Mercedes ML 280cdi vs. 320cdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hofy
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.01.2012 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hofy »

Zdravim. Vaham medzi X5 a ML 350 , nafta. Samozrejme "funglovky". Ten novy ML sa mi paci viac, precital som si aj zopar testov, kde viac menej zvitazil, ale priznajme si najma preto, ze je to najnovsi kus z dielne MB. Ckata dva roky na novu X5 tku sa mi nechce, aj ked som viac zatazeny na BMW ako na medvede... :-)
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Neuvažoval si nad tým, že by si si kúpil jednu X5 a druhú ML-ku 2-3 ročné a mal by si obe autá doma a mohol by si si vyberať s ktorým budeš jazdiť za cenu jedného nového X5, či ML a ešte ti zostane aj rezerva na naftu a poistné :-)
hofy
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.01.2012 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hofy »

Sliedic napísal:Neuvažoval si nad tým, že by si si kúpil jednu X5 a druhú ML-ku 2-3 ročné a mal by si obe autá doma a mohol by si si vyberať s ktorým budeš jazdiť za cenu jedného nového X5, či ML a ešte ti zostane aj rezerva na naftu a poistné :-)
No nad tym som neuvazoval, akosi mam "predusdky", nikdy som nevlastnil jazdenky, vzdy to bolo nove.... Okrem toho ten starsi typ ML bol dost poruchovy a interier sa mi vobec nepaci, preto som aj uvazoval len o X5. Ale po prichode nevyho ML teraz vaham. Jazdil som na oboch, ten mevede je vsak vyrazne tichsi, obe nafty, aj ten interier je velmi posobivy. Viem, ze nova X5 bude zas o krok pred nim, ale dva roky sa mi cakat nechce. CCHem najma spolahlive uato, na dlhsie trasy, chalupa a spat, asi 10 000 km rocne, s velkym kufrom... Doteraz som mal vzdy japoncov (mazda, Honda) a mozem zodpovden prehalsit, ze neviem co je servis. To bol aj dovod, preco som s kupou starej ML vahal, kedze som sa docital, ze uz to neni co byvalo a ta elektornika, ktorou je auto prepspikovane vie majitela potrapit... Kto vie, ako na tom bude 166...?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Načo cituješ predchádzajúci príspevok?! :angry:
hofy
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.01.2012 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hofy »

Jednak zvyk, jednak je to tak prehladnesjie, hoci uznavam, pri prispevkoch ktore su vlastne dialog a nasleduju chronologicky za sebou, je to zbytocne !
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Hofy - nové je nové, to je neoddiskutovateľné. A ja som aj rád, že existujú (a je ich veľa) ľudia ako Ty. Pretože potom ja si kúpim 3-4 ročné o 75% lacnejšie, ako keď bolo nové a bez takých ako Ty, by to nešlo :-)
hofy
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.01.2012 21:44
Zdieľať na Facebook

:-)

Príspevok od používateľa hofy »

Ok, ale odomna asi tazko, aj ked urcite by to bola dobra kupa... Ja si totizto auta hyckam a vacsinou ich nestriedam casto, aj ttoto ML-ko hodlam uzivat dlhsiu dobu. Preto chcem kvalitu. Motoricky urcite nebude problem, len sa obavam tej elektorniky. Samozrejme nemusel by som to prehanat a nechat to s minimalnou vybavou, ale asi by ta radost nebola uplna.... Ale mam citaka, ze tato 166 bude vydarena. Ono aj vyzera ako otestovana W-164, s vychytanymi muchami....
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

no čo :-) do 160 000 km máš bez starania :-)
hofy
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.01.2012 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hofy »

Ako som pisal, obavy mam najma z tej elektrniky. Cital som na forach, ze je nachylna na zlyhavanie, napr. v silnych mrazoch a podobne. Niektori tam odporucali kupovat len v pripade, ze vlastnite garaz... Co sa mi uz zda komicke. Dufam, ze je sa skor jedna o vynimky, predstava, ze ma to necha niekde v Tatrach na dovolenke je v rozpore s tym co od takehoto premioveho auta ocakavam.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

patko1 napísal:cviro cviro a povies mi načo uz je len na SUVčku samostatný rám? A nove ML ten ram preco akoze nema ked je to na SUVčku taka fasa vec? Asi zistili ze je tam na p.r.d
Rámy (a tuhé nápravy) sú pre Offroady a nie pre SUV. SUV je nafúknutý osobák čo sa tvári ako off. Preto je to zázračné auto. Na ceste sa vlastnosťami hodne podobá offroadu a v teréne osobáku.

Neviem do akej miery rám súvisí s prívesom, no autá typu OFF a SUV ktoré majú rám, môžu väčšinou ťahať príves až 3,5t. SUV bez rámu končí niekde na 2-2,5t. Samozrejme ak niekto nepotrebuje ťahúňa, môže sa na rám vykašlať.
coelh
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 31.01.2012 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coelh »

Kedze moj pripsevok supli do kosa, davam ho sem, myslim, ze je to trosku pribuzna tema.

Ospravedlnujem sa asi otrepana tema, ale tu som podony threa nenasiel. Co by ste uprednostnili pri MB ? Uvazujem o novom ML-ku, ale stale nemam jasne, co je pre mna vyhodnesie ? Samozrejme nie len financne. Vraj pri 6 valcoch sa ten rozdiel straca, z hladiska kultivovanosti, hlucnosti, pruznosti. Spotreba bude asi niekde inde, ale zas benzin je benzin, nafta patri do traktoru...
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Keby si napísal trochu viac o tom koľko budeš jazdiť, kde budeš jazdiť, aký konkrétny motor by si chcel. Nedávali sa tam len dva, benzín a diesel. To by trochu pomohlo odpovedi. Takto sa na to odpovedať nedá.
Moje hľadanie trvalo cca. 13 sec., neverím, že si tam niečo nenájdeš.

https://www.google.com/search?hl=sk&q=m ... tobazar.eu
coelh
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 31.01.2012 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coelh »

Diky za odpoved, myslim, ze momentalne su z modeloveho radu 2012 len dva typy, 3,0 litrovy naftak a 3,5 litrovy benzin. Nikdy som naftu nemal, preto chcem kupit benzin, ale znamy tvrdil, ze pri 6 valci je rozdiel od benzinu minimalny, teda aspom okrem spotreby. Nerad by som jazddil za 15 litrov, to uz sa mi zda byt vela, zvlast, ked teraz mam max. 8, samozrejme to nie je SUV. Preto by som mozno urobil vynimku a po prvy krat kupil naftak. Len mam trosku z neho obavy, aby som nebol sklamany (hlucnost, rekacia, skratka celkov komfort jazdy). Preto by som uvital, keby mi niekto, kto s tym ma najazdene - samozrejme najlepsie s tym novym modelovym radom- poradil, aky ma z neho dojem. Cital som par zahranicnych for a tam ten novy naftovy motor velmi chvalia. PTak teraz nevim... Ta spotreba ma laka. :3035:
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Stále si nenapísal ako, kde ho budeš používať, koľko km ročne budeš jazdiť, ako dlho si ho plánuješ nechať, to sú dôležité veci, aby ti bolo možné, čo najlepšie poradiť.
coelh
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 31.01.2012 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coelh »

Bude to druhe auto, takze skor na vikendove jazdy, ale samozrejme obcas aj v tyzdni, mesacne odhadujem tak 1000 km, niekedy menej niekedy viac, v lete urcite aj raz tolko. Viac menej cesty/teren - 80/20 %. Nechat si ho planujem minimalne 6 rokov, ale mozno aj 10 ? Nemyslim, zeby som s nim urobil viac ako garantovanych 160 tis. km, mozno 200.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných