Kupa auta od bazaru po operativnom leasingu

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

ako ivko vraví - ešte by som doplnil, ak je to auto po leasingu, lebo sa skončil, je tam isté riziko, že s tým niekto jazdil ako dement.
Druhá vec ale je, ak bolo auto zabavené počas leasingu a teraz ho leasingovka predáva cez bazár, čo je tiež bežná prax.

Samozrejme, tu nejde o nejaké doplácanie leasingu, s tým nový majiteľ nič nemá. Ide tu o to, že ak si niekto vezme auto na leasing a nechá si ho zabaviť, asi nebude celkom s kostolným poriadkom.

Takýchto áut som bol pozerať kopec, dokonca aj jednu takmer novú motorku BMW, ale všetko to boli dreky. Dúfal som, že "čo keby náhodou", ale kdeže, zázrak sa nestal.

Autá, ktoré boli zabavené, nebrať. :3020:
janik3
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 10.11.2006 19:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janik3 »

ja pridám skúsenosť s autom po operatívnom lízingu - po nahliadnutí do histórie servisu tam boli zapísané aj také veci, ako napr. výmena stieračov, takže úplne dopodrobna a z toho je jasné, že držiteľ sa o nič nemusel starať, všetko robil autorizovaný servis. auto tak malo pri kúpe mesiac po skončení lízigu poctivé km.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

ono j epredsa úplne jedno kto, koľký a ako s tým jazdili. Auto ako také je v nejakom stave. Ak je v stave, ktorý akceptujem, vychádzam už len z toho, že pravidelne navštevovalo autorizák a dokážem sa dostať ku kompletnej servisnej histórii. U žiadneho jazdeného auta nevieme kto a ako na ňom jazdil. Toto je úplne bezpredmetné. Zaujíma ma aktuálny stav. Ak je OK, má OK cenu, viem sa dostať k servisnej histórii, nič iné nie je podstatné.

Tieto úvahy úplne kopírujú úvahy o najazdených km. Každý poukazuje na to, že nie je podstatný stav km ale tech. stav auta a zrazu je dôležité kto na tom jazdil a nie tech. stav auta. Ja tým úvahám nerozumiem [img]http://offroadforum.cz/images/smilies/ramena.gif[/img]
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neries, to su tie laicke uistovacky ze si co najlepsie preklepnem auto. A nikto ani nepripoji diagnostiku s pozretim prace vstrekovacov a nikto sa neprevezie aby videl tlaky turba nazivo.
tomins
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 03.03.2009 10:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomins »

Len aby bolo aké turbo kontrolovať :zg282:

Lewik, ako to prebehlo?
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

jergusko, ale tu je debata o operatívnom leasingu, ty co opisujes zhabane auta a pod je financny leasing a to je velky rozdiel...
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Acon napísal: o auto bolo postarané pretože majiteľ, resp. užívateľ nemá prečo riešiť cenu opráv a údržby. Takže by to mohla byť dobrá kúpa.
Súhlas, ale... Rovnako by to mohlo znamenať, že auto nájomca nemal najmenší dôvod šanovať..
Lewik777
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 24.07.2010 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lewik777 »

Takze dal som si tie auta preceknut na policii a dostal som odpoved ze u nich je vedene toto Auta o ktore som mal zaujem je majitelom leasingova spolocnost.
Takze minimalne recicky toho predajcu autobazaru pretoze si pametam ako mi hovoril auta su jeho majetkom.
A ted mi poradte kde kupit auto ktore nema nestocene km a clovek je jeho servisnu historiu?
To je tusim nemozne.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

s tym kto je majitel by som si prilisnu hlavu nelamal v tomto pripade - nech ti bazar povedal ze majitel je z Neptuna, to nic nemeni na tom v akom konkretnom technickom stave to auto je. Samozrejme pozor na buracky a kilometre, to by ti ale mala leasingovka prezradit zvlast v tomto pripade ked to chces kupit (moznoze bazar stocil, to ale nepredpokladam).

Do daleko vacsieho rizika ides ked budes kupovat auto "na ulici". To ze bazar nie je majitel a povedali to je absolutny pakatel v porovnani s tym do coho mozes inak ist. Na toto auto rozhodne nebude exekucia, zrejme nebude kradnute/prerabane (neverim tomu ze povodny najomca spravil nejake coromoro a namiesto originalneho auta odovzdal nejaky upraveny lavobocek). Stocene kilometre su takisto viacmenej malo pravedpodobne a vsetky havarky a opravy ti musi leasingovka vediet dolozit fakturami - oni nechodia k Jozkovi do garaze ale do autorizakov uz len ked kvoli zarukam.

Ja by som ten konkretny voz proste nezatracoval LEN KVOLI TOMU ze bazar nie je majitel a ze majitel je leasingovka. Prepac, ale mne osobne bolo viacmenej jasne ze leasingovka je majitel. Este je tam ina moznost, ze bazar to od leasingovky jednoducho kupil, takze naozaj su skutocny majitel, akurat to nedali na policii prepisat pretoze nebudu zbytocne platit poplatky a prepisu to rovno az na noveho koncoveho majitela. V takomto pripade sa musia vediet preukazat kupnou zmluvou - a pozor na kilometre.
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

To že bazár nie je majiteľ ti fakt môže byť jedno, leasingovke sprostredkováva predaj a basta. Ja som tak kupoval cez predajcu, pozrel som auto, zistil cez autorizák históriu, prevolal leasingovku a bolo. Predajcovi zaplatíš po dohode zálohu, leasingovka odhlási TP na tvoje meno, pri odbere doplatíš zbytok a je. Techn. stav už musíš posúdiť sám ako je zhumplované. :d :D
tomins
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 03.03.2009 10:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomins »

Ako uvádza Turbo, daný stav (či je majiteľ lízingovka abo bazár) nemusí byť dôvodom na zatratenie kúpy tohto auta. Presne ako píše Turbo, práve to, že majiteľ je leasingovka vylučuje alebo aspoň eliminuje mnohé možné problémy (napr. súvisiace s pôvodom auta) vrátane preukázateľnej servisnej histórie. Navyše, niektoré lízingovky dávajú k autu po ukončení OL aj detailnejšiu správu o poškodeniach (aj drobných). Nerobia to všetky ale niektoré áno. Kupovať "na ulici" je rizikovejšie (s odstupom času sa na niektoré zážitky dá pozrieť aj s humorom, ale vtedy .....).
A nebuď z toho taký frustrovaný, toto je reálny obraz trhu s autami na Slovensku. Nie je to normálne ale je to tak. Ja som riešil podobné a nakoniec som kúpil auto nové, pretože s niektorými postupmi a prístupmi u nás sa neviem a nechcem vyrovnávať a stotožňovať sa a nechcel som tomu venovať pol roka.
BTW, futy, nemusí to byť najdôležitejšie ale je rozdiel, či bazár je alebo nie je majiteľom vozidla (pri riešení možných problémov, v tomto prípade skôr technického charakteru), nemyslím na zápis v TP. Pretože ak nie je majiteľom, niektoré bazáre to zvyknú kryť sprostredkovateľskou zmluvou a pod., kde sa dávajú priam až do pozície pocestného, ktorý vlastne len rukou ukazuje na toto konkrétne auto a tak aj potom vyzerajú ich garancie. Riadne a v pokoji prečítať zmluvy a stanoviť si, čo si a čo už nie ochotný akceptovať.
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

No mne ten konkrétny predajca(sprostredkovateľ Porsche) dal aj ročnú záruku, a v 1 prípade som si ju uplatnil podľa zmluvy a bez problému odstránil závadu za cca 420,-€. Zase je rozdiel bazárista v šušťákoch, bielych ponožkách a mokasínach v drevenej búde a štrkovým podkladom so zaprášenými autami, ktoré ometajú metlami :40bd:
tomins
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 03.03.2009 10:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomins »

Áno, môže to byť rozdielne a zrejme si narazil na korektného človeka/firmu. Kontrolná otázka (objektívne a bez zámeru komukoľvek škodiť): aký je u nás pomer medzi predajcami typu sprostredkovateľ Porsche a tými ostatnými (so všetkými súvzťažnosťami)?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Z x prípevkov tu pochopili asi traja že sa jedná o OPERATÍVNY LEASING? Haló odborníci viete čo je operatívny leasing, poprosím vysvetlite mi tejto pojem gynekológovia :4012:
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

podla predchadzajuceho prispevku na 1. str. nepotrebujes vysvelit co je operak, ci?

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 114 neregistrovaných