Poistenie proti krádeži

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ak by som aj kupoval auto vyššej strednej triedy, prečo práve Audi A6? Existuje viac alternatív, aj z japonskej produkcie.

Obzeral by som sa po Honde Legend, alebo nejakom Lexusovi.

K C5 je konkurent Audi A4.
dusan94
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 19.02.2012 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusan94 »

patko1 napísal:v Alianzi ti auto radi poistia len proti kradezi vandalizmu a prirodnym katastrofam za zhruba 170e rocne. Viem o com pisem nakolko tak mam positene vsetky auta :2f93: Za 170 eur mozem kludnejsie spavat a je v tom aj poistenie keby napriklad do teba napalil niekto bez PZP tak ti to vykriju z tvojho poistenia
Akoze ak mam ja len PZP a niekto do mna vpali a je vinny a nema PZP ani nic, tak mam smolu ja? A vsetko si cvakam? :)) Alebo mi to ide z mojho PZP?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ani jedno, ani druhé - ide to z rezervného fondu Kancelárie poisťovateľov, oni si to následne vymáhajú od vinníka.
dusan94
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 19.02.2012 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusan94 »

Hosi, neviem ci sa tu hadate, alebo vytahujete :)
Dobre teda:
Dajme tomu ze som perfektny sofer a nikdy nenaburam, nikdy nie mojou vinou. OK?
Mam len PZP a proti kradezi.
Ak do mna niekto vpali, a je vinny on, plati jeho PZP na moje auto?
Ak do mna niekto vpali a je vinny on, ale nema ani prd, tak skodu na mojom vozidle si platim sam, alebo mi to moje PZP preplati?

Dakujem :)

Otazka este jedna:
Skody Fabie kradnu? :)
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

tak ako napisal cicmanec ak nabura do teba niekto bez PZP tak ti to zaplati rezervny fond a ten si to nasledne vymaha od vinnika. A ano fabie sa kradnu. Ved vlastne v tejto super dnesnej dobe sa kradne vsetko takze otazka je zbytocna
dusan94
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 19.02.2012 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusan94 »

Dakujem za odpovede, uz co to viem, co som nevedel :)
A preto som sa pytal aj na poistku proti kradezi..
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Oné, a čo sa dnes nekradne? Mne ukradli bicyklo UKRAINA. Fuj
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

audis a ako si došiel k tomu že nič lepšie ako A4 v tvojom prípade neexistuje ??? Vyskúšal si všetky ostatné vozy v tejto triede, že tak hovoríš ?
O tom čo sa kradne a nekradne teraz nechajme bokom...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ved vlastne v tejto super dnesnej dobe sa kradne vsetko


neodpustim si drobny comment a strasne nerad by som to zakrikol : najdi mi v oficialnych slovenskych tabulkach ukradnuty JEDEN JEDINY Chrysler Voyager.

http://krimi.cas.sk/rubrika/1811/kradeze-aut

Noze skus... a potom si pozri fabie, oktavie, passaty, golfy... v tej istej stranke.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

Ak ide o škody na majetku, tak je potrebné dolapiť vinníka. Inak sa logicky nemá z koho PZP platiť. Výnimkou sú škody na zdraví, to sa platí z kancelárie poisťovateľov aj v prípade neznámeho vinníka. Z PZP sa preplatí práca na oprave, v prípade výmeny dielov ale len ich časová hodnota (amortizácia), inak by podľa poisťovní došlo k zhodnoteniu ceny vozidla. Rozdiel je možné uhradiť z havarijky, o bonusy sa väčšinou neprichádza.
Je pekné, že existuje havarijné poistenie za 170 e, ale omnoho dôležitejšie je to, koľko poisťovňa plní. To sa samozrejme dá vyčítať zo zmluvy a poistných podmienok. Začal by som tým, či je plnenie v prípade krádeže v novej cene alebo časovej.

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 74 neregistrovaných