Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Diskusia ohľadne vozidiel značky Chrysler

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lecmar8
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19.11.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa lecmar8 »

Zdravím, zvažujem kúpu tohto auta pre rodinu, príde 4-té dieťa. Na čo si dať pozor pri kúpe? Pozeral som aj benzín ale ten je cez môj rozpočet. Jazdím denne do prace 60km. Pozeral som ceny dielov bežnej spotreby a je to cca podobné ako pri iných autách. Obavy mám trochu z motora a viac z prevodovky. Prípadne ak mi vie niekto kompetentný povedať cenu za repas konkrétnej prevodovky. Ďakujem za informácie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Motor je v základe totožný z 2,5 Crdi,čo bol dobrý motor.Oproti nemu motor prešiel zmenami,a asi najviac sa zmenil menežment motora.Prinieslo to elektroniku tam,kde dovtedy kralovali blbivzdorné čiste mechanické jednoduché veci.Výkon sa zmenil nepodstatne o 4 kW.
palivový systém je síce CR architektúra,ale nepozná veci známe z iných CR motorov ako kovové čiastočky roznosené po palivovom systéme.Motor má diagnostiku ktorá je na SVK zastúpená minimálne,s tým treba počítať vzhľadom na menežment ktorý by ju eventuelne mohol potrebovať pri určitých poruchách,ale je pokone možné že sa úplne zaobíde bez nej presne ako 2,5 -ka.Emisne nie sú problémové,vedia splniť dokonca normu pre DPF,samozrejme je to individuálna záležitosť.Spotreba vzhladom na kubatúru vyžšia,po prepočte na 1,9 mne napr vychádza aj spotreba ako u Tdi.Mesto treba počítak automatických 8,5-9 lt.
Prevodovka a spojka je u mňa (2,5 -ka) mechanická a bez dvojhmoty,takže pohoda,olej ako v automate mám aj ja klasika OTF červený. Či platí aj pre automat pohoda,neviem.Mala by platiť vzhľadom na typ (hydromeničová).Veci ako kúrenie sú fantastické,mne stačí na ohrev 1 km v zime a kabát ide dole,zadok je v teple,Webasto brutálne super,hlavne bezporuchové aj po 20 rokoch čo sa vlastne vôbec nevypína len reaguje na vonkajšiu teplotu.klíma to samé,vychladí to hebedo ako hračku.
Vnútorne je to odmena,sedačky královské,priestor to samé.Mám toho kratšieho,nie granda,a vnútro spapá štyri solo sedačky z ľudmi a 4 bicykle.Podvozok primitívny ale super.Jedna z mála nectností je oddelovanie stropného poťahu od podkladu,to ale robia perfektne a už doživotne na viac miestach,cena ok. Pri kúpe velmi odporúčam zájsť na nezaevidovanú EK.Ja som po kúpe nikdy nevidel stopu dymu,zato ek v prvom kole dopadla katastrofálne.Vyžiadalo si to von vstreky,pod jedným nejaký blbeček dal dve medené podložky,a navyše,to som vedel na základe skušobnej jazdy,predošlý majiteľ jazdil na 1500 otáčkách až auto dunelo.Čiže náprava ma stála cca 200 e. za riešenie nových špičiek do vstrekov- a emisná dopadla krásne. Spomínaná 2,8 -ka má totožné vstreky. Kupovať to a ísť kupovať z nejakou diagnostikov nehrozí ani najmenej,už som spomenul že diagnostika je vzácnosť,a STK tiež nemá šancu čosi načítať.Takže až emiska ukáže vo co go.
Jediné čo tam môže trocha mátať,je automat.No ale vzhladom na nulový náklad výmen oleja sa tam dá meniť pomaly spolu z motorom čo dáva nádej že to nebude zanedbané.
lecmar8
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19.11.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa lecmar8 »

Ďakujem za odpoveď a rady, po kúpe by išlo na základný servis isto. Viete prosím vás o niekom v ZA alebo TN kraji kto ma diagnostiku, okrem autorizovaného servisu? Niekde tu na fóre som čítal, len už to neviem nájsť, že v Žiline je nejaký fajnšmeker na tieto autá.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa peterson999 »

lecmar8 napísal: 31.01.2022 21:02 Ďakujem za odpoveď a rady, po kúpe by išlo na základný servis isto. Viete prosím vás o niekom v ZA alebo TN kraji kto ma diagnostiku, okrem autorizovaného servisu? Niekde tu na fóre som čítal, len už to neviem nájsť, že v Žiline je nejaký fajnšmeker na tieto autá.
Pred kupou zober auto na STK, daj urobit emisnu technicku a mas kompletnu obhliadku za 80-90 eur, platnost na 2 roky cize pokoj a este dohodni s predavajucim ked to bude velky pruser ze ti polovicu preplati a rozlucite sa ako kamarati (nech preda auto inemu). Inak kazdy starsi bazarista ked kukne na auto tak hned vie ci sa pozera na vrak alebo dobre auto a ani nemusi vyliezt z tepla svojej budky. Proste to ma v oku. Ak najdes obhliadkara poistovne ten vidi na 50m ze ci je to šrot a este ti pozrie v systeme ako to je. Tiez ked zavolas na rozumnu KO a povies ze nechces oficialne papierovani len kuknut stav kasne tak za 50e to dohodnes na kazdej druhej KO.
Pocitaj ale s tym, ze predavajuci ma obmedzenu trpezlivost, cize ked navrhnes 5 roznych obhliadok asi ta posle do ..... a teda s rozumom. Ak najdes REALNE AUTO na webe o ktore mas vazny zaujem, napis mi, pomozem aspon kuknem a vylucim tie najhorsie. Ja vergel spoznam uz na fotkach, cize tie extremne ti usetrim cas a peniaze. Pisal som ti SS.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa wilz »

No škoda peterson že nie je viac takých odborníkov ako ty, čo už z fotky poznajú že aké má alebo nemá auto problémy.
Veď by si sa takto mohol pokojne živiť, určite sa nájde dosť potencialnych klupcov, čo ti budú za miernu úplatu posielať fotky áut, čo by chceli kúpiť.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na žiadny vizuál by som sa nespolahol.Nie raz išlo auto kde sa menil velký kus nosníka či celá štvrtka (dovozy) na KO a nálepka od nich bola umiestnená presne na reze človek sa na tom tak trocha pobaví..Ak je niečo urobené kvalitne,je odhaliteľné iba za pomoci techniky,zväčša to odhalia prehliadky vnútorných dutín.Ovšem ak by bolo požiadavka velmi vysokej kvality a aj na toto dohliadnuť,tak to neodhalí nič,pretože sa použije technológia bodových zvarov a presne tak ako v podstate aj predpisuje technologický postup značka.Pozor na tieto veci,nie je problém si urobiť dobrý deň ani z dobrého "kontrolóra" .Problémom sú čisto hliníkové autá,a trochu trápenia navyše sú kombi bodové zvary a švové zvary (G5 napr) Kde sa to odhaliť dá,tam sa na niečo nedával dôraz.Videl som prekrásnu prácu aj v jednej dielni blízo BA,mali aj vlastnú lakovňu a prácu ktorú robili to bolo unikátne.Tam môže nejaký ten priemerný poradca ísť leda handry fajčiť a nie reálne odhaliť auto po búračke.Treba ale povedať ešte toľko,že tieto autá sú plne vrátené do pôvodného stavu,majiteľ v podstate dostane plne zodpovedajúcu kvalitu nového.Ak niekto z foto alebo zdialky "videl" vo co go,alebo aspoň chytal podozrenie,už je zle,netreba ani otvárať kapotu.Teda pokiaľ ide o vážnejšiu kategóriu auta čelom vzad.Prístup poisťovní k vyhodnocovaniu urobil koniec týmto veciam,práce pre stolicu sú na bode mrazu a kto si ju uchoval musí robiť krutú selekciu podla ceny auta aby mal velkorozsahovú prácu aj kto zaplatiť. Prinieslo to ale taký fenomén,že autá sú "potiahnuté o orech vo dvore,práce odfláknuté čo zodpovedá cene opravy a to je veľmi ľahko odhaliteľné.Je toho dosť takto šuflikantsky porobené,kontrolovať teda treba.Navyše kde je mrcha klampierska práca je lakovnícka tiež zlá,auto z každého uhla mení odtieň.V tom má peterson pravdu,že tieto kusy je vidieť ešte aj na foto inzercie len to otrebuje mať trocha lepšie a cvičenejšie oko.Lenže spústa kupujúcich má oko z Gašparovej kravy a schopnosť na úrovni rozlíšiť modrú od červenej,nevidia kým im to človek doslova neukáže a neupozorní
lecmar8
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19.11.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa lecmar8 »

Mne peterson poradil bez poplatku,dal nejaké odporúčania a tipy, ktoré stoja za zváženie. A ak by som ho chcel aj pri obhliadke vozidla osobne, tak som si vedomý, že to nebude zadarmo. Lebo ani kura nehrabe zadarmo, aj tej dajú nažrať.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa peterson999 »

wilz napísal: 01.02.2022 11:00 No škoda peterson že nie je viac takých odborníkov ako ty, čo už z fotky poznajú že aké má alebo nemá auto problémy.
Veď by si sa takto mohol pokojne živiť, určite sa nájde dosť potencialnych klupcov, čo ti budú za miernu úplatu posielať fotky áut, čo by chceli kúpiť.
Viacmenej si trafil
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa peterson999 »

lecmar8 napísal: 01.02.2022 13:27 Mne peterson poradil bez poplatku,dal nejaké odporúčania a tipy, ktoré stoja za zváženie. A ak by som ho chcel aj pri obhliadke vozidla osobne, tak som si vedomý, že to nebude zadarmo. Lebo ani kura nehrabe zadarmo, aj tej dajú nažrať.
Musim pochvalit, jeden velmi seriozny clovek ktory dokazal slusne napisat a reagovat ked vidim co prave napisal tak si myslim ze patri k malej skupine rozumnych ktori si nechaju poradit, porozmyslaju, podakuju a dokonca tu daju ohlas - toto je uz doslova rarita. Este napisat ze si uvedomuje ze ani kura nehrabe zadarmo, no neviem ale za mna top clovek ktory je srdcom, vnimanim sveta a rozumom fakt uplne inde ako standardny zaujemca. O tomto by mala byt ludskost a toto forum. Ale ...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa peterson999 »

Dodam upresnim pre pochopenie.
Ja netvrdim ze z fotky zistim stav automatickej prevodovky ci turba.
Ja tvrdim ze podla fotiek VYLUCIM vyrazne % vrakov. To je rozdiel !!!
Podla sposobu inzercie, regionu, predajcu, pripadne telefonatu za tie roky robim to, ze k polovici ponuk ani nemusim ist a viem ze toto sa kupovat urcite nebude.
Kupoval som rozne auta z roznych krajin od roznych narodnosti. Proste za roky tejto prace clovek pochyti nieco aj keby bol pribrzdeny. Rozumny je k tomu donuteny aj tym, ze si uvedomuje stratu casu, penazi na cestu atd atd
Nikdy som nesiel pre auto bez planu a strategie. Mal som vzdy plan B C D. Priprava trvala skoro tak dlho ako samotne cestovanie s obhliadkami. Obvolat, vsetko dohodnut, rezervovat Faxom, postupne zbierat jednym smerom, nemohol som si dovolit omyl.
Osobny rekord bola kupa 5 aut za jeden den od 5 roznych predajcov pricom som musel urobit 500km cesty (nastastie prevazne nemeckych dialnicnych) auta boli na objednavku stare zhruba do 10 rokov cize ziadne predvadzacky kde nie je co riesit a este som musel auto obhliadnut, informovat zakaznika, on to musel premysliet, odsuhlasit a podme k dalsiemu "pripadu".
Vsetkych 5 bolo dobre vybratych, bralo sa prve, preto sa stihlo 5 za jeden den ktory trva od 8.00 do 18.00 cize to cele za 10 hodin.
Ani s jednym autom nebol po transporte problem. A to sa nepisal rok 1990 kedy vsetci kupovali vsetko a stacilo ze ma 4 kolesa...
Uz by som to nerobil ani keby mi niekto platil obrovske peniaze, ten stres nestal za ziadne peniaze. Samozrejme vtedy som mal 30 cize v najlepsej kondicii :-)
Ze si dam obed v klude je jasne ze take nebolo ...
Za uspech bola dobra vecera a spat lebo dalsi den tocime dalsich 1000 km ...
Dnesna rozmaznana mladez nezvladne ani pozriet na youtube :-)
Ja si uz musim davat pozor aby klient kupil auto, lebo keby som sledoval detaily tak dnes clovek nekupi auto :-) Robia sa realne zavery = pozrite sa treba toto toto za tolko urobit a mate.
Hovorim ludom ze ZAKLADOM je dobra karoseria rozumej nehrdzava neburana nezvarana. Tu uz nie je moznost vymeny. Ked sa rozleti HOCICO tak to urobime ale snazim sa vyvarovat toho najhorsieho. Ludi vseobecne odhovaram od TD motorov hlavne ak sa motaju okolo 200tkm.
Z toho co som napisal uz tu v teme si moze rozumny clovek urobit zaver co ma sledovat aby neslapol do uplneho kravskeho velkeho :-)
Samozrejme nasleduje prepis a aj v Nemecku !!! sa mi stalo ze sa robili KADEJAKE podvody !
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa peterson999 »

Moj tip je v tomto poradi :
Sienna, Previa 2.4i, Merc.R500, cx9
Opatrne s americkym verziami vo vsetkych pripadoch hlavne s registraciou v SR (buzeracie)
To pisem ak niekto neskor precita forum a necha sa inspirovat mozno...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa pepo64 »

lecmar8 napísal: 31.01.2022 21:02 Ďakujem za odpoveď a rady, po kúpe by išlo na základný servis isto. Viete prosím vás o niekom v ZA alebo TN kraji kto ma diagnostiku, okrem autorizovaného servisu? Niekde tu na fóre som čítal, len už to neviem nájsť, že v Žiline je nejaký fajnšmeker na tieto autá.
Kúsok pri ZA v Kotrčinej Lúčke je dobrý servis, síce sa špecializujú na značku JEEP, ale na stránke píšu že dokážu zohnať veci a diagnostikovať aj značky Chrysler a Dodge. Pozri si:JeepParts.sk
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Sienna, Previa 2.4i, Merc.R500, cx9

nezohnatelne u nas, nezohnatelne u nas, nezaplatitelne, nezohnatelne fungujuce (ked nahodou, tak zajtra uz nebude).

Dost pruser :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale no tak Turbo https://auto.bazos.sk/toyota/?hledat=pr ... 5&kitx=ano
Sienna dokonca aj pre mňa (lpg) https://auto.bazos.sk/inzerat/133796533 ... n-plyn.php a stojí tolko čo lepšia dačka bzbz. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa peterson999 »

Neboj aj po 3ks z kazdeho tu dovleciem ked chces :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Chrysler fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní