Nové pneu v e-shope DOT2013

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Pokial boli riadne skladovane (tma, optimalna vlhkost vzduchu, teplota) tak tym gumam nebude nic. Kludne by som ich bral a jazdil 4roky. Potom menil opat.

Pokial si sa rozhodol ze nie, tak potom lowendy odporucam Barum, Nexen
Osobne obuvam Dunlopy/Pirelli na leto a Nokiany na zimu.
Cumo
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 05.09.2007 18:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cumo »

Úplne v pohodicke . Tiež som objednal fotrovi krásne Nokian nové 5 ročne za bagatel . Bežný vodič v bežnej premávke rozdiel nepocíti. A teórie o šmyku v daždi , tvrdej gume atď. no keď je hovado za volantom nepomôže ani deň stará pneu.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

mal si napisat rozmer aky hladas a mal by si konkretne odpovede
ak boli dobre uskladnene, nemalo by im nic byt - guma starne hlavne UV ziarenim a vysokymi teplotami
pozri testy, osobne by som Matador letne nekupoval - niektore zimne su v pohode ale tu zalezi o akom rozmere sa bavime
Sava je neznama znacka a kupil ju GY cize su kvalitne
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Veru tak Ľudia čo natočia ročne pár tisíc km z dôvodu že majú tých verkolv viacej alebo majú skrátka krátke trasy na jazdu , tak majú na autách gumy od nova aj 10-15 rokov. A tým duplom ak striedajú zimné a letné ,ani jednu sadu nezoderú za životnosť auta . Všetko je to o tom že predsa sedím za volantom a mám nejaké zmysly a nimi sa riadim a sledujem auto ako sa chová ak je mokro, ak je sucho, ak je zima, ak je leto, a aký je povrch vozovky viac alebo menej šmyklavý a podla toho prispôsobujem štýl jazdy rýchlosť prejazdu zátačkou a viem koľko sa dá a akú mám rezervu....Jazdím 30 rokov a v živote som auto neroztrepal.
dominik2223
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 13.01.2011 18:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dominik2223 »

Mal si kľudne kúpiť nič tým pneumatikám nebude pokiaľ boli uložené v sklade. :28b7:

A určite nekupovať matador, je to šmejd :342a:
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Dominik, mal si niekedy Matadorky alebo len píšeš čo si počul od tvojho bratranca s druhého kolena ktorý to počul v krčme?Mal som Hectora 3 a je to úplne v pohode pneumatika(ovšem ak máš auto s výkonom 300 kw a chodíš často na Nürburgring tak Ti naozaj stačiť nebude)pre bežného vodiča, šmejdy boli napr. také Chemlonky ktoré pískali pri 20 kilometrovej rýchlosti v 5 stupňovej zákrute.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jaj by potreboval prenajat celu inchebu na tie zmetky co vyrobil :d :D namatkovo take "prima" sietovy rozpad, bubliny po celom obvode, prvomontaz skoda oktavia lol , neee naozaj zivot jedneho cloveka, je prilis kratky na zistovanie matador poucitelnosti...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dominik2223
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 13.01.2011 18:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dominik2223 »

Ano mal som tie pneumatiky, rocnik 17/2017. Po polsezine pneumatiky vyskakane začali hučať a vibrovať. Minule prišiel za mnou zakaznik s tym istým problémom a s pneumatikami z roku 2018. Uz mam polroka mam Michelin, cca 20tisíc km a su v takom istom stave ako nové a tlmiče a náprava ostala nezmenená. Bola menena roku 2016 aj tlmiče aj ramená. :28b7:
donatel
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 03.06.2014 20:28
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donatel »

Pre mna za mna si davajte na tie vase auta aj 25 rocne pneumatiky. Len potom ked sa niekde vysipete alebo oprete auto volakde o stlp tak vam budu tie usetrene eura doslova k hovnu. :2f93: Matadorky nikdy pomaly v testoch mat ani nebudes, lebo su urcene pre lokalny trh to iste ako napriklad chorvatske savy tusim. Kto plati test, ten vacsinou aj vyhra :3035: Tazke asi tolko k tym testom. Na kumho rovno zabudni, to by som v zivote nedal na vlastne auto.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Donatel ty by si si nedal v živote Kumho, vidím že si odborník naslovovzatý, niekto si zase nikdy nedá Matador.
Ja sám som v živote 2 x kúpil nové Matador, že podporím domácu výrobu, obidva razy to neboli dobré pneumatiky.
Ale čítal som od ľudí že niektoré dezény od matadoru sú dobré, nie je dôvod tomu neveriť.
Obdobne je to aj u iných výrobcov, každý môže vyrábať dobré aj horšie pneumatiky.
A čo sa týka tých 5-ročných nejazdených pneumatík, voľačo o tejto problematike viem, pokiaľ boli dobre skladované, nie je dôvod na obavu, ako tu už aj viacerí napísali tak 5-ročné kvalitné pneu môžu byť lepšia voľba ako nové nekvalitné.
Ale každý nech si kúpi čo chce, sú to jeho peniaze a on na nich bude jazdiť.
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Tiež som kúpil Matadorky len 2x, našťastie svokrovi - prvý krát 40-50 g závaží na každú (nové plechové disky), druhýkrát mu hučala či skákala či čo. Keď už tak za rovnakú cenu radšej Barumky alebo Savy, ale Mtadador určite nie. A Savy v testoch nájdeš. A pán čo by si nedal Kumho na svoje auto - zjavne tiež odborník.
donatel
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 03.06.2014 20:28
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donatel »

Nemyslim si, ze clovek musi byt odbornik na to aby nesetril na veciach ako su pneumatiky, brzdy a podobne. Ja si nechcem kupovat kazdy rok pneumatiky, lebo vydrzia velke kulove na dezene. Kazdy si kupi to co povazuje za vhodne alebo to s cim ma dobre skusenosti. Tak ako ja mozem ospevovat GY a NOKIAN, tak bude niekto iny ospevovat CONTINENTAL alebo MICHELIN ci PIRELLI. Je to moj nazor nic viac, nic menej. Ak jazdis vela tak nebudes kupovat pneumatiky ktore ti vydrzia mozno jednu sezonu a mozes ich zahodit do popolnice. Ci ano? Mam skusenost s KUMHO a nie velmi dobru, takze preto som to tak napisal. Len ma neukamenujte za to, ze niekto ma iny nazor ako vy.... :300f:
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

FERO 321 napísal:Hej a zrejme si sa na nich v zime aj dosť šmýkal.
ani nie. v 30cm snehu isli paradne. vsade so sa snima vystveral a aj zastat som zastal kde ja som chcel. :)
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

pokial viem, Matador ma len niektore dobre modely zimnych pneu,
na letne som chvalu nepocul, jedine taku ze su tvrde a najazdia trochu viac km len netrafit lejak ci vrstvu vody ... dalsia vec su konstrukcne veci na pneumatikach, cize odolnost voci obrubnikom a take veci co sa stava - tam Matador opat prehrava ...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Keď tak píšete o tých Matadorách mali ste ich obuté? Ja mám Hectora3 druhú sezonu a ešte sa mi nestalo že by som mal s nimi nejaký problém či na suchu alebo na vode. Predtým som mal na jednej náprave Pirelli a na druhej Bridgeston, boli tak,keď som kúpil auto, a stalo sa mi,že mana vode moc nepodržali.Jasne že neboli nové,ale s matadormi som spokojný. Na predchádzajúcom aute som mal 7 rokov zimné matadori a spokojnosť. No ja jazdím kľudne, nie jak blázon a ročný nájazd mám len 12-15000 km.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných