796 672
inzerátov
Pridať inzerát

Združenie SOVA - Nedajte sa oklamať pri kúpe jazdenky

   Obsah fóra Auto-moto fórum AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia
Zamknuté Nová téma
Autor Správa
admin
Nová tvár - Trabanto (15)
Site Admin
Založený: 05 máj 2008
Príspevky: 739
Nabehané: 2 dní 3 hod 29 min
Predmet: Združenie SOVA - Nedajte sa oklamať pri kúpe jazdenky PríspevokZaslal: 30.09.2008 13:20   
Plánujete získať auto, ale nechcete sa stať obeťou podvodníkov? Pomôžeme vám! Riziká, na ktoré natrafíte najčastejšie, sú pretočený tachometer, omladenie, zmenený pôvod auta, podvody s DPH a zmena identifikátorov...

http://www.zdruzenie-sova.sk/

Nedávno vyšla brožúrka, ktorá chce varovať pred kúpou poškodeného či ukradnutého auta. Je možné ju nájsť aj na stránke:

http://www.zdruzenie-sova.sk/prirucka.pdf

Má osem kapitol, ktoré sa dajú rozdeliť na dva tematické okruhy - technický a právny. Prvý vás upozorňuje na základné identifikátory ojazdeného vozidla, kde sa nachádzajú, ako sa kontrolujú, ich prípadné falšovanie, technický stav vozidla a pod. Právny okruh sa týka rizík, keď sa na kupované ojazdené auto môže viazať lízing, exekúcia, záložné právo alebo je odcudzené.

Združenie v poslednej dobe upozornilo na niekoľko nových problémov v sektore obchodu s jazdenými autami. Jeden sa týka podvodov s DPH, kde nepoctiví predajcovia kupujú v zahraničí jazdené autá bez DPH a na Slovensku ich predajú s daňou, ktorú však neodvedú štátu. Na trh sa tak dostávajú automobily, na ktorých viazne nezaplatená DPH.

Druhým problémom je legalizácia stočených kilometrov pomocou STK. Autá, tiež zakúpené v zahraničí, priekupníci „stočia“ a následne s nimi zájdu na STK. Tam technici vôbec neskúmajú, či s počtom kilometrov niekto manipuloval a údaj tak rovno zadajú do oficiálnej databáze. Tým vlastne falošný údaj najazdených km legalizujú.
Zamknuté Nová téma

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia