Cena opravy automatu

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vladom
Príspevky: 473
Dátum registrácie: 03.01.2006 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladom »

mp3turbo napísal:> Repas tej konkretnej suciastky stal 300 eur!!!A za robotu zobral 50eur!!


Vlado tak to musela byt nejaka jednoducha oprava - nechci mi povedat ze za 50eur ti pan vymontoval automat z vozu von, rozobral ho, stanovil diagnozu, vybral prislusnu suciastku von (nevies nahodou co to bolo presne?), opravil, nahodil naspat, zlozil prevodovku a namontoval na auto...

toto za 50eur neurobi absolutne nikto.

mozes na toho pana pichnut telefenne cislo? To by ma vcelku zaujimalo a pomohlo by aj ostatnym nestastnikom ktori maju problemy.
Bola to nejaka kocka co je na spodu prevodovky.Su tam nejake piestiky a tie zostavali vysiet.Prevodovka nebola dole vobec,ale len olejova vana a filter.Tak preto len 50 eur za robotu.Bola to bobota na 3 hod,rozobrat a aj zlozit samozrejme s vymenou oleja.Akurat na repas tej suciastky som cakal 5 dni.Ked to rozpisem presne tak praca:50 eur,repas tej kocky 300 eur,olejovy filter:20 eur a olej 6x 14,50.
Hydromenic a lamely a vsetko ostatne je v poriadku.Predchadzajuci majitel asi nemenil olej,tak preto zacala blbnut ta kocka.Inak je tam asi 7 piestikov,ale zostavali vysiet len 2.Ale dal som urobit komplet repas celej tej kocky ked uz to bolo rozobrate.Aby nahodou po mesiaci nezblbli dalsie dva piestiky.
P.S.Neviem ako sa ta suciastka vola odborne.Zabudol som.Len viem ze nejaka kocka co preraduje
M@te
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 25.12.2008 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa M@te »

Som majitelom automatu. Po kupe auta (jazdenka) som hned menil olej v automate. Automat radi pekne. Sice ja mam este triptronic druhej generacie, takze 5 stupnovy so sportovym rezimom,ktory obcas este zavaha ,ale je to fajn. Hlavne v meste a v zapche.
Automatu sa netreba bat, ked jazdi fajn a ma verne kilometre, mozes si ho kupit, ale hned menit olej, vacsina majitelov neviem, ze po 100tis. km treba v automate menit olej, aspon ze tak je u Audi a VW.
drak999
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 13.02.2010 09:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drak999 »

Vladom nedas tu aspon nazov firmi alebo nejaky iny kontakt na tu firmu kde ti to robili ja som tiez od PD a trha mi Tiptronik pri podradovani zo 4 do 3 tak by som tam zasiel
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

serioznych firiem je aj na slovensku viac, skus sa obratit na martinsko-turanskeho BH Motora... nemas to daleko (65km) a oplati sa podla mna.

pri vymene oleja automaticky vymenit/vycistit aj filter plus kovovy povlak na spodku vane prevodovky... spolu s tym uz potom aj tesnenie musi ist. Ale je to naozaj opravnena udrzba.
vladom
Príspevky: 473
Dátum registrácie: 03.01.2006 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladom »

drak999 napísal:Vladom nedas tu aspon nazov firmi alebo nejaky iny kontakt na tu firmu kde ti to robili ja som tiez od PD a trha mi Tiptronik pri podradovani zo 4 do 3 tak by som tam zasiel
Poslal som ti SS
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

..ked sme pri tych automatoch...co hovorite na subaru v automate (impreza wagon "06)?...
WhitefabiaRS
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 29.05.2011 21:00
Zdieľať na Facebook

automat

Príspevok od používateľa WhitefabiaRS »

Chlapci prosim vas kde najdem alebo aky servis v PO je dobry na vymenu hydromenica a oleja ? dakujem
sojovic
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24.03.2014 09:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sojovic »

ja som daval 3 repasovat a s olejom som sa do 800 vzdy zmestil (robili mi to v D. Vesteniciach) a zaruku mi daval na 100 000. Mozno keby to bili original diely v tom, dal by aj dlhsie ale to uz by bola ina suma
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Automat zrepasovať,samozrejme predtým vybrať,umyť,potom namontovať aj z výmenou oleja je iba taký SVK sen.To proste nejde.Iba ak je GO ponímaná po slovenky ako "čiastočná" GO čo je slovenský patent
Za 800 sa dá kadečo,ale nie repasovať automat.Ale možno si treba vyjasniť pojmy
sojovic
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24.03.2014 09:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sojovic »

tak, zle som sa vyjadril. myslel som opravit. hore, dole som ju daval sam a len za vymenu lamiel s olejom to bolo 800. tak najcastejsie lamely zoderate. ci uz nemenenym olejom alebo inyou chybou, to uz neviem
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

mhlavaty napísal:Automat zrepasovať,samozrejme predtým vybrať,umyť,potom namontovať aj z výmenou oleja je iba taký SVK sen.To proste nejde.Iba ak je GO ponímaná po slovenky ako "čiastočná" GO čo je slovenský patent
Za 800 sa dá kadečo,ale nie repasovať automat.Ale možno si treba vyjasniť pojmy
Na SK nie žiadny. Mimo SK áno. Bez montáže a demontáže samozrejme. Už som to tu spomínal, som referencia že komplet profi repas vrátane testovania na stolici (čo u nás nikto nerobí) vo firme ktorá okrem iného upravuje úprevodovy pre Bobcaty, 4st. automat ZF ma stál 850€. Vymenené diely na jednu stranu, 1r. záruka na celú prevodovku
pysta
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.10.2006 13:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pysta »

Ahojte, chcem sa spýtať na takú vec okolo autom. prevodoviek, že či aj tam je dvojhmotný zotrvačník, alebo je to riešené neako ináč. Keby tam nebol, radšej by som dal 1000€ za repas prevodovky ako za vymenu zotrvacníka v manuály. :-\ Dakujem za vysvetlenie... :2f93:
pysta
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.10.2006 13:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pysta »

napriklad Sharan, Alhambra Od 2001 do 2004, nemyslim neaku roboticku prevodovku ako je napr. v C4 picasso. Diky...
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Si ten repas predstavujete volako moc jednoducho.....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nepodceňuj slovensko,tu repasujú kadečo aj fi kde je iba účet a telefon.Tu v inej téme sa pán pýta kto v Kočicoch repasuje turbá...skoro mi zabehla káva.Predsa každý

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 87 neregistrovaných