” zapísaná v OEV... typ a rozmery....
Hovorím o klasickej nadstavbe, buď pevnej, alebo plachta.
Samozrejme napríklad od čela takýto papier je. O montáži!!!
Alebo môže byt prípad že sa jedna o nejakú špeciálnu nadstavbu.
Kupovali sme niekoľko nákladných aút a nikdy sme žiadne certifikáty k nadstavbe nedostali. K valnikom.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Zadávateľ napísal, že: „Nemecky TUV chce nejaky certifikat o prestavbe. asi nejake potvrdenie kto robil prestavbu a ako ju urobil.“
Mám dojem, že nemci chcú potvrdenie o tom že tú úpravu nerobil nejaký jano niekde v šope štýlom – tu to podrž, ja to privarím, ale že to bola firma, ktorá má príslušné oprávnenie napr. na zváračské práce pri úpravách vozidiel, prípadne aj či to bolo podľa nejakej schválenej dokumentácie.
Niečo podobné, ako keď na Slovensku nie je prihlásiteľná prestavba na plyn, ktorú by som si urobil sám, veď by som to vedel urobiť.
Pre prihlásenie plynovej prestavby auta, vykonanej na Slovensku jednoznačne musí byť montážny list od plynárenskej dielne, ktorá má oprávnenie to robiť.

Zadávateľovi by som doporučil, ako tu už napísal aj hnujdaj, skúsiť kontaktovať pôvodného majiteľa v Rakúsku, možno bude vedieť kde mu to robili a potom sa obrátiť na tú firmu, tí mu v lepšom prípade vydajú nejaké potvrdenie.
Myslím že sa v každom prípade treba snažiť pomôcť tomu novému majiteľovi auta v Nemecku, lebo on je teraz v bezvýchodiskovej situácii.
Veď si len predstavme opačnú situáciu, že by kúpil nejaké auto od poliaka, rumuna, bulhara a z takých nejakých formálnych dôvodov by mu ho u nás odmietli schváliť.
Určite by mu tuná poniektorí radili nech mu to vráti a podobne.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 119 neregistrovaných