Mercedes ML 280cdi vs. 320cdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

To nie je preto, že by ML bola nejaká modla...jednoducho MLká sú staré šroty vydojené niektoré...s rokom výroby aj 1999...na tých autách nemá čo stať viac ako 3000 eur...X5 neviem odkedy sa predáva, ale o niečo neskôr...čiže podľa amorzizácie sa také auto možno predáva od cca 4 tisíc eur...Vy argumentný mudrlant. Nejde o technickú hodnotu auta, ale o jeho vek, stav a opotrebenie pričom vek hrá dôležitú úlohu na cenu....Musím to tu vysvetľovať akoby tu laici chodili.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ja pisem o autach rovnakych rocnikov ale stale tu budes pisat dookola to svoje. Napisem to este raz. Porovnaj si rocnik 2000 s rocnikom 2000, rocnik 2001 s rocnikom 2001, rocnik 2002 s rocnikom 2002. Chapeme?
sadlo
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.04.2008 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sadlo »

Mesiac dozadu som už takmer kúpil ML 320 nafta 2006 rok výroby. Kupované ako nové na slovensku, ako jediný majiteľ ho mal môj známy, 180000km, servis len MB.
Po prehliadke vyskočili len „drobnosti“ - Elektrohydraulika v prevodovke, stlpik riadenia, zadný tlmič, vlhli zadné svetlá- oprava 2000,- €.
Teda v podstate to čo písal Marek4.
Tanečným krokom som sa rozlúčil a vrátil som sa k mojej vysoko nenápadnej Honde CRV ktorú mám tri roky a netuším, čo je servisná dielňa.
Týmto sa jej verejne ospravedlňujem, že som jej bol takmer neverný a sľubujem, že si ju ešte nechám. Prepáč.

PS- NAprik tomu čo som napísal, považujem ML od roku 2005 za najkrajšie auto.
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

ja nemám prečo porovnávať ročníky 2000..tie autá sú odlišné. Konštrukčne, dizajnovo...ML-ko je zastaralejšie, pretože skôr prišlo. ľudia si chcú kúpiť X5, lebo to medzi mladými letí...preto vyššia cena...ale mňa osobne cena jazdenky absolútne netrápi. Tú určuje trh...A ML je príliš nenápadné auto pre nápadných slovákov čo musia byť na dedinách vidieť.
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Pre jano177

Mam 320cdi, uplne prvy mesiac ked prisla w164

Kompressor airmaticu mi prekvapivo vydrzal 100 000km, nieze by to bol globalny uspech ale odchadzali skor, daval som novy, vymena v MB stalo to 750eur, ale mam novy, poslednu reviziu, so zarukou, niekto by si mozno zohnal z buracky nieaky ktory je rovnako poruchovy a menil by ho po polroku zase, ja to tak nerobim...

Rele zhavenia odislo asi pri 85 000km, zase som dal, nove, poslednu reviziu...

Stlpik riadenia som si opravoval sam, to bol porod, v MB by ho vymenili cely, cela chyba spocivala v tom ze vo vnutri sa uvolni cervik ktorym sa nastavuje rozopretie vnutorneho drazkovaneho hriadela stlpika... Potom to puka v riadeni a ma to malu volu...

Co sa tyka toho oskierania laku dveri tak to je globalna chyba, ML po facelifte uz malo inak tvarovane prahy, preto je lepsie kupit ML s AMG stupackami alebo ich dokupit, v MB stoja cca 1100 eur, na tmavej farbe si to ani nevsimnes ale na svetlych to vidiet, nepomozu ani folie na nalepenie dveri a blatnikov vzadu

A taktiez prve verzie tychto motorizacii mali na prvom lozisku kluky chybnu kompoziciu a zvyklo to zacat klepat, to mi tiez menili.

Z tohto pohladu ked zoberies 280cdi sa tomuto vyhnes lebo tie prisli neskor ako 320cdi, ale na ML by som zobral radsej tu 320cdi, je to predsa tazke auto, ten motor je na to auto optimalny na dnesnu dobu, je to vidiet podla rozsirenosti tejto motorizacie a je to asi aj to najspolahlivejsie co tam mozes mat, este stara 500ka je ok ale tie nove mali uz tiez rovnako blby rozvod ako 350 a 420cdi, cize dlha retaz ktora sa vytahala a potom vymlatila vsetko okolo, niekedy preskocil vyvazovaci hriadel, inokedy vybehla retaz von z motora...

Ja by som na tvojom mieste zobral asi 320cdi, bez airmaticu (je to super vec ale ML je pohodlne aj bez toho) bez filtra sadzi a bez offroad packetu (ten mam ja je to blbost).

Skor by som sa co sa vybavy popozeral po kozi, pretoze ta umela polokoza sa rozpada a praska a to vo vsetkych mercedesoch, ja mam kozu a je to ok, aj ked kvalitou ka koza na japonske auta nema, zvlast volant sa derie strasne na tomto aute...

A pozrel by som si na tom aute servisnu historiu, cim viac veci menenych v zaruke alebo aj mimo tym lepsie, taktiez by som uprednostnil slovensky povod kvoli bezplatnemu servisu na 6rokov pred dovozom.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

camry ty este stale necitas co pisem, nepisem len rocniky 2000. Tak si porovnaj kludne aj rocniky 2006. To mas staru X5 a uz nove ML. Nemalo by to ML byt kusok drahsie? No a nakoniec si zoberme rocnik 2008 t.j nova X5 a nove ML. Nejak to nijako nevychadza ale stale je X5 drahsia a oblubenejsia, a nie koli tomu ze leti medzi mladymi ako ty pises, leti aj medzi starymi. A zamysli sa preco?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

cviro cviro a povies mi načo uz je len na SUVčku samostatný rám? A nove ML ten ram preco akoze nema ked je to na SUVčku taka fasa vec? Asi zistili ze je tam na p.r.d
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

aha , tak na zaver nas este pouč na aký učel je urcene SUV a mozme ist spokojne spat :2f93: :200: :pa:
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

W163 toho v teréne zvládne viac, ako si väčšina ľudí myslí.

Ceny jazdených starých ML vychádzajú aj z ľudovej povesti, že sa to furt kazí a tak. Asi ako "krámy z Italije, co se furt serou (alfa, fiat)" Nečudujem sa, keď sa sem v devätdesiatych rokoch vláčili ex-taxi regaty, čo mali nagúľane asi ako ex-taxi meďáky z hamburgu.

S motorom 280cdi mám skúsenosť, ale v éčku. Od funglovky do teraz spravil cca 290 kkm, jeden krát výmena klapiek v saní, polovicu zaplatil mercedes, vzhľadom na to, že to bolo tesne po skončení záruky. Vstreky pôvodné, wandler pôvodný. je to päťkvalt 4matic. Zatiaľ nie je dôvod to auto meniť
pa3kplus
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 17.11.2009 12:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pa3kplus »

pre patko1. Laik v tomto určite niesom, auta som vozil dobrych 13 rokov. Momentalne sa už živim niečim iným vzhladom na to že vozit dalšie auta na SK a natahovat sa s "kupcami" ktory vedia ze "stovka je určite dole" ma už za tie peniaze absolutne nebavi. Pred par dnami som bol v Nemecku, mal som cestu cez Berlin. Pozrel som si 3 MLka a 2 X5ky. Stav žalostny, ML na budikoch 290 bohužial predavajuci poliak "samochod neklaparovany" :D zadna štvrtica varena, striekany predok, bok, zadok a chcel za to 16 000. Pozrel som si dalsie 2 ML drahšie od tohto, ani jedno nemalo servisku ani 2 kluče a do....bane z každej strany. Chcem si už konečne kupit normalne auto ktore najbližšich 5 rokov menit nebudem preto som sa rozhodol že von sa už na tie ML ani pozerat nejdem po tejto "krasnej" skusenosti. Skusim najst niečo tu na Sk od 1 majitela s kompletnou historiou, je mi jedno ci bude na budikoch 150 alebo 400 len nech to je všetko original a nemam problem. Ale fakt sa neviem rozhodnut čo kupit, priklonim sa asi ku tej 320 cdi bez zbytočnej vybavy ako je air podvozok, elektricky nastavitelny volant, pametove sedačky a podobne hovadiny a dufam že to bude služit ako ma... Ku tvojej otazke, fakt neviem. X5 ma nikdy nikde nenechala, zasvietila sem tam neaka kontrolka ale vždy som domov došiel aj ked som bol 1000 km od domu. Mercedes som mal zatial len sprinter a mal 1 200 000 km a nikdy ma nikde nenechal. S ML skusenosti nemam preto sa tu vyzvedam niečo užitočne o tych autach a už podla toho sa neak rozhodnem.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Podľa toho všetkého si bol asi najspokojnejší s Volvom :-)

Len sa ti trošku spozeralo :-)
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Jano177: určite by som sa k Poliakovi, či autobazár, alebo súkromník, na autá nechodil pozerať. Ani k Mohamedom, Turkom, Albáncom... Kvôli jednej, či dvom zlým skúsenostiam si zanevrel na autá v Nemecka? To je podľa mňa veľmi zlé rozhodnutie - pretože práve tam vieš zohnať veľmi pekné autá, ale Tebe ako človeku, ktorý autá dovážal, to asi písať nemusím. Aj tak, najlepšie je kupovať od súkromníka a nie z pochybného autobazáru.
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

BMW X5 dlho nič a potom MB ML :189:
kalimero22
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 24.01.2009 00:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalimero22 »

chlapi,vsetko dobre v novom roku...nerypte do seba,naco sem vnasat agresivitu...
cviro-si MB pozitivny a tym padom trochu neobjektivny..pato ma vtom porovnani rocnikov a cien pravdu..
ja som ani v jednom nesedel,tak porovnat neviem,ale z vonku sa mi viac paci X5 lol
a co tak sa vykaslat na nemecke serble a pozriet nejaku HYUNDAI IX55??
alebo toto::
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1
novy nadupany voz v extra vybave a za super cenu...dufam,ze som nikoho neurazil,stastnu kupu
renault laguna 2.0 16v sport,103kw
hyundai santa fe,2.7 V6 LPG 139kw
pa3kplus
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 17.11.2009 12:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pa3kplus »

to Sliedic, mal som len cestu tak som sa na to kukol len tak pre srandu :)) ja som od takych auta kupoval velmi malo, vačšinou som hladal vzdy za tie roky privatne auta. Určite ti nemusim vypisovat aky je rozdiel v aute od bazarnika ruskeho alebo mohameda a od sukromnej osoby ktora auto predava lebo si ide kupovat nove. Jasne že auta z DE ked potrebujem si doveziem hocikedy, zlych skusenosti mam jaj jaj... ale keby na každej zastanem tak uz davno auta nevozim. Teraz som bol zobrat Land Cruiser s neuveritelnymi 55 000 km. Sice aj cena bola taka ale zakaznikovi neprekažala, ale ML idem asi predsa len zhanat u nas kupeny a servisovany a určite ho kupim za lepšiu cenu ako v DE. Predvcerom som nasiel 320 cdi rok 07 prvy majitel 220 000 km u nas kupeny servisovany 17 500e plus dohoda, hned som nan volal (krasny na fotkach aj super vybava) ale bol uz predany. Tak asi uz len budem cakat na najlepšiu ponuku, zatial ma to az tak neponahla...

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných