Kupa auta od bazaru po operativnom leasingu

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomins
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 03.03.2009 10:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomins »

to trucker:
v skratke - rozdiel je v podstate najmä v účtovnom postupe (náklady). Bežný lízing znamená začlenenie do majetku s odpisovaním 4 roky (vstupuje do nákladov po jednotlivých mesiacoch ako odpisy). Ako držiteľ vozidla si všetky opravy a starostlivosť o auto hradíš sám. Ale kúpnu cenu (záväzok) hradíš tiež Ty (akontácia + splátky).
Operatívny lízing znamená, že mesačne Ti lízingovka účtuje stabilnú vopred dohodnutú sumu v podstate za prenájom vozidla vrátane servisu (na ťarchu lízingovky) - samozrejme, na základe vopred dohodnutých pravidiel, pričom celá takto fakturovaná suma vstupuje ihneď do nákladov v danom mesiaci. Po ukončení lízingu auto zvyčajne odkupuješ za zostatkovú cenu, pri OL sa zvyčajne auto nekupuje ale necháva lízingovke (tá ho potom odpredáva). Výhodou je, že nemusíš mať "garážmajstra", neriešiš servis (len pristavíš auto do servisu, platí lízingovka), pri pokazení auta/nepojazdnosti (v nadväznosti na dohodnuté podmienky) zvyčajne fasuješ náhradné vozidlo. Na strane druhej, po ukončení OL nemáš auto na odkup a prípadný následný odpredaj. Rozdielov je mierne viac, spomenul som tie najzásadnejšie.
joanna
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.09.2013 14:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa joanna »

Ako hovorí Acon, vozidlá z operatívneho sú v super stave. Ale zdá sa mi trochu podozrivé, že by to firma dávala do normálneho bazáru, namiesto toho aby odpredávala sama. My sme kupovali také auto, ktoré predtým slúžilo na operatívny leasing tuto https://www.leaseplan.sk/moje-auto/pred ... id=6292638
zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zetom »

Ahojte, dovolim si obnovit tuto temu kedze uz presiel nejaky cas. Chcel by so msa spytat ci mate nejake skusenosti ohladom kupy auta po operativnom leasingu, napr od predajcu carnext alebo businesslease, pripadne ltprofit. Este by ma zaujimalo ci ma niekto skusenost ohladom kupy auto zo skodaplus. Dakujem

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], fzubaty a 119 neregistrovaných