Poplatky za auto v Nemecku

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

ja som ta bol rok a pol a pri dopravnej kontrole sa nikdy nepytali kedy som tam prisiel a co tam robim , takisto si myslim ked sa tam pracovne zaregistrujes automaticky neznamena ze musis pouzivat auto , ja by som to zatial neriesil chod tam a uvidis urcite hned prvy tyzden nepojdu po tvojom aute , kolko beha u nas aut s ceskymi dokonca z anglickymi cislami a nikto ich neriesi pokial maju zaplatenu poistku a platnu stk , este som zabudol sused pracuje v nemecku 14 rokov a auta ma len na nasich EVC nikdy mi nespomenul problem
brngy
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 17.06.2010 16:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brngy »

Ja tiez pracujem na nemecku zmluvu a momentalne tu riesime tiez tento isty problem... Byt tebou by som sa vozil dalej a kaslal na to.... ked ta zastavia policajti a a zacnu ta riesit tak nedostanes ziadnu pokutu.... Ale o mesiac ti pride list z financneho uradu a tam budu od teba pozadovat aby si im odoslal kopiu technickeho, obcianskeho atd... a o tyzden ti pride sek aby si zaplatil cestnu dan...tu zaplatis na poste a ustrizok si nechas....Aspon tak to funguje tu v Bremerhavene... Napr. mam znamich co pracuju uz 5 rokov pri Osnabrucku a doteraz nik od nich neziadal aby zaplatili dan alebo si prepisali auto na nemecke SPZ...
guardian21
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 05.07.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guardian21 »

Cestnu dan (myslim) ti mozu dat aj spatne zaplatit. takze ked budes mat v nemecku pobyt napr 5 rokov a chytia ta tak zaplatis spatne za 5 rokov plus pokuta. a na to ze ta nebudu pokutovat na 1vy krat by som sa nespoliehal! vela ludi takto platilo hned na prvy krat. aspon co ja viem madar, slovak v DE. a jeden madar v A. Ale zas aby tu nebola pohrebna atmosfera.. kamarata stopli v de a tiez sa ho pytali preco nema de znacky ked tu byva a on sa vyhovoril na to ze je zivnostnik a ze on pendluje svk-de.. mozno ho stopnu nabuduce a dostane pokutu a mozno nie.. sak uvidime :203:

a skoro som zabudol mne sa stale zda ze to nieje 6mesiacov ale 3..
jozzo71
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 27.12.2009 07:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozzo71 »

Brat mi tam tiež žije už asi 2 roky, ale auto nechal prepísať na našu mamu a má od nej splnomocnenie na používanie úradne preložené do nemčiny a nemal problém zatiaľ ešte.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

nemci vedia ze slovac je chudobna preto to az tak neprezivaju ako rakusaci no az ho stopne nabuduce ten isty policajt a spomenie si na to tak uz nepomoze ani to ze auto je napisane na jeho mamu.da mu papier do 14 dni auto opusta krajinu.nemecko je zase velke vela havede,tazko to kontrolovat.
yokohama
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14.05.2007 23:27
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yokohama »

presne tak vobec by som to neriesil ja mam kamarata v nemecku na nemecku zmluvu nahlaseny vsetko je tam 5 rokov a ma svk cisla a neviem ani o tom ze by nieco platil na niakom urade.To sa ho spytam
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Z tohto som uplne mimo.Ale 1000€ na poistku sa mi zda vela a nechapem,preco je povinne to auto prepisat na DE.
6 mesiacov tam musis byt, alebo 6 mesiacov tam byt a mat tam auto?
A ak ma nechytia a mam na seba prihlasene 2 auta ale mam ich v SR,tak aj tak mi pride papier,ze ich mam prehlasit na DE?Ci?
Ak by som tam musel byt 6 mesiacov a zaroven 6 mesiacov mat to iste auto,asi by som nejak spekuloval :D Napriklad,ak by som tam mal byt rok,rok a pol,tak na Slovensku by som to auto odhlasil na brata a potom zas prihlasil na seba. A vyslo by to nejakych 66€ :-\
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ma to byt takto.akonahle tam niekto pracuje 6 a viac mesiacov ma mat aj auto prehlasene.je jedno ci auta bude striedat ako ponozky skratka pracuje tam 6 a viac mesiacov cize prepisat.urady to nestihaju kontrolovat no ak niekoho stopnu a zapisu si to a pri dalsej kontrole si vedia na fleku overit vsetko tak bude to upozornenie.ignorovanie potom prinasa pokuty.zase to zalezi od policajta podla toho aky ma den.prepisanie auta na niekoho ineho len zahladi to na par mesiacov.nemecki fizli nezeru seno.dajme tomu pracuj tam 1-2-3 roky je to fuk ale ak ta napr zastavi a skontroluje ze uz si tam 1 rok a auto nic tak sa spyta preco nieje prepisane a vozite sa na cudzom.vysvetlis mu dovod ze mas napr pozicane pretoze tvoje je v oprave.ale ak o mesiac ta zastavi ten isty fizel uz ti nepomoze nic.ak je snazivy smola.hned pokuta aj 2000 euro.da sa to aj legalnou cestou jazdit na sk spz ale nieco to stoji a ta cestna dan sa aj tak musi v nemecku zaplatit.ale to je zase kopec pisania.
zefoo
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 01.02.2009 02:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zefoo »

Poistenie je drahe. 1000 - 1300 EUR na zaciatok pri SF1/2 je normalna suma. Pokial nemas nehodu tak to kazdym rokom klesa, zalezi aka poistka, aky rozsah. Po par rokoch sa to da dostat na nejakych 700 EUR.

Co sa tyka cestnej dane - KFZ Steuer. Tak ked nic ine, tak toto by som platil urcite. Pokial to neplatis tak ide o kratenie dani, a o tom nemci teda vobec nesranduju. Aby si sa potom kvoli par euram nedostal do zbytocnych neprijemnosti. Tym co jazdia na SVK autach a byvaju v DE prajem vela stastnych kilometrov bez nehody a bez kontroly.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

seven549 napísal:ma to byt takto.akonahle tam niekto pracuje 6 a viac mesiacov ma mat aj auto prehlasene.je jedno ci auta bude striedat ako ponozky skratka pracuje tam 6 a viac mesiacov cize prepisat.urady to nestihaju kontrolovat no ak niekoho stopnu a zapisu si to a pri dalsej kontrole si vedia na fleku overit vsetko tak bude to upozornenie.ignorovanie potom prinasa pokuty.zase to zalezi od policajta podla toho aky ma den.prepisanie auta na niekoho ineho len zahladi to na par mesiacov.nemecki fizli nezeru seno.dajme tomu pracuj tam 1-2-3 roky je to fuk ale ak ta napr zastavi a skontroluje ze uz si tam 1 rok a auto nic tak sa spyta preco nieje prepisane a vozite sa na cudzom.vysvetlis mu dovod ze mas napr pozicane pretoze tvoje je v oprave.ale ak o mesiac ta zastavi ten isty fizel uz ti nepomoze nic.ak je snazivy smola.hned pokuta aj 2000 euro.da sa to aj legalnou cestou jazdit na sk spz ale nieco to stoji a ta cestna dan sa aj tak musi v nemecku zaplatit.ale to je zase kopec pisania.


Prosim ta ved v Nemecku nestoja a nezastavuju policajti zbytocne ako u nas tam ked jazdis krizom krazom kazdy den a nerobis priestupky tak pravdepodobnost ze ta zastavia je asi taka ako vyhrat sportku a otom aby ta zastavil ten isty policajt ako ju vyhrat dva krat v jednom tyzdni,,, este nastava otazka ked tam pracujem a auto mam cely rok doma a po roku sa tam vyberiem na nom tak uz malo byt na DE cislach? ved predsa neznamena ked tam pracujem ze tam mam po celu dobu to auto takze kazdy tu mame svoju teoriu , ale z vlastnyh skusenosti s tym nebol nikdy ziadny problem
mondeoh2o
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 11.12.2012 22:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondeoh2o »

caute chalani , pre zadavatela , robim tam nejeden piatok,ale v zivote som o tomto nepocul zeby niekoho pokutovali a tak ich to nezaujima , pokial nerobis nadmieru priestupkov tak si im ukradnuty a nemaju ta preco riesit a ani taketo blbosti neriesia , mna za 8 rokov nezastavili ani raz na rozdiel od slovenska kde sa to povazuje za narodny sport ci vencenie organu
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

v írsku mi prvú poisku vypočítali na 2000 eúr, po prvom roku 1600 eúr.

bohužiaľ, poistka je adekvátna príjmu a takisto aj škodám.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Neviem čo je na tom divné, že ak väčšinu roka strávite u nich a jazdíte po ich cestách tak chcú, aby ste platili aj ich poplatky, mám pocit, že niečo podobné platí aj u nás...


http://forum.autobazar.eu/auto-so-slove ... 44796.html
http://forum.autobazar.eu/pozor-na-rakusko-t33806.html

Adiho rodáci sú na to háklivejší...
philos
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 20.10.2009 11:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa philos »

Kým máš slovenský techničák a slovenský občiansky tak si tam s tým autom môžeš behať koľko chceš. Zelená karta platí všade v európe.
Policajtov nemusí zaujímať či v nemecku pracuješ a keby aj hej ako budú vedieť ako dlho?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Dobrá rada od hovada...

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných