Kvalita autobaterii VARTA

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja len podotknem, ze spominane baterie co sme predavali na BMW Klube boli z fabriky Fiamm v Nemecku, direkt, niesol ich odtial otec jedneho kamarata z Vrablov.

Tie baterie mali na sebe napis MASERATTI. Bez srandy. Osobne ich mam styri, akurat sluzia na ine ucely ako v aute. Chlapci ale to je kvalita ako bejk, take hrube dosky som v zivote nevidel ked kukam donutra cez stupliky...
vladko01
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 05.01.2008 09:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladko01 »

Mam Fiamm tretiu zimu (cca 72-74Ah za 75 Eur), a mam pocit, ze tuto zimu trochu horsie toci. Neviem, ako skontrolovat hladinu, lebo ju nedokazem otvorit! Je bezudrzbova, uz som znicil cast toho krytu, ale otvorit sa nedala :( Takze mozno o rok dozije.
original
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 03.03.2008 13:36
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa original »

mal som v bmw 11 rocnu original od nova tusim bosch to bola..malo tam znak bmw..kamos na fabii mal tiez od nova bosch silver a vydrzala 10 rokov..na novom prassate mi varta skoncila karieru po 2 rokoch jak jej skoncila zaruka..neviem ci je varta a bosch to iste, ale bosch urcite vydrzi dlhsie..
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

nemohol by niekto na toto spravit test - rozobrat vyhodene baterky roznych znaciek a porovnat ich vnutro? Mozno by sme zistili, ze je to pre 50% znaciek rovnake, olovo a kyselina sirova, technologia 21. storocia.
Inak tazko porovnavat baterie, je to velmi neobjektivne (ake auto, ake jazdy kratke/dlhe, pouzivane denne/raz do tyzdna, aka rada autobaterie, kapacita, stav dobijania...).
m4rian
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 18.07.2010 13:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m4rian »

Autobaterie BOSH ani BOSH Silver nikdy neboli sucastou prvomontaze ziadnej automobilky. Do skodovky okolo roku 2000 dodavala autobaterie vacsinou AKUMA mlada boleslav, ktora teraz patri pod koncern FIAMM, teraz s original skoda chodi mix VARTA Hanover, BANNER, alebo EXIDE ineho vyrobcu som zatail nezaregistroval podla kodu. Menovaný vyrobcovia dodavaju celemu VW group. Autobaterie BMW original maju kyselinove bielu farbu, AGM (suche, niekto to vola aj Gelove) ciernu FARBU podla kodov som zaregistroval Autobater EXIDE, VARTA Hanover, a BANNER.

Autobaterie v aute s benzinovým motorom ma vacsi predpoklad, ze vydrzi o nieco viac, ako v aute s modernym dieslom. Kazdemu doporucujem, bolo to na fore spomenute mnoho krat autobaterie 2x do roka nabit na kvalitnej nabijacke, nie na nabijacke s HYPERMARKETOV a RETAZCOV. Ani nabijacky renomovanych vyrovcov, co vyzeraju ako detske hracky nestoja za nic. 2x do roka nabit pred a po zime. Pred zimou preto, aby sme mali autobateriu na zimu pripravenu a nemali vacise problemy ani pri velkych mrazoch a po zime preto, lebo autobaterie pod 20 stupnou celsia, neabsorbuju tak energiu do seba ako za idelanych podmienok, baterie, ktore vydrzia viac su vacsinou v automobiloch ktore jazdia vela km rocne (myslim rocne viac ako 30000km). a dobijaciu sustavu maju nastavenu 14,40 - 14,60V.

AUTO so dobijacou sustavou nedokaze autobateriu nabit pokial ma autobateria pod cca 60% kapacity ani keby sa urobilo naraz 3000km je to dane charakteristikou nabijania v aute konstantne napatie, meni sa prud. Nabijacky menia jedno aj druhe vo vhodnom pomere. A prevarenie elektrolytu vznika od 15,3V ktore v aute nedosiahnete pokial je vsetko v poriadku. Pokial sa elektrlyt neprevari v autobaterii vznika vrstvenie kyseliny apod. co su nedobre chcemicke javy v chemickom zdroji Autobaterii.
icoo
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 18.09.2006 20:43
Bydlisko: Kocúrkovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa icoo »

Ako spomenul mp3 taktiež predpokladám že v rámci "optimalizácie" nákladov išla kvalita u známych výrobcov dolu. Tiež som považoval Vartu za symbol kvality - rodičia ju mali vo Formane 8 rokov a stále išla aj sa s ňou auto predalo. Teraz vo Felicii im túto zimu klakla Varta (3roky)- pritom bola dolievaná aj destilovaná voda a aj sa baterka občas nabíjala......Nakoľko mne už auto s pôvodnou batériou-prvovýroba (8rokov) v oktávii slabšie štartovalo dal som moju batériu im ( a felda štartuje bez problémov) a kúpil som na základe pozitívnych referencií z okolia Exide Premium 77 AH so štartovacím prúdom 760 A. Svokor ma exide 3 roky a zatiaľ absolútne žiaden problém. Batéria ma stála s dopravou z ČR na firmu 73 EUR. Kamošovi na AVII s elektrickým hydraulickým čelom Hubfix 1000kg nevydržala Varta ani 1 rok - záruku ani po ťahaniciach neuznali. Tiež ma teraz Exide 2 roky - a zatiaľ v pohode aj keď hovorí že už cíti, že nie je ako nová... Samozrejme je možné, že aj tieto nové Exide nebudú tak kvalitné ako tie z pred 2-3 rokov.... Ale ak odíde tak hovoril, že po tejto "pozitívnej" skúsenosti kúpi zase Exide, ale duálnu (startovaciu/trakčnú) - ak by mal s ňou niekto nejaké skúsenosti tak môžete napísať - informáciu odovzdám jemu. Ja budem hodnotiť batériu po niekoľkých rokoch takže uvidíme či si značka Exida zachovala dosavadnú kvalitu........
RichardC1
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21.02.2008 08:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RichardC1 »

U mna sa aj sucasne baterie celkom drzia. Ale kvalita isla jednoznacne dole, s tym suhlasim.

Original bateria Seat tdi vydrzala 200 000km,cca 6 rokov.
Nahrada BANNER uz ma cca 110 000km a asi 4 roky, stale je tip top.

Manzelka Nissan benzin BANNER cca 5-6 rokov, 60 000km a stale super.

Dokonca mam aj bateriu MAMMUT v dodavke ktora jazdi len od jari do jesene a to len cca 2000km rocne a bateria cca 5 rocna je stale v pohode.

Mam napr. aj jednu 6 rocnu trakcnu klasicku 130ku od TROJAN battery a to je vazne spicka. Pokles vykonu je len cca 25%-30% za tie roky. Ale aj cena je spickova, takmer 300€.
begbeee
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 23.07.2011 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa begbeee »

Ja mám Vartu od r. 2009 ešte po bývalom majiteľovi, síce benzín ale mám pocit, že keď je chlad, tak jej to trvá trošilinku dlhšie. Ale nemôžem nič zlé povedať. Rok - dva hádam ešte vydrží, predsa len mám benzín :)

Zaujímavé, že som si myslel, že Bosch sú taký priemer a Banner sú úplný no-name low-end, keď sa váľajú kade-tade po Tescu..

Teraz to vyzerá, že sa budem rozhodovať v budúcnosti medzi Banner a Exide.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Autobaterie BOSH ani BOSH Silver nikdy neboli sucastou prvomontaze ziadnej automobilky.

velky omyl. BMW baterky som videl na stitku napisane BOSCH BMW. Takze asi sa davaju.

Ford Motorcraft, prvovyroba. Osobne som mal bateriu so stitkom 11/2000 - pisal som o nej v tejto teme http://forum.autobazar.eu/aku-bateriu-d ... t4685.html - bol to motorcraft nalepky (znacka prvovyroby fordu), ale vsetko Bosch. Tvar, dokonca aj font pisma, umiestnenie otvorov, prelisy na plastoch, proste vsetko. OEM ako vysity. Ano, je to ford z roku 2001 takze dnes uz situacia moze byt ina.
Mass111
Príspevky: 609
Dátum registrácie: 03.04.2009 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mass111 »

No neviem, ale ja mam v audine 14 rocnu bateriu Varta, ktoru som kupil pred 14-timi rokmi a davam ju do kazdeho auta co mam a funguje dodnes. Pre uz mam ale kupenu novu.
extreme-favo
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 18.05.2007 22:14
Bydlisko: dolný kubín
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa extreme-favo »

najlepsie baterky su seriovo montované.aspon mne sa to tak osvedcilo ked v 10ročnom passate tdi som mal baterku varta (co je original montovana) startoval aj v tuhých mrazoch bezproblemove,este aj subwofer som mal,ktorý som v klude mohol nechat pustený hodinu a auto som stále nastartoval...

v mercedese cdi ktorý aj v noci pustal kompresor vzduchového podvozku a bufik rano tak vzdy nastartoval bezproblemove a to bola 12ročna baterka-original (na baterke som sa nedocital kto ju vyrabal,bola tam len fabrická mercedesacka nalepka)! po výmene za baterku banner 100ah nevydrzal ani prvu noc (a to bolo len -3) a rano bol spadnutý na zemi.podotýkam baterka nová z predajne aj odskusaná priamo v predajni...
nasledne poradili v Mercedese MT,boschku S5-tku 100Ah ze to je nahrada za originalku.neni to pravé orechové ako sa povie,ale nemá problemy s mrazmi a výdržou.ale originalka bola zase štartovací prúd až 1100 A a 95ah...

dalsia sračková baterka fiamm,pred 3 rokmi som kupoval do A8 tdi 100ah taktiež nic nevydrzala,už pri prvých mrazoch sa za noc vybila a to bola audina v nizkej výbave.

teraz sa mi osvedcilo do dalsieho passata tdi kupit XT battery,subwofer moze hrat aj 3 hodiny,stále naštartujem bez poklesu prudu.zatial ma už rok,pocul som ze su to bezproblemové baterky povečšine

napriklad tie varty co teraz kupite to už je povečšine preliepané poliakmi moc ludí po okolí nadávalo ze nevydrzali ani rok,ale v dovezených autách co boli varty tak vekovo vydržali dost dlho.
tolko moje skusenosti
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

za posledne 3-4 roky som sa stretol s velmi vela vadnymi baterkami ktore stali za velke one...
Varta, Bosh, Banner koncili po roku, Bosh kupena v Metre ani raz nenastartovala a bola vadna. Paradoxne na neznackove baterky som sa tolko stazovat nemohol...
Neviem ake davaju do Yarisov (rok 2003 vyrabane vo Francuzsku), ale dodnes funguju a teraz uz zacinaju odchadzat. Menena je prevazne u aut ktore dlhsie stali, alebo damy robili kratucke vzdialenosti a pripadne este pozabudli nieco zapnute...
Kto mate viac ako 4 rocnu baterku, chrante si ju ako oko v hlave, lebo ked vam po 8-14 rokoch dosluzi, budete uz menit pravidelne...
Zlate 90-te roky... Baterky vydrzali KAZDEMU 8-10 rokov a rekordmani sa mohli pochvalit 12-15 rocnou baterkou. Este par rokov a zmenime vydrz akumulatorov z rokov na mesiace... A kde je ekologicka stranka veci...
Budeme si vozit baterky z Ruska nakolko su mozno este z poctive(jsie)ho materialu a sice budeme dolievat vodu a kontrolovat jej stav, ale vydrzi 10 rokov...
Petr1991
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 23.10.2011 17:40
Bydlisko: Enem na Záhorí
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petr1991 »

m4rian napísal: (...) Kazdemu doporucujem, bolo to na fore spomenute mnoho krat autobaterie 2x do roka nabit na kvalitnej nabijacke, nie na nabijacke s HYPERMARKETOV a RETAZCOV. Ani nabijacky renomovanych vyrovcov, co vyzeraju ako detske hracky nestoja za nic. (...)
Prečo nie na nabíjačke z tesca a prečo tie nabíjačky nestoja za nič? Aká je kvalitná nabíjačka (všeobecne)?
Podla mňa 2x do roka moc nemá zmysel, treba systematicky (záleží od auta a jázd..)
Ono viac-menej nabitú baterku po lete už o moc nedobiješ, a v zime sa každé dobitie zíde...
kokso170
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 18.11.2008 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kokso170 »

Pozdravujem Vás všetkých. Čo vravíte na tuto autonabijacku chlapci? Moze byt?

CTEK - MXS 5.0

A este jedna otazka. Odpojit bateriu ci nie ked dam nabijat? Spominam si ze sa tu riesilo nieco podobne ale vysledok si nespominam. Velka vdaka.
Petr1991
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 23.10.2011 17:40
Bydlisko: Enem na Záhorí
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petr1991 »

Na preventívne nabíjanie je v pohode, ale má max. prúd len 5A, tak nepočítaj že to bude nejaká rýchlonabíjačka... S kvalitou - neviem posúdiť, nemám s touto konkrétnou žiadne skúsenosti.
Teoreticky ponúka nejaké funkcie na oživenie "mrtvych" batérii, neviem však či to využiješ.
Našiel som ju na jednej stránke za 80 evri, neviem či by som za ňu tolko dal....

A nabíjať môžeš kludne pripojenú baterku.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0908365792 a 102 neregistrovaných