Lpg tartarini Mazda 3 1.6 benzin prepinanie z lpg na benzin

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

duci007
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 12.08.2014 09:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duci007 »

Zdasa ze problem asi bude vyrieseny. Dnes mi volali z LPG servisu v PK na bratislavskej kde som dal okrem ineho menit aj stare, opotrebovane casti auta ako brzdove platnicky a striekat ho a taktiez mi pozreli to LPG. Pricina prepinania z LPG na benzin a nasledna chyba v RJ LPG a pri kazdom pokuse o nastartovanie chybna signalizacia tlaku LPG bol ten podla ich vyjadrenia znecistena ihla v reduktore a zasekavala sa. Zevraj Tartarini ma nejake uzke miesto v ktorom sa tato ihla pohybuje a tak ju museli rozsirit. Robili to uz u niektorych dalsich autach s tartarini. Zevraj to bolo znecistene okolo tej ihly a zevraj to bolo pravdepodobne nekvalitnym plynom LPG a to prosim tankujem tomegas v Pezinku co by mal byt jeden z najkvalitnejsich z Nemecka. Tak co teraz mam sa poobzerat po inom LPG aky je podla vas GULF v PK pripadne aj inde?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

duci, vyprdni sa na gulf pri smetisku :41c2: , do nie prazdnej nadrze som natankoval o 2 litre viac ako je kapacita :41c2: , bol som tam prvy a posledny krat...

tankujem na flage pri policajtoch na senkvickej, je tam sidlo firmy a tankuju tam ich firemne auta, mam 36t odjazdene, skoro vsetko tento konkretny plyn a ziadne problemy s nekvalitou, odporucam :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

klasika slovnaft eco+ či jak sa to označovalo a hotovo. Neviem prečo riešiš kadejaké hujoviny, ktoré sú pár centové rozdieliky :-(
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Kujon, eco v Pk neni :3020:, najblizsie v Modre, ked ma blizko tomegas na cajle, nevidim dovod ho netankovat, teda ked tam neni len nalepka :-\, otazka je ci nekvalitny plyn neni iba vyhovorka montaznika...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

mal som pocity lepšieho a horšieho plynu. Hlavne dojazd urobil svoje :-)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kujon : to nie sú pocity . Ja mám autá prevádzkované na stále rovnakých trasách , s tou istou premávkou , rovnakým šoférom . Po náhodnom natankovaní na inej pumpe sa prudko menia hodnoty spotreby a dojazdu. Mal som možnosť skúšať fiaťácky motor v Lancii Y na dialnici v ustálenom režime . Pri priemerke 100km/h spotreba 5.9l plynu na trase 700km , cesta naspäť (stres a ponáhlanie) priemer 135km/h spotreba 8,4l. lol
Čiže aj medzikus medzi volantom a sedačkou hodne spraví. :40bd: :40bd: :40bd:
A tuto dole na juhu práve Jurki a Real-K, čiže "najhoršie" pumpy a najviac zaznávané , majú paradoxne najlepší plyn .Eco zo Slovnaftu sa nechytá , robí mi to skoro liter navyše, a viem to hocikedy zdokladovať tabulkami a účtami.
Ja som totiž lakomý ako sto čertov a presne si evidujem náklady na moje "črepy" . No a potom sa tu už len majitelom nových carov vysmievam , čo niektorí ťažko nesú. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Inak oleje kupujem len v Kauflande , aby bolo jasné. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco zabudol si na "TaM " s nedelnymi akciami
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

bajo777 prikláňam sa k tomuto čo si napísal
"otazka je ci nekvalitny plyn neni iba vyhovorka montaznika"
predpokladám že duciho ten majsterko opláchol o kilko a zvalil to na plyn.

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných