Dopravná výchova

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Dopravná výchova

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Zdravím vás chlapci , aký máte názor na chýbajúcu dopravnú výchovu ? V tejto dobe neskutočné množstvo ľudí nevie alebo im je ľahostajný svoj život a život iného . Na bicykloch po tme jazdia bez svetiel,odraziek , reflexných prvkov , vychádzajú z vedľajšej cesty na hlavnú bez zastavenia alebo sa pozrenia či ide auto a aj tak to majú na háku. Chodci chodia po nesprávnej strane , prechádzajú cez prechod aj keď je auto blízko pretože si myslia že im patrí svet , večer bez reflexných prvkov , kľudne aj dvaja vedľa seba . Žiaľ neviem kam sme to dospeli,ani polícia ich nemoze pokutovať za toto . Aspoň by im mali prilazat povinne hodiny dopravnej výchovy a pokiaľ ich neabsolvuje tak mu napariť pokutu minimálne 1000eur . Za opakované porušenie 2 nasobnu pokutu . Čo myslíte vy akým spôsobom trestať takéto indivíduá ??
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale môže ich pokutovať - tu na dedine pár ochmelkov chytilo aj na bicykli 800 eurové pokuty a chodec je tiež účastník premávky - len chýba vôla s tým niečo robiť.
V piatok ráno v Ivanke pri NR zrazilo auto na prechode 85 ročnú pani, bohužial zomrela. Išel som tade doslova sekundy pred. Dážď so snehom , oproti súvislá kolona aut. Mám bližšie k 60ke ako k 50tke a bol som slepý jak zvaračov pes. Musel som ísť svojim autom a trpko som to lutoval a zároveň lutoval vodičov profesionalov.
Tu nepomôže žiadna výchova, jedine redukcia aut na ceste. Mne sa páčil ten britský nápad so zákazom individualnej prepravy, ale to je nerealne, Ovela realnejšie je, že s nástupom bzučiakov klesne penetrácia súkromných aut medzi obyvatelmi. Ale na to si počkáme tak 50 rokov - teda vy si počkáte ja sa vám už budem smiať zhora. :4012:
pretože si myslia že im patrí svet
A majú pravdu - boh stvoril Adama a Evu , nie Audi, Mercedes a Bmv. :40bd: :40bd:
Čo myslíte vy akým spôsobom trestať takéto indivíduá ??
Čím skôr presadiť celoeuropsky zníženie MPR na 30/50/80 :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Oco bývam zrejme neďaleko teba 35 km od NZ smer Štúrovo , v našej dedine máme tiež políciu , predtým pokutovali všetko čo prišlo pod ruku , začiatkom roka som sa snimi rozprával a povedali mi že žiaľ už za svetla na biku nemôžu pokutovať . A tu nieje problém že je veľa áut ale že si ľudia robia čo chcú . Aspoň keby ich človek mohol vyfackat a to platí aj pre staré rasple
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa oco13 »

Alkohol môžu dokonca aj u chodcov. Ale narážal som na iné - "ludia si robia čo chcú"
O toto ide o ludí - je taká doba a teda musíme sa rozhodnúť čomu dáme prednosť.
Keď som ja bol dieťa tak sme hrávali hokej a futbal pred činžákom na parkovisku - ani jedného chlapa nenapadlo aby nás odtial vyháňal, aj keď autá to často schytali tenisákom. A keď bolo tehlami a kameňmi vyznačené ihrisko tak nám nikto na ňom nezaparkoval - platilo deti sa môžu hrať kde chcú. A ja si myslím že toto treba vrátiť nazad - že človek bude mať absolutnu prednosť pred technikou. Bez ohladu či má 5 rokov alebo 85, že zase všade budú pešie zony a nebudeme sa musieť báť že nám dieťa alebo pes či mačka vybehnú za plot a zrazí ich auto.
Edit: dostala sa mi oklukou do uší hláška z našej uličky - "prosím ťa spomal tu býva ten starý cct čo na teba kludne zoberie vidly." :o jak keby mi brucho pomastil. lol
Edit 2 : Štúrovo - zájdi do Ostrihomu a všimni si chovanie maďarských vodičov ku chodcom. Každý jeden zaflekuje 5 x na 200m kvoli jedinému chodcovi, aby ho pustil. Viedeň detto. Myslím že my Slováci by sme sa mohli učiť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa oco13 »

som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa autolaik »

Miroslav...Batorove Kosihy (Vojnice)?
Oco aspon co ja chodim do Madarska tak co vidim tak spravanie chodci-vodici je zhruba rovnake ako u nas na Slovensku. Vieden netusim, tam je pre mna draho,aj by som pobludil :-\
Naposledy upravil/-a autolaik v 22.01.2023 23:38, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa oco13 »

Autolaik - kašli na dedinu , daj názor :300f: (na tému) :2f93:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Áno , ako vieš? Oco ja som v ostrihome teraz každý druhý deň, a nič také si nevšímam
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa oco13 »

Mne to vždy udrie do očí. Aj v NZ je ten okruh v centre mesta, je tam 20ka všetci valia 50 a ak niekto ide naozaj 20 tak má HU tabulky.
Inak pri firme máme osvetlený prechod a to skákanie do cesty robím velmi rád. Ale to je čistá zlomyselnosť a pár krát som už zdrhal. Zase keď vychádzam na hlavnú autom, tak mykám spojkou aby to vyzralo, že tam vletím. Proste sviňa. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa autolaik »

K teme co povedat,starych ludi uz menit navyky asi nepresvedcis a deti...dopravna vychova je v osnovach ,plus treba zacat od seba a vlastne deti vychovavat pokial sa da.

Miroslav jednoducho,35km od Nz smer Sturovo mohli byt len Gbelce alebo Vojnice. No a Gbelce policiu nemaju :)

...to kedy tade chodis..viac ako 30-35 tadial ide niekto len vynimocne,dost casto tam aj meraju.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa oco13 »

Hej v NZ merajú aj MP a bolo to aj na ústavnom súde a nové zastupitelstvo im znova túto právomoc odhlasovalo :300f: (paráda) 35 - 40 - je výrazne viac ako povolených 20.
Ja sa smejem, lebo som lakomý, a aby som neplatil za parkovné, tak som tam už 10 rokov autom nebol. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Moje deti sú tak naučené , reflexné prvky,chodci choďte vľavo keď nieje chodník , svetlá na bikoch ,prilby . poznajú niektoré značku a musia rozlišovať či auto pred prechodom dokáže bezpečne zastať aby si neohrozili zdravie a život a toto som dokázal dá dá povedať drezurou a hrou . A viem že to dodržujú , len by sa mi dostalo do uší že by niečo nesedelo by dostali vilagos a umývanie riadu ...a u nás je mnoho starých raspli či chodia na elektroskutroch a kašlú na značky či je na vedľajšej alebo hlavnej
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa oco13 »

Ešte napíšem aby ste ma nezjebali že zase rozbíjam tému
Za bývalého fuj fuj režimu bolo v NR v Brezovom hájiku dopravné ihrisko a 4x do roka sme tam pekne cvičili so skutočným ujom žandárom. Od prvej až po 9tu triedu. A viem to presne, lebo ako 9tak som už dostal po hlave aj za fajčenie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa autolaik »

..na ustavnom sude??? Kde na toto chodis .... hod sem nieco z gugla kde si to pocul,cital

...a? aj ja som chodil ako decko na dopravne ihrisko. No a myslis ze potom doma na hrdzavej ukrajine bez blatnikov a svetla som dodrzoval stopky a daval ruky pri odbocovani?

A teraz ako stary cocot si dam aj vestu,prilbu a bicyglu mam vybavenu jak vianocny stromcek... dtto synator ktory mi robil spolocnost pri pedalovani
Naposledy upravil/-a autolaik v 23.01.2023 00:02, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa oco13 »

Len som to počul, že proste MP takéto právomoci nemá a zakázali im to, potom prišli volby a poslanci im to znova schválili. Aktualne, neviem či to nie je aj 3tí krát, ťahá sa to od 90tych rokov.
Ale teraz zase merajú a POKUTUJÚ :40bd:
Bežný súd asi nebude riešiť čo poslanci môžu a nemôžu, či ? Proste na nejakom súde to bolo, lebo určitý čas to mali zakázané.
Naposledy upravil/-a oco13 v 23.01.2023 00:01, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných