mrazy vs. vybehany diesel (felicia 1.9D)

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

simonfenix
Príspevky: 276
Dátum registrácie: 12.08.2007 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa simonfenix »

biki daj cislo uctu :d :D
Obrázok
haters gonna hate
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

matiisek napísal:To uz by som dnes nerobil ani v lete, nieze v zime ked je vsetok material stuhnuty a remen ti bud preskoci alebo sa roztrhne ako nic.
mozno ak by bol 100- rocny remen ale rozvody maju necely rok tak cize ak budem pustat opatrne spojku tak by nemali skocit
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

matiisek napísal:To uz by som dnes nerobil ani v lete, nieze v zime ked je vsetok material stuhnuty a remen ti bud preskoci alebo sa roztrhne ako nic.
Alebo si zabudol napísať trtiu možnosť, felda naštartuje a biki si ide svoju cestu.
Nieje to najlepší spôsob štartovania no osobne by uvažoval možno o inej voľbe čo sa týka auta, samozrejme nevidím ti do peňaženky, neviem v akom stave je tvoja felda no keby sa mal naplniť aj ten najhorší scenár, že ti preskočí remeň či sa roztrhne tak je to pri cene feldy myslím, že nie až taký šok. Či biki?
Samozrejme kto vie aka zima bude, ake podmienky no v tom by som najväčší problém nevidel.
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

caute pááni.. a čo tak skúsiť jej dať novinky "prečítať".. alebo neviem ako sa to volá ten sprej čo strekneš do nasávania... a trošku felcku prebudííí..

inak s pomocou novín kamarát pravidelne štartoval starý mercedes 123 .. čo mal asi trilión km.. a naštartoval vždy..
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ako aj tak sa dá, ale ja by som sa radšej priklonil aj tak k benzínu, predstava, že každý den štatujem tak že zapalujem noviny v sáni mi velmi nevonia...

Z čias ked som mal tak 12 rokov nezabudenem na suseda čo každé ráno štartoval v zime Moskvič 426 pomocou kluky, kapota otvorená, ked to draplo tak pridával chvílku tiahlom karburátora a potom behom cez nachystané otvorené dvere aby stihol stupiť na plyn :4090: ale väčšinou sa stávalo že to nestihol, tak že znova zatočiť klukou. chvílu pridržať tiahlo a znovu behom do auta. Káždé rano sme sa na nom vždy dobre bavili cez okno ako štartuje 15min auto aby s nim mohol ísť do roboty
[img]http://www.osttimer.de/P9020315.jpg[/img]
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Keď je dobrá baterka a žhavenie v poriadku, musí to chytiť v 90% prípadoch bez problému. Ak ťa to neurazí, daj číslo účtu. Aj my sme boli mladí a tankovali za 100 Sk.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

videl som v Ice Road Truckers ze na Aljaske v zime je bezne ze nechaju trucky nakopnute od Decembra do Marca, lebo pri tych -45 stupnoch co tam v noci maju by to proste jeden vecer vypli a druhe rano ani nepretocili. Styri baterie, cez 1000A do zataze kazda, nemaju sancu.

Takze naozaj tam sa trucky nevypinaju. Castokrat tam maju -55 stupnov a k tomu vietor s rychlostou okolo 90km/h ktory "pocitovo" robi akokeby bolo -100 stupnov. A to uz clovek potrebuje hodne vela triciek s kratkym rukavom :)


Biki, ty vies take somariny vymyslat. Nove rozvody na vybehany motor, olej z kamionu, spustanie sa dole kopcom a nakopavanie pri 45km/h... preco ti nestaci 10km/h ??

A vobec, ake mas kompresie na tych valcoch ? Ked vravis ze su merane, tak asi aj vies ako to dopadlo.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Ja by som tiež nemal problém poslať nejaké peniažky, ale nie pre bikera, lebo viem, že by za ne urobil zase nejakú hlúposť, tak ako takmer vždy. Nedá mi zopakovať to, ako sa tu dlho radil o kúpe Felície 1.9 D. Jeden chlapík mu ponúkne svoju na prvý pohľad veľmi slušnú za 1.000,-€, ale biker nie. On má vlastný rozum, musí si kúpiť najväčšiu búdu pod slnkom. Biker koľko si za toho črepa dal?
encore16V
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 05.07.2011 13:48
Bydlisko: Bazmek City Nad Hornadom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa encore16V »

ivko :D :D :D :D :D
cheesus
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 03.10.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cheesus »

mp3turbo napísal:videl som v Ice Road Truckers ze na Aljaske v zime je bezne ze nechaju trucky nakopnute od Decembra do Marca, lebo pri tych -45 stupnoch co tam v noci maju by to proste jeden vecer vypli a druhe rano ani nepretocili. Styri baterie, cez 1000A do zataze kazda, nemaju sancu.

Takze naozaj tam sa trucky nevypinaju. Castokrat tam maju -55 stupnov a k tomu vietor s rychlostou okolo 90km/h ktory "pocitovo" robi akokeby bolo -100 stupnov. A to uz clovek potrebuje hodne vela triciek s kratkym rukavom :)
Ale dufam, ze maju aj dako nepriamo vyhrievane nadrze, ved ta nafta by nemohla pomaly vydrzat tieto teploty.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

mp3turbo napísal: Biki, ty vies take somariny vymyslat. Nove rozvody na vybehany motor, olej z kamionu, spustanie sa dole kopcom a nakopavanie pri 45km/h... preco ti nestaci 10km/h ??

A vobec, ake mas kompresie na tych valcoch ? Ked vravis ze su merane, tak asi aj vies ako to dopadlo.
za 1. je mala pravdepodobnost ze pri tak malej rychlosti by to nastartovalo
za .2 tie tlaky si uz nepamatam ake presne boli, boli merane pred cca rokom

PS: ohladom tej zbierky,material na prekruzkovanie nie az taky drahy ten by som nemal problem zaplatit, najdrahsia je robota ktora by prevysovala hodnotu mojho vehykla :3035: :4090:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
Petr1991
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 23.10.2011 17:40
Bydlisko: Enem na Záhorí
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petr1991 »

Tak preco to nedas spravit? Chces sa vozit alebo frflat? Jednoducho ked to neporiesis tak sa nebudes vozit, ci ti to tak vyhovuje je len na tebe :3035:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> je mala pravdepodobnost ze pri tak malej rychlosti by to nastartovalo


biky ty si asi nikdy neroztlacal auto, ze nie ?! A co si myslis ze ked "utekas" respektive "rychlou chodzou tlacis" auto, kolko ides ? 70km/h? 90 ? 160 ?

Tomu ver ze auto nastartuje pri tlaceni/pusteni sa dole kopcom pri rychlosti 10km/h ba dokonca aj podstatne mensej. Podstatne preboha je to, aby sa ti cez tociace sa kolesa trochu roztocil motor. Kolko trochu ? Presne 250 otacok za minutu, uz pri takejto cifre zacina riadiaca jednotka vstrekovat naftu na diesli, pri benzine to nakopnes prakticky od nuly - iskra, palivo, frčíme.

Jaaaaaaj boze clovek ty budes musiet este hodne postudovat okolo aut. Ja som bol tiez mlady, ale...
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

no mozno pri inom aute. kamarat ma roztlacal rukami a auto uz malo rychlost tych 10km/h a nenastartovalo a pri vacsej 30-40km/h uz ano
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No pri diesly bude v tvojom prípade záležať asi od kompresie, nie od otáčok motora, najprv sa to musí zaliať naftou aby to začalo trochu tesniť a až potom štartuje
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Hana48 a 116 neregistrovaných