Elektromobil - Skúsenosti s používaním

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Akych mojich vypoctou? Ja som nic nevypocitaval.

S pravdepodobnostou hraniciacou s istotou ropa urcite lacnejsia uz nikdy nebude a s rovnakou istotou kedze ropa nie je obnovitelny zdroj energie a jej zasoby su obmedzene a ziadne dalsie po jej vycerpani uz nebudu tak jej cena s jej nedostatkom bude len rast a to nasobne.
Pesimisticky predpoklad je ze za 20 rokov bude pre bezneho cloveka lietanie lietadlom taky luxus ze si ho nebude moct dovolit.
Tiez si skor myslim ze za 20 rokov si bezny clovek a to nie len slovak nebude moct dovolit vela inych veci a to napriklad vlastnit akykolvek automobil ci uz stary ropak alebo stary elektromobil.
xaxa
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2012 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xaxa »

S pravdepodobnostou hraniciacou s istotou ropa urcite lacnejsia uz nikdy nebude a s rovnakou istotou kedze ropa nie je obnovitelny zdroj energie a jej zasoby su obmedzene a ziadne dalsie po jej vycerpani uz nebudu tak jej cena s jej nedostatkom bude len rast a to nasobne.
Ako si na to prisiel? Pokial bude umoznena korekcia ekonomiky, tak urcite lacnejsia bude kedze momentalne cenu udrzuje len masivne nalievanie virtualnych penazi do globalnej ekonomiky, ktore koncia u spekulantov. Pokial nebude korekcia umoznena, tak mozno za 10 rokov bude stat liter nafty 20 EUR, ale bochnik chleba bude vtedy stat 40.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

A povedz mi ty ked je niecoho stale menej a menej a dopyt po tom je cim dalej vacsi a vacsi tak realna cena toho klesa alebo stupa?
Teraz nehovorim o spekulativnej cene v nejakej natlacenej nekrytej mene ale realnej cene tej komodity. A to nehovorime o cene jej tazby ktora bude cim dalej nakladnejsia a zlozitejsia. Co v pripade ze napriklad Cina ktora je priam nenasytna po rope a potrebuje ju cim dalej viac ju zacne nakupovat za zlato? Za co ju budu potom nakupovat krajiny ktore tolko zlata realne nemaju?
Cena ropy napriklad v USA je nerealne nizka lebo keby si americania k cene za ktoru ju teraz nakupuju priratali este vydavky ktore vynakladaju na ropne vojny tak by jej cena v amerika musela byt dvojnasobna. A to USA spotrebuje 25% celosvetovej produkcie ropy a to ma len 2% celosvetovych zasoby ropy. Aku realnu cenu ma teda ropa ked su koli nej ochotni viest vojny na blizkom vychode? Toto uz zacina byt o preziti a nie o tom kolko bude stat ropa lebo ziadna moderna krajina bez ropy neprezije. A ked chces prezit spravis cokolvek. O akej korekcii ekonomiky tu hovoris? Za 50 rokov pri sucasnej spotrebe uz nebude ziadna ropa. Ziadna ropa = ziadna ekonomika.
mszinko
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 11.01.2010 22:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mszinko »

kubiak1 napísal:mszinko: clanok ako-tak ok, az na tu jeho teoriu o svojpomocnej vyrobe el. energie. Cez tie jeho solarne paneli si akurat tak zasvieti svetlo v spalni, alebo nabije DC baterky v aute. Ale nic viac, chladnicka (kompresor) mu nepojde, holiaci strojcek taktiez, podobne ako cilkular aby si narezal drevo na zimu....len o tom este nevie.
Striedace ktore striedaju jednosmerny prud z fotovoltaik nie su schopne generovat jalovy vykon do siete, co u synchronnych strojoch v elektrarnach pomocou budenia je bezproblemove. Jalovy vykon je neziaduci jav, ale taktiez je potrebny na vytvorenie reaktancnej zlozky vo vektorovych suradniciach v tocivich strojoch na harmonicky priebeh. O tom nevedia ani ti, co cele fotovoltaiky schvalovali...ale psssst.
Kubiak preco mu napr kompresor, alebo holiaci strojcek nepojde? V bateriach v aute je jednosmerny prud, kdezto motor je striedavy. Ak moze ist motor v aute, preco nie v chladnicke? Nechcem rypat, len sa pytam.
Ti co cele fotovoltaniky schvalovali, podla mojho nazoru, nevedeli o mnoztve technickych a ekonomicky problemov tejto srandicky. Ale to je ina tema.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Verím že sa blíži doba keď bude pochopená potreba nie hladať náhrady za palivo a hladať stále drahšie riešenia aby pokračovalo toto pachtenie ľudstva,naháńanie ..čoho vlastne ? vlastného chvosta ?!
Máš vysoké požiadavky..musíš hnať kone.Život ťa veľa stojí,a tak musíš veľa zarobiť.Máš veci o ktorých sa pred časom ani nesnívalo,vymoženosti,krásne bývanie,nádherný autiak. A život máš aký ? Dobrý , Kedy si sa naposledy hral zo synom ? (vnukom) púšťal šarkana ?
Nie je tak načase z tým seknúť a začať uvažovať ako odseknúť od zdroja (tj od seba) všetky pijavice ktoré Ťa nútia viesť život v takomto štýle ? Všetkých čo natŕčajú ruku po tvojich peniazoch,čo ťa dostali a za nos ťahajú do stále väčšej závislosti a držia za gule tak že sa bojíš aj ceknúť v práci ? Benzin,nafta,alektrika ? Radšej by som premýšlal o tom,čo urobí môj život pokojnejším a hlavne..nezávislejším od všetkých zm.r.ov tohoto sveta
a nie o tom čo ma dostane do ešte väčších obrátok a ešte viac stisne vajká
Lutujem,ale táto debata mi pripadá úplne naivná a pripomenula mi kreslený vtip..
Mraky zajacov aplaudujú a na tribúne nad čelnými zajacmi bol napnutý nápis....Z poľovníckym zväzom na večné časy !
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

http://www.evcgroup.cz/skoda-fabia.html rozosmialo ma to : povedzme že človek kúpi fóbiu za 2 000 eur a zaplatí 15 000 eur za prestavbu na elektromobil dobijanie ho bude stáť na jednu jazdu ak správne počítam okolo 4 eurá bude mať výkon až závratných 30 kw - no v prípade že by mu to tých 30 000 km naozaj vydržalo na tie batérie tak zatiaľ by človek mohol kúpiť takú istú fóbiu na LPG jazdil by za 4-5 eur za 100 km a ušetril by jednak za batérie náhradné jednak za prestavbu a tá obmedzená rýchlosť a dojazd by ho nemuseli trápiť ...
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

zaujimave, 5 rokov uplynulo a realny posun nulovy :4012:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kludne cakajte dalej, ale lepsie ako toto forum, sledovat nobelove ceny za chemiu a fyziku, budete to vediet skor :-)

co sa tyka tych kocisov a aut, tak elektromobil je starsi ako kocar so spalovakom a za vyse 100 rokov sme v podstate na tom istom...kde sa dostal spalovak za ten isty cas ? :41c2:

v praxi poznam cloveka co kupil teslu S a vymenil ju za mercedes benzin, asi tolko k tomu...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

bajo...celá vec má jednu kolosálnu chybu.Ak sa rieši niečo a vstupuje do života ľudí doslova celosvetovo (aspoň dôvod sa prezentuje ako celosvetová potreba) tak nech mi niekto vysvetlí,že niet jedinej štúdie ktorá by dávala aspoň základné odpovede.Ktorá by pomenovala súčasný stav,dôvody prečo je nutné presmerovať vývoj,a nemala by chýbať vízia,predpoklad,dopady,technické podmienky a časové horizonty.Ak ide vývoj takto ako ide,živelne a bez odpovedí na základné otázky,tak to tu kočírujú idioti.Ale toto nemôže byť v žiadnom prípade pravda,ale pravdepodobnejšie je,že kormidelníci dobre vedia,aký bude lov v mútnych vodách.Takže si myslím že je to premyslené do bodky,chaos ktorý existuje a živelnosť je zámerná a je presne jasné kam speje.Blaho motoristu to nie je..to je jedna indícia,a druhá je,že treba ľudí odčerpať od peňazí a zošnurovať,inak len tropia hlúposti ktoré kormidelníkov existenčne ohrozujú,revolúcie nepotrebujú,oni potrebujú ľudí čo sa pachtia v robote a do tej sa musia dostať.Ludia dosť osprosteli,tu už sa verejná doprava nechytá
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

To sa dalo cakat.Presne ako z mojim internetom.Pred 3 rokmi mi to islo 5 tymi megabajtami ci coho a teraz ledva 2.Ked som im volal ze je nam luto ale kable co mate su pretazene a pokial nebude optika rychlejsie to nepojde.A znizili mi cenu.A tak je to zo vsetkym.Auta nie je kde dobijat,vozte sa na bicykloch,kade?No vysrat sa na to.
bjon
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 13.08.2017 22:28
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjon »

Skúsenosti osobné nemám, ale išiel by som do toho keby sú tie ceny o niečo nižšie a máme tu servisnú sieť a sieť dobíjacích staníc. Otázka je potom aká bude kvalita...
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

Elektromobili su najvačia sprostosť...vraj auta na fosilné palivá znečistuju životné prostredie...20 najvačších lodí na vete vyprodukeje viac bordelu ako všetky auta na svete.... a tých lodí je 60 tis. Proste všetky tie keci okolo su len drísty. Vo všetkom su len prachy.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

http://time.com/5014681/india-delhi-smog-pollution/
Nie je to sposobene len autami, ale istotne k tomu prispievaju.
:4012:

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], uwa421911051166 a 108 neregistrovaných