Ako predať staré auto s chybami.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj tisíc e.- sú peniaze a predávajúci loví kupcu v kategórii ľudí ktorý nemajú na rozhadzovanie,a teda aj 100 e.- má svoju váhu.Tu je trh z autami za málo aj za veľa úplne deformovaný.Jednak ľudia nemajú problém klamať a podvádzať,a jednak nevedia obchodovať zo cťou.Inak ako hlúposť sa nedá hodnotiť nadnášanie cien (veď budú zjednávať) a ešte väčšia,je cena dohodou.pretože to nie je žiadna cena,teda ani majiteľ to v hlave nemá jasné a tam je zbytočné drať telefon,na hlupáka škoda aj pár centov za volanie.O vyjadreniach ako - cena zodpovedá stavu sa inak ako o monumentálnej hlúposti vyjadriť tiež nedá.Stav je dobrý alebo zlý,ale dá sa napísať aký a z toho sa čosi dozvedieť dá.Ale všivavosť ľudí je v tom,dostať toho človeka k autu,veď už potom sa to možno nejako dojedná a toho somára na kúpu zlomí.Hlavne ak prešiel kopec km,čo je to najhoršie rozhodnutie kupujúceho.Viac než pár desať km nikdy,pretože kým sa auto nájde a zodpovedá opisu,prejazdil by človek peňaženku.Čím menšia je kúpna cena,tým menej km,od rodiny a priateľov múdry človek auto nekupuje
Aby bol obraz celý....poškodené auto je vždy vyfotené z tých nepoškodených strán !!! to je ozaj veľká myšlienka hodná roduverného slováka
Snoopy
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 04.12.2008 19:22
Zdieľať na Facebook

Ako predat stare auto

Príspevok od používateľa Snoopy »

Jednoducho. Povedz pravdu o chybach ale do kupno-predajnej zmluvy napis, ze technicky stav vozidla nieje predmetom kupnopredajnej zmluvy, nakolko sa vozidlo predava na nahradne diely. Je to uplne legalna zalezitost. Samozrejme to kupujucemu povedz!!! Tym predides tomu, ze predas auto za par eur a o tyzden ti ho nejaky kreten bude chciet vratit, lebo sa daco pokasle.....
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Snoopy prosím teba čo vymýšľaš somariny, že v zmluve na náhradné diely.
Však on ho chce predať ako celé funkčné auto, každé takéto kudrlinky v zmluve len znižujú dôveryhodnosť predávajúceho, treba jednať rovno.
Tu sa jedná len o to aby výkričná cena bola nastavená primerane maximálne možná pre také konkrétne auto, aby predávajúci zbytočne netratil. Bolo tu zopár príspevkov, ktoré to rozumne popisovali, myslím že zadávateľ si z nich dokáže vybrať podstatné náležitosti, s ohľadom na to či je ochotný to predávať aj nejakú dobu, alebo mu to súri.
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

bajo777 napísal:
stanno napísal:Karoseria je samozrejme slabšia, veď to poznáš.. ty si Fiaťák. A jasné, že je to legendárna 1.6 od Fiatu..fakt skvelý motor. Forďácky (Volvácky) motor 1.6 16V 74kW vo Focuse 2 sa mu nerovná ani po členky.. v ničom..kokos.. a celý Focus 2jkový.. som kúpil žene namiesto Stila, ale je to otrasné auto..
sme sa nepochopili :zg282: , karoseria - 3dver, 5dver, kombi ?

nie nepoznam slabsiu karoseriu u fiata, alebo teda dobre, ale to malo rok vyroby 1988, pripadne 1976 lol
je to 5dver. hatchback
berzerkertt
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 16.07.2008 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa berzerkertt »

Treba pri predaji trocha / marketingovo / rozmyslat. Treba vzbudit najskor zaujem - ten inzerat musi aj nejako vyzerat, takze NEbudem fotit auto v noci na dvore s bordelom so spocenym telefonom ale spravim pekne fotky a auto samozrejme musi nejako vyzerat / umyte, upratane /. Vitane je ak inzerat napisany po slovensky a bez chyb.
Osobne by som nepisal do inzeratu chyby auta, to ti nezavola nikto, ak nie je auto pod cenu ALE povedal ich do telefonu, ak sa niekto ozve a nasledne ich aj vypisal do zmluvy.
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

raven85 napísal:Otvor si b#z°s, naťukaj si tam autá do 1000€, stilo a pozeraj. Máš tam aj jtd aj benzínové, stačí si vybrať.
Je to staré 15 ročné auto a nie je to koncern. Koľko by mali stáť podľa teba? Také autá nemajú hodnotu, max hodnotu šrotu.
Pozri po koľko idú xsary, civicy, megany, 206tky...
Predajca si môže za to stilo vypýtať aj 2500€, ale nepredá ho na betón. Áut je ako nasr#ných. Prečo by som mal kupovať auto s chybami za 1000€, keď si môžem kúpiť také isté, ktoré tie chyby nemá?...:)
pod 1000Eur idú iba búrané Stilá a na súčiastky. Moje je pojazdné, nebúrané, použiteľné..aj dnes dalo bez problémov PO-KE.
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Re: stilo

Príspevok od používateľa stanno »

tuninka napísal:Ja mam tiez jedno mojich z aut Stilo 1,6 benzin 3 dverove.... asi pred 4-5 rokmi som ho kupil za 2000 s LPG. Malo asi 210000 km. Odkedy ho mam tak mu svieti kontrolka airbagu spolujazdca.... na forach som zistil, ze to svieti na 90% Stil. Svietievala mi kontrolka motora, a bola to v mojom pripade odchadzajuca riadiaca jednotka.... je zle situovana na motore, cize sa stale od motora hreje a casom jej to uskodi. Cize za 300 eur som kupil novu. Za 100 nove svetla, lebo boli totalne zajdene. Teraz mam 270000km a auto jazdi... menim len olej, filtre, dotankovavam plyn.... a jazdim....s novymi svetlami vyzera ako nove...cez STK prechadza ako nic... Jazdne vlastnosti ma dobre, aj pocit z jazdy.... pocitovo je to dobre auto, hlavne na okresky.... keby som hladal nejake auto za malo penazi, tak beriem zase Stilo...
ja viem, že je to riadiačka.. už som ju raz repasoval. treba proste novu..aj som ju premiestnil mimo motora. Vydržala rok. Kde si kupil za 300? Normalne stoji cca 500-600Eur.
Snoopy
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 04.12.2008 19:22
Zdieľať na Facebook

Ako predat stare auto bez trepania somarin

Príspevok od používateľa Snoopy »

wilz napísal: Netrepem somariny.
Nas zakon je cely debilne postaveny. Predas za 200 eur favorita, do ktoreho si za posledny rok dal dalsich 200 eur. A nejaky somar ti ho dva tyzdne po predaji prinesie nazad zo zadretym motorom, lebo mu odislo cidlo teploty, nevsimol si ze mu nezopol ventilator a uvaril motor. A ty mu musis vratit peniaze, lebo podla zakona ma na to narok. A mas na krku neojazdny vrak. Pacilo by sa ti to?
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Pletieš si pojmy s dojmami.
Zjednodušene povedané, ak si súkromná osoba ktorá nepodniká s predajom áut, máš zodpovednosť len za (závažné) skryté závady na vozidle, o ktorých si vedel, resp. mal by si o nich vedieť a ktoré si kupujúcemu pri predaji vedome zamlčal.
Ak s tým podnikáš, tak máš pri predaji zodpovednosť aj za skryté závady o ktorých si prípadne ani nemusel vedieť.
No ale tak či tak, dokazovať že to je naozaj tak, to musí kupujúci.

No a teda, keby mi ako súkromnej osobe čo predala auto, nejaký somar dva týždne po predaji priniesol auto nazad zo zadretým motorom, tak to je jeho problém, inde ako na cestu by ho nemohol postaviť, nech si tam stojí dokedy chce, ja by som mu nič nedal, pretože mu žiaden nárok nevznikol.
Luko16V
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 07.10.2008 14:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Luko16V »

Na aute sa mi pokazil motor, predávalo sa za 1000e, cca 1700eur pod cenu. Vyvolávalo xy kretenov aj o pol noci, že ráno prídu poň za tri-štyri stovky. Predalo sa za mesiac a spustil som 200 pri osobnom stretnuti dole. Oplati sa počkať, kým normálny záujemca nájde inzerát.
Snoopy
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 04.12.2008 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Snoopy »

wilz napísal: Vobec si to nepletiem a ak by si si predsa len myslel ze mas pravdu, chod za pravnikom, ten ta velmi rychle vyvedie z omylu. Ta somarina, ze by si nechal stat na ulici toho kto ti pride auto reklamovat je totalny blud a ak by ta dal na sud, prehras aj gate. Najprv si over svoje informacie a az potom reaguj. Lebo takto chalanovi nepomozes. Tym co tu prezentujes som si ja uz davno presiel. A ak si chces overit pravdivost mojich slov spytaj sa niekoho kto kupil lacne auto v A.A.A aute. Ta ich carovna formulka "vozidlo je v zlom technickom stave a predava sa na nahradne diely" , ich oslobodzuje od akejkolvek zodpovednosti. Takze tu nepis o inych pravidlach pre obchodnika a pre sukromneho predajcu a aj ked mas pravdu, nieje to podstatne .Oni su obchodnici ak si si nevsimol. Nechcem ta urazit, ale urcite niesi sikovnejsi ako pravnici z A.A.A auto...
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

pre predávajúcho..... si hovädo!! maš poyebane auto a vieš že oprava bude draha ale aj tak chceš niekoho oklamať...
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Re: stilo

Príspevok od používateľa bandit97 »

stanno napísal:
tuninka napísal:Ja mam tiez jedno mojich z aut Stilo 1,6 benzin 3 dverove.... asi pred 4-5 rokmi som ho kupil za 2000 s LPG. Malo asi 210000 km. Odkedy ho mam tak mu svieti kontrolka airbagu spolujazdca.... na forach som zistil, ze to svieti na 90% Stil. Svietievala mi kontrolka motora, a bola to v mojom pripade odchadzajuca riadiaca jednotka.... je zle situovana na motore, cize sa stale od motora hreje a casom jej to uskodi. Cize za 300 eur som kupil novu...
ja viem, že je to riadiačka.. už som ju raz repasoval. treba proste novu..aj som ju premiestnil mimo motora. Vydržala rok. Kde si kupil za 300? Normalne stoji cca 500-600Eur.
Takze tvoja ponuka 999e plus tych 500-600 plus robota, plus nefunkcne ABG a sme sa dostali tam, ze kupit tvoje znamena oproti ostatnym za 1600e cistu stratu.... Ze by preto ludia nevolali??
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Demonstrativne pustit horiace dole kopcom a natocit to ako parádne video. Uploadnut na youtube a cakat na views, za kazdych 10 000 views mas dolár vo vrecku.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

keyness napísal:pre predávajúcho..... si hovädo!! maš poyebane auto a vieš že oprava bude draha ale aj tak chceš niekoho oklamať...
to čo si dovoľuješ. Nikdy som vady nezatajoval. Po telefone všetky závady auta vymenuvávam poctivo! Ku.a. V cene som to zohľadnil a podrobne informujem .. kto si, že si dovoľuješ ma urážať..A áno..informujem aj o tom, že to bude s najväčšou pravdepodobnosťou riadica jednotka..

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných