Cena opravy automatu

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peto103
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 28.06.2007 22:02
Zdieľať na Facebook

Cena opravy automatu

Príspevok od používateľa peto103 »

Koľko stoji oprava, alebo vymena automatickej prevodovky?
Ake mate skusenosti?
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

...od ...do....musis blizsie specifikovat...
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

presne tak,záleží od typu prevodovky a jej poškodenia,ale určite sú to rádovo stovky € ,možno viac,takže dosť drahá oprava.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

prevodovka

Príspevok od používateľa andy.gee »

toretto3 napísal:v Prešove je jeden manik ktory sa specializuje iba na automaty... oprava stoji cca 2000eur a mas k tomu dozivotnu zaruku
2000 eur :4012:

to musi robit iba fakt takmer nove auta alebo drahe znacky na mnohou aut za 2000 eur kupis nahradny motor aj s prevodovkou, das vymenit a este sa ti toho dost vela zvysi
peto103
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 28.06.2007 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto103 »

ok, mam na mysli cenu opravy ak sa nieco poser.e na prevodovke passata, mondea, bmw3, .. aut tejto cenovej relacie
o automate toho vela neviem a neviem sa rozhodnut medzi automatom a manualom a pocul som , ze ked sa pokazi automat, je to sakra drahe...
tak snad som to lepsie specifikoval...
m.kocik
Príspevky: 608
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.kocik »

prve ked kupis automat jedno aka znacka vymenit olej a filter ,apotom ine veci,rozvody atd.. a mas pokoj ,teras by si o tom nepisal a ten v presove by bol bez prace :28b7:
peto103
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 28.06.2007 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto103 »

m.kocik napísal:prve ked kupis automat jedno aka znacka vymenit olej a filter ,apotom ine veci,rozvody atd.. a mas pokoj ,teras by si o tom nepisal a ten v presove by bol bez prace :28b7:
noo ja este len chcem kupit tak sa rozhodujem ci automat, alebo manual, nepodrbal som si auto, neboj...
a zaujimam sa o to, lebo je dobre vediet, co by sa stalo keby....

a keby sa posral,tak rad podporim krajana, keďže som tiež z Prešova :)
vladom
Príspevky: 473
Dátum registrácie: 03.01.2006 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladom »

Vsetci sa boja automatov,len neviem preco.Asi len preto lebo niekto nieco pocul v krcme pri pive a tam je strasne vela rozumu!Kupil som cca pred 2 mesiacmi passat.Bol za super cenu,lebo automat trhal ked preradoval aj ked podradoval aj pri zaradeni z N do D alebo do R.Strasne to trhalo.Vsetky firmi co robia automaty mi len chceli zrepasovat celu prevodovku,ze ine riesenie neni a podobne sristy.Volal som do firiem co maju na to certifikat/na opravu auto,matov/vsetci chely od 1500 eur az do 3000!!!Ze ine sa neda len zrepasovat komplet cele!Nasiel som jedneho chlapa co robi len automaty!je v PD okrese bol som za nim,previezli sme sa cca 3 km a hned nasiel chybu.Repas tej konkretnej suciastky stal 300 eur!!!A za robotu zobral 50eur!!!A hned som dal vymenit aj olej a filter tak komplet aj s robotou som platil 460 eur!!!Automat jazdi krasne ako novy!A vsetci ty "majstri" chceli od 1500 eur!Su to vsetko len ojebavaci!!!A ked im poviete ze sa budete na nich pozerat aby ste videly co vsetko vymenia tak vam to nedovolia.Lebo potom by nezarobili!!!
ondre
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 26.07.2008 19:40
Zdieľať na Facebook

Automat

Príspevok od používateľa ondre »

Nazdar ak chceš aut.musiš rátať s tým že je to náročnejšie na servis ako manual.Taktiež záleži natom ako rád jazdiš ak obľubuješ špotovú jazdu tak voľ manuál ak chceš pohodovo jazdit a nestarať sa na červenej o radenie v kopci o ručnu brzdu a automat spojený s tempomatom hlavne na dialnici no balada.Kupoval som jazdenku za 9.000€ informoval som sa čo stojí nová aut.prev.cca 6.000€. Je však všeobecne známe,kto raz mal automat tak už nič iné nechce.S tým čo píše kolega nadomnov musím,len súhlasit.[/code]
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

vladom napísal:Vsetci sa boja automatov,len neviem preco.Asi len preto lebo niekto nieco pocul v krcme pri pive a tam je strasne vela rozumu!Kupil som cca pred 2 mesiacmi passat.Bol za super cenu,lebo automat trhal ked preradoval aj ked podradoval aj pri zaradeni z N do D alebo do R.Strasne to trhalo.Vsetky firmi co robia automaty mi len chceli zrepasovat celu prevodovku,ze ine riesenie neni a podobne sristy.Volal som do firiem co maju na to certifikat/na opravu auto,matov/vsetci chely od 1500 eur az do 3000!!!Ze ine sa neda len zrepasovat komplet cele!Nasiel som jedneho chlapa co robi len automaty!je v PD okrese bol som za nim,previezli sme sa cca 3 km a hned nasiel chybu.Repas tej konkretnej suciastky stal 300 eur!!!A za robotu zobral 50eur!!!A hned som dal vymenit aj olej a filter tak komplet aj s robotou som platil 460 eur!!!Automat jazdi krasne ako novy!A vsetci ty "majstri" chceli od 1500 eur!Su to vsetko len j***!!!A ked im poviete ze sa budete na nich pozerat aby ste videly co vsetko vymenia tak vam to nedovolia.Lebo potom by nezarobili!!!
mas ss
matof
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 01.07.2005 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matof »

Vlastna skusenost, oprava automatu 4stupnoveho na passate tdi. Prevodovka bola uplne po smrti autom sa uz ani hybat nedalo (auto bolo kupene jazdene s poskodenou prevodovkou). Komplet repas stal 45 000 SK s tym ze tam bola zaruka 2roky. To bolo asi 3,5 roka dozadu auto doteraz jazdi bez problemu. Bolo to robene vo firme PSautoklinika. Veduci vravel ze v preimere su repasy aut. prevodoviek od cca 12 000 - 55 000 Sk (cize od 400 - 1800 E) Ale ta horna hranica je fakt skoro komplet vymenene vnutro tak ako to bolo v nasom pripade. Tak ako bolo spomenute automatu sa netreba bat len ho treba udrzovat!!!! Samozrejme su lepsie a horsie automaty, konkretne ten 4kvalt od VW je pomerne chulostivy hlavne ak sa autom beha po dialnici vo vysokych rychlostiach (dlhodoba jazda nad 140km/h).
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> Repas tej konkretnej suciastky stal 300 eur!!!A za robotu zobral 50eur!!


Vlado tak to musela byt nejaka jednoducha oprava - nechci mi povedat ze za 50eur ti pan vymontoval automat z vozu von, rozobral ho, stanovil diagnozu, vybral prislusnu suciastku von (nevies nahodou co to bolo presne?), opravil, nahodil naspat, zlozil prevodovku a namontoval na auto...

toto za 50eur neurobi absolutne nikto.

mozes na toho pana pichnut telefenne cislo? To by ma vcelku zaujimalo a pomohlo by aj ostatnym nestastnikom ktori maju problemy.
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Tak ja neviem čo to je kompletný repas prevodovky a načo by to vlastne malo byť, ale za cenu 300 euro si viem predstaviť výmenu hydrodynam. meniča na Passata. A tiež neviem prečo pri trhaní by sa malo meniť celé vnútro, keď to je tvorené len prevodovými ozubeniami, ktoré zrejme nie sú asi plastové. Zvyčajne odchádza vždy najslabšia časť a tou je práve menič krútiaceho momentu. A ten keď sa mení, tak údajne prevodovka sa nemusí ani otvárať.
deltaforce
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 20.03.2008 16:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa deltaforce »

Mam Audi A4 TDi 4automat, tiez som mal v oprave prevodovku, nesiel 1,4 kvalt a spiatocka - komplet oprava s 2 rocnou zarukou a vymenou oleja a filtra 1 400 eur - po rukou aj nieco zatial bez problemov, nabehal som cca 50 000 km na tom, pekne radi, pri 60 000 km idem na vymenu oleja a filtra, auto ma teraz nabehane vyse 300 000 km a no problem. Uplne pohodova a bezstarostna jazda a automatom, mozem len odporucat - pre pretekarov urcite manual, nie automat.

---------------------------
www.2222.sk
Audi A4 Avant, 1.9 TDi 81kW ,AFN, r.v.97, 4rychlostny automat
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

deltaforce napísal:Mam Audi A4 TDi 4automat, tiez som mal v oprave prevodovku, nesiel 1,4 kvalt a spiatocka - komplet oprava s 2 rocnou zarukou a vymenou oleja a filtra 1 400 eur - po rukou aj nieco zatial bez problemov, nabehal som cca 50 000 km na tom, pekne radi, pri 60 000 km idem na vymenu oleja a filtra, auto ma teraz nabehane vyse 300 000 km a no problem. Uplne pohodova a bezstarostna jazda a automatom, mozem len odporucat - pre pretekarov urcite manual, nie automat.

---------------------------
www.2222.sk
Audi A4 Avant, 1.9 TDi 81kW ,AFN, r.v.97, 4rychlostny automat
tento automat fakt nieje pre pretekarov, mám ho v jednom aute. ale tiptronic je uplne iný, s tým sa dá aj na režime D omnoho viac šantiť a radí uplne inak ako ten klasický starý 4 stupnový. mám aj ten a viem to porovnať. No a uplne športovo sa dá jazdiť s DSG. ten nemám ale skušal som to a je to uplne super, lepšie ako akákolvek manualna prevodovka. radí presne, rýchlo a ticho, s manualom kým preradíš, DSG ti káže chrbát!!!
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: nrobic, uwa0903553004 a 62 neregistrovaných