KĂşpa Honda Accord 2.2 i ctdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

KĂşpa Honda Accord 2.2 i ctdi

Príspevok od používateľa keyzone »

Zdravím

Dostal som možnosť kúpiť Hondu Accord, ročník 2005, s motorom 2.2 i ctdi, najazdených 140 000 km.

Auto je z Nemecka, kde bolo kupované od autorizovanej predajne, má druhého majiteľa, ktorého dôverne poznám, najazdil na ňom 40 000 km (kupoval pri 100 000). Týchto 40 000 km bolo jazdených z 95 % v Nemecku, tankovaná nemecká nafta, pričom väčšinou boli jazdené diaľnice. Auto bolo servisované v Nemeckých servisoch.

Minimálne posledných 40 000 km boli jazdené normálnym štýlom, žiadne ukrutné nakladanie motoru, žiadne studené turboštarty, o auto bolo dobre postarané. Jazdný štýl prvých 90 000 km ale zaručiť neviem, ale s autom neboli žiadne problémy, nič zatiaľ nevykazuje nadmerné opotrebenie.

Do auta bolo žiaľ namontované prídavné DPF pri tých 100 000 km, avšak jedná sa o jednoduché DPF, neviem či sa jedná o originál Honda systém, skúsim zistiť.

O Honde som si našiel nejaké príspevky tu, ako i na iných fóra, taktiež dlhodobejšie užívateľské postrehy. Na auto boli reakcie pozitívne, pri bežnom a rozumnom užívaní auto slúžilo pomerne bezproblémovo, samozrejme vždy sa niečo môže vy.rať.

Čo zaujíma mňa je osobný názor ľudí, ktorý majú s autom skúsenosť z hľadiska spoľahlivosti, rád, doporučení. Dopredu Vás prosím o odpustenie si tlačítka "hladať".

A mp3turbo, môžeš sa tu vyblázniť :3035:
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ahoj keyzone, ak si dostal takúto ponuku a všetko, čo si napísal (Tebe povedali) je pravda, tak hor sa ho kúpiť, kým Ti ho nevyfúkne niekto iný.

V rodine máme jeden, síce nie naftový. Hondu som nikdy nemal, vždy len Toyoty, ale toto je naozaj veľmi solídne a kvalitné auto.

Neunáhliť sa, ale ani zbytočne nečakať :-)
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Mal som ho, teraz mam benzinoveho, 2.4 - je to s nim vacsia sranda.

Neviem, co od tejto temy cakas. Vacsinu info najdes na nete, na forach, kde ta vacsinou mierne usmernia, ze "uz tu mas 66 stran o acco 7g, tak citaj".

Najskor si prejdi cely net, pokukaj recenzie, potom sa pytaj ak nenajdes odpoved, ale pochybujem ze sa to stane.

Alebo ak chcen nezavisleho cloveka, co ti ho obzrie, tiez musis povedat.
host11
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 09.05.2006 14:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa host11 »

Uz som mal 2x toto auto, vsetko ok len treba kuknut hrdzu, najme na spodnych lemoch dveri, taktiez spozdenu reakciu na plyn pripadne vyfukove zvody ktore boli problematicke a menili sa v ramci predlzenej zaruky.
meeo
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 26.02.2009 09:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meeo »

Mam tento vozik cca rok a pol,maximalna spokojnost! Pravdu pisu o tych vyfukovych zvodoch,zvyknu praskat,no nemusi to byt koniec sveta,nove sice stoja majland(tusim cca.500-600e),ale sikovny mechanik ich vie zavarit-a potom uz urcite neprasknu.Totiz,na forach som sa docital,ze to bol problem verzie pred faceliftom,no a ajhla-mam rocnik 2007(davno po fl) a tri mesiace po kupe puk!Teda myslim,ze asi sa v konstrukcii nic nezmenilo,a bolo by fakt na chuya kupit nove a za cas znova problem.Chvalabohu,vyslo to na 100e a obvarene kol-dokola.Inak,spominal som tu v starsej teme problem s el.uzatvaranim kufra,zvyklo to blbnut v chladnejsom pocasi,ale medzitym sa mi to podarilo svojpomocne vyriesit - banalna zalezitost,len ju odhalit lol . A este drobna nevyhoda-verzia kombi ma sice faakt super kufor,ale uzitocna hmotnost nic moc,rodina+batozina na dovolenku=vyfuk po zemi(obrazne).Tak drzim palec,nech je pravda vsetko co si napisal!p.s. to dorabane dpf-kurfitko by bol velky problem vyhodit?
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

Inak čo je s mp3turbom???
Nejak už neprispieva, čo dostal BAN? lol

Osobne dizajn exteriér ano ineteriér nie, osobná skúsenosť žiadna ale mal to známi vravel že mu trošku v lete vŕzga interiér(možno len jeho kus)
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Chlape ty to 5000eurove auto riesis ako keby ides kupovat dom za 200 tisic eur. Nemecko servis, nemecko nafta, nemecko cesty... Nezabudaj, ze aj v nemecku ziju kkti a ani servis nemusel byt 100% to na margo toho nemecka, co sa nim vsetci ohanaju, akoze kvalita... Jednoducho to kup a hotovo, ked to ma 140.000km, tolko tu maju vsetky po dovoze, realne 300 a viac, takze nieco to urcite znesie. Partikel filter nebude od hondy, ale pridavny, ktory sa da vypalit v externej peci, takze parada na udrzbu 100krat lepsie ako regeneracia a podobne sracky... Praveze by som sa tesil, ze ho tam mam a sanujem pluca svoje a svojich deti, ale uz tu v pociatku vidiet, ze to auto nie je pre teba, lebo si zgrlavy na udrzbu takeho auta, ked ti je DPF skor nevyhoda ako vyhoda.
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Re: KĂşpa Honda Accord 2.2 i ctdi

Príspevok od používateľa sherdog »

keyzone napísal:
Minimálne posledných 40 000 km boli jazdené normálnym štýlom, žiadne ukrutné nakladanie motoru, žiadne studené turboštarty, o auto bolo dobre postarané. Jazdný štýl prvých 90 000 km ale zaručiť neviem, ale s autom neboli žiadne problémy, nič zatiaľ nevykazuje nadmerné opotrebenie.
Keď chcedš mať všetko zaručené tak si kúp nové. K čomu je toto dobré a celkove tieto témy typu: "mám kúpiť nemám kúpiť" ako malé deti. Buď máš groše alebo nie. A nezabúdaj kúpou jazdeného šrotu to len začína...bude to samé prekvapenie.

Tu je všetko aj diskusia k tomu autu: magazin Honda Accord-7G-2003-2008 a Accord-7g-s-benzinem-nebo-dieselem alebo Honda Accord Accord Tourer 2,2i-CTDi Sport

Ale diskusie a recenzie by som bral naozaj len veľmi orientačne....
accountant
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 20.08.2011 22:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa accountant »

mam toto auto vo verzii kombi, motor v pohode, zatial bez zavad a mam najazdenych 224tkm. Mal som to stastie ze DPF tam este nie je. Urcite by som sa nebal kupy a pokial mas aspon ake take info o historii auta, tak nevahaj.
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

misokgb4 napísal:Chlape ty to 5000eurove auto riesis ako keby ides kupovat dom za 200 tisic eur. Nemecko servis, nemecko nafta, nemecko cesty... Nezabudaj, ze aj v nemecku ziju kkti a ani servis nemusel byt 100% to na margo toho nemecka, co sa nim vsetci ohanaju, akoze kvalita... Jednoducho to kup a hotovo, ked to ma 140.000km, tolko tu maju vsetky po dovoze, realne 300 a viac, takze nieco to urcite znesie. Partikel filter nebude od hondy, ale pridavny, ktory sa da vypalit v externej peci, takze parada na udrzbu 100krat lepsie ako regeneracia a podobne sracky... Praveze by som sa tesil, ze ho tam mam a sanujem pluca svoje a svojich deti, ale uz tu v pociatku vidiet, ze to auto nie je pre teba, lebo si zgrlavy na udrzbu takeho auta, ked ti je DPF skor nevyhoda ako vyhoda.
Ano oháňam sa ním, pretože známi odtiaľ kupujú autá, ktoré majú potvrdenú históriu, a zatiaľ majú výbornú skúsenosť. Porovnaj si nemecké cesty s našimi - je jasné že tlmiče, silenbloky a pod budú 10 x menej vytrasené. Vstreky, ktorým záleží čo tam tankuješ, plnené SK bordelom alebo naftou, ktorá je overená a má svoju zaručenú kvalitu. A btw, bavíme sa o západnom Nemecku, nie o tom východnom... čo je rozdiel, uznám.
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

Zatial všetkým ďakujem za odpovede, a píšte sem prosím iba tý, ktorý mi odpovedajú na otázky, ostatné komenty ma nezaujímajú...
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: KĂşpa Honda Accord 2.2 i ctdi

Príspevok od používateľa keyzone »

sherdog napísal:
keyzone napísal:
Minimálne posledných 40 000 km boli jazdené normálnym štýlom, žiadne ukrutné nakladanie motoru, žiadne studené turboštarty, o auto bolo dobre postarané. Jazdný štýl prvých 90 000 km ale zaručiť neviem, ale s autom neboli žiadne problémy, nič zatiaľ nevykazuje nadmerné opotrebenie.
Keď chcedš mať všetko zaručené tak si kúp nové. K čomu je toto dobré a celkove tieto témy typu: "mám kúpiť nemám kúpiť" ako malé deti. Buď máš groše alebo nie. A nezabúdaj kúpou jazdeného šrotu to len začína...bude to samé prekvapenie.

Tu je všetko aj diskusia k tomu autu: magazin Honda Accord-7G-2003-2008 a Accord-7g-s-benzinem-nebo-dieselem alebo Honda Accord Accord Tourer 2,2i-CTDi Sport

Ale diskusie a recenzie by som bral naozaj len veľmi orientačne....
Samozrejme, 26 tisíc sa mi bežne povaľuje na skrinke...
Veľa ľudí v okolí kúpilo nové a... plačú! So servismi sa naťahujú, nechcú im uznávať reklamácie, ale hlavne že bolo NOVÉ! Nevravím že všetky nové slú zlé! Pracoval som pre subdodávateľa pre jednu známu značku a viem ako sa to vyrábalo! Takže..opatrne s novým
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

čo viac potrebuješ na kúpu auta ako to čo máš ???

Všetko o ňom vieš, aj o majiteľovi a aj tak váhaš ??? Myslíš, že keď od niekoho cudzieho kúpiš auto tak Ti povie presne kade tie km jazdil ten pred ním a ako s ním jazdil ???
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

co keby si napisal kolko za hondu pyta.aspon sa dozvies co to predava.mne sa nezda aby nemec predal auto ktore kupil ako nove z takymi kilometrami.a este dizel.inac je to drahe auto na servis.rovno mozech zivit a6 z roku 2008.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Neviem ake jednoduche DPF tam moze byt , lebo domontovat DPF nieje jednoduche , ak je auto v takom stave ake hovoris a cena je prijatelna pre teba nevahaj a ber

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní