Lpg tartarini Mazda 3 1.6 benzin prepinanie z lpg na benzin

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ved to som tým chcel povedať .Ak niekto zvláda koncern - ok , ale niekedy neodhadne svoje sily a ide aj do toho čo nezvládne. Dnes je to skôr ako nové gate . Preto by zákazník mal rozmýšlať dopredu a podla toho riešiť voz. Pozri na dieslovú časť fora , všetci kričia nekupujte si diesle do mesta a na krátke trasy. Ja som to pochopil a kúpil som Karkulku , ktorej mesto ani krátke trasy nikdy vadiť nebudú , lebo má takú konštrukciu motora. Zadávatel sám píše že pred montážou sa informoval a aj iný zákazník s japoncom mal problémy. To je ako vedieť že voda má tri metre ale aj tak tam skočím , šak sa hádam naučím plávať. :40bd: :40bd: :40bd:
A ešte to upresním aj pre ostatných : zoberiem si 100 nových vozov prerobených na LPG a z nich dobre spravených je 70ks X značky , potom 20ks Y značky a zvyšok sú ostatné . Je rozumné loviť v tých ostatných len preto že sa mi "páčia"???? To je ako so ženami , každý by chcel doma modelku , ale ked treba okopávať kukuricu je to o inom.
Verím tomu že ak by som p.Hatiarovi dovliekol RX8 tiež by ma poslal do "kade lahšie", a ako sa mi ten voz páči. :40bd: :40bd: :40bd: lol lol

P.S.: štatistiky kolko akej značky sa prerába nesledujem ale určite sa dajú nájsť na nete.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pavel.b1
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 26.03.2009 18:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavel.b1 »

Tan záver s tou vodou si vystihol krásne. Dnes ľudia všetko riešia až keď je neskoro a potom to tu aj tak vyzera. Ja som do PK volal asi 3x a paňulka za aparátom ma len odbijala že raz tam neni ten potom onen a odpovede som sa nedočkal. Keď som volal do ZV tak behom 1 telefonátu my sám pán majiteľ všetko polopate vysvetlil a ďalej nebolo čo riešiť, bolo rozhodnute. Keby takto fungovali všetky firmy. Čo dodať k zadávatelovy, keď dopredu vedel o skúsenostiach iného mazďáka. Ten sa plávať nenaučí.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ziadny japonec neni vhodny na lpg.uz pred par rokmi sa tu o tom pisalo.aj nemecke auta je ich dost co odmietaju gaz.znamy bol v korejovciach s oplom astra 1.8i 103 kw.povysvetlovali co a ako bude to brat tak isto ako na benzine nic sa nebojte.bolo ok 10000km bol nateseny.teraz auto na benzine za studena chcipa za tepla trha vynechava na lpg ide ako lusk az na to ze uz tam bol min 3x ze kde je ta spotreba o ktorej vraveli.realita je taka ze nieco zakazdym resetnu popozeraju vymenia filter a 500km je ok ale ten zvysok berie to min 3 litre lpg viac ako benzinu.
mchael
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 06.12.2012 14:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mchael »

Ako to tu tak čítam, fakt si myslíte, že keď si dám prerobiť auto na LPG v jednej firme a na servis by som chcel ísť do inej, že ma z tej druhej firmy nepošlú tam, kde mi to montovali?
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

p. Hatiar je veľmi ochotný (ak toho nemá na hlave momentálne príliš veľa - treba potom zavolať neskôr :-) )

On sa na to nepozerá takto, kde Vám to montovali tam si choďte. Berie to tak, že taký sráči mu kazia kšefty. Keď šuflikanti robia plyn a ostatní sa dozvedia o tých problémov tak nechcú potom plyn a nadávajú na prerábky na plyn.

On je ukážka toho, že keď sa to spraví poriadne, tak nie je problém !! Mne volvo pri vyšších otáčkach prepínalo do benzínu. Potom prepínalo ako chcelo. Skrátka celé zle. Svietila kontrolka a neviem čo všetko. Chodil som jak debil kade tade, že Zvolen je ďaleko z Prešova. Nakoniec som sa rozhodol, beriem voľno a idem tam. To čo tu a kade tade robili 2 mesiace urobil za 15 min. !!!! Ešte raz - za 15 min.

Takže sa s ním treba porozprávať. Neviem, či on je práve priaznivec tartarinov :-(
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kujon : potvrdzujem , ja ked prídem k chlapcom do Štúrova , som ako u kúzelníkov. Auto ktoré na plyn ani neceklo mali za pol hodinku v "rychtiku", proste je vidieť ak niekto tou robotou žije. Hatiar má suverejne najlepšie referencie na slovensku , a to je už čo povedať. :300f: :300f: :300f: :300f: :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ja by som nezovšeobecňoval " japonec nie LPG " - robil niekto štatistiku? To že jednému to nebeží dobre neznamená že ďalším 10 nie... Na nissanfore x spokojných užívateľov čo najazdili desiatky ak nie stovky tisíc km na LPG.
Máte stovky možných kombinácií - nejaký motor v nejakom stave plus nejaký systém plus nejaký montážnik plus nejaký užívateľ... takže nejaké všeobecné závery v Slovenskom priestore asi niesú na mieste... kolega má starého Megana plus landi renzo a nefunguje... čo z toho viem vyvodiť? Že Renault nie na LPG alebo Landi R. je šmejd?
tonyjack
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 23.07.2009 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonyjack »

Choď do Hlohovca a určite budeš spokojný - http://www.mpgas.sk/
Hyundai Santa Fé 2,2 crdi 4X4 114kW
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja neviem, ale moje kriteria pre fungovanie LPG systemu su v tom ako ten motor "šlape" na LPG, či má výkon
ako sa správa v celom spektre otáčok,či nevynecháva,či drží otáčky na studeno aj v teplom stave

potom je druhoradým kritériom spotreba plynu cca 1,5 až 2 litre vyššia oproti benzínu je "v norme"

také kraviny,že koĺko x pipne ked prepne by som vobec neriešil... :3c90:
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

duci007 trochu sledujem tu tvoju anabazu s prestavbou, popisal si tu viacero porúch s ňou spojených, najvážnejšiu považujem svietiacu kontrolku motormenežmentu check engine. V prípade japonského auta to môže neskorej spôsobiť vážne problémy. Som presvedčený že aj za zlými štartami auta bolo zlé nastavenie alebo nie dostatočná technická úroveň lpg zariadenia. Je dobré keď sa snažíš získať čo najviac informácii a neberieš nedostatky prestavby na ľahkú váhu , diskutujúci sa snažia všemožne poradiť. Ja by som Ti doporučil aby si problémy riešil s firmou čo prestavbu vykonala, sú určité záručné podmienky ktoré nieje dobré porušovať. Máme tu obchodný zákonník ktorým sa riaď, ak sa im nepodarí problémy odstrániť môžeš žiadať systém demontovať a máš nárok na vrátenie peňazí. Z praxe viem že nastavenie sa nemusí podariť na prvý krát a aj zdanlivo nepodstatné malé poruchy na aute spôsobia zlý chod na lpg, sú to hlavne poruchy na zapalovacej sústave. Auto jazdí na benzín bez pripomienok ale na lpg to tak nemusi byť. Ak je zo strany firmy čo prestavbu vykonala snaha problémy riešiť tak to rieš s ňou ale ak tam ta snaha nieje, potom treba postupovať podľa reklamačného poriadku. Ale toto posúdiť môžeš len ty.
Ešte malú poznámočku k tomu sústavnému do nebies vynášaniu dvoch troch firiem. Ja poznám na slovensku ďaleko viac odborne a technicky vysoko zdatných firiem, vopred sa ospravedlňujem tým ktorých nespomeniem, len námatkovo, šikovný chlapci z Velmatechu, velmi seriozna firma Technopalt, Radko Javorský a jeho Selling, Frančák ale aj Agrofinal z Hlohovca. MayoZvolen by ma tiež vedel doplniť zopár. Asi toľko.
Naposledy upravil/-a stagba v 09.10.2014 23:49, upravené celkom 1 krát.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Ja som sa bol pýtať kde kade a na dokonca Korejovce samé odporučili na teleflex práve Zvolen. On má s týmto systémom najviac skúseností !!! Tak preto budem spomínať firmu zo Zvolena, lebo tam som bol a tam mi to urobili. Čiže osobná skúsenosť a nie jedna baba povedala.

Každý sa obracia a orientuje vo svojom preferovanom plynovom systéme. Ten ovláda dokonalo. Tu treba zvážiť, čo je do tohto auto schválené. T.j. malo by to tomu autu sedieť najviac. Veď boli robené aké také skúšky s týmto systémom. A potom by som si na tento systém hľadal najfundovanejšieho človeka !!!!
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

Kujon78, absolútne súhlasím s "osobná skúsenosť a nie jedna baba povedala" alebo kade tade popísala. A napísal som už, chcem namontovať lpg, nájdem si trocha času a navštívim nejaké firmy v okoli alebo aspoň zavolám a porozprávam sa o lpg. Dá sa ľahko vycítiť kto lpg a prestavbám rozumie.
Pekný večer prajem
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Stagba: ak obehneš viacero firiem na slovensku a vždy uspeješ práve v tej jednej , kto ti ostane v pamäti??Neriešim nové autá a nakladám im naozaj vela km , aby sa zaplatili a aby som na nich "zarobil", preto je jasné že som sa stretol možno s viac problémami ako používatelia rodinýých aut s nájazdom 20t ročne.Boli doby keď som tolko ročne "nacúval". Kedže som jazdil celé Sk a doma vždy boli 3 - 4 autá na plyn , aj tých problémov sa vyskytlo viac, snažil som sa pýtať informovať a zisťovať všade. Neveril by si kolko arogancie a samolúbosti som zažil. Našťastie mi "plynári" máme ešte vždy poslednú možnosť : prepnúť to do benzínu a odísť so zdvihnutou hlavou. Zvolen poznám len z diskusií a referencií skoro vždy spokojných zákazníkov. Ja vždy skončím v tom "maďarskom" kúte slovenska,BA nemusím , to nie je plynársky ale všeobecný pohlad na časť našej krajiny ktorá trpí pocitom vlastnej dôležitosti a dáva to svojmu okoliu najavo.
Tu sa v podstate zlá referencia ani nemôže napísať , lebo ju admini zmažú ako ohováranie. Tak ja radšej napíšem tú dobrú. :40bd: :40bd:
Všeobecne by som to zhrnul tak , ako sú nové autá konštrukčne orientované viac na servis ako na zákazníka , tento trend postihol aj plyn. Takže za mňa - radšej pekného veterána, ktorý je "blbuvzdorný" ako najnovší hit prešpikovaný elektronickými hračkami , ktoré dlho(30r) nevydržia.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

oco13, poznám tvoj vozový park a viackrát si písal o svojich skúsenostiach s lpg, klobúk dole pred každým zástancom jazdenia šetrnejšie a ekologickejšie ako si ty. Ja vravím , nieje frajerina tankovať za europade.
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

Apropó oco13, minule sa mi už po niekoľký krát podaril jeden kúsok. Prišiel ujko s felíciou že nejde plyn, hovorím sadnite do auta potiahnite páčku kapoty, otvorím ju a súčasne pohýbem kontaktami na cievke elektroventilu a cievke splynovača a hovorím, sváko naštartujte a pridajte nech sa prepne do plynu. CVAK a ujko HURÁ už ide. Prekvapene, čo tomu bolo? Neprezradil som! ktorý kúzelník prezradí svoj kúsok, len som mu klieštikmi stlačil, napružil kontakty a strekol na ne védečka. A už veselo a čo som dlžný, reku možete zaplatiť tou vatikánskou menou "panboch zaplať" ujko áááá nie a zalovi vo vačku po nejakej minci, nate aspoň na pivko, dáte nabudúce keď bude treba niečo viac porobiť. Za tri minútky feldička veselo odprdká na plyn. Myslíš že by som uspel v nejakej kúzelníckej súťaži. :-)

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 69 neregistrovaných