Opel Zafira 1.4 T 140k LPG

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Ja som bol na testovacej jazde . . auto malo 300 km . skušobných jazd a spotreba tam bola taka aku píšem .
možno je to dané nízkou hmotnostou auta . . neviem ale píšem čo som videl :d :D

Mna zaujímalo kolko to točí pri 130km/h , a aj ake je to auto kedže je tak "lahke" a bol som milo prekvapený :d :D
kuko33
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 27.11.2014 21:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuko33 »

Tu 1,6 mam na suzuki sx4 4wd rok 2011. V zivote som nepresiahol 6,5 litrovu spotrebu, je spolahlivy a bezudrzbovy. no podla mna je dost
hlucny a ten vykon ktory udava vyrobca je asi vtip. Je to zdochlina ktora sa trapi aj s sx4 a nie este do Vitary.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

kuko33
len si to nezamienaj zo starou VITAROU :d :D
toto je obdobne SX4 , ak nie lahšie auto
kuko33
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 27.11.2014 21:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuko33 »

Ale vacsie a chce ho pre rodinu teda este nalozit aj kufor. Je to tak pre jedneho vozit sa do roboty. A je to tak, nova vitara je lahsia
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Jasne , ale nenapísal ake male deti . . tak nevieme či mu treba 2 kočíky + batožinu alebo len 2 x podsedák :d :D

kuko33 - ako vychádzajú servisné prehliadky v Suzuki cenovo ?
patoq
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 28.02.2013 19:24
Zdieľať na Facebook

vitara

Príspevok od používateľa patoq »

a
Naposledy upravil/-a patoq v 04.09.2023 21:03, upravené celkom 1 krát.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Tempest9 a Kuko33
Bavíte sa o tej istej 1.6. Akurát prevodovka v SX4 prešla modernizáciou. Predfaceliftový model mal spotrebu okolo 8l.
Sused si kupoval tú novšiu, pofaceliftovú a spotreba je tam 6,5 kombinovaná prevádzka.
Sú to dobré, spoľahlivé autá s trvácnym motorom. A ak tam je aj 4x4, tak sa to nezľakne ani ľahšieho terénu...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Re: vitara

Príspevok od používateľa raven85 »

patoq napísal:ahoj, vitaru som videl na zivo zvonku i zvnutra a prislo mi to trosku male pre rodinu ale dalo by sa a k motoru od suzuki 1,6 jeden mame, neviem ci je to ten isty co bude vo vitare je to r.v. 2012, je spolahlivy ale v nizkych otackach moc netaha treba ho vytacat, spotreba 7 l
Ak je to atmosféra bez turba, tak ani "ťahať" nebude. Krútiaci moment rastie lineárne, nie ako u starých tdi, že nič nič nič a zrazu kopanec. Ak je v rozmedzí otáčok 2500 až 4000, tak potiahne a to auto pôjde - to si môžeš byť istý...;-).
Stačí sa riadiť reálnou rýchlosťou - nie subjektívnym pocitom, ako u nafty, že ťa to oprie do sedačky. A máš tam 3ku a ideš 60...
A k tomu "vytáčaniu" - nie je to vytáčanie, ale normálne pracovné otáčky motora. To len ľudia sú zmagorení z marketingových blábolov - vytáčanie - "ťahá od 1200 ot."
Áno - "ťahá a ťahá" - až po 2500 ot... :40bd:
kuko33
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 27.11.2014 21:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuko33 »

Okolo 120€. Uz menim olej mimo autorizaku, ked som zistil ze vzduchovy aj kabinovy filter boli na kazdej fakture a v skutocnosti som tam nasiel povodne.
Je to ale stara dobra atmosfera len fakt nema dobry vykon. Skoda
tempest9
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 18.05.2008 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempest9 »

Bavíte sa o tej istej 1.6. Akurát prevodovka v SX4 prešla modernizáciou. Predfaceliftový model mal spotrebu okolo 8l.
Sused si kupoval tú novšiu, pofaceliftovú a spotreba je tam 6,5 kombinovaná prevádzka.
Vdaka, je mi to jasne. Nechapal som, preco nevelke auto s nevelkym motorom zerie ako atmo dvojliter.

Ale aj tak, pokial zadavatel temy hlada auto velkosti Zafiry a doporucujete mu SUV, ktore ma velkost batozinaka zhody s priemernym hatchbackom, bud to prenho bude z hladiska priestorovych pomerov nevyhovujuce alebo skutocne nepotrebuje 600 litrovy kufor.
Ale nech sa k tomu vyjadri sam. Resp. nech zajde k predajcom a vyskusa. To je asi najjednoduchsie a najrychlejsie riesenie.
kuko33
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 27.11.2014 21:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuko33 »

Inak nejazdil som tu novu Zafiru ale sedel som v nej a je perfektna, priestor, ergonomia aj celkovy vzhlad. Bral bych ju hned ale s atmosferou
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

kuko33 napísal:Okolo 120€. Uz menim olej mimo autorizaku, ked som zistil ze vzduchovy aj kabinovy filter boli na kazdej fakture a v skutocnosti som tam nasiel povodne.
Kvôli tomu si mením filtre sám. Ak by si po garančke všetci pozreli, či tam majú filtre od výroby, alebo nové, tak by hneď klesli tržby tým ojeklamárom... :3c90:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neklesnú.Priemerný slovák nemá odvahu tam proste nechodiť,ale to je dlhá téma a treba to nechať nech si je každý strojcom vlastného spôsobu.Až tam prichádza ozajstná zlosť.keď sa pri druhej výmene rozvodu u neautorizovaného opravára dozvie majiteľ že prvá výmena nebola vôbec.Nemá zmysel tieto vec otvárať kedže by vyzeralo ako vojna autorizovaný versus neautorizovaný.Nech si každý robí ako chce a ako mu peňaženka a rozum velí
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

potom jasneze im netreba pripravky lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Sparing1
Príspevky: 249
Dátum registrácie: 18.11.2010 16:11
Zdieľať na Facebook

Re: vitara

Príspevok od používateľa Sparing1 »

raven85 napísal: Ak je to atmosféra bez turba, tak ani "ťahať" nebude. Krútiaci moment rastie lineárne, nie ako u starých tdi, že nič nič nič a zrazu kopanec. Ak je v rozmedzí otáčok 2500 až 4000, tak potiahne a to auto pôjde - to si môžeš byť istý...;-).
Stačí sa riadiť reálnou rýchlosťou - nie subjektívnym pocitom, ako u nafty, že ťa to oprie do sedačky. A máš tam 3ku a ideš 60...
:2f93: :2f93:
raven85 napísal: A k tomu "vytáčaniu" - nie je to vytáčanie, ale normálne pracovné otáčky motora. To len ľudia sú zmagorení z marketingových blábolov - vytáčanie - "ťahá od 1200 ot."
Áno - "ťahá a ťahá" - až po 2500 ot... :40bd:
:300f: :28b7:

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 72 neregistrovaných