Dakujeme Slovensko,dakujeme EU.

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Dakujeme Slovensko,dakujeme EU.

Príspevok od používateľa mjato »

Nazdar chalani,
mne sa uz nechce verit tomu co sa deje na slovensku a mozno aj v eu.Sami vidite co sa predava za bordel v obchodoch a nasa vlada zavadza zakon,ze domace traktory budu chodit na stk.Dnes to bolo v televiznych novinach.Ako je mozne nastavit parametre stk pre domace traktory?To chcu aj tym paar ludom co doma cosi pestuju zhnusit pestovanie a chov nejakej domacej zvery.Nic ine nam neostava len zrat ten bordel pokial nechces dat vyplatu za ine drahe vyrobky akoze "kvalitnejsie"Ved doteraz sa domace pestovanie financne nevyplacalo a nie este ked bude treba riesit stk a mozno emisne.Ved kolko nehod mozu zapricinit tie domace traktory za tie 3mesiace na cestach?Ved aj teraz mohli dat policajty pokuty za nesplneny technicky stav traktora...Treba zobrat tym odbornikom s parlamentu peniaze,aby si aj oni vychutnali akciove speciality za super ceny...a nasledne sa liecili v slovenskych nemocniciach.Viem,ze je to trocha mimo odbornej temy,ale mam pocit,ze s tym treba nieco spravit.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pestovanie ešte ako tak ujde , ale aké obštrukcie sa zaviedli na chov prasiec a dobytka to by ste ešte len valili zraky :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Oco,ako chces pripravit podu na sadenie bez traktora.To sa zas vratime k motykam.Alebo mam prerobit traktor a podla akych pravidiel,kupit nove napravy...a kto zmera,alebo sa zaruci ze ten srot sa nezlomi na polovicu.Zas len vytahuju peniaze od chudakov zato,ze prejdes na jar a na jesen 2 krat cez dedinu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie , traktor nechaj ako je. Otvor si google mapy a hladaj kade sa dá ísť mimo cesty. Druhá verzia je vozík a traktor cez dedinu na rolu alebo do vinohradu proste doviezť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1649
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Dakujeme Slovensko,dakujeme EU.

Príspevok od používateľa christiane »

mjato napísal: mam pocit,ze s tym treba nieco spravit.
Aj ja mam taky pocit,ale len pocit. :4012:
Tak ako napisal oco.STK alebo prives.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som napísal aj to , že skoro vždy najdem alternatívu mimo ciest. Teraz práve riešim pre seba pásový traktor Bolgar 45 - čo myslíte , že ho naučím lietať?? :40bd: :40bd: :40bd: Na asfalt to nemože už z princípu pohonu kovovými pásmi. lol
C tabule si naši orgáni môžu zavesiť na svoj orgán. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ale hranol aj boďorom zabezpečili bezplatné vlaky, bezplatné žr@dlo z nakazených kráv. Dúfam, že sa národ spamätá a už teraz v prezidentských voľbách im ukáže fakera. Hranol s kovosrotakom smer Ilava, kpt luharom Leopoldov, nech tam majú bacharov mikiho z Brezna a brucho z Ružomberka. Iba vtedy tu začne platiť zákon.
Inak pre každého dve rany, prvá do čela, druhá pre istotu do tyla, aby tie piliny mali lepší cúg.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trucker a vidíš medzi kandidátmi niekoho zvolitelného??? Ja jedine tú vyše 30 ročnú šipanzicu z bratislavskej zoo. Bola v tom istom NČ ako kandidáti. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Nie je tam nič k použitiu. Ani toaletný papier nepoužiješ dva krát. :4012:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Toto je klasická krčmová téma bez základnej znalosti legislatívy a minimálnej snahy chápať podstatu. A hlavne preto nemá čo hľadať na fóre o autách.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dovolujem si upozorniť že legislatívu mám stiahnutú a x krát preštudovaná.
http://www.testek.sk/files/meto/metodic ... 9_2018.pdf tu je legislatíva
https://www.peticie.com/koniec_c_znaiek ... vidany?a=2 a tu je aj petícia proti nej
Totiž velká časť majitelov týchto traktorov je v dôchodkovom veku a spôsob schvalovania do premávky ich proste diskvalifikuje.
Len náklady na prepravu traktora na STK prevýšia často jeho realnu hodnotu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1649
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Acon napísal:Toto je klasická krčmová téma
Pravda ,je to v teme vseobecna diskusia a podla mna sa nemusi vzdy kecac v odbornych temach .A malotraktory su tiez na kolesach,tak preco nie.
Mne sa napriklad stalo ze som robil v Nitre na zametacom stroji Bucher CytyCat 5 000 v statnej firme a kompetentny nan vybavili biele znacky.V jeden pekny den mi veduci hovori ze treba s tym na STK.Este ste tak prekvapenych ludi na STK nevideli ked som sa postavil do radu.Jedine co sa dalo odskusat boli svetla :4012: Komplet vsetko na hydrauliku cely podvozok.Max rychlost cca 45 km/h.Nakoniec zistili ze soudruzi niekde spravili chybu a po par dnoch vymenili spz na pracovny stroj.
Aj tymto dakujem vsetkym co mi vyblikovali ze idem pomaly cez mesto.Nemalo to ziadne pruzenie okrem pneumatik a islo to max.45 km/h.
A tak sa necudujte co sa tu na SK deje.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Celý problém nastáva v tom, že domáce traktory už nie sú to co byvalo a na cesty sa dostanú ozaj nebezpečné veci. Samozrejme na to doplácajú ľudia ako oco, ktorí majú traktorček idúci horko ťažko 20km/h lebo hlavný účel je vyorať krumple. No sú hovadá co sa pretekajú kto má rýchlejší, silnejší, väčší a to skrátka na ceste nemá čo hľadať. A potom bola načatá téma o sviniach... A tá minca má tiež 2 strany.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24985
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kamkoľvek sa pozriete,ľudia zo sebou nevládzu a tak nakoniec praskne bič a odnesú si to všetci.Všeobecne v cestnej premávke sa dejú veci ďaleko za chápaním zdravého rozumu,takže iba čakám čo to prinesie.Pretože mimoriadna situácia vyžaduje mimiriadne opatrenia a tak bude nutné dvor stále zmenšovať a bič predlžovať
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tie svine som načal ja. Nie je to o politikoch ale o klasických domácich ošípaných. Ak by sa hlásili na obecnom úrade a zabíjačka bežnému veterinárovi tak to človek pochopí. Ale registrovať sa na stranke ministerstva a vyplňať 3 stranový formulár je privela. Rovnako pred zabíjačkou treba požiadať štatnu veterinarnu spravu aby oni určili termín kedy možete zabiť svoje vlastné prasa. :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných