Laguna grandtour 2.2 dci

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vhsystem
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 06.04.2006 23:11
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vhsystem »

ivko1 : a co sa konkretne tebe pokazilo na Scenicu??
Inak motory 2,2dCi su asi suverenne najnespolahlivejsie motory, casto ojnicne loziska odchadzaju, prerazene bloky motora....a velky problem zohnat druhy motor. Ak sa ho nahodou podari aj zohnat tak 1000euro minimalne za holy motor....
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> ivko a co povies na passat 2006 74KW a santa fe 2004 83KW co je lepsie?


to su uplne dve rozlicne triedy aut. Co chces, kolobezku alebo crossovu motorku? Musis si stanovit ako auto pouzivas, kolko a kde jazdis, na co ti ho je treba. Neda sa doporucit passat ked byvas na nejakom prudkom kopci (teda dennodenne chodis domov) a bez stvorkolky ho nevylezes - tam treba santa fe. Neda sa doporucit santa fe ked chces vidiet magicku stvorku v spotrebe. Ked mas panicky strach zo zlodejov, ber urcite santa fe. Ked chces nosit vacsie veci alebo vela, ber santa fe. Ked chces aby susedia pri okne hĂ­kali nadsenim, ber passat (ale oni prestanu hikat po troch dnoch a potom pridu servisne naklady ale na teba a nie na nich).

atd, atd.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

guardian21 napísal:..a tebe ivko vyskusaj si to raz na jednom renaulte menit vsetko v predu ze kolko ti to potrva aj na tom tvojom...
Prepáč bol som natolko lenivy že som to nechal urobiť do servisu nakolko nemám vlastnú geometriu, kde som dal súčasne vymeniť aj celý výfuk okrem KAT-u a cena za opravu bola 420€, vieš je rozdiel či musím kúpiť sadu ramien za 400€ , alebo len dve ramená po 30-50€ alebo len dva čapy na rameno po 12€, celý môj repas nápravy stál zhruba : 4x čap = 60€ + tyčky riadenia 2x = 40€ , zvyšok výfuk , geometria + práca a to som tu tresol bežné ceny z e-shopu bez zliav..

Ty sa snažíš robiť zo seba múdreho a chceš Lagunu II ... :4090:
guardian21
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 05.07.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guardian21 »

focuskombi napísal: Zdravim určite odporúčam 1.9 dci ale 96kw nad inym ani nerozmýšlaj..
dik za radu ale to su motory asi az od 2005-06 r.v a to uz je ina cenova kategoria.. tie laguny si nemal od rv 2003?

ok ivko vidim ze ty si chvalis len to svoje tak vela zdaru nech sa ti sen o dokonalom aute aj snim nerozpadne.. ak budes chciet napisat ze premna je laguna dokonala tak ani nemusis.. nieje.. :42f9:
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

guardian21 napísal:ok ivko vidim ze ty si chvalis len to svoje tak vela zdaru nech sa ti sen o dokonalom aute aj snim nerozpadne..
Ja si nepotrebujem nič vychvalovať... Ty si sa pýtal ja som ti odpovedal a veselo môžem povedať že spolahlivosť predošlých Renaultov je inde ako tých o ktoré máš zaujem ty !!!
A aby si mal dušu namieste, ked Scénic pôjde preč vystrieda ho Subaru (nemám zaujem o SUV či Off Road) a to viacmenej z dôvodu poctivého pohonu 4x4, pretože každá dvojkolka sa má problém dostať v zime k nášmu domu a to je zasraných 300m, plus ma samozrejme už nikdy v zime neprekvapí snehová kalamita, tak ako prekvapuje každoročne našich cestárov...
raduz61
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 21.01.2009 09:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raduz61 »

tak a nedopracovali sme sa k nicomu! stale nevieme ci kupit lagunu alebo nie. ak ano tak z akym motorom a aky rok! alebo totalne zabudnut na renault!
vhsystem
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 06.04.2006 23:11
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vhsystem »

raduz61 napísal:tak a nedopracovali sme sa k nicomu! stale nevieme ci kupit lagunu alebo nie. ak ano tak z akym motorom a aky rok! alebo totalne zabudnut na renault!
Lagunu kludne ano, vyhnut sa motoru 2,2dCi, ak chces len naftu, tak 1,9dCi.
Najspolahlivejsi je ale benzin...
Ja osobne by som vyberal benzin+plyn (LPG). Pri cenach LPG je jedno aky motor, kludne 3.0 V6 24V ktory mam aj ja v starsej Lagune 1 ...
ondre
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 26.07.2008 19:40
Zdieľať na Facebook

2,2 dci

Príspevok od používateľa ondre »

Nieje Lagúna ako Lagúna, modelom pred faceliftom by som sa vyhol. Mal som 1,9 88kw2001 a menil som skoro všetko. Dnes mám 2,2 dci 2006 a ten motor sa s 1,9 neda porovnat v ničém mám to s automatom 2 roky najazdil som 40.000 km a žiadný problem žiadny unik oleja elektronika fachči komlet všetko aj ručná brzda nemožem nato auto povedať nič zlé. Veľa šťastia pri kúpe !
vontszemu
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17.05.2009 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vontszemu »

Ze co mam kupit za 5000 eur, w passat , audi. zabudni na renaulta
pepegi
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 17.06.2009 22:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepegi »

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no tak toto auto by mu naozaj nikto neskusil ukradnut :)
roberto2222
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 29.08.2008 14:23
Zdieľať na Facebook

Re: Laguna grandtour 2.2 dci

Príspevok od používateľa roberto2222 »

raduz61 napísal:ahojte vsetci chcem sa opitat ake mate skusenosti lagunou2.2 dci 110KW. chcel by som to kupit.je to kazove? ak ano co sa tam kazi a na co si mam davat pozor pri kupe? Ďakujem.
Vieš,nechcem ťa odradzať od tvojho plánu kúpiť lagunu ale podelim sa zo skúsenosťami, ktoré ja mám .Keď som si do toho auta prvý krát sadol -bola to parada a skušal som 1,8-čku bomba .o štyri roky som si kupil 2,2dci kombik a fantázia.hneď na druhy deň sa mi pokazilo radio s navigáciou -90 000 tis mi povedali že stojí nové -ok ,bol som bez radia zvykneš si hlavná vec že auto ide super -odpych atd. mala poctivých 110 000 km.drala mi gumy na pred. kolesach tak geomet. a nove gumy a znova problem-znova derie -ložiska nad tlmičom aha asi ich treba kupiť -tak sa kupili.a už som bol vysmiaty. o dva dni nato mi začala hučať prevodovka-olej -ok,ložiska ok kamarát mi radí aby sme dali druhu z polska -hovoorím není problem a o týžden som mal druhu za20 tis mal som štastie že som ju kupil lacno avieš čo ? Do rána by som ti písal len problemoch aké som mal s lagunou a to bola 2004,som rad že som sa jej zbavil.dal som za nu 320 tis mal som ju rok.vrazil som do oprav cca 150 000.ked som ju predal 175 TIS KM tak bola ako nova v bezchybnom stave no cukrik-predol som ju za 4900 eu ale mam pokoj .hned nato som si kupil chrysler 300C 5,7 hemi a menim len to čo sa nenit má nič iné.ZAPAMATAJ SI ĆO TI TERAZ NAPÍŠEM .........L A G U N A . J E . F R A N C U Z S K A . P O M S T A..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja mam tiez tuto znacku i ked Town&Country... nemozem povedat krive slovo a dufam ze to tak dlho este vydrzi.

hemi... no asi by som sa urobil v prvej minute :)
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

treba sa zamysliet preco su asi take LACNE, ked su naozaj pekne ...
uz aj 2-rocne deti v celej EU vedia o co ide a preto ich nekupuju uz ani Rumuni ...
staci, alebo ti treba este nieco napisat ?!?!
taky stary, skaredy Avensis z roku 1998 stoji viac ako ta tvoja Laguna - no skus uhadnut preco ?!
ak si samovrah, kup si 1.9, lebo pri 2.2 je to uz naozajstna hlupost do neba volajuca, ved nie je tema o Renaulte, kde by sa nerozoberala nekvalita toho motora
inak neviem preco nezakazali vyrabat tieto auta

ak chces za malo penazi vela muziky, kup si potom radsej C5, je to tiez Francuz, ale nizku cenu ma hlavne preto, ze ma desing aky ma a oproti Lagune je to nejspolahlivejsie auto na svete (este raz : oproti Lagune, nie naozaj)
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

raduz pri vsetkej ucte ale ja by som pri lagune radsej siahol po 1,9dti. Ten motor vydrzi vela v porovnani s prvymi DCI ktore su teda preslavene svojou nepodarenostou. Keby si kupoval novu lagunu s dci motorom tak je to ine ale to boli zaciatky a nie prave najslavnejsie. Pozri si na fore 2,2dci a zistis ze je jedno v akom aute ale problem mali tak v Espace ako v Lagune ako aj Vel Satis. Jednoducho ten motor zial Renaultu nevysiel. Mam suseda ktory mal Lagunu 1 po facelifte dti a bol s nou najspokojnejsi. Potom mal lagunu 2 dokonca 2 kusy a vratil ich do Renaultu. Jeden 2,2 dci ktory mu vzali naspat lebo ho nedokazali opravit a druhy 2,2 dci ao nahradu za predchadzajuci kus a tiez sa ho zbavil. Odvtedy Lagunu a Renault nechce uz ani vidiet. Napriek tomu na Lagunu 1 po facelifte nedal dopustit. Druhy sused ma Lagunu 1 po facelifte 3.0 V6benzin a jazdi prevazne po meste a nevie si to auto vynachvalit. Asi by som bral bud dti alebo benzin.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 68 neregistrovaných