Mazda 6 GJ SKYACTIV 2.5 wagon - kupa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pietro1981
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 22.05.2009 16:21
Zdieľať na Facebook

Mazda 6 GJ SKYACTIV 2.5 wagon - kupa

Príspevok od používateľa pietro1981 »

Zdravim vsetkych. Planujem kupu auta a tato Mazda je asi najvaznejsim kandidatom. Ak by sa podarilo, tak by som radsej faceliftovu verziu. Hlavne kvoli ten navigacii. Popripade, da sa origo navi (pred faceliftom) vymenit za nieco ine?

Zaujima ma hlavne vsetko okolo motora. Je to nejaky novy motor,alebo ho Mazda uz dlhsie pouziva? Tak isto aj automaticka prevodovka. Vyskytuju sa nejaky vyrobne poruchy??

A co karoseria? Ma uz Mazda lepsiu ochranu ako pred par rokmi? Pri kupe je nieco, na co si mam dat extra pozor?

No otazok dost, piste ....piste...piste..... :) VDAKA
mazda20
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 21.11.2014 06:16
Zdieľať na Facebook

p

Príspevok od používateľa mazda20 »

No mal som možnosť mať takú cca 1 rok.
Bol som šťastný že sa mi ju vôbec podarilo predať a to som ju predával asi pol roka .
Tiež som sa ukvapil na výkon .... Predtým som mal starú verziu diesel 2,0 89kw a preto tá špekulácia s 2,5 benzínom...
Teraz mám 2,2 diesel 180 koní a poviem ti ,choď radšej do tejto verzie . Budeš prekvapený ako to auto ťahá a ešte viac spotrebou ,ktorá atakuje hranicu 5,5 a to dlhodobú .
Tá 2,5 -ka ,tak to je spotreba cca 8,5-11 a vermi že budeš určite blízko 10 dlhodobo...
Ja som mal manuál a ty chgceš automat ,takže viem o čom hovorím...
Neviem koľko najazdíš ročne km. ale netreba sa báť toho diesla ,fakt sa rýchlo zahreje a tá spotreba je absolútne niekde inde ako 2,5-ka - Ak sa podarí vyskúšaj tú 180 knovú verziu a hovorím ti ,že už asi nebudeš mať chuť do 2,5-ky.
dragoo
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 08.06.2008 15:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dragoo »

Kedze pises ze si mal manual tak si mal este staru 6 tku ...pretoze ta na ktoru sa pyta zadavatel ma iba automat... a ta 2,5 ka je uplne novy modtor sucasnej skyactive generacie.. 2,0 zere dlhodobo okolo 7-7,5L, ta 2,5 bude o cosi viac...ale nie o moc..podla mna uplne ok spotreby...
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Pýta sa pán na diesel vs benzín? Pýta sa na spotrebu?
pietro1981
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 22.05.2009 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pietro1981 »

no poporadku :-)

lubos zimovcak auto nekupujem kvoli navigacii. len faceliftovy model ju ma podla vsetkeho lepsiu. auto ma byt aj lepsie odhlucnene, ale skusenost nemam. A zbytocne velky motor??? aky je podla teba vhodny?

mazda20 isto si nemal takuto. lebo tato je iba s automatom ako to spomenul dragoo. takze tvoje info o spotrebe je upkne mimo. a diesel NIE. ale dik za tip.

hjundaj asi tak nejak :-)
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Hlavne nie ten diesel kde sa zoderú vačky, to je hned ušetrené

2.5i je úplne normálny motor pre také auto, akurát nie na slovensku, kde každému stačí to najslabšie z ponuky čo má zrýchlenie podobné naloženej Avii

Rozdiel v spotreba 2.0i vs 2.5i nebude velký, kedže 2.0i bude mať asi o trošku kratšie sprevodovanie ako 2.5i. Rozdiel bude vidieť v meste, ale mimo mesta to bude +- to isté

PS: celý problém je v tom že tu ludia málo zarábajú nie že auto vela žerie
IIXX
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 24.02.2009 09:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa IIXX »

@pietro1981:
Určite odporúčam facelift verziu, je lepšie odhlučnená a celkovo okrem kozmetických zmien je známe, že facelift je väčšinou sprevádzaný aj zvýšením kvality výroby v dôsledku predchádzajúcich skúseností s výrobou a prevádzkou.
Osobne používam radšej externé navigácie, je tam väčší výber a viac možností umiestnenia a softvérovej konfigurácie. Momentálne používam Android + MapFactor (zdarma) + mapy (zdarma). Predtým sa mi osvedčila aj navigácia, ktorá je zadarmo a je súčasťou Nokia telefónov.
Motor 2.5i a automatická prevodovka sú relatívne nové a montujú sa od roku 2012. Tu je zaujímavá recenzia https://www.youtube.com/watch?v=fiW0VMKDwSs. Zatiaľ nie sú známe nejaké zásadné problémy s motorom a prevodovkou. Zaujímavosťou je rekuperácia elektrickej energie.
Karoséria je už lepšie chránená pred koróziou ako Mazdy vyrobené pred rokom 2005. Ale stále je tá ochrana znateľne slabšia ako keby som to porovnal napríklad s ochranou na Audi A8.
Pri kúpe jazdenky podľa mňa si stačí dať pozor len na štandardné veci popísané v tejto téme zdruzenie-sova-nedajte-sa-oklama-pri-ku ... t1333.html.
pietro1981
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 22.05.2009 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pietro1981 »

ivko1 uplne s tebou suhlasim.

IIXX no presne preto by som via chcel faceliftovu verziu. A ta navigacia, nejde len o nu samotnu. Ale celkovo o ten multimedialny system. Rezenziu som uz videl. Pozrel a precital som uz vsetko, co sa mi podarilo o tej mazde najst. Ta rekuperacia je podla mna uplne skvely napad. Ale tusim som cital, ze v prvych modeloch pri vlhkom pocasi to nejako blblo. Ochrana karoserie a jej funkcnost sa uzkaze az za par rokov. A motor s prevodovkou bude aj nadalej dufajuc bez nejakych vyrobnych zavad.
stirling
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 04.10.2008 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stirling »

Pre kamosa som kupoval, nakoniec sme nasli v cechach v plzni,chcel presne kombi a 2,5 motor, spotrebu ma okolo 8 po par mesiacov vyhoda motorizacie je ze bolo iba v jednej vybave a to plnej,myslim ze sa dalo doplatit iba stresne okno, dobre auto to je ja byt tebou idem do toho,problem bude najst nejaku ,jeho stala 24k a mala 19 tis km a asi 1,5 rok stara. Podla mna ale ani ten 2,0 165 konovy nebude marny.
pietro1981
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 22.05.2009 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pietro1981 »

24K aj s prihlásením? Ak áno, tak to bola skvelá cena na km a ročník. Najskôr som pozeral ten 2.0, ale tento motor sa mi páči viac.
stirling
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 04.10.2008 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stirling »

myslim ze to bolo 600 tis cz plus poplatky za prihlasenie,doprava na SR atd.
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Prosim ta pekne este neviem ci si si vsimol, ze kolko benzinovch 2,5 Mazied 6 je v inzercii 2 na Sk nie viac ako 5 ich je tu dokopi. Preco asi? Lebo ani bazaristi to nevedia predat tie benzinove skvosty.
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Mam na mysli Mazdu 6 do r.v. 2009
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

slováci si radšej kúpia dieselové skvosty od slovenských bazárnikov a potom plačú ako sa im sypú:-))))celkovo bazárnici na slovensku sú téma sama o sebe....
človek hore chce benzín, tak nechápem prečo sa tu vždy nájdu mudrlanti čo mu tam budú pchať naftu.
Predpokladám, že vie prečo zvolil práve ten motor. Inak sa tiež prikláňam k verzii po facelifte, tie drobné vylepšenia potešia.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ono to zodpovedá dopytu, ale to že nie je na SK velká punuka takého auta ešte neznamená že to nikto nekupuje. Ja mám tiež 2.5i a som tu...
Myslíš že ma trápi spotreba? Netrápi...

Moderné kachle som nechcel a ked človek nechce zdochlinu typu 1.4i / 1.6i a chce nejaké väčšie auto, kde je normálny motor 2.0i tak by tak či tak jazdil za 8,5l benzínu, takže z 2.5i nemá prečo ostať v šoku

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných