na margo kvality nafty u nas a v zahranici

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

hehe z ineho sudku, ale paralela tam je...
u nas vo firme mame 2 uplne rovnake kavovary, a dve mikrovlnky. 3 zasuvky. Kavovary nie su vobec vytazene, uplne staci jeden. mikrovlnky su vytazene, vela krat ficia obe naraz v kuchynke.
Na jednej strane kuch linky su dve mikrovlnky a jeden kavovar a 2 zasuvky. Proste si tam robia kavu a vzdy odpoja mikrovlnku a zapoja kavovar. Na moj argument, preco nepouzivaju druhy kavovar na druhej strane kuch linky som dostal od kolegyn odpoved, ze ten druhy nerobi dobru kavu.
Tak ma nasrali, vymenil som kavovary a cakal som mesiac. Za mesiac som sa ich opytal ze ako im chuti kava, ze preco nepouzivaju ten druhy kavovar, dostal som rovnaku odpoved ako pred mesiacom. To boli xichty, ked som im oznamil ze som vymenil tie kavovary....
Boli na mna nasrane, aj ked sa to snazili utajit, povedali nieco v tom zmysle, ze to asi bude tym miestom....
Odvtedy uz ale mikrovlnky neodpajaju :-)

BTW, najmensi problem pre mna nie je zohnat rozdvojku a zapojit pristroje na nu, ale tu slo o princip:-)
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

MP3TURBO:Naftu mas kvalitnejsiu na Zapade -Rakusko,Nemecko, Holandsko atd.

Citaj link: http://auto.idnes.cz/test-drazsi-nafty- ... tomoto_fdv

Ale mam aj vlastnu Skusenost s kvalitou nafty.. :41c2: :41c2:
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

nema niekto vedomosti o distribucii paliv? Lebo co som doteraz cital z roznych clankov, tak to ma fungovat tak, ze ak cerpacia stanica splna nejaku normu, tak je moznost pancovania nafty znizena na absolutne minimum.
Ze sa odporuca tankovat u stanic, ktore maju na cerpacom stojane stitok kontroly s datumom. Tie , co to nemaju, nesplnaju tu normu. Mozno som to nepovedal presne, ale podstata je jasna....
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

hipisko napísal:Ze sa odporuca tankovat u stanic, ktore maju na cerpacom stojane stitok kontroly s datumom. Tie , co to nemaju, nesplnaju tu normu.
nalepka ti o kvalite paliva nic nerobi. Nalepka na stojene je od istitucie Slovenska legalna metrologia a je to certifikat ohladom presnost mnozstva natankovaneho paliva, cize ci naozaj dostanes liter do nadrze, ked je to na budiku stojana.
O kvalite paliva to nic nehovori :41c2:
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

aha tak miesam 5te cez 9te, clovek uz nema taku pamat ako ked bol mlady :-)
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

MP3 je to asi 5 rokov späť, škoda že som nenašiel žiaden link okolo toho na webe, bolo to v televízných novinách + v jednom denníku na titulnej strane, ak sa mi podarí nájsť zavesím to...
Ten kamoš čo pre nich vozil jazdil starou krátkou Aviou, ktorá mala nadstavbu cisterny, hovorím žiadne GPS proste nič kradnúť sa dalo. V časoch kedy robil pri prečerpávaní sa tiež slušne obohatil, tak že nešlo o žiadny výmysel, to palivo ktoré všetci odtial predávali po 15 Sk/liter sa muselo doplniť adekvátnym množstvom "lubovolnej tekutiny"... Takže ked robil neskôr na rozvoze dobre vedel čo vozí
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Takze na otazku preco sa pokazilo iba 7 aut pri vyjazde s pumpy by som odpovedal asi tak,ze ostatny zakaznici si asi dvakrat rozmysleli ci natankuju po tom co videli a pumpar by to asi tiez dalej neriskoval,stalo sa to asi tym co natankovali viac paliva?....moja teoria
Cerpadlo na benzinovom a dieselovom motore tlaci ovela viac nafty ako motor spotrebuje takze palivo sa premiesa pomerne rychlo zalezi od motora....
"ANO" poznam pumpara,ktory predaval naftu za super cenu,ako to robil neviem.
Tak isto viem pripad z medii z asi pred 3-4 rokov ked 7pump z 10 nesplnalo normy.
V palivach sa tocia velke peniaze a tak ako uplatia podniky rozne kontroly,urady,ekologov....tak to skonci aj s palivami.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

takze tam natankovalo len 7 aut? alebo desat a z nich sa tych sedem zastavilo okamzite pri vyjazde zo stojana?

to je nezmysel. teda moja hlava to nebere ani nahodou.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

neviem presne kolko bolo tych aut ja som tu o tom cital prvy zaz.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Škoda že po člankoch niet ani stopy, hladal som to asi hodinu, bolo to tuším 8 áut, no ked boli jeden vedla druhého tak sa zhodli že to nebude náhoda že mne sa zrovna pokazilo auto, hned sa vrátili na pumpu a obsluha vyvesila tabulku na dané palivo aby ho další ludia netankovali...
Inak túto informáciu by ti mal potvrdiť aj Dataman...
tomasht
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 16.06.2008 13:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasht »

kamarat ked nastupil do prace prvy den, tak natankoval do citroenu c15 benzin namiesto nafty a presiel s tym zhruba 1 km, z toho tretina cesty od benzinky je strmy kopec, ak by to bolo po rovine, take 3 kilometre by musel utat urcite...
no a ku kvalite paliv, podla mna tazko rozoznat nejaky rozdiel, ci tankujete na zapade alebo u nas, lebo ja uz som tankoval hocikde a auto stale slo nejako rovnako... akurat pred mesiacom som tankoval v CR (omv - litomerice), od vtedy mi na PD-cku svieti kontolka vyfukovych plynov a vtedy sa s autom nedalo jazdit pod 2000 otacok, lebo motor siel vyskocit z kapoty... len som vyprazdnil nadrz, tankol som na slovnaftke, tak sa to ukludnilo, ale kontrolka svieti nadalej, neviem ci to bola zhoda nahod alebo to bolo tou naftou, ale kazdopadne sa chystam do servisu, nech sa na to pozru, len niet casu :-\
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kontrolka vstrekovania na pritomnost VODY ??

no asi si tie fiaty nastudujem a tuto temu ukazem alpinersovi... nie je mi zname ziadne auto ktore by malo indikaciu pritomnosti vody v palive. Ano, "kontrolku vstrekovania" maju vsetky moderne diesle, ked sa tam nieco posere tak sups do servisu a pripravit si tisice eur ale to je zdruzena kontrolka pre skoro desat zavad. Ale samostatnu kontrolku vody v palive...

no neviem neviem.

a velmi ma pobavilo "Vlastna skusenost: kamarat ma"... cize vlastna skusenost lebo kamarat... minule mi kamarat rozpraval ako vyprasil jeho staru do kakáču, mozem ti z "vlastnej" skusenosti povedat ze je to urcite super ! :)



ja osobne som chodil relativne casto tankovat do Rakuska ked u nas este bola ta spotrebna dan na naftu. Nie kvoli mensej cene, lebo ked som si zratal dopravu tam a naspat, mal som to za rovnaky peniaz ako u nas - ale chodili sme do Rakuska nepravidelne zhruba raz za dva-tri tyzdne kvoli inym veciam tak som si povedal ze "co ked maju lepsiu naftu". A bral som to tam proste len z toho dovodu. Mam 1.9tdi 85kW motor ktory uz ma svoje odrobene a predpokladam ze kvalitnejsie palivo by mu velmi chutilo. Chodil som na viacero znaciek pump v Rakusku... nikdy som ziadny rozdiel necitil, nepocul, nevidel a to som dokonca 2x bral aj drahy Ultimate diesel vo Viedni od firmy Lara (sifrovane odzadu aby to nebola reklama).

Tvrdim ze na to aby clovek POCITIL lepsi vykon motora, musi mu to pridat aspon 10kW (lebo nehnevajte sa na mna ale co je to 10kW z 90kW co dnes bezne motory maju a pri motoroch co maju 47kW sa o ziadnom vykone bavit nemozeme a tam urcite 10kW navrch nafta neprida aj keby bola zo zlata... Keby aj rovno lepsia nafta pridala 2-3kW navrch, nemas sancu si to vsimnut, bez sance. A uz vobec neverim tomu ze akakolvek spickova nafta ti spravi zrychlenie 0-100km/h namiesto 13.2s za 12.5s... toto fakt neverim. A zase nech mi niekto nehovori ze si pri plnom kotli "STRASNE VSIMNE" dve desatiny sekundy rozdiel, keby hned aj tie dve desatiny boli. A nechcem sa bavit na temu presnosti merania lebo tam vas vsetkych sfleku dodrbem ako syslov - ako meras to zrychlenie v amaterskych podmienkach na desatinu presne? Ale naozaj PRESNE? Ked sa rucicka dotkne stovky? Ale nenechaj sa vysmiat... proste v amaterskych podmienkach NEMAS SANCU nieco presne merat, garantujem ti ze za takychto okolnosti ti polsekunda utecie ani nevies ako.

Takisto tichost - mnohi placebosoferi tvrdia ze natankovanim lepsej nafty sa stisil motor. Gratulujem. Certifikovane usi s kalibrovanou citlivostou na decibel sa vzdy hodia. Rovnako ako fotograficka pamat a znalost Pi na 58372 miest.

Dojazd... ano iste, ja prejdem na jednu a tu istu naftu (dlhodobo tankujem na zltej pumpe pri dome) tie iste trasy aj so 150km rozdielom pri 60 litroch paliva. Cize raz prejdem 650km, niekedy sa mi podari atakovat 800km. Ze preco? Lebo zapchy, havarky, v zime dakedy v aute nekurim cim sa motor rychlejsie zohreje, v krutych zimach zbehnem obcas rucne zapnut bufik cim nestartujem sialene studeny -15 stupnovy motor pri spotrebe 20l/hod ale predohriaty cojaviem 20 stupnovy motor pri spotrebe 10l/hod A NEVERILI BY STE AKY OBROVSKY ROZDIEL V SPOTREBE ROBI TEN BUFIK... jazdit so studenym dieslom v zime je sebevrazda, na Galaxiku mi bufik nechodi a v zime je problem dostat sa pod 12l/100km pricom to iste auto jazdi tie iste trasy tym istym sposobom a vodicom za 7l na jar a jesen... cize teplota motora zohrava pri diesli obrovsku ulohu a to je napriklad dovod preco uz starucke 1.9tdi mali tri zhaviace sviecky v okruhu aby sa to rychlejsie zohrialo.

no zase som sa rozpisal...
tomasf2603
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 18.05.2010 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasf2603 »

tankujem vzdy na tych istych cerpackach prevazne vychod a zapad rovnakej znacky.a z casu na cas..moj nazor..citit rozdiel v palive, ci uz klasickej nafte alebo premiovej.inak dostala sa mi informacia.neviem ci pravdiva..ze nie vsetky cerpacie retazce beru naftu priamo z rafinerie.Nemenovane cerpacky Ju**i beru vraj??? z hmotnych rezerv SR kde sa to nejako musi obmienat koli degradacii PHM.
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Večná téma,v minulosti som tu už prispieval k tejto téme. Tak v skratké, technológia spracovania je rovnaká či u nás alebo na západe. Slovnaft vyrába palivá podľa EU smernice, ktorá je platná pre všetky rafinérky a je to prísne kontrolované. Vozim aj ľudí so Slovnaftu tak mi to bolo polopate vysvetlené. To nie je o tom že Rakúšania, Nemci majú kvalitnejšiu naftu a my máme bordel, pančovanú a ja neviem čo. To je iba o danej a konkrétnej prevádzke ČS, v akých podmienkach má uskladnené palivo, ako často má vyčistené nádrže a hlavne aký má veľký odber, t.j. či mu dané palivo dlho stojí alebo sa predáva na mraky a je ľudovo povedané "vždy čersté" A druhý malý faktor môže ale nemusí byť či nemá cisterna čo preváža palivo zanesenú nádrž. Ale tam zväčša nebýva problém, to je už moja skúsenosť, ktorú tu s pochopiteľných dôvodo nebudem rozoberať. Tí chytrejší pochopia. :zg282: Totiž z ešte som to za tie roky nevidel žiaden bordel z cisterny, ktorá prečerpáva palivo do zásobníkov že by bolo znečistené, ale viac pssst. Takže v skratke, palivo ktoré opúšťa Slovnaft je v takej istej kvalite ako to čo je vyexpedované z Rakuska, Nemecka a pod. A na prieskum a výsledok ľudu som zvedavý, vždy sa rád zasmejem.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

suhlas.

Clovece este aj ten tvoj passat nema za kazdych okolnosti styri litre spotrebu, no ty si proste moj clovek. Priznat na Passate cez desat litrov je sila a zasluzis si podla mna medailu.


objektivne vieme povedat ze existuju nejake premiove nafty, napriklad spominana "Lara" Ultimate diesel, ktore obsahuju nejake aditiva alebo su proste robene kvalitnejsie ako tie bezne nafty. Samozrejme maju potom premiovu cenu. Neverim ale tomu ze taka nafta prida 10kW a 40Nm vykonu/točáku aby si to vodic vsimol, neverim tomu ze s takou naftou je motor o polovicu tichsi a podobne veci.

A uz vobec nemoze platit to, ze natankujem supernaftu a okamzite po nastartovani je motor tichsi. Ta supernafta sa totiz nema ako dostat do toho motoru za dve sekundy takze... placebo ako svina.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 80 neregistrovaných