Elektromobil - Skúsenosti s používaním

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

tak to pochybujem,ze sa tu niekto najde...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

hosa, ty nás nečítaš, či nechceš rozumieť, čo ti tu všetci hovoríme?
Elektromobil je nepoužiteľná somarina. Je to výmysel ekológov a politikov - a tí od zavedenia katalyzátora pre benzínové motory nič rozumné nevymysleli.

NIKTO tu nemá elektromobil, lebo je to taká blbosť že NIKTO normálny si to nekúpi. To ako keby si sa pýta na reálne skúsenosti majiteľov trojtonového ZIL-u, ktorý má 7 litrový motor, žerie ako tank a zrýchlenie na stovku má cez 10 sekúnd. Je to presne to isté - je tak očividné, že kúpiť si to je blbosť, že to nikto nemá.

Ak si silou mocou nechceš dať povedať, ak ti nestačili tie všetky argumenty doteraz, tak skús jediných reálnych užívateľov elektromobilov:
- vodiči vysokozdvižných vozíkov v uzavretých skladoch
- vodičov čistiacich vozidielok v Tescu
- majiteľov golfových vozíkov

V BA jazdí jedno bobuľovité čudo, má to TEČ "BA EKOLO", skús sa spýtať ich. Možno sa dozvieš, aká je to bomba, keď si musíš cestu po meste naplánovať tak, aby si vôbec vedel prísť naspäť ku nabíjačke a neostal niekde uprostred križovatky stáť s vybitými baterkami.

Vzdávam ďalšiu debatu k tejto téme, čaute ;-))
hosa
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 19.04.2012 12:20
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

odpoved

Príspevok od používateľa hosa »

Jergusko nehovor za všetkých,slušne som sa spýtal ,otázka bola jasne formulovana.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

:2f93: :40bd: Doba na to ešte nedospela, a asi ani nedospeje, sále to má viac nevýhod ako výhod ak by sa to používalo takým štýlom ako terajšie autá....pokiaľ je ropa tak nieje čo riešiť...Ak nebude bude sa riešiť, boháči si možno už dačo poriešia čo bude nenormálne komplikované a drahé na údržbu a aj čo sa týka prevádzky. A plebs bude mať zas kone a vozy....že trepem? možno áno a možno nie.Ja výhodu elektromobilu vidím v tom , že elektrika sa dá vyrobiť...na rozdiel od benzínu a nafty. Ale to je asi tak všetko....
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

havo..,ty si uz ako seven..,neznicitelny... :coffe:
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

takže ja v práci už asi 4 roky jazdím na vysokozdvižnom vozíku na batériu čo k tomu napísať po technickej stránke žiaden problém batéria nám v podstate vydrží dosť dlho ale to len preto že vozík nebeží v kuse osem hodín v zime je to už horšie a batéria vydrží menej takže z mojej pozície asi tolko
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

http://www.letmo.sk/elektricke-invalidn ... cky-skuter

..ja pracujem hlavne s tymito autickami,su v uprave cabrio,ale ked udrzis parazol,tak nieje problem...ako dodatkova vybava su svetla a blinkre.Vyhodou je,ze si to das k posteli a na noc nabijes...
intel4004
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 15.11.2010 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa intel4004 »

Predstav si `že auto je ako telefon, a použivaš ho každý deň, telefonuješ fotis ta ta ta. a teraz si predstav čo sa stane s baterkou po roku neustaleho nabíjania. a potom po dvoch telefon ide jasne ale baterka je v čudu, čo spravíme ? kúpime baterku, lenže túto baterku nesplašíš od kde akeho vyrobcu batérii
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

hosa,ze sa nehambis!!!To ti nechyba vona benzinu?Je krasa,ked citis vypary!!!Ja ked tankujem,tak kocovku hadice vopcham najprv do jednej nosnej dierky a potom do druhej,doslovne vdychujem tu vonu az saq mi kruti v hlave a aj na topanky trosku dam,aby bolo v kabine citit...
Polykarp
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 30.12.2010 21:47
Bydlisko: TS
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Polykarp »

...pokiaľ je ropa tak nieje čo riešiť...
-ked nebude , ovce prezenu na inu luku pokial aj tu nespasu.

Este nie je to spravne pochopenie.
Na sucasny autopriemysel je zavislych asi 60-70 % (?) ekonomicky cinnych ludi aj vlad, ekonomik a pod.....fabriky na vyrobu dielcov , siet obchodov , dealerov , bazarov , opravovni , priekupnikov , klamarov , fuserov , kseftarov ale aj serioznych mechanikov , skutocnych odbornikov , machrov , lakyrnikov.....
Co budu vsetci robit ? Odkial vezmu na chlieb ?
Urcite je technicke riesenie na baterie , na alt.pohon a pod.....o to nemajte obavy.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Čo tou poslednou vetou myslíš?
Polykarp
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 30.12.2010 21:47
Bydlisko: TS
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Polykarp »

Neber mi tu nadej.
Polykarp
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 30.12.2010 21:47
Bydlisko: TS
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Polykarp »

alebo inak:
Je vhodne ,,teraz,, prist s niecim inym ako je ropa a priemysel s tym suviasiaci , ked vlady sveta zvacsa ziju z prijmov tohoto odvetvia ?
....priaznivcov cistejsieho vozenia ale bude pribudat , vid ceny poh.ropnych latok.
Preco sa na to nepozerat trochu inak , nikoho nechcem urazat , tym porusovat pravidla prispievania ale preco hned pri spomenuti elektromobil je tu tak dusno ?
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Prečo dusno? Veď každý si vyjadril svoj vlastný názor. Ja osobne to nikomu nezakazujem ani ostatný myslím, že nie. Kúp si elektromobil aj ty ak chceš, ak je to podľa teba " čistejšie " vozenie. Ja mam na to iný názor.
Zváž si najmä to ako sa tie batérie vyrábajú, koľko celkovo stoja, koľko vydržia, aká je cena elektromoblu, aj to ber do úvahy že energia sa vyrába nejako, ( ak beriem do úvahy vodné či jadrové elektrárne OK, ak tepelné tak to nieje ECO ako sa o tom hovorí!!! ) .
Polykarp
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 30.12.2010 21:47
Bydlisko: TS
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Polykarp »

...suhlasim ,ale nechcem sa hadat.
Prevadzka terajsich tepelnych je este stale lacnejsia ako vystavba novych jadrovych , ktore ale celia stale prisnejsim podmienkam fungovania.Na vyrobu tradicnych spalovacich motorov tiez treba mnoho energie a treba brat do uvahy aj kolko jej pocas svojej zivotnosti vypustia do okolia vo forme spalin.
My mozeme takto besedovat dlho a cakat na zmeny.
Nech je to cokolvek , vodik v piestovom motore alebo ako zdroj el.energie z baterie , zmena taziska na napravy a pod...toto ma velmi zaujima.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0948074447 a 94 neregistrovaných