Ice Road Truckers

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na celej tej show Ice Road Truckers ma najviac pobavilo ze ti soferi tam jazdia dokial neodpadnu. Zoparkrat sa stalo a bolo ukazane ze na zamrznutom jazere zaspal a drbol do "zaveja" a podobne...

a takisto tam boli stokrat spominane tzv. LOGBOOKY co su knihy jazd. Vyplnane soferom a perom :) Samozrejme modernejsie masiny uz maju elektronicke vybavenie avsak vies ako, na takej tundrovej samote ako je henta Aljaska od Fairbanks vyssie, tam je zazrak stretnut jedno auto za hodinu a nieto este policajta i ked je pravda ze z tamojsieho DoT maju trosku chlapci strach - ale to hlavne kvoli hmotnosti a rozmerom tovaru. Inak je to viacmenej neskontrolovatelna formalita.

Otvorene - co uz by sme aj chceli kontrolovat 300 mil hore nad polarnym kruhom ze :) zjazdene pneumatiky ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
laci73
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 17.11.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laci73 »

Pises logbooky perom, musis mat 2 tyzdne dozadu. Musia ti sediet s uctami za naftu a taktiez s Bill of Lading. niekedy je na nich cas nakladky, kedy si prisiel a kedy odisiel, ak tam cas nemas, da sa nieco pocarovat.
Na vahe, alebo aj mimo nej ta moze zastavit CVSE ( DOT v USA) a skontrolovat ti logbook a urobit prehliadku auta. Prehliadka auta spociva hlavne v konrtole brzd, ale vydrbat ta mozu aj za akykolvek unik oleja, vzduchu,alebo ze ti nesvieti nejaka ziarovka. V tomto su majstri sveta. Zavady musis odstranit pred dalsou jazdou.
V Usa sa jazdi 10 hodin, 11 hodinova smena. V Canade sa jasdi 13, 14 s nakladkami a p a cela smena 16. Od 60 paralelky sa jazdi 15 hodin, 16 on duty a 18 hodin cela sichta. Ak je zle pocasie mozes si pridat dalsi 2 hodiny, ale na druhy den musis ich zase ubrat. Musis spat 8 hodin pred zacatim dalsej sichty.
Kazdy kto jazdi pozna svoje smery a vie kde su vahy a kedy su otvorene, takze ak ti to casovo nevychadza ides cez vahu ked je zatvorena.
Na vahe ta zastavia hlavne ak si tazky, vtedy ti urobia raziu na vsetko a bez pokuty sa to neobijde, ale tiez ta zastavia len tak, lebo kazde auto ma svoj NSC kod, a ak mas zly rating tak vzdy nieco najdu. Ak tym smerom jazdievas casto, uz poznaju auto a vo vacsine si OK, ale aj tak netreba tigra tahat za chvost.
Niektore firmy maju elektronicke logbooky, a to si neviem predstavit tu katastrofu v casonani tovaru, pretoze co v lete trva 12 hodin v zime je aj 3 dni, zvlast u nas cez Rockies. Vcera bola tiez dialnica uzavreta na jeden den koli lavine a obist to nemas ako.
Inak ak ta nacapu za falsovanie logbooku, skoncis s pokutou 580 dolarov, a mozu ta suspendovat na 3 dni, takze kamping 3 dni na vahe niekde v predeli, ani zradlo ani nic+ nezarabas a este mas pruser koli nakladu. A pokuta sa ti zaznamena na NSC kod. Ak mas velmi zly rating tak ti zrusia licenciu.
laci73
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 17.11.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laci73 »

Teraz som dostal warning listok na vahe...prv sa im zdalo ze mam velmi posunutu napravu na navese dopredu, tak merali previs, to bolo OK, tak kontrolovali log booky, to bolo tiez OK, tak ma vyje,,,za prasknute predne okno, so 14 dni vymenit a odfaxovat im ucet na vahu. A teraz mimo temu...potrebujem 2 vodicov aj s autom na pracu.Anglictina na komunikativnej urovni, Class 1 (AZ) licence, SIN podmienka.
BC, Alberta runs, 3 axle van.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aj ked sa na ten job nemozem aplikovat, skus len tak zo srandy prezradit ocakavany rocny zarobok... ak je to mozne verejne, ak nie tak by som poprosil sukromnu spravu samozrejme so slubom absolutnej mlcanlivosti.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
laci73
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 17.11.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laci73 »

V podstate fungujes ako zivnostnik, mas vlastne auto, staras sa o neho. Plati sa kazde 2 tyzdne podla najazdenych km a vahy nakladu. Lahsie menej, tazsie viacej. V reale v priemere po odpocitani nafty ti ostane cca 10 tisic$, v lete je to viacej, v zime je to menej, zalezi ako sa chovas k autu, kto za kolko ho servisuje, a kolko km najazdis. V priemere sa ocakava 16 tisic km mesacne.
Naftu plati firma, ale strhavaju ti ju z celkoveho zarobku.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ked to tak zoberem tak zhruba 100.000 az 120.000$ za rok je potom realnych.

To je absolutne fantasticke cislo. Prisambohu by som to tri-styri roky vydrzal a potom postavil dom u nas doma na Slovensku a mal vsetko v pazi.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
laci73
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 17.11.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laci73 »

dom na sk je sice ina tema, ja som v 2007 postavil taky dreveny, 9x13 metrov za rocne usetrene love. Bol som doma na 4 mesiace. vtedy ma to vyslo do miliona sk aj s pozemkom. Ale ked si to tak vezmem....uz som doma tu a prave v tomto bode sa zivot zacina komplikovat.....nepytajte sa preco, nechce sa mi to vysvetlovat
laci73
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 17.11.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laci73 »

to bola zase cesta.....3500 km bez serva cez hory, a asi 100 km od domu mi v 50 km klesani asi 8 % praskol hlavny remen a zastat nie je kde...tak som sa skotulal dole 110 km rychlostou s vypnutym motorom aby som neprehrial, a len sa modlil aby mi nedosiel vzduch a nezablokovali sa brzdyv nevhodnu chvilu...ako po bobovej drahe az kym som nezastal na nasledujucom protisvahu. samozrejme v noci, kde nie je signal.......po 20 minutovom uvazovani som vytiahol snurku z topanky, natiahol namiesto remena a dosiel v pohode do najblizsieho servisu...cca 60 km aj s plnym navesom. Do rana mi urobia servo, nove brzdy dozadu a idem zase na sever. Neviem ako sa tu vkladaju fotky, ale tu snurku namiesto remena som si odfotil :-)
Ogi11
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 07.04.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ogi11 »

Laci....
http://forum.autobazar.eu/vkladanie-obr ... 37756.html

V skratke...musíš to hodiť na nejaké úložisko a potom sem dať link.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

keby si s tym nahodou mal problemy tak fotky posli na mp3turbo zavinac yahoo dot com a ja ich sem napraskam tak ako sa patri.

Hovoris ze si sa naucil modliť, instantly zo sáčku že ? :) Dokial je taky traffic v noci ako na Dalton Highway ze jeden voz za hodinu tak sa to da ale ajtak by som mal hnede v trenkach.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
laci73
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 17.11.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laci73 »

Na coquihalla HWY kde som ostal visiet je pomerne rusno, pred klesanim dole kopcom je brake check, a tam bezne stoji 20 aut a postupne ako prisli idu dole. takze sranda to nie je. Su 3 prudy dole kopcom, ale teraz v zime je tam asi 2,5 metra snehu, takze z cesty ani nevisis dalej, pretoze sneh konci na hornom okraji dveri na kabine, a cesta je uzka, su tam len 2 pruhy teraz. V pravom idu B-trainy( 2 navesy) a pomaly cca 40, v lavom osobaky ak nejake su a prazdne kamiony cca 90-100.

Na rogers pass bola zase lavina, tak nas zoradili do 3 stupu, v priebehu 15 minut za mnou stalo asi 60 kamionov. Cakali sme asi 1,5 hodiny kym nas pustia. Armada mala delo na stred cesty a odstrelovali okolite kopce, aby uvolnili laviny a potom to obrovskymi nakladacmu upratovali z cesty ak sa do dostalo az na cestu.

http://pokec.azet.sk/laci73/fotoalbumy/ ... 93e9d3ec07
mamuko555
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 13.09.2006 21:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mamuko555 »

Laci73,vidim podla tvojich prispevkov ze sa motas za vodou a tam maju vysielacku aj na hajzli.Zaujimala by ma jedna vec.Zacinaju report vysielackou vyzva na 1-9 ,19 kanal,preco tam motaju 10-4,inde povedia prepinam 10-4.Dik za odpoved.Tu je to zretelne pocut.
http://www.youtube.com/watch?v=mAPRrdgY ... re=related
laci73
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 17.11.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laci73 »

9 je emergency kanal, 19 je truckersky., ale napr v saskatchewan pouzivaju 23...ale popravde ti poviem ze CB sa u nas nepouziva casto, lebo maju maly dosah. CB je vraj popularna vec v USA, ale v kanade sa viac pouziva VHF, ktore maju ovela vecsi dosah. Niektore firmy ( hlavne ropne spolocnosti a bane) na ich sukromnych cestach maju vlastne frekvencie aby sa im do toho nikto nemiesal.
Ak vstupujes na ich cestu musis mat ich skolenie, tiez na zaciatku cesty su potrebne informacie o pravidlach pouzivania cesty a tiez s kanalom a frekvenciou ak sa tam pouziva.

Ja mam sice v aute CB, (povodny majitel jazdil do USA)ale kedze malokto to pouziva takmer nikdy v tom nic nepocut, kedze jazdim viac na sever.
Conwoy je pekny film...tiez ak ta zaujima pozri si BIG RIG.

Ak budem mat cas tak nabuduce dolozim fotky z Alaska HWY v BC.Ale to bude najskor na buduci vikend.
mamuko555
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 13.09.2006 21:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mamuko555 »

Laci,zalezi na akych cestach sa motas.Z mojou Allamatkou 296 beriem az 10 km za dobrych podmienok na dialnici.No v Kanade netusim v tych kopcoch.Ani u nas ziaden zazrak.
Convoy je moja srdcovka a moj sen sa zviest na neakom Kenworthe.Skoro sa mi to raz podarilo,fotrov kamos mal v USA autodopravu,3x na ambasade a potom som zistil ze ma udali zevraj tam chcem ostat.No bolo to v 94.
Vyhrabal som z pocutia na navod vysielania ze 10-4 =AFFIRMATIVE.Nakolko anglicky som mimo,z prekladacu mi vyslo =KLADNA.Nedava mi to logiku.
10-2=RECEIVING =prijem
10-3=STOP TRANSMITTING =stop vysielat
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Convoy je nenormalna klasika... thumbs up ! Ako male soplave decko som sedel s otvorenou hubou :)


Tak sa mi zacnelo ze som ho teraz rychlo zlajzol : http://77.247.224.52/convoy/

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných