Nakoľko je reálna priemerná spotreba reálna?

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

k tankovaniu na SK a v AT a kilometrovy dojazd, treba brat do uvahy aj clenitost trasy cestou tam a cestou spat. Su trasy ktore jazdievam pravidelne, a so zeleznou pravidelnostou je spotreba vyssia cca o liter s drobnymi. tam ako spat (alebo naopak), 140km/h tempomat
napr BA-ZA mam vyssiu spotrebu, ako ZA-BA, jeden z mnoho pripadov

takisto napriklad cestou na lyzovacku do Alp bude logicky spotreba vyssia pri ceste tam, ako pri ceste spat.

Viem, Ameriku som neobjavil, len som to chcel spomenut pri prispevku o roznom dojazde na plnu nadrz


:300f:
mladychevroletak
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 12.01.2014 19:59
Zdieľať na Facebook

Zdar

Príspevok od používateľa mladychevroletak »

Ja mám Chevrolet spárka pre vás to je ako šktatuľa. Ja som sa tým zaoberal. Tu na Agipe pri Holiday Inn v ba natankujem po štupel a prejdem ledva 450Km mesto!!! V Hainburgu tam pri kruháči jak je hofer natankujem po štupel A prejdem okolo 630 KM Ako je to možné?
Je to jednoduché rozprával som sa s nemčinárom na škole čo dlhé roky chodí tankovať do At. A povedal mi že mi ako SK tankujeme Ruskú ropu, A Západ nemci, rakúšaci aťď majú s Škandinávie ropu a že ta je lepšia jednoducho.
mladychevroletak
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 12.01.2014 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mladychevroletak »

Ale je to pravda aj vy ste to spozorovali :zg282:
Ako nás oje...jú. A ináč nami vždy keď môžem tak idem tankovať do At. Jedine nejdem v tedy keď som na strede alebo východe tam vždy šupnem len toľko aby som došiel nejako do BA :40bd: :40bd: :40bd:
mladychevroletak
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 12.01.2014 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mladychevroletak »

cviro123 napísal:Aspon, ze ten nemcinar tomu rozumie :) To znamena dajme tomu, ze ked 270cdi mercedes tu zozerie vonku pri určitej rýchlosti 6,0-6,5litra tak v nemecku zozerie ten isty motor o liter a pol menej teda 5 alebo 4,5 to by som si pozrel :) lebo ako 450 a 630 je dosť rozdiel, možno by ten mercedes isiel aj za 4 :)
Na to vám môžem povedať len to čo hovorím spolužiakom :zg282:
Spárk je spárk :40bd: :40bd: :40bd:
Ale teraz vážne máte pravdu na plnú je rozdiel max na 100km s ľahkou nohou pretože mi to žere buď 5,5 na spotrebu alebo keď sa naháňame resp. to nešetrím tak aj 9 to je rekord. :3906:
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

už je neskoro a neviem či som to dobre pochopil s tou ropou.... liter benzínu vyrobený z norskej ropy má inú výhrevnosť ako liter benzínu ruskej ropy?... a teda na liter benzínu z norskej ropy prejden viac km ako na tom z ruskej ropy.... a ste učiteľ? Možné je teda všetko... alebo je to vtip?
MIRECZH
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07.09.2006 00:32
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MIRECZH »

len pre info odchylka na stojane PHM je max 0.03% na 400 litrov.Udaje od Slov. legalnej metrologie.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Nakoľko je reálna priemerná spotreba reálna?

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Atlas napísal:Nazdar páni, nasledovná situácia...

Prídem na čerpačku, natankujem do plnej a vynulujem počítadlo km... Prejdem presne 100km, prídem na pumpu, stlačím čudlík a tanknem do plnej... Dotankujem 7.25l čím získam svoju priemerku na 100km...

Otázka:
Na koľko sa dá v takomto prípade rátať s odchýlkou tankovacej pištole? Bude 10 z 10 tankovaní vždy rovnakých? Bude dotankovanie do plnej vždy do 100% nádrže alebo tankovacia pištoľ pri každom tankovaní napumpuje s odchýlkou +- 5 či 10 %...?

Nakoľko je pre mnohých ľudí spotreba modla, je tak rozdiel vyrátať 7.25l alebo 7.75l či 6.60l

Ide o čisto filozofickú otázku, ak mi ozrejmíte princíp fungovania tankovacej pištole a jej reálne možnosti pri rátaní priemernej spotreby, budem rád ;)


ak chces vediet tak netankuj do nadrze ale tankuj do bandasky a doma si presne zmeraj kolko si natankoval


ja som presiel z tankovania na presnu honotu (bud finacnu alebo litre) na tankovanie stlacim pistol a keb mam kolko potrebujem pustim pistol - nech je to cca priblizne kolko som chcel alebo doplna, takto setrim cas a neriesim ci presne 5L alebo za 20€, naviac sa mi zda ze pri konci tankovania, pri stlacani a pustani pistole na urcitu presnu hodnotu mozu vznikat nejake straty - to je taka moja paranoja ktorej sa nemozem zbavit :d :D , raz mi to napoadlo a odvtedy sa neviem presvedcit ze to tak nieje :d :D aj ked stojan pri jednom aj druhom style ukaze rovnaku hodnotu toho co pretieklo hadicou
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

tak je to jasne, v skandinavii podochli svalnatejsi dinosaury ako v Rusku:)))
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Atlas napísal:No a práve sme sa dostali k podstate mojej otázky...

Človek je v domnení, že natankoval do plnej po cvaknutí pištole. ......

..

Moja otázka teda od začiatku znie, aká je tá tolerancia do ktorej bude tankovať tankovacia pištol, keď chcem tankovať do plna? Bude sa pohybovať niekde medzi 85%-95% objemu nádrže..? .....
1. absolútne zlá možnosť tankovania ak chcem rátať spotrebu
2. 85-95% objemu nádrže akej? 35l v C3ke alebo 100l v mojom LR, ale 1200l nádrže kamionu? Alebo akej nádrže? To je úplne zcesné kritérium.

Ideš absolútne slepou cestou, toto nemá šancu nikam viesť.
Pištol vypína z asplnení nejakých podmienok a tie sú dramaticky rozdielne. Ako som Ti už písal, vplyv má penivosť paliva. Nafta niekedy pení tak, že napr v do oktávky som natankoval 1/2 nádrže a pištol vypla. Opakovane som po cca 3-5dl dotankoval ešte 4-5l a stratil nervy (Agip v DS). Odišiel som s 1/2 nádržou. No bežne býva rozdiel v možnosti dotankovania do plnej 1-5l od 1. vypnutia pištole. Jazdím hodne a tankujem doprázdnej a do plna 1-3x týždenne a tie rozdieli tam sú veľké. Pri tankovaní bezínu sú rozdiely menšie no stále je to niekedy aj 2l.
Takže k téme by som povedal len toľko, že tankovať a orientovať sa podľa vypnutia pištole je najväčšia možná nepresnosť.
mladychevroletak
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 12.01.2014 19:59
Zdieľať na Facebook

Pozdrav

Príspevok od používateľa mladychevroletak »

hjundai napísal:už je neskoro a neviem či som to dobre pochopil s tou ropou.... liter benzínu vyrobený z norskej ropy má inú výhrevnosť ako liter benzínu ruskej ropy?... a teda na liter benzínu z norskej ropy prejden viac km ako na tom z ruskej ropy.... a ste učiteľ? Možné je teda všetko... alebo je to vtip?
Nie ja som iba žiak :3906:
A určite niečo na tom bude. Nebudem tu riešiť výhrevnosť a podobné faktory ja chodím na OA čiže to neviem spraviť. Ale možno sa dá niekde o tom dočítať. :d :D Mňa ako spotrebiteľa zaujíma to že koľko to vydrží a rakúsky benzín je určite podľa môjho názoru a ako takých skúsenosti lepší ako tu náš. Či už kvalitou alebo cenou :3906:
curamedan
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.12.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa curamedan »

už roky mám úchylku merať spotrebu u všetkých áut čo som mal a pri každom tankovaní. Vždy tankujem až do hrdla nádrže cca 4-5 cm od ústia. Za tie roky som zistil jedno Shell nikdy a nikde.Najlepší bol OMV, ale mne nevadil ani jurky.A čo sa týka priemeru udávaného výrobcom , väčšinou som mal mierne viššiu spotrebu, ale jazdím v horách.U všetkých áut a motoriek mi vyšiel priemer lepší u OMV o 0,5-0,8 /100km ako u iných .Podotýkam ale že som neskúšal dlhodobo Agip,BP.
kuras
Alfík
Príspevky: 1997
Dátum registrácie: 21.12.2009 21:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuras »

kua chlape, tvoj nick si musel dlho vymyslat :40bd: :40bd:
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

http://auto.pravda.sk/poradna/clanok/32 ... su-diesle/

ADAC: V spotrebe najviac klamú hybridy. Za nimi sú diesle
To, že súčasná metodika merania spotreby vozidiel, takzvaný nový európsky jazdný cyklus (EU NEDC), zavedený v roku 1996, je ďaleko od reality, nie je žiadne prekvapenie. Napokon nejde o prevádzkovú, ale homologizačnú spotrebu. A to je veľký rozdiel. Paradox však nastáva, ak sa musíte napríklad v účtovníctve firmy pri výpočte nákladov na palivo riadiť týmto „virtuálnym“ údajom.
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

Prečo je udávaná spotreba v USA reálna a v EU nie?

http://autobild.cas.sk/clanok/198457/pr ... a-v-eu-nie
Rozčľuje to každého vodiča. Údaje výrobcov o spotrebe v EÚ nemajú s realitou takmer nič spoločné. Pohľad do USA však ukazuje, že to môže byť aj inak.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Dnes som tankoval - na palubnom počítači 8,5 a podľa prepočítania v skutočnosti 8,8l/100km. Avensis.

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 45 neregistrovaných