Ake auto kupit-prevazne dialnica

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

LUBOGEZ
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05.12.2008 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LUBOGEZ »

naco jej je 2.0 motor 85kw ? toyota ma pohone jednotky 14vvti 71 kw alebo 16 vvti 91 kw.ja osobne by som bral 16 lepsi vykon nizsia spotreba.ja mam osobne motor 14 d4d 66kw to je nafta stala spotreba 5litrov na 100km.na dialnici sa nestratim ani pri silnejsich autach.inac tie auta maju 6 prevodovych stupnov.vela stastia pri vybere.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Autá, čo spomenul Petyy, zas nie sú najmenšie, takže na uvedené účely sú celkom postačujúce.
mia28
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 15.01.2011 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mia28 »

fester777 napísal:prevazne dialnica a auta typu golf , bora, stilo ? Sorry ale ked si v tom aute predstavim od 3 do 5 osob tak to musi byt ako stvorene na dialnice :40bd: . Urcite nieco velkostne take ako mondeo,407,vectra,mazda 6 a vylucit hore spominane a podobne im velkostou bo jazda po dialnici na nich s porovnani so strednou triedou je niekde uplne inde :3035: . Objem tak od 1800 ci uz benzin-plyn alebo diesel a mas vcelku pohodlnu tichu jazdu

ja som zatial jazdila len na octavii a passate a aj to len mimo dialnice, velke auto je urcite lepsie na dialnicu, ale zase pocet ludi v aute bude 1, maximalne dve osoby a ako som spominala, v ba mam problem s parkovanim, preto by som nerada zbytocne velke auto, aj ked viem, ze co sa tyka bezpecnosti a jazdy na dlhsie trasy, tak je lepsie vacsie. velkostou by mi vyhovoval ten golf, focus, mazda 3 sa mi velmi paci
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

bbbr napísal:Nie som odborník na LPG, ale každý sekvenčný splynovač, čo som videl štartoval na benzín a prepínal sa na plyn pri dosiahnutí cca. 40°C. Viem, že kamarát mal starý splynovač na Favorite a ten štartoval na plyn, ak štartoval na benzín, tak pri dosiahnutí 2000 rpm sa to preplo na plyn, nezávisle od dosiahnutej teploty motora.
proste typy splynovačov su rozne, naučí sa jazdiť s akýmkolvek typom, ide o to, že je to furt o dosť lacnejšie, len tá prvotná investícia je vačšia.
mia28
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 15.01.2011 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mia28 »

fester777 napísal:v tom pripade si zvolim bud pohodlnejsiu jazdu s ktorou stravim v aute vecsinu casu alebo auto na parkovanie . Neviem ci je vhodne vyberat auto podla toho ci sa dobre parkuje alebo ako sa v nom clovek citi a po case si clovek zvykne aj na parkovanie

v podstate mas pravdu, lebo u nas pred panelakom nezaparkujem nikdy, ibaze by som si prenajala parkovacie miesto, takze je to vlastne jedno :)
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

fester777 napísal: Sorry ale ked si v tom aute predstavim od 3 do 5 osob tak to musi byt ako stvorene na dialnice :40bd: . Urcite nieco velkostne take ako mondeo,407,vectra,mazda 6
Ja osobne si neviem predstaviť jazdu v takomto aute s piatimi osobami.
Naposledy upravil/-a bbbr v 15.01.2011 18:24, upravené celkom 1 krát.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

LUBOGEZ napísal:naco jej je 2.0 motor 85kw ? toyota ma pohone jednotky 14vvti 71 kw alebo 16 vvti 91 kw.ja osobne by som bral 16 lepsi vykon nizsia spotreba.ja mam osobne motor 14 d4d 66kw to je nafta stala spotreba 5litrov na 100km.na dialnici sa nestratim ani pri silnejsich autach.inac tie auta maju 6 prevodovych stupnov.vela stastia pri vybere.
lebo je to osvedčený starší typ motora od VW, je jednoduchý, má kultivovaný chod a v kombinácii s LPG je uplne výborný pre človeka čo to chce na dialnicu. Spotreba na dialnici cca 7-8l/100km, čo vychádza u LPG ako by si jazdil za 3,5-4l/100km a motor netrpí takmer žiadnymi zvláštnymi závadami na rozdiel od iných typov moderných motorov.
Máme ho v našej staršej audine, má skoro 300 000km a kedže ju nemáme od nova, možno má to auto ešte viac km a motor ide ako hodinky.
martincichy
Príspevky: 5453
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

za 6 tis eur sa dá kúpiť asi 6 ročná octavia tour, tisícka na montáž splynovača, 300 eur na základný servis - rozvody, olej, filtre, a ostáva ešte 700 eur. Za to vie pomeniť všetky čapy, tlmiče a brzdy. Tá octavia ďalších 10 rokov rozhodne vydrží. Len meniť oleje, filtre, doštičky a podobne.

Do diesla by som nešiel. Je drahší na údržbu ako benzín-plyn. Je tam dvojhmotový zotrvačník, ktorý raz odíde tak či tak. Je tam turbo - ako sa k nemu správal predchádzajúci majiteľ nikto nevie. Vstreky a čerpadlo, pokiaľ sú mazané naftou, tak tým nebude nič.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

lpg

Príspevok od používateľa andy.gee »

petyy napísal:pri modernom sekvenčnom plyne môžeš jazdiť na plyn aj bez toho aby si to prepínala. štartuješ na plyn, jazdíš na plyn...
praveze na modernom sekvencnom sa na plyn nestartuje .. auto startuje vzdy na benzin a po dosiahnuti urcitej teploty sa auto samo prepne na plyn (nehovorim, ze nudzovo za istych podmienok sa neda startovat na plyn ale to sa robi iba pri nejakej poruche a pod.)

co sa tyka teploty prepnutia .. zvykne sa nastavovat zhruba od 10 do 30 stupnov, vacsinou to zalezi od motora, kazdy motor je trochu iny

ja mam dokonca 'stary system', ktory tiez startuje na benzin a prepnutie na plyn povoli pri dosiahnuti urcitej teploty .. konkretne mam myslim nastavenych 10 stupnov teraz v zime, v lete mi to hodia na 5 stupnov .. mojmu motoru tato teplota staci

a moj nazor je tiez najst nejake zhruba 5-6 rocne auto nizsej strednej triedy a hodit ho na plyn alebo najst nieco rovno s lpg .. len tam treba ten splynovac poriadne skontrolovat
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Podľa predpisov auto MUSÍ štartovať na benzín!
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa petyy »

cicmanec napísal:Podľa predpisov auto MUSÍ štartovať na benzín!
ok, ale ja mám taký nákupný košík na plyn-favorit a štartujem ho na plyn, jazdím na plyn. ale to je tak. u neho mi moc nezáleží na tom kolko vydrží, hlavne že odvezie to čo má za málo penazí...
deep
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 05.07.2006 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa deep »

martin cichy napísal:za 6 tis eur sa dá kúpiť asi 6 ročná octavia tour, tisícka na montáž splynovača, 300 eur na základný servis - rozvody, olej, filtre, a ostáva ešte 700 eur. Za to vie pomeniť všetky čapy, tlmiče a brzdy. Tá octavia ďalších 10 rokov rozhodne vydrží. Len meniť oleje, filtre, doštičky a podobne.

Do diesla by som nešiel. Je drahší na údržbu ako benzín-plyn. Je tam dvojhmotový zotrvačník, ktorý raz odíde tak či tak. Je tam turbo - ako sa k nemu správal predchádzajúci majiteľ nikto nevie. Vstreky a čerpadlo, pokiaľ sú mazané naftou, tak tým nebude nič.
podľa mňa najlepšia rada naj. volba :2f93:

a čo sa týka tej recenzie že focus na dialnici nestačí to si sa kde prosím ťa dočítala? podľa mňa pekná hlúposť (mal som už 8 focusov)
hamer
Príspevky: 597
Dátum registrácie: 17.01.2006 16:00
Bydlisko: SR (E&W)
Zdieľať na Facebook

Re: Ake auto kupit-prevazne dialnica

Príspevok od používateľa hamer »

mia28 napísal: ...Planujem kupit ojazdene auto...
...do 8 tis euro (pocitam este s dodatocnymi nakladami na vymenenu vsetkeho
mozneho co bude potrebne)...
...Neviem, nevyznam sa...
ahoj Mia,
Nie som zastanca kupy novych aut. No ja som chlap, aj sa rozumiem, aj poznam miesta
a ludi ak nieco odide.
Ako si na tom Ty ? Pises ze sa nevyznas. Mas chlapa, kamarata, ... ktory Ti
pomoze ked sa nieco pokazi ?
Ci budes sama chodit po servisoch ?

Moja rada znie: Kup si nove auto. Alebo max dvojrocnu predvadzacku.
Ucite benzinovy motor. Budes mat pokoj a istotu.
Netreba si komplikovat zivot a u zien to plati 2x... :)
mia28
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 15.01.2011 15:14
Zdieľať na Facebook

Re: Ake auto kupit-prevazne dialnica

Príspevok od používateľa mia28 »

Ahoj. Na nove auto nemam, resp. nechcem davat vela penazi do auta. Znamy mi nuka predvadzacie Polo za 10tis., ale to je malicke auto, asi nie velmi vhodne na dlhe cesty po dialnici. A vacsie su uz potom prilis drahe. Kazdopadne dakujem vam vsetkym za nazory a rady, kedze som v tejto oblasti takmer uplne nevzdelana, pomaha mi to spravit si aspon hruby obraz a lahsie sa rozhodnut.
kapoja
Príspevky: 344
Dátum registrácie: 26.03.2007 22:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapoja »

martin cichy napísal:za 6 tis eur sa dá kúpiť asi 6 ročná octavia tour, tisícka na montáž splynovača, 300 eur na základný servis - rozvody, olej, filtre, a ostáva ešte 700 eur. Za to vie pomeniť všetky čapy, tlmiče a brzdy. Tá octavia ďalších 10 rokov rozhodne vydrží. Len meniť oleje, filtre, doštičky a podobne.

Do diesla by som nešiel. Je drahší na údržbu ako benzín-plyn. Je tam dvojhmotový zotrvačník, ktorý raz odíde tak či tak. Je tam turbo - ako sa k nemu správal predchádzajúci majiteľ nikto nevie. Vstreky a čerpadlo, pokiaľ sú mazané naftou, tak tým nebude nič.
"za 6 tis eur sa dá kúpiť asi 6 ročná octavia tour" nikdy v živote by som za 6 ročnú octaviu nedal tolko eur ! radšej focus 2005 , bol tu na autob..eu za 5400, prezutie na diskoch, ale už tu neni. A to bolo už v bazáre za tú cenu s určitou maržou a kdo vie či sa tu neobjavý ešte s ďalšou maržou. a za tie penieze čo máš dať do plynu možeš 2 roky jazdiť! Sleduj a znač si ceny áut ktoré ťa zaujímajú tak 2-3 mesiace a zistíš zaujímavé veci.

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 37 neregistrovaných