Navod,ako overit servisku auta,kupovane v zahranici....

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Keď chcem auto rok výroby 2003 prečo by som mal akceptovať r.v. 2002 a uvedenie do prevádzky 2003? Ja platím pravými peniazmi a chcem od dovozcu to čo som žiadal. A keď chcem 150 000km tak som idiot? Keď také nemáte tak nemáte, keď stočíte tak podvod a keď podvod tak trest.
Ťažké pochopiť? Ja platím a ja vyberám. Odborník mi môže poradiť, ja sa môžem rozhodnúť že vyššie km akceptujem ale nemusím....
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...tak by to malo byt..,ale realita byva ina...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Paťko máš veľmi pekné BMW, klobúk dole. Páči sa mi.

Bohužiaľ, sme na Slovensku, kde 90% ľudí vyberá podľa toho, aké čísielko uvidí na displeji a nie podľa technického stavu. Darmo máš BMW v 101% stave, servisované celú jeho existenciu v autorizovanom servise, keď to číslo je také "hrôzostrašné", veď to predsa ani jazdiť už nemôže...

Už som to tu písal, viezol som jednu známu na Landcruiseri a hovorila - to máš len 60 a niečo tisíc km (nepamätám si presne), ako dobre to vyzerá a pod. Omyl - pridaj jednu nulu :-)

Každý mesiac sa dovezie na Slovensku OSEM TISÍC STOČENÝCH vozidiel, ktoré (z)deformujú celý trh. Poctivý človek, ako Ty, potom má problém predať, lebo ostatné vozidlá majú o dobrých 100 tisíc km menej a majú aj nižšiu cenu.
landmark
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 12.09.2013 10:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa landmark »

rudolfo63 napísal:...no,citam to zu 5x a ziadny vulgarizmus tu nevidim... :2f93:
.....máš pravdu, slová idiot a hlupák nie sú vulgarizmy, ale považovať za idiotov a blbcov svojich zákazníkov mi tak pripadá.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

nuz,ked vozi na objednavku,tak zrejme vidi,ake sunky vyberaju...
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

patko1 napísal:tiez som proti stacaniu km. A preto mi uz tri mesiace stoji na dvore 11/2008 bmw 530xd lebo ma najazdene 330000km a za tu dobu nezavolal ani jeden idiot lebo vsetci by chceli tak maximalne 120000km :d :D
Ludia nie sú pripravený dať 1/2 mega SK , za auto s 300.000 km .. :40bd: :40bd:

Podľa mňa je to 5 ročné auto triedy s ročným najazdom +/- 60.000 km , u mňa je strop za to auto cca 10 - 12.000 €

Známy nedávno kupil 525 , 2009 , 260.000 km , za 17.000 € , odišielo mu niečo neviem čo výmena za 1000 € , vymenil olej filtre atd. kupil nové gumy a další 1000 € , auto za chvílu bude mať 300.000 km . . a myslím že ho za viac ako 12.000 nepredá . . . vonku možno ano ale na SVK nie su nato ludia.
Čiže strata obrovská . .

Otázka je kto si kúpi BMW 5er s 300.000 km ?

Ten čo jazdí vela km ročne ide radšej do nového +/- ročného auta zo zárukou za cenu okolo tých 20.000 €

Čiže kúpi si to len ten čo sníva o BMW alebo ten čo ta chce stiahnut s ceny + stiahne km . .a zarobí.

:40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lochy : auto kupujem aby som na ňom jazdil , nie aby som ho opravil a predával. Teda neriešim kolko na ňom stratím ale to ako mi poslúži
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Jazdím na aute tiež :d :D ale ja napr. riešim cenu opravy , nahradných dielov a pod.
oco13 - rypnem si môžem ? neverím že neriešiš koľko € stratíš na aute :40bd: :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lochy realne??
Felicia r.v 2000 b+lpg 480tkm , nákupná cena 600€ nájazd 3000km mesačne(moja)
LanciaY r.v .2000 b+lpg 240t km nákupná cena 700€, nájazd 2000km mesačne (ženina)
Punto 1,1 r.v 1997 b+lpg 280tkm , nákupná cena 500€, nájazd 3000km mesačne (synove)
Všetci traja vozíme do roboty aj kolegov , cca za cenu autobusového lístka. Takže suma sumárum mne tie autá po odrátaní servisu a nákladov ešte zarobia nejakých 20 - 30€ mesačne každé.
Samozrejme , keď chceš mať cestujúcich musíš sa im aj trocha prispôsobiť a ponúknuť niečo navyše aby nešli tým autobusom ale s tebou. Mne sa to celkom darí takže už sa pozerám po niečom 7miestnom. Len trocha počítam medzi LPG a CNG. lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

toto beriem . . ale vyjadroval si sa k autu za 17.000 €
:40bd: :40bd: :40bd:

medzi rečou nechceš kupiť VW Sharan 2.0i alebo Renault Grand Scenic 2.0i ?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

LOCHNESS napísal:
Podľa mňa je to 5 ročné auto triedy s ročným najazdom +/- 60.000 km , u mňa je strop za to auto cca 10 - 12.000 €

Za 10-12000 si mozes kupit akurat tak nejaku octaviu alebo passat ale nie auto ako predavam ja , ktore ked uvidi polovica bmw maniakov tak sa opusti a cvrkne si. Samozrejme ze octavia ti bude zrat o 3.2543 litra menej ale pani v skodovke taku vybavu nebudu montovat este ani o 30 rokov ako mam ja. Preco by som ja nemohol pytat 17000 za spickove krasne auto v super stave ked nejaky dilino moze pytat za taky rocnik po.sratu octaviu a kludne aj s takymi kilometrami 10000? Predal som uz vela takychto aut vyssej triedy s velmi vela kilometrami a vzdy sa ver tomu nasiel odbornik ktory to vedel zaplatit. Bmw E60 mi uz par kusov cez ruky preslo a viem preco pytam prave za toto tolko penazi. A kludne nech nan nevolaju aj rok este, mne to nevadi, cez zimu sa mi zide. Kto chce take auto za 15 ako mi nukaju vykupcovia tak nech si kupi holy bosy bez mpacketu so 120000km [samozrejme stocenymi] A o tom kamosovi co si pisal ze mu daco odislo na bmw 525 2009 je kusok zcestne. Pri takom aute treba ratat ze servis nie je o centoch ale o stovkach eur. Prave preto ked ja pojdem do BMW a vytlacia ti od mojho auta kolko bolo zafinancovane do servisu tak sa ti hlava zakruti. Moje auto kupil clovek nove za 60000 a do posledneho kilometra dostalo co potrebovalo. Nie ako polovica podobnych bmw po piatom majitelovi ktore uz ked malo dostat servis napriklad za 500 eur tak ho radsej majitel predal. Su dva druhy ludi, jeden auto zjazdi znici a uz ked dosluhuje tak preda, druhi su taki ze sa o auto riadne staraju do posledneho kilometra a ked ho predavaju daju spravit velky servis aby boli spokojny aj oni aj kupujuci [samozrejme tito ludia su na tom po financnej stranke castokrat dobre a preto to tak robia] od takeho pochadza moje auto.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

landmark napísal:Pre mňa absolutne nič nové, ale tak niekomu to aj mohlo pomôcť......
A moja rada na nezaplatenie znie: Prezentuj sa iným spôsobom, lebo aj dobre mienená rada, ale podaná zle, môže mať úplne iný efekt akoby si chcel....a toto je presne ten prípad. V podstate nadávaš všetkým do idiotov a hlupákov a najhoršie na tom je, že aj svojim zákazníkom.....to je ten pozostatok komunizmu či ako si to nazval...
Ďakujem za reakciu, aj keď nie zrovna pozitívnu. Som realista, nečakám preto že mi za moje úprimné slová od srdca každý zatlieska, správne ich pochopí, príp. sa v nich náhodou nenájde...

P.S: ja nenadávam, ale pomenovávam veci a udalosti správnymi menami (ty snáď trebárs opitého nazveš "bežne vyzerajúci"???? Hlupák je skrátka hlupák, to nemá s úctou nič spoločné). Robím to aj napriek tomu, že na rozdiel od väčšiny tu nie som anonymne a tak zároveň nesiem aj svoju "kožu na trh". Nebudem však zbabelo čušať keď cítim nejaký problém, obzvlášť dlhodobý s ktorým sa nič nerobí a nikto možno o ňom ani netuši. Aspoň takto sa preto snažím občanom pomôcť, čo nikto zo "šmelinárov" nikdy neurobí.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

tak to hej,ale Patkovi na dvore stoji dalsich 5 luxusnych aut,ma z coho vyberat a preto aj najazd ma maly...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lochy : nikde nevidím že by sa Rudi bavil o konkrétnom aute , písal len proste o dovoze. Ja keď budem chcieť zase pickup , tak si ho budem musieť dať doviezť , lebo Renault Expres alebo Rapid , ani P205 pickup na Slovensku jednoducho nie je . Tak isto R5 sa robila ako cabrio , ale u nás ju veru nekúpiš . A to sa s dovozovým autom pohybujem na cene cca 500€ + samozrejme prihlásenie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
landmark
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 12.09.2013 10:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa landmark »

markoimportauto napísal: ....... Nebudem však zbabelo čušať keď cítim nejaký problém, obzvlášť dlhodobý s ktorým sa nič nerobí a nikto možno o ňom ani netuši. Aspoň takto sa preto snažím občanom pomôcť, čo nikto zo "šmelinárov" nikdy neurobí.
Súhlasím. Tentokrát do bodky a prajem všetko dobré a nech sa darí!

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných