Laguna grandtour 2.2 dci

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

raduz61
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 21.01.2009 09:50
Zdieľať na Facebook

Laguna grandtour 2.2 dci

Príspevok od používateľa raduz61 »

ahojte vsetci chcem sa opitat ake mate skusenosti lagunou2.2 dci 110KW. chcel by som to kupit.je to kazove? ak ano co sa tam kazi a na co si mam davat pozor pri kupe? Ďakujem.
guardian21
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 05.07.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guardian21 »

nazdar.. tak ja skusenosti osobne nemam ale aj ja sa prave chystam kupit lagunu ale 1.9 r.v. 2003.od znamich viem ze 2001 a 02 sa ani neoplati.. a taktiez ze ten rozdiel nieje az tak badatelny medzi 120 a 150 koni.. akurat tak spotrebou. tých 150 sa ukazuje tak nad 160km/h.. treba vyskusat a uvidis sam lebo podla mna chciet len jednu motorizaciu a druhu neskusat nieje dobre aby sa ti nestalo ze kupis 2.2 a bude srot a za tie iste peniaze 1.9 v ovela lepsom stave.. tak stasne nakupy :28b7:
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Obaja idete kupovať auto za pár šupov , drahá Laguna ani neexistuje, keby si prišiel do hocktorého bazáru a povieš že máš záujem o Renault Laguna II tak ťa budú žrať všetkými desiatimi...
Sám má Renault ale nie z tým ročníkom z akým chceš / chcete obaja, ten by som nechcel ani ZADARMO... Komfort, výkon výbava, hrá všetko v prospech nových modelov, ale spolahlivosť je hlboko pod predchádzajúcimi modelmi, hlavne s motormi DCi
guardian21
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 05.07.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guardian21 »

ivko a ake auto diesel mam kupit za 5000e? ked sa to tebe zda par supov to neznamena ze to aj premna je par supov.. co idem kupovat favorita za 500? tak teda porad.. mam kupit oktaviu sdi?alebo passata 97 kerý ma uz 600 000 km?az ne viac?hm? :zg282:
guardian21
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 05.07.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guardian21 »

a co je zle na motore DCI r.v. 2003?to som zvedavy.. :28b7:
raduz61
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 21.01.2009 09:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raduz61 »

ivko ma asi daky 98r.a mi ideme kupit sunky za par supov? som zvedavy kolko stala ta jeho :3c90:
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Chlapci ale ved ja vám vôbec nebránim aby ste si ho nekúpili , to je len osobná rada ...

Pre informáciu mám Scénic Phase II 1.9DTi rv 2000 a pred 2,5 rokom má stál 180000,- , dnes má na tacháči 192000km ...

Čo je zlé na motore DCi s výkonom 74/88/110kW ??? Úplne všetko... Od vstrekovačov cez turba až po poškodené 6-stupnové prevodovky, problémi s elektronikou (čipovými kartami)... Ked si pohladáš príspevky len na tomto fore , alebo kludne zájdi na http://forum.renaultclub.cz/ tak sa dozvieš že do roku 2004/05 to bola katastrofa, od spomenutých ročníkov sa to "údajne" zlepšilo" , osobne to "údajne zlepšenie" nechám vyskúšať iným... Takým ako vy, ktorý sa potrebujú opáliť aj ked im dobre radia...
Passata kupovať neodporúčam, kupuj auto ktoré má primitívnu prednú náprava = kopec ušetrných prachov za údržbu, ešte som nečítal aby niekto riešil repas nápravy na Feliciu či Octaviu , alebo Leon , takých čo riešia repas nápravy na A4/A6 , Passat, či Alfu 156 je habadej a to len z toho dôvodu že sa im to zdá drahé...
Ked väčšie auto, odporúčam Ford Galaxy, P406 break, spotreba rovnaká , údržba ovela lacnejšia ako na Lagune II
guardian21
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 05.07.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guardian21 »

turbo sa drbe dajme tomu kazdych 100 000 a na druhych je to kolko?viem napr jeden mechanik ma a6 400 000 km a turbo 3x odislo.. cip karta neni motor ale otom viem su tam zle citacky ale pozistuj do ktoreho roku.co som kukal ja pytal sa tak jedna s 200 mala pokazenu prevodovku a to tak ze nesiel 6 stupen.inkak vsetko ok. odporucas kupovat auta s primitivnou pred napravou..preco si kupil renaulta ked vies aky to maju vymysline?ked si taky zbehly tak vies ze len s hoci loziskom je tam problem vymenit.. nepocul? super idem kupit feldu..alebo hned octaviu..budem mat auto ktore pomaly bude starsie jak ja..a za rok sa zesype a ja zan vycalujem 5ku az ne viac.ne? galaxy?pozri to ze ty mas mpv neznamena ze hned chcem aj ja.a 406 nad tým som rozmýslal uz davnejsie ale nie break.podla mna je to totalny nevkus(PODLA MNA). tak co co mi odporucis? mondeo? aky rok s peniazmi vide len 01 a 02.asi vies o triskach vsak? za jednu ja dam spravit 2 repasy turba na lagune.. japonca? ja hadam ani o dieslaku neviem co by sa mi aspon trochu pacil.. a nisani maju renaultacke motory takze nemusime ani riesit..na lagune sa daju povipinat hluposti typu tlak v pneu atd... a ani nezbadas ze ti nejaka kontrolka svieti..lebo su to nektore ozaj nepodstatne veci.. tak? neni to az take lahke ako to vyzera vsak?
guardian21
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 05.07.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guardian21 »

ale dakujem ti za kazdu radu ktoru dostanem.naucim sa do zivota..
:300f:
blahoe
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 06.01.2009 14:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blahoe »

Renault ? Laguna? a ešte 2,2 Dci-dúfam ,že máš dosť penazí na opravy- auto je to pekné aj mne sa páči ,ale ja sa chcem voziť a nie živiť všetky dielne na okolí-už ked tak radšej motor 1,9 bude určite lepšia volba.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Len si ju chod kúpiť... Ale je záhada že o Mondeu vieš a o Lagune II si vela zlého nepočul...

Ked už riešiš ložiská Renaultu, mne je lacnejšie vymeniť dva zadné náboje za povedzme 200tkm ako meniť každých 50tkm sadu ramien prednej nápravy ktorá je drahšia ako dva zadné náboje a nevravím o tom že si ho kludne objednám z PL kde ma vidú dve ovela menej ako u nás jedno, v prípade že má niekto vzadu samotný náboj tak tá cena je tak smiešna že je zbytočné sa o tom vôbec baviť... Zadný náboj s ložiskom TU zhruba 80€/kus, náboj je za polovicu...

Ked si nevieš vybrať tak nekupuj diesel, čo už dnes v prípade CR motorov nie je žiadna výhra a kúp si benzín + LPG
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> turbo sa drbe dajme tomu kazdych 100 000 a na druhych je to kolko?
> viem napr jeden mechanik ma a6 400 000 km a turbo 3x odislo..



turbo sa nesmie drbat po 100k km. Akekolvek auto ktore ma tri turba po 400k ma TOTALNE SPROSTEHO majitela nech je servisak akokolvek dlho, ale je blby jak tago. Turbo musi vydrzat tretinu miliona len tak zahuci...

jedine ze by tam lial ten najlepsi olej na svete, pripadne hustejsi kedze ma auto uz vela kilometrov. Potom je normalne ze turbo odide po 100k km ale zase plati to o tej totalnej sprostosti. Nech sa na mna hneva kolko chce...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

... ja len doplním, že ak mala Laguna II servisný interval 30000km tak aj tomu zodpoveda životnosť určitých komponentov, zvlášť ak ho niekto poctivo (30000km) dodržiaval, alebo ho aj o čosi prepískol... Osobne by som v dieslovom motore ktorý má turbo nenechal olej dlhšie ako 15000km bez ohladu na to čo odporúča výrobca, ale ved výsledky toho intervalu sú všeobecne známe
guardian21
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 05.07.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guardian21 »

nehnevam sa na nikoho len vravim o com viem(keby si to vymyslim tak to sem nepisem)a tebe ivko vyskusaj si to raz na jednom renaulte menit vsetko v predu ze kolko ti to potrva aj na tom tvojom... co by ne pocul som toho az dost len to povecsinou pisali taky ako ty ivko ze ju ani nemali a vedia onej vsetko.mna nebavy hadat sa a viem ze nekupujem mercedes ale niektory to uz prehanaju stym ako o tom aute "vedia"vsetko.. a dik za radu stym olejom budem menit castejsie..
raduz61
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 21.01.2009 09:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raduz61 »

ivko a co povies na passat 2006 74KW a santa fe 2004 83KW co je lepsie?

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných