mrazy vs. vybehany diesel (felicia 1.9D)

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

bikerko,ako vidim z houvna do sracky,cert ti bol dlzny Feliciu...
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

asi tak ale pri kupe auta vzdy musim mat neuveritelnu smolu a vzdy natrafim na ten najvaccsi vrak v tejto gallaxii ci sa tyka motora :3c90:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

biker kolko peňazí si už do toho chrochtáka vrazil spolu s kúpou a opravami?Tak cca?
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

to radsej nejdem ratat lebo by mi zbotocne stupol tlak lol :4090:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

chalani asi myslia na TCO - total cost of ownership, cize celkove naklady na vlastnictvo :-)

dam 1000 eur za auto + 2000 za opravy + 2000 na palivo alebo dam 2000 za auto, 200 na opravy a 2200 za palivo? :41c2:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

biker610i napísal:asi tak ale pri kupe auta vzdy musim mat neuveritelnu smolu a vzdy natrafim na ten najvaccsi vrak v tejto gallaxii ci sa tyka motora :3c90:
Ono to nie je ani tak o smole ako o niečom inom a takýmto veciam sa dá dosť úspešne vyhýbať, lenže tebe škoda radiť, ty máš vlastný rozum. Možno niekedy konečne prídeš na to, že by si sa ním radšej nemal veľmi riadiť...
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

Tu už pomôže iba "Modré z neba". :3906:
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

biker610i napísal: lebo dnes bolo vonku +2 ... kamarat ma tahal na lane isli sme cca 40 km/h 3 x som nazhavil zaradil 3 -ku pustil pomaly spojku a felda hned nastartovala
... a to zima ešte v podstate ani nezačala :zg282:
Biki - na zimu sa pripravuje aj taký medveď v lese. Inštinktívne. My už inštikty nemáme, ale zasa rozum nepustí. Ešte máš mesiac času, kým to začne naostro, tak na tom zapracuj a budeš mať nohy v teple.
P.S.: Zaváraniny, sušené hríby a slivky, jabúčka, nakladanú kapustu, klobásy, slaninu, údené, vypálenú slivovičku už v komore máš?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> a myslis ze benzinove felicie to je nejaka vyhra? vsak kazdu chvilu je tu nejaka tema co maju
>> majtelia s nimi nejaky problem ,trhanie , lietajuce otacky zvlastny chod a pod.



biki, ale nevidel som tu prilis vela tem ze kamarat ma tahal 40km/h na benzinovej felicii a potom chytila. Ty hej ?

Ostatne ti napisal cicmanec. Ty si sproste vysadeny na tie chrchlave hnusne rozbite diesle. Co si myslis, firma ktora najazdila na tvojej felicii 600.000km by kupila benzin ? Nechapes ze diesle proste jazdia mrte mrte mrte viac ako benziny a tak to bolo a tak to vzdy aj bude ? Nechapes ze diesel je statisticky vzdy dojazdeny viac ako benzin ?

Ked si zratas tie tvoje opravy, cestu k Milanovi do NZ atd, a furt mas auto rozbite nasracku tak ze nedokaze nastartovat ked je plus osem stupnov - co budes robit ked bude minus 19 ? No nic, pojdes trolejbusom, nam tu vsetkym je to jasne.

Okrem toho, stale robis pri kupe auta jednu a tu istu chybu ale to uz cicmanec povedal. Teraz nenarazam na benzin/diesel, teraz narazam na to ze si ziadnym sposobom nespravil diagnostiku auta pred kupou, ze si si nenechal od kamaratov poradit a prezriet auto. Sa s tebou stavim ze si kompresne tlaky toho motora nemeral predtym ako si auto kupil.

Keby si - nemozes ho kupit. Za tych par kilometrov co ho mas si motor znicit nemohol takymto sposobom. Lebo ono to je strasne zlozite, vies, vysrobovat sviecky (v pripade diesla zhaviace), namiesto nich naprdiet manometer a startovat. Na jednom valci ti ukaze 16, na druhom 12, na tretom 7 a na poslednom 4 atmosfery.

Kupujes v takom stave alebo nie ?

Ja som odmeral moju Galaxiu ked som kupoval. 31, 31, 30.5, 30. Ci su to uplne presne tlaky v atmosferach alebo ci ten tlakomer ukazuje nejako sproste (cert vie co sa za 30 rokov jeho existencie mohlo stat) je uplne nepodstatne, ten motor ma krasne vyrovnane tlaky a prekvapenie sa nechysta. Nebudem obetou prasknutych piestnych kruzkov (kompresie ukazu), zapecenych ventilov (kompresie ukazu), prasknutej hlavy alebo tesnenia (kompresie ukazu, pritomnost CO2 v nadrzke s vodou tiez)... Vyrovnavacie davky vstrekovacov, dodnes po 50.000km su takmer uplne presne take iste ako ked som to kupil, jeden jediny vstrekovac ukazuje priblizne 1/5 opotrebenia s ktorym rata vyrobca "ze motor este ide", ostatne su zhruba v desatine cize mam este vela kilometrov pred sebou. Vaha vzduchu, tlaky turba, vsetko odmerane a ukazane predavajucemu. Nasiel som mu na aute tri veci ktore nefungovali A ANI ON O TOM NEVEDEL respektive jednu z nich ani nemohol vediet. To nebolo "akoze prekvapenie", to bola naozaj cista hra a fakt nevedel. Predavala mi to firma, jazdil a riesil som so soferom ktory na tom aute jazdil poslednych 200.000km :) a bolo mu uplne jedno ci sa auto preda alebo nepreda a za aku cenu. Takze ma neklamal, vyjavil mi veci ktore som zase ja nemohol vediet a/alebo zistit pri DVOJhodinovom skumani auta a navsteve zdvihaku. Bavili sme sa na urovni. Preveril som si funkcnost bufika a nezavisleho kurenia, auto som kupoval v auguste. Aj to sa da, cez diagnostiku plus musis k tomu nieco vediet, napriklad odsrobovat tri skrutky, desiny. A bufik spustim aj na Sahare.

A ty, akym sposobom si preveril auto pred kupou ? Nastartoval si a previezol si sa dve ulice za tri minuty ?

Hura !
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Pamätám sa, ako som kupoval moju Toyotku Camry 2.2 (mal som neskôr aj V6). Priniesli ma do bazáru, s majiteľom sme otvorili kapotu, naštartoval, popočúval som zvuk (prd sa do toho rozumiem), išli sme na skúšobnú jazdu asi 10km, t.j. 5km od bazáru a naspäť. Prvá cesta pokojná (auto stálo asi 4 mesiace bez pohnutia, veď kto by také hnusné auto chcel :-)) a druhá už so zohriatym motorom s trošku ťažšou nohou. Bez problémov. Zobral som ho. Slúžilo 6 rokov mne a mojej rodine, najazdilo sa okolo 350.000km BEZ JEDINÉHO PROBLÉMU, investície boli spotrebné veci ako batéria, pneumatiky, stierače, žiarovky a pár podvozkových častí.

Predal som ho do toho isté bazáru, v akom som ho kúpil :3906:

Bol to tento model:
[img]http://s1.aecdn.com/images/models/TOYOT ... 1_main.jpg[/img]
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

lenze to je benzin a navyse Toyota chapes... diesle su daleko lepsie a vobec sa nekazia. A navyse su krajsie. Ked vedla seba postavis dieslovu Feliciu a benzinovu Feliciu, tak ta dieslova je uz na prvy pohlad uplne ina, krajsia a ma daleko lepsi design.
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

Toto je bikerov never ending story lol
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

dnesna prihoda : idem rano k autu teplomer ukazuje + 7 a felda nie a nie nastartovat a tak cakam s lanom v ruke na najblizsie okolo iduce auto zastavim ho a vodica slusne poporosim aby ma roztiahol a potom felda po par metroch na 2-ke pri rychlosti cca 20 km/h nastartovala lol :4090: ked som prisiel domov auto som radsej odstavil na kopci

PS: este vyskusam dat nove zhavice a uvidime
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to su ake dobre prihody...

biky, velmi ta sklamem ale pri +7 stupnoch je uplne jedno ci zhavice mas alebo nemas. Maximalne ti moze z vyfuku vyletiet trosku viac bieleho dymu ako obycajne, ale +7... no ved daj vediet ako si dopadol.

Pozri, ty si pisal ze mas slabe kompresie. Na zaklade niecoho si to zistil, my nevieme ako. Vymenou zhavicov kompresie rozhodne nezlepsis a tympadom ani ten start nevyriesis.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

a preco potom na roztah chyti a cez starter nie?
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 107 neregistrovaných