Mercedes S 350 L CDI BLUE TEC 4MATIC

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

a ze zeny sa klebetne. Tu sa clovek stale utvrdzuje ze sme narod truhlikov co sa vkuse do niekoho starame a frfleme. Budte radi ze su ti prvi majitelia z ktorych sa tu robi prca, potom by neboli uvahy ci kupit novu daciu alebo 10 rocny luxusny tragac a potom este frflat na prveho majitela ze menil olej po 30.000km, nemenil v prevodovke a podobne. A zaroven sa z neho rehlit kolko stratil pri kupe a predaji.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

xentry napísal:Aj noham to je jedno ci odbehnu maraton v cinskych tramkach alebo najlepsom od adidasu :)
Dobre prirovnanie... presne vystihuje podstatu aky vyznam ma kupovat si "Adidas MegaSuper Runner" na to aby si presiel 10min peso do prace a tam behal 8-12hodin v lacnych drevakoch ala "safety boots". Ak si maratonec kupi bezecku obuv za 180eur, to sa da hadam pochopit. Naco ale budu rovnake tenisky cloveku co nikdy nebeha a nanajvys prejde z domu do fastfoodu? Asi rovnako ako s-kovy medved pre Dura z Hornej Dolnej. Moze ho mat, ale bude asi skor na smiech.
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Je to na každom z nás, ako si život užívame,niekto si dáva denne steaky, iný párok s horčicou. Ďalší lieta po svete, a preto nechápem komunitu členov AB EU,prečo sa do zadávateľa témy navážate?! Veď v otázke, ktorú dal na začiatku témy sa slušne pýtal, nikoho neurážal, nenadával nikomu. Podľa odpovedí mám dojem že Cicmanec tu bol členom s najvyššou inteligenciou. Mám napísať hlúposť komentár,tak radšej budem ticho. Svedčí o stupidite národa. A teraz ma kľudne zabite.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mp3turbo napísal:>> Prvy majitel nic nestratil bo sa takto na svet nepozera.

ci sa na svet pozera alebo nepozera, ci prvy alebo desiaty majitel, takto to je a takto to funguje. Prvy majitel na takomto aute naozaj stratil a stratil suverenne najviac zo vsetkych majitelov az pokial auto neumrie.

Ci sa na to pozeral alebo nepozeral je nepodstatna otazka pre nas ; avsak rozhodne na tom stratil, prisiel o peniaze, atd.
Rozhodne na tom nezarobil. Nie je ine pomenovanie na transakciu ked si dnes kupis za 140.000 eur a o sedem rokov predas za 15.000 eur.



_ to si len myslis lebo to je tvoje mentalne nastavenie, on si to vobec nemysli, on si kupil a uzival... strata je ked kupis mercedesa a rano sa vypari a poistovna nezaplati.. ako vravim chudobina riesi peniaze furt a vsade... inak ani decko sa nevyplati bo cista strata ta ne?
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Niekde musí byť chyba v Matrixe, keď sa oplatí kúpiť Mercedes S viac, než NOVÚ Škodovku v tej istej výbave.

Náklady na 1 km budú nižšie v Mercedese.

A popravde, žiadna Škoda sa S nevyrovná.

Takže, keby som si mal kúpiť ďalšie auto a jazdím Iba tých 20-25.000 km ročne, tak je voľba jasná.....S.

prečo S nie??

Väčšinu času som v montérkach, keď sa ponáhľam, tak sa ponáhľam a policajti Neodpustia nič, keď vás chytia v hrdom aute :40bd:

A jazdím oveľa viac km.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> to si len myslis lebo to je tvoje mentalne nastavenie, on si to vobec nemysli, on si kupil a uzival...

nie, to nie je moje nastavenie alebo mental. To je matematicky fakt ked sa pozries na stav bankoveho uctu.
Chapem, pan si uzival, chapem pan viezol prdelku v mäkučkej kožičke a ja som neviezol, ale ze tam nastala matematicko-financna strata je absolutne neodskriepitelne.

Takze nie moje, ale TVOJE nastavenie je ze si uzival. On na tom aute stratil, proste ma 120.000 eur menej ako keby si to auto nekupil a z toho nemozes vycuvat. Ano uzival si za 120.000 eur, ale za 120.000 eur. Nie za nulu. Stratil 120.000 eur.

Nenasiel, nepribudlo mu. STRATIL. MA MENEJ.

Ano, mozno to niekoho netrapi, ano su ludia co zarobia 300.000 mesacne a ano taketo auticko si kupia. Ale STRATIA na nom, bez ohladu na moje, tvoje alebo ich mentalne nastavenie.



Autorovi temy bolo zodpovedane, pri takomto aute treba davat pozor absolutne na vsetko, pre istotu trikrat, a nejake drobne opravy za 6.000 eur pri takomto voziku a rocniku nie su absolutne vynimocne - skor pravidelne. Uplne normalna vec, plati pre A8, 750iL, aj S350/S500. Ked sa bavime o este vacsej triede a'la S63AMG, tam 6000 eur nie je koniec drobnych oprav, ale absolutny zaciatok s tym ze prekvapenie za 15.000 eur je uplne bezne.

Normalna vec, patri k vlastnictvu takychto strojov.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Nic nestratil, vymenil peniaze za sluzbu.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

akoze nic nestratil ked ma o 120.000 menej ako mal ?! Dam ti cislo mojho uctu, mohol by si vymenit zopar tvojich bankoviek za moju spokojnost a este popritom si mastit brusko, ako dobre si "vymenil" ?

Ano kazda sranda v zivote nieco stoji, ano pan stratil peniaze na novom Mercedese. Vymenil za sluzbu, vymenil za komfortnejsie posuvanie svojej ritky nez posuvam ja a ty, ano pan vymenil za vyssiu bezpecnost nez mam ja v 20 rocnom tragaci, ano pan stratil peniaze.

Minul. Pouzil. Stratil. Vymenil. Boze to su podobne slovesa. Dosiel o ne. Zahodil. Dal (Mercedesu). Slovne spojenia kde ja uz koncim.


Mimochodom, "nevymenil" ich za sluzbu ako pises, ale za tovar. Kupil si Mercedes. To nie je sluzba, to je tovar. Hmotny investicny majetok.
Alebo zeby to predsalen bola sluzba v tvojom slovniku ? Sluzba "komforneho vozenia sa po vozovke" ? Vymenil. Stratil. Sluzbu. Tovar. Ano.

Ked si bol v Hyundai, pytal si sa ci si mozes kupit sluzbu alebo auto ? Lebo kupil si si auto, to ja viem, ale co si sa pytal ? Na sluzbu ?
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Clovece trpis komplexom boha? Ved nechaj ludom aj svoj nazor, nie si neomylny.

Chod osobne do oci povedat prvemu majitelovy premiovky preco si nekupil 10 rocneho fejtona,alebo majitelovi sukromneho triskaca preco nelieta 2.triedou nizkonakladovej spol. ... a uz drzim hubu,tu je to jak hrach na stenu hadzat
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vlastne mas pravdu - nestratil, vymenil za sluzbu. Teraz som sa uvedomil. Prepacte, kajam sa.

Nadomnou hore je napisane NIC NESTRATIL. Jasna vec, vobec nic nestratil. Aj peniaze ma uplne presne ako predtym - iba o 120.000 plusminus menej, takto definujeme VOBEC NIC. Preco mas problem so mnou ? S generalnou logikou a systemom nie je problem, SUHLASIS S TYM ZE PRVY MAJITEL MERCEDESU KTORY MA O 120.000 PENAZI MENEJ --NIC-- NESTRATIL ? Nezamerajme sa teraz na sloveso "nestratil", podme riesit slovicko "NIC".

Naozaj vobec NIC ?

Okrem ineho zaznelo ze vymenil za sluzbu. A vy sa kedy uvedomite ze automobil nie je sluzba ? Ako vobec mozete vobec povedat ze vymenil "ZA SLUZBU" ? Sluzba je umyt okna niekomu, spravit uctovnictvo, poradit v nakupe zlatych tehliciek Pičurovi, vysekat Kocnera z basy, to je sluzba. Automobil je nieco ine.

A navyse aj ziskal peniaze. Predtym mal 140.000, potom ma 15.000, takze ziskal. Nestratil. Ziskal. Pribudlo mu. Vymenil. Zarobil.
Ano. Uz to mam. Konecne som pochopil. Ziskal na hodnote. Ziskal na peniazoch. Nestratil. NIC nestratil. Vobec nic.

Casopis Modern Classics, August 2020 : https://www.greatmagazines.co.uk/modern ... ugust-2020
na obalke "LOSE MONEY ON A MODERN CAR" ... prelozene googlom aj mojou anglictinou : "stratiť peniaze na modernom aute...".

Nikomu nic nevnucujem, robte si co chcete. Aj tak viete vsetko lepsie nez vsetci ostatni, cize v pohode. Vymenil za sluzbu. Aaaaaaano.
Ked napisem do googlu "lose money on car", najde slabych 736.000.000 vysledkov. Chapem, slovne spojenie "STRATIT PENIAZE" este nikto nikdy v suvislosti s autom nepouzil.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

autolaik napísal:Clovece trpis komplexom boha? Ved nechaj ludom aj svoj nazor, nie si neomylny.

Chod osobne do oci povedat prvemu majitelovy premiovky preco si nekupil 10 rocneho fejtona,alebo majitelovi sukromneho triskaca preco nelieta 2.triedou nizkonakladovej spol.
Ja im to kludne poviem ako predseda revolučného výboru červených kmínov - bude to zdôvodnenie ich popravy - že nešetrili.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Chlapi, treba si umyvat prirodzenie studenou vodou;-)
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

chlapci, vobec to nie je taka katastrofa, ked nekupis uplne zniceny kus a nie si uplne soferske hovado...a ze ti aj tyzden nejde okno, lebo potrebuje novu riadiacku, alebo nejde motorcek na kufor,alebo nesvieti obrysovka, ale auto jazdi a si v pohodli, tak pockas....a prvi majitelia s-klase ziju v inom levely a nerozmyslaju, ci stratili,alebo ziskali...budem radi, ze su...
MatoB35
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 23.11.2010 22:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MatoB35 »

Pre záujemcu , aspoň nejaké info ... :)

https://youtu.be/Ld7ndkprasE
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

Zadávateľ robí 20-30 tis. km ročne a preto si take auto chce kúpiť.
Ja som asi divný,?lebo bežne robím 35 tis.km na Fabii. A žijem. Myslite že nie som normálny??

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných