Nedostatok vodičov aj na Slovensku

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Priklad:

Vsetci viete, ze ked kupite auto, musite na policiu a prepisovat auto. Na prepis auta treba niekolko uradnikov.

Prvy uradnik auto odhlasi.

Druhy uradnik auto prihlasi

Treti uradnik musi vytlacit maly technicky a zaslat ho novemu majitelovi.

V Irsku: Jozko s Mirom sa vecer nachlastaju a Jozko kupi od Mira auto. Rano, ked vytriezveju, odtrhnu z technicaku prislusnu cast, vypisu meno noveho majitela a zaslu postou na urad. Jozkovi pride o par dni novy technicak.

Usporili 2 policajtov a ludom nervy. A to je len kvapka v mori rozdielov v nakladoch na spravu statu.
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Hovorí sa, že čím viac je lepšie robiť v štátnej správe, než v súkromnej, myslím pre obyčajných ľudí práce...
Tým je to horšie pre spoločnosť.
Svätá pravda. :4012:
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa logan668 »

martincichy napísal:Priklad:

Vsetci viete, ze ked kupite auto, musite na policiu a prepisovat auto. Na prepis auta treba niekolko uradnikov.

Prvy uradnik auto odhlasi.

Druhy uradnik auto prihlasi

Treti uradnik musi vytlacit maly technicky a zaslat ho novemu majitelovi.

V Irsku: Jozko s Mirom sa vecer nachlastaju a Jozko kupi od Mira auto. Rano, ked vytriezveju, odtrhnu z technicaku prislusnu cast, vypisu meno noveho majitela a zaslu postou na urad. Jozkovi pride o par dni novy technicak.

Usporili 2 policajtov a ludom nervy. A to je len kvapka v mori rozdielov v nakladoch na spravu statu.
A este spomen, kolko zaplati cestnu dan a poistku za auto na rok, nech je tu uplne.
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

lubos zimovcak napísal:
Čo je super, keď si napríklad kúpiš na hypo byt za 100.000 , splatis 130.000 a nevieš predať ani za 80.000..
To iba príklad..
Umelo nafúkli peniaze do nehnuteľnosti, raz tá bublina spľasknúť musí a príde výplach. Stačí zvýšiť úrokové sadzby...

lubos zimovcak napísal:
Ešte pred pár rokmi taký Cyprus nedovolil vyberať z účtu viac ako 200€..., čo je super, keď potrebujes úplatok na operáciu, či zaplatiť deravý kotol..

"Slušní" ľudia čakajú na príchod (nikým nevolený, bankárska elita rozhodla) digitálneho Eura(2025), potom budeš dávať úplatky jedna radosť.

lubos zimovcak napísal:
Krach nie je žiadna sranda a mali by ho v prvom rade splatiť politici svojím majetkom...
Nie náhodou títo, sú zodpovední_ https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_s ... tant_banks
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

digitalna mena je praveze strasna prekazka uplatkom - vsetky transakcie monitorovane atd, daleko lahsie zaplatis nepoctive veci hotovostnymi bankovkami.

Inak sme zachraneni : Zilina ma vodicov v zacviku. Styroch.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Až na to, že keď sa zruší hotovost, nastane nová doba otrokarska.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No u nás ešte stále funguje barter - pan doktor tu je tá kačica aj s drobkami a napíšte mi to na dva týždne prosím, potrebujem poorať sebe aj susedom. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

mp3turbo napísal:digitalna mena je praveze strasna prekazka uplatkom - vsetky transakcie monitorovane atd, daleko lahsie zaplatis nepoctive veci hotovostnymi bankovkami.

Inak sme zachraneni : Zilina ma vodicov v zacviku. Styroch.
Ja som nikomu nikdy nedal uplatok. Rovnako nikto nikdy mne nic nedal. Vsetky podlznosti mam zaplatene. Uz niekolko rokov som bez akejkolvek tazoby. Cize nam normalnym je to u prdele.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Vsevedko, odprucam ti sex so zenou. Viem ze na zaklade privrzenosti k strane asi nemozes ale naozaj to skus. Aspon raz. Ver mi ze si budes pochvalovat.
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

oco13 napísal:No u nás ešte stále funguje barter - pan doktor tu je tá kačica aj s drobkami a napíšte mi to na dva týždne prosím, potrebujem poorať sebe aj susedom. :40bd:
U nás Ťa lekár ani do ordinácie nepustí..
Ani ķeby si mal kŕdeľ kačíc zo sebou.." lebo Covid" :40bd: :3c90:
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

lubos zimovcak napísal: nastane nová doba otrokarska.

Zaslúžia si ovečky niečo iné, za svoju naivitu a hlúposť ? Len očipovať, aby malo na čom fičať, to digi €.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

Asi som masochista lol :d :D robim na kamione 7 rokov pisem vam momentálne z Francúzska, sice ani tato robota nie je med lizat, ale aspon pre mna lepsie ako muklovat niekde vo fabrike tu istu monotonnu robotu 8-12h denne to by som nevydrzal a duplom v dnesnej dobe ked niekde vyzaduju od zamestnacov počas celej smeny nosit nahubky. Pritom ja rúška neznasam, po vonku som to nenosieval vobec bolo mi jedno ze to nejaky xuj nariadil aj po vonku a tu chvilu v obchode v kancelárii ked idem vybavit papiere po nakladke, vykkladke a pod to vydrzim. Ale este aby som mal v tom robit dlhe hodiny to nie v takych fabrikach by som mal za chvilu vypoved :zg282: :d :D. Kazda robota ma svoje pre a proti je to aj o zvyku. No a platovo to vychadza ze zarabam cca 1500-1800e mesačne zalezi kolko km najzdim a kolko vikendov som vonku, jazdim najmä Taliansko, sem tam Francúzsko a Španielsko. Chodim na cca tyzden dva tri prec a potom vikend, 3-5dni doma zalezi ako sa dohodnem s dispecerom
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Biky ty si mlady, nemas rodinu. Nie kazdy by chcel byt doma len 5 dni do mesiaca.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

ja platim uz len bezkontaktne, neznasam cash a ked niekde nahodou sa platit bezkontaktne neda, podakujem a otacam sa.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

mp3turbo napísal:"svojho zamestnavatela stojite" je superhruba mzda ako pise Martin. To je celkova suma ktoru firma zaplati.....
Už so to sem písal minule.Treba povedať aj B, a to B je bohovsky dôležité!Robím šoféra už možno 24-27 rokov(ani sám neviem a nechce sa mi to rátať), od dodávky cez kamióny, nákladné autá až po špeciálne autá.Robil som v x súkromných firmách, mám kopec kamarátov a známych, ľudí z rodiny atď. ktorý sa živia šoférčinou, a niektorý aj majú svoje firmy.No, a tu prichádzame k tomu B, dovolím si povedať že 90% všetkých čo poznám vrátane mňa, nemá plat NIKDY oficiálne zdanený a priznaný, na páske sa dá pomaly minimum, ostatné na ruku, v dietach atď.je to bežná prax.Takže, plakanie o drahej cene práce si strčte niekam.A Luboš hlavne nemiešaj cenu práce s mýtom, a cenou nafty, sú úplne rozlišné veci.

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných