Ako predať staré auto s chybami.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Sú to dve odlišné situácie chcieť auto predať alebo auto predávať.Ak chceš auto predať buď potrebuješ nutne peniaze chceš sa ho z nejakého dôvodu zbaviť tak dáš nižšiu cenu od ostatných porovnateľných ponúk v tvojom prípade pár sto eur, pri drahších modeloch tisíc + eur.Ak chceš auto predávať nepotrebuješ nutne peniaze, nie si v časovej tiesni tak dáš ponuku rovnakú ako desiatky či stovky iných predávajúcich, čakáš či sa nájde kupec aj pol roka a je Ti to jedno.
lucia.a.laco
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucia.a.laco »

Nerob z toho paniku. Treba si urcit cenu pod ktoru nepojdes. Pred mesiacom som predaval golfa 3 1996 vybava asocial ( takze 0 cela nic) akurat servo abs a 1 abg s chybami na naprave a s tym ze ho manzelka v januari oprela o plot.
Samozrejme v ramci moznosti bol vymeneny blatnik naraznik a svetlo. Bolo vidno ze bol burany co som kupujucemu aj povedal. Mal som na nom cenu 400 a tak aj siel.
Zaujemcovia ktori prisli s tym ze maju 350 tak aj odisli, niektori aj s tym ze som im vymenoval vsetky vybrane slova.
Takisto dalsi ktori chceli zaruku, tym som povedal ze zaruka plati po hranicu pozemku...
Cuduj sa svete behom tyzdna som mal minimalne 10 telefonatov denne ale kedze som bol na dovolenke tak...
V piatok som sa vratil z dovolenky, v sobotu prisiel chlap pozrel, previezol sa, vytiahol 400 spisali sme zmluvuba odisiel.

P.s. kazde auto ma svojho kupca len sa nenechaj ojebabrat
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ale on nema golfa a nechce 400E....
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Presne tak, hyundai má pravdu.
Na Slovensku predáš VW bez problémov a ešte k tomu golf.
Zadávateľ však predáva FIAT, ten tak skoro kupcu nenájde a hlavne nie v stave, v ktorom sa práve nachádza, za cenu,ktorú pýta.
Stila idú pod 1000€ v dobrom stave. Stačí si pozrieť inzeráty tu a na b#z#si. Ak ho chceš predať, tak cenu musíš dať pod 800€.
Ja by som si ho opravil a nechal - za takú cenu sa auto neoplatí predávať. Radšej ho daj dokopy a zoder a potom predaj ako šrot, alebo na nd.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Stila idú pod 1000e v dobrom stave? Seriozne?
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Otvor si b#z°s, naťukaj si tam autá do 1000€, stilo a pozeraj. Máš tam aj jtd aj benzínové, stačí si vybrať.
Je to staré 15 ročné auto a nie je to koncern. Koľko by mali stáť podľa teba? Také autá nemajú hodnotu, max hodnotu šrotu.
Pozri po koľko idú xsary, civicy, megany, 206tky...
Predajca si môže za to stilo vypýtať aj 2500€, ale nepredá ho na betón. Áut je ako nasr#ných. Prečo by som mal kupovať auto s chybami za 1000€, keď si môžem kúpiť také isté, ktoré tie chyby nemá?...:)
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Len asi 5% áut, ktoré sa predávajú, sú bez chýb :)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Ide o to, že keď mám auto A za sumu X, kde svieti kontrolka airbagu a horšie štartuje a mám auto B, za sumu X, kde tá kontrolka nesvieti a štartuje na brnk, tak si kúpim auto B.
Ak by auto A stálo 0,75X, tak by som nad autom A možno pouvažoval, ale bol by to risk.
V súčasnosti je pre mňa auto ako vysávač. Nie je to pre mňa niečo, kde by som utápal peniaze, ak nemusím. Nevidím preto zmysel platiť za niečo, čo nemá pre mňa žiadnu pridanú hodnotu.
Pre zadávateľa sú 4 možnosti:
1. Auto si opraviť a predať
2. Auto si opraviť a nechať si pre seba
3. Auto predávať ako je, za sumu, ktorú uvádza a čakať na zázrak, že sa predá za takú cenu
4. Auto predávať ako je, za menšiu sumu a auto predať.
On zatiaľ ide podľa bodu č.3. Ak však auto chce predať a nie ho predávať, tak sa bude riadiť buď bodom 1, alebo 4. Logika nepustí...:)
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

raven85 napísal:Otvor si b#z°s, naťukaj si tam autá do 1000€, stilo a pozeraj. Máš tam aj jtd aj benzínové, stačí si vybrať.
Asi máš iný Bazoš ako ja. Vyhoďme teraz naftu a zjednodušíme si zadanie. Benzín Stilo, do 100-150km ani jedno odomňa, pod 1000e. Na celom Slovenku tak 5 kúskov. V jednom inzeráte nevie pán ani základnú gramatiku, okej juh, beriem. Jedno má roztrhnuté rozvody, dalších pár sa predáva vyslovene na ND a v jednom sú spomenuté typické chyby stila a ze je citujem: "pojazdne", dalej chyba imobilizera, stav zodpoveda cene ale "pojazdne".

proste tvrdenie ze stila idú pod 1000e v dobrom stave je pre mna moc silne. Keby povieš, že sa nájde nejaké za 1500-2000e v DE(prost eniekde vonku) v dobrom stave, tak uverím.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

kontrolka motora, kontrolka airbagu, horsie startuje, inak tip-top........naviac stary talian, to je snad vtip, sorry ale keby sadnem do toho a toto vidim tak sa pri tej cene otocim na pate lebo mi napadne motor ko a airbag - po buracke.......proste vrak pred smrtou, to ako ked mi znami ponukal alfu z 98eho za 1300 a ze mne ju da za 1000......proste treba sa zamysliet, to ze to chces za urcitu sumu neznamena ze to aj za to predas, este by to snad slo keby to ma novu stk a ek inak treba ist s cenou dole a cakat a cakat
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

O tom hovorím aj ja, že to pôsobí ako dlho zanedbané vozidlo. Ale zasa nevidím dôvod cenu pchať až niekde závratne nízko dole. To tiež určite odradí, radšej spustiť už konkrétnemu kupcovi. Veľa ľudí si pod 1000€ ani nenastaví filter na nete.

A miesto cakat a cakat radsej napísať slušný inzerát a pridať rozumné fotky, za rozumného svetla. A pravidelne aktualizovať.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Mne našlo:

77899335
77763366
76168272
77123747
77649457

Z toho dva dieslaky. Podľa mňa, ak porovnám tieto a auto zadávateľa témy, tak sú si narovnako. Ak by mi niekto predával v tejto triede úplne obyčajné tuctové 16 ročné auto za 1600€, tak dajme tomu, ale to musí už byť v poriadku, bez chýb a svietiacich kontroliek a problémov s štartovaním.
Nehádam sa s tebou, sú aj do 2000€, ale tie, ktoré som uviedol, sa raz dva predajú a tie za 2k€ sa budú predávať a predávať, až to predajcu omrzí a pôjde s cenou dole...
Chlapík sa v téme pýta ako predať auto s chybami - jednoducho - ísť dole s cenou. Každé auto si kupca nájde...:)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ako predať staré auto s chybami.

Príspevok od používateľa seven549 »

stanno napísal: Svoje mám na inzerátoch za 999Eur.. Inzerát ma 280 videní a jeden telefonát.



Ako ste takýto problém riešili vy?

Dik za diskusiu.
pred rokom som bol kupit mondeo 2007 2.0tdci cize 9 rocne za 2000 eura stocenica ako sa patri .svietili 2 kontrolky auto v nudzaku.nahodil sa novy univerzal dpf za 300 euro to auto jazdi dodnes bez problemu a nic nesvieti.predalo sa behom 3 dni pretoze vsetko bolo ok.nikomu nevadilo nic.znama predava fabiu 2005 htp za 1600 eura nikto to nekupi ani za 1200 pretoze je tam hrdza {co nenafotila}+ deravy vyfuk {co nenapisala}.kupcovi povedala-ale to su vsetko veci ktore sa daju opravit-predavajuci jej povedal tak opravte a potom pridem a dam aj to co pytate.tak ako aj ty malo kto ma cas sa v auta vrtat.ci je vybita naprava,tlmice,zodrate gumy na 2mm,nikto to neriesi.zaklad je motor ok auto nehrdzave nech donho neprsi a nech ma platnu etk ek aspon rok.je to stary fiat.nedavaj cenu podla inzeratov ale realnu cenu ono dopadnes tak ako to aj byva zacnes davat cenu dole.do 3 mesiacov povolis.u vw je to ine hrdzave miestami az derave golfy 3 je jedno ci benzin alebo dizel bez stk ek idu po 650 euro ako chlieb pretoze vw.
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

stilo

Príspevok od používateľa tuninka »

Ja mam tiez jedno mojich z aut Stilo 1,6 benzin 3 dverove.... asi pred 4-5 rokmi som ho kupil za 2000 s LPG. Malo asi 210000 km. Odkedy ho mam tak mu svieti kontrolka airbagu spolujazdca.... na forach som zistil, ze to svieti na 90% Stil. Svietievala mi kontrolka motora, a bola to v mojom pripade odchadzajuca riadiaca jednotka.... je zle situovana na motore, cize sa stale od motora hreje a casom jej to uskodi. Cize za 300 eur som kupil novu. Za 100 nove svetla, lebo boli totalne zajdene. Teraz mam 270000km a auto jazdi... menim len olej, filtre, dotankovavam plyn.... a jazdim....s novymi svetlami vyzera ako nove...cez STK prechadza ako nic... Jazdne vlastnosti ma dobre, aj pocit z jazdy.... pocitovo je to dobre auto, hlavne na okresky.... keby som hladal nejake auto za malo penazi, tak beriem zase Stilo...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Kupit auto za 1000€ s svietacou kontrolkou motora, s kontrolokou airbagu atd???
Zlahcovat, ze to je "len" konektor pod sedackou :40bd:
Ano? tak to je taky problem dat do poriadku, tak nakladny problem, ze to majitel proste neriesil a jazdil?
Rozpravka...
Ze svieti kontrolka motora, ale ze auto jazdi v pohode :4090:
Vysmech a iba hlupy by tak kupil.

A este sa rozplyvat nad tym, ze o auto neni zaujem.
Ak niekto takto zanedbaval a snazi sa zlahcovat situaciu, tak ten do auta nedal nic, ani to potrebne, auto bude znacne udrzbou zanedbane.
A este ho predavat za cenu, ktora je pre danu motorizaciu a rocnik bezna.... Ba, nie, nezacinaju od 1600€, su aj za podstatne menej nez 1000€.
Alebo ako novemu majitelovi bude treba nove rozvody, katalizator, lambda sondy, dake to zdvihatko, ci vlastne vsetky, vsetky filtre, oleje, capy, brzdy, vyfuk, skrtiacu klapku, pneu, sem tam osetrit daku tu hrdzu, sviecky, atd...

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 67 neregistrovaných