Nakoľko je reálna priemerná spotreba reálna?

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wikyxxx
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ja som nedosiel na to ezte na co riesit spotrebu kolko zere tolko zere no sa tu budem srat na spptrebu idem tolko kolko potrebujem.
dancul23
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 30.06.2008 19:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dancul23 »

ak ťa skutočne zaujíma presnosť objemu natankovaného paliva, mám pre teba riešenie.
zober si niekolko(10ks) kanistrov(napr 10 l) na pumpu, do každého natankuj presné(podla počítadla) množstvo paliva.
Ak sa netrafíš, napíš na každý kanister údaj z počítadla.
Zožeň odmerný valec(najlepšie laboratórny) a čo najväčší, potom zmeraj množstvo v každom kanistry. Hoď do tabulky, vyrátaj priemer a dostaneš pomerne presné číslo o odchýlke merania daného stojanu, pri danom palive, pri danej teplote, pri danom čase.
Toto by ma tiež zaujímalo. Už mi niekto hovoril o velkom rozdiele dojazdu z plnej nádrže pri rozdielnych čerpačkách.
Odmerný valec mám, ale iba 500ml, presnosť 1 ml. To by som spravil chybu pri 20 meraniach(10 l paliva) až 20ml.
Tak isto sa na dojazde podpisuje kvalita paliva...
esab
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 11.04.2011 11:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa esab »

len tak mimo temu,tvoja astra vazi 1.7 tony? :-\
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Dobrá otázka, ale tiež si myslím, že je veľmi ťažké odpovedať. Niekto tu písal, že v AT natankuje viac, resp. dojazd pri rovnakých jazdách má väčší, ako keď natankuje u nás. Vôbec, vôbec by som sa tomu nečudoval, aj keď ja som to nespozoroval. Tie slovenské - boli to značkové čerpacie stanice? Možno by som na Tvojom mieste porozmýšľal nad napísaním podnetu do centrály...

Ja som si tiež počítal spotrebu pre zaujímavosť...
http://www.spritmonitor.de/en/detail/599782.html
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Neviem,čo tu riešite , :::

udržbu vydajných stojanov na ČS zaobstaráva špecializovaná firma,
a kalibraciu vydajných stojanov rieši štátna metrologia

a skontorlovať množstvo vydaného paliva je opravnená

Štatna obchodná inšpekcia /ŠOI/

takže podozrenia na nesprávnu kalibráciu vydajných stojanov,treba adresovať na vyššie spomenuté inštitúcie.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Atlas napísal:...

Ako som napísal vyššie, ide skôr o čisto filozofickú otázku.. Na koľko pri takejto evidencii, alebo pri evidencii po prejdení 100km treba hľadiet na faktor "tankovacia pištol", prípadne ďalšie faktory...?

......
A vylúčime dramatizujúce, katastrofické scenáre o klamaní čerpačiek, tak pištol, rewsp výdajný stojan je obchodné meradlopodliehajúce ciachovaniu a pravideľnej kontrole. Presnosť výdajného stojanu musí byť do 0,5%. Vplyv na množstvo má tepelná rozťažiteľnosť paliva no to je uskladnené v podzemných nádržiach a tak je ich teplota viac menej konštatntná. No aj tak za daných podmienok natankuješ s presnosťou +- 0,5% čo je +- 1ml na liter. Vonku, resp v nádrži už môže byť rozdiel teplôt podstatne väčší ale aj tak sa to v spotrebe prejavý skôr teoreticky, lebo palivo kým príde k triske, je už zohriate a tak ani toto nemá vplyv. Presnosť je už daná len presnosťou tachometra a to je naväčší kameň úrazu. pomôže GPS
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Tu sa už možno dostávame k laboratórnemu meraniu, čo síce nebolo mojim zámerom, no keď si tak spätne čítam zadanie, iné z toho asi ani vyplynúť nemohlo...

Mne osobne nejde o to prísť na spôsob, akým si čo najpresnejšie odmerám priemerku na 100km... Je mi v podstate ukradnutá... Takisto sa nesnažím zistiť alebo spochybniť, či mi pištol natankovala presne 1.00000 litra paliva..

Ide mi o to zistiť, či samotný akt tankovania s prihliadnutím na rôzne faktory (vyzdvihujem najmä systém automatického vypnutia pištole) môžu ovplyvniť meranú spotrebu... To znamená, že na rovnako prázdnej nádrži raz natankujem 39.20 litrov, inokedy 41.00 litrov či 38.00 litrov.. Ide mi teda o ten konkrétny impulz ktorý dostane pištol, aby prestala tankovať... Je vždy rovnaký? Aká tam je odchýlka? Všetci vieme, že aj po tom, čo pištol cvakla je možné ešte dotankovať pár litrov na vrch..
esab napísal:len tak mimo temu,tvoja astra vazi 1.7 tony? :-\
Ten web asi berie z databázy maximálnu prípustnú hmotnosť či ako sa to volá. Ja som ten údaj manuálne nezadával. Len na okraj, údaj z TP o prevádzkovej hmotnosti je 1155kg ;)
kuras
Alfík
Príspevky: 1997
Dátum registrácie: 21.12.2009 21:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuras »

ach Sliedic, tie tvoje kilometre ma vzdy dostanu... :hero:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

..Ide mi teda o ten konkrétny impulz ktorý dostane pištol, aby prestala tankovať... Je vždy rovnaký? Aká tam je odchýlka?
1. NIE
2. veľká, nepredvídateľná

nemá zmysel to riešiť. Niekedy palivo pení viac, niekedy menej. Ak pení viac, po prvom vypnutí niekedy dotankujem na x krát aj niekoľko litrov, niekedy po vypnutí natlačím horkoťažko 0,5l. Samotné penenie nemá vplyv na presnosť výdajného stojanu.
Toro je aspek, ktorým vôbec nemá zmysel sa zaoberať.

Ak chceš mať istotu, že si natankoval naozaj plnú, musíš tankovať tak, že fyzicky vidíš hladinu paliva. Ja osobne tankujem "štrychom" takže keď vložím zátku, vytlačím pár cl paliva ;-)
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Acon napísal:
Atlas napísal:...

Ako som napísal vyššie, ide skôr o čisto filozofickú otázku.. Na koľko pri takejto evidencii, alebo pri evidencii po prejdení 100km treba hľadiet na faktor "tankovacia pištol", prípadne ďalšie faktory...?

......
A vylúčime dramatizujúce, katastrofické scenáre o klamaní čerpačiek......
Acon, obvykle píšeš rozumne, ale teraz si celkom mimo... Práveže si vylúčil základný kameň úrazu, lebo VŠETKY čerpačky majú odchýlku, VŠETKY vždy a zásadne v neprospech zákazníka a samozrejme, 95% z nich oveľa oveľa vyššiu ako tých tvojich oficiálnych 0,5%. Keby to bolo len toľko, nebola by o prenájom čerpačiek taká bitka.

Prečo si vy, silne veriaci v poctivosť stojanov, proste nevezmete ociachovanú bandasku a neskúsite si do nej vziať 25 litrov "podľa stojanu"?
Áno, viem, viem, aj bandaska má odchýlku. Ale určite nie takú, aby mi pri každom tankovaní namiesto 50 litrov do dvoch bandasiek, stojan naplnil len po 47.

VŠETKY výdajné stojany KRADNÚ a viac k tomu nemám čo dodať. A často oveľa viac ako tých 6%, ktoré mám odmerané s bandaskami... Spýtajte sa TIRákov, tí o tom vedia svoje. Keby ste vedeli koľko to niekedy robí percent (a opakujem ešte raz, čírou náhodou je nepresnosť VŽDY v neprospech zákazníka), urobilo by sa vám nevoľno, to vám garantujem.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

No a práve sme sa dostali k podstate mojej otázky...

Človek je v domnení, že natankoval do plnej po cvaknutí pištole. Povedzme že pištol pri tomto tankovaní cvakla pri 95% objemu v nádrži... Odchádzam z čerpačky, jazdím do rezervy, prídem opäť na čerpačku, opäť natankujem do plnej, no pištol tentokrát cvakne skôr, povedzme 87% objemu..

A tu je ten problém, pretože pokiaľ si chceš rátať množstvo spotrebovaného paliva od posledného tankovania, musiš dotankovať do presne toho istého stavu v akom si mal nádrž naposledy, čiže do objemu 95%

Ak si teda vyrátaš svoju spotrebu z tankovania do 87%, do svojho počítania nezahŕňaš zvyšných 8% paliva...

Moja otázka teda od začiatku znie, aká je tá tolerancia do ktorej bude tankovať tankovacia pištol, keď chcem tankovať do plna? Bude sa pohybovať niekde medzi 85%-95% objemu nádrže..? Viem, že je to nepredvídateľné, no pokiaľ tento fakt vezmeme do úvahy, reálna priemerná spotreba ako tu už bolo spomenuté sa dá rátať po odjazdení 10-100 000km...

Jergusko (Acon), o toto som sa moc nechcel dotýkať.. Je to skôr na inú tému.. Odhliadnuc od toho, či čerpačky kradnú alebo nie, na moju otázku to nemá dopad...
jackboy
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 18.09.2008 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jackboy »

jergusko napísal:
Acon napísal:
Atlas napísal:...

Ako som napísal vyššie, ide skôr o čisto filozofickú otázku.. Na koľko pri takejto evidencii, alebo pri evidencii po prejdení 100km treba hľadiet na faktor "tankovacia pištol", prípadne ďalšie faktory...?

......
A vylúčime dramatizujúce, katastrofické scenáre o klamaní čerpačiek......
Acon, obvykle píšeš rozumne, ale teraz si celkom mimo... Práveže si vylúčil základný kameň úrazu, lebo VŠETKY čerpačky majú odchýlku, VŠETKY vždy a zásadne v neprospech zákazníka a samozrejme, 95% z nich oveľa oveľa vyššiu ako tých tvojich oficiálnych 0,5%. Keby to bolo len toľko, nebola by o prenájom čerpačiek taká bitka.

Prečo si vy, silne veriaci v poctivosť stojanov, proste nevezmete ociachovanú bandasku a neskúsite si do nej vziať 25 litrov "podľa stojanu"?
Áno, viem, viem, aj bandaska má odchýlku. Ale určite nie takú, aby mi pri každom tankovaní namiesto 50 litrov do dvoch bandasiek, stojan naplnil len po 47.

VŠETKY výdajné stojany KRADNÚ a viac k tomu nemám čo dodať. A často oveľa viac ako tých 6%, ktoré mám odmerané s bandaskami... Spýtajte sa TIRákov, tí o tom vedia svoje. Keby ste vedeli koľko to niekedy robí percent (a opakujem ešte raz, čírou náhodou je nepresnosť VŽDY v neprospech zákazníka), urobilo by sa vám nevoľno, to vám garantujem.
Ano .Kamarat tam pracoval .Za ponechanie odchylky v norme si chlapi nehavali palivo .Pri teste sa odcerpava do masiny v aute niekolko krat palivo z kazdeho stojana .Merac necha odchylku v neprospech prip. pohra sa s masinou a protokol je OK .Palivo ostava ako odmena za ponechanu /upravenu /odchylku .Dobry biznis...
Doneste lab. valec na pumpu a natankujte si ...
Naposledy upravil/-a jackboy v 05.03.2014 18:56, upravené celkom 1 krát.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Pokial spravíš 40 tankovaní do prázdnej nádrže možno áno, pokiaľ spravíš jedno po odjazdení 100 km nie :p
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

trochu pridaj :), 4,76 podla tankovania...

s tymto pacientom sa poznam uz 23 rokov a sedim s nim v kancelarii...

http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/584619.html :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kup si bicygel, alebo ser nato :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných