Nedostatok vodičov aj na Slovensku

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

logan668 napísal:
A este spomen, kolko zaplati cestnu dan a poistku za auto na rok, nech je tu uplne.
Pokial sa rozhodujes pri kupe auta podla emisii, tak dan moze byt minimalna.

Poistky na auto zdrazia aj u nas, poistovne uz dlhodobo hocoria, ze PZP je stratova zalezitost.

Ale irsky stat nezivi dalsich tisic uradnikov kvoli cestnej dani. Nas stat nema efektivnu spravu a preto potrebuje vela penazi na svoju spravu.

Zil som tam par rokov a pretlmocil vela veci. U nas musis uradu dokazat pisomne aj vseobecne znamu vec. Napriklad, ze 1. januara je statny sviatok. Nieco podobne som musel dokazovat okresnemu uradu v jednom meste a on mi internetovy link, ktory som uviedol v liste neuznal, lebo to nebol pisomny dokaz !
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Martin daň by ma až tak netrápila, podstatné je TCO - celkové náklady na vlastníctvo mot. vozidla.
Názov témy je ale trochu zavádzajúci - na slovensku a celkovo v europe nie je nedostatok LEN vodičov, ale všetkých profesií kde treba aj pracovať. Každý by chcel len za compom robiť tabulky a zarábať tisíce. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa logan668 »

martincichy napísal:
logan668 napísal:
A este spomen, kolko zaplati cestnu dan a poistku za auto na rok, nech je tu uplne.
Pokial sa rozhodujes pri kupe auta podla emisii, tak dan moze byt minimalna.

Poistky na auto zdrazia aj u nas, poistovne uz dlhodobo hocoria, ze PZP je stratova zalezitost.

Ale irsky stat nezivi dalsich tisic uradnikov kvoli cestnej dani. Nas stat nema efektivnu spravu a preto potrebuje vela penazi na svoju spravu.

Zil som tam par rokov a pretlmocil vela veci. U nas musis uradu dokazat pisomne aj vseobecne znamu vec. Napriklad, ze 1. januara je statny sviatok. Nieco podobne som musel dokazovat okresnemu uradu v jednom meste a on mi internetovy link, ktory som uviedol v liste neuznal, lebo to nebol pisomny dokaz !
Problem je, ze vytahujes len jednu cast, co je naoko dobre. Tu odhlasku auta ako dostanes na urad a tam ju kto spracuje a naspat odosle. Syn si tam poistil svoje prve auto, 10 rocne renault megan 1.6 benzin. Prva poistka s cestnou danou cca 3700 EUR na rok. Najomne za jednu izbu, spolocna sprch, na okraji Dublinu cca 700 EUR. A zazil aj tam birokraciu. Mohol by som pokracovat.
lubos zimovcak
Príspevky: 3432
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Súhlas. Zase netreba si myslieť, že na Západe padajú pečene holuby a všetci sa topia v paniazoch..
V skutočnosti, tie rozdiely v životnej úrovni nie sú až také veľké, ako sa to s obľubou prezentuje v médiách.

Pokiaľ ma u nás človek vlastné bývanie, bez hypo, je vlastne boháč :4012:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Preto vzniklo takíto porovnávanie, lebo velmi vela ludí išlo zarábať tam a peniaze míňali tu. Romovia si v časoch keď libra bola 52SK na východe postavili honosné domy len z UK prídavkov na deti.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

oco13 napísal:
minimum na páske ostatné na ruku.
Pepo, ale vtedy na ruku bolo viac - aj ja som býval takto platený.
Ten majitel firmy má stále rovnaký balík a ak mu štát zoberie viac tak luďom dá menej. Je celkom nepodstatné či je ta na papieri alebo nie je.
Ono je to tak. Tí, čo poznajú niekoho, čo je už dôchodca a robil za minimálku a zbytok na ruku, tak taký ak má trochu rozumu, za takých podmienok robiť nebude. Lebo vidí ako dopadol ten dôchodca, ktorý má 250€ mesačne a musí ďalej chodiť do práce. Naopak, ak pozná dôchodcu, ktorý síce nežil tak pekne z prachov bokom, ale slušne a všetko na zmluve, a má dnes dôchodok 700-800€ tak si povie, radšej menej a mať aspoň tú malú istotu, ako veľa a na starobu byť žobrák. Lebo na starobu sa už nepracuje tak ľahko ako z amladi a mnohí ani nemôžu. O prípadných invalidných dôchodkoch ani nehovorím. Výplaty mimo zmluvy by som trestal likvidačnými pokutami. Vyčistil by sa trh a ludia by dostávali, čo im patrí. Lebo zamestnávateľovi je totál jedno, že jeho zamestnanec bude na dôchodok žobrák. Skús sa na takých výplatách dohodnúť v A,D,F,GB... Ani nebudú vedieť čo a prečo to od nich chceš.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

No a nakoniec sa toho dochodku nemusis ani dozit. Praca vodica je rizikova a vselico sa moze stat (infarkt, nehoda a pod.) a dost vodicov zomrelo aj pred do dovŕšením dôchodkového veku.
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Acon - len v 90tych rokoch - pokial bola vysoká nezamestnanosť tak si podnikatelia mohli preberať. Teraz sa karta obrátila a je brutalny nedostatok všetkých robotníckych profesií.
S tými minimálnymi odvodmi to robí aj vela živnostníkov doteraz.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3432
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Acon, na dôchodok 800€ veru nedosiahne 99% robotníkov, vodičov.
A teraz:
V skutočnosti, nie je väčšia hlúposť, než platiť toľké odvody , keďže poistná matematika nepustí, na dôchodku dostaneš iba zlomok toho, čoho si odviedol..., resp asi polovica.. lol .
Pokiaľ by si si odkladal bočné peniaze na napríklad kúpu bytu na prenájom, máš prakticky GARANTOVANE vyšší dôchodok z výnosov prenájmu, či rastu ceny nehnuteľností.

A ako tu už bolo spomenuté, nemáš istotu, že sa dožijes dôchodku...
:3c90:
Ale veľmi veľa peňazí zožerie sociálna poisťovňa iba na svoj chod, budovy, zamestnancov.

Byt šéfom tohto bordelu, každý si bude šetriť na svoj účet v NBS, keď budeš chcieť platiť vysoké odvody, ok, plať si, budeš presne vedieť, koľko si tam vložil, aké,% pribudli...

Tu by potom nemalo zmysel špekulovať s odvodmi, štát by mal viac peňazí.

No a NBS by mohla robiť normálnu, KOMERČNÚ činnosť.
A nie nechávať stámilióny eur zisku zahraničným bankám , ale odhryzla by si z koláča ....
A z toho koláča by rástli aj % v Tvojom dôchodkovom fonde.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

...Lubos teraz v priamom prenose vidis ako sa ti stracaju nasetrene peniaze v banke v inflacii...a dufam ze sa nedozijem toho ked pred tym slovom bude este hyper
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale železo v kovošrote išlo hore lol takže som zase bohatší :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3432
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Veď práve.. :3c90:
Moja mamka išla do dôchodku tesne po prevrate , celý život robila už od 16-tich, až ku sklonku života konečne dostala 300 eur dôchodok...
Neskutočný odrb, nechcem povedať, že rovno PODVOD su celé odvody, či sociálne. zdravotne.

Platíš zdravotnú a necháš v lekárni 50 eur za lieky, lebo tí čo robia, nemajú čas behať po ordináciach :40bd:

A fakt, dobre si napísal, o pár rokov bude možno stať iba obed 100€ ..

Už dnes stojí presne toľko, čo za komunistov
:3c90:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Keď som pred cca 20 rokmi prišiel na miestnu pobočku SAD, s tým,že chcem isť robiť profesionalneho vodiča,nikto sa so mnou nechcel baviť a poslali ma preč..
Teraz nech idu do <|>
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Laco bud rad ze aspon poslali,ja ked som osobne zaniesol cca pred 5 rokmi do sad Nitra ziadost robit im mechanika,ani muuu,ani buuu.To iste v Titranse na kamiony.Teraz ked hladaju ich mozem osrat.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ono Acon niečo hovoríš, ja mám aký taký základ z predošlých zamestnaní na dôchodok, dúfam že dezoláti ten systém ponechajú. Dnes mam mzdu ako tak pre dôchodok zaistenú, nie som na minimalke,ale stálo by za úvahu riešiť so zamestnávateľom plat systémom: namiesto odvodov do žumpy zvanej ŠTÁT Slovenská republika, čo tvorí ďalšiu minimálnu mzdu, aby mi relatívne 2/3 dával na termínovaný účet, s možnosťou výberu o 15-20 rokov, niečo podobné ako 3 pilier DS. Ale neviem koľkí by na to pristúpili. Minimálna mzda dnes je tuším cca 680e co dava dôchodok 250€ menej ako Lakatoš z osady od 18 rokov invalidný dôchodca a otec dvanástich detí ten má zaslúžený dôchodok takmer 1000€ :4012:

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní