Diely z Poľska. Áno či nie?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

chocho
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 17.10.2009 18:30
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chocho »

Presne ako hovorí pcamaro. Odišiel mi výfuk originál z prvomontáže po asi 4 rokoch. V autodieloch zaň chceli 4 - 5,5 tisíc starých korún (ešte Eurá neboli). Kúpil som bez výberu prvý poľský za 2300,-Sk. S tým, že ak vydrží 2 roky, tak som na tom istom. Je tam už 4 roky a netvári sa, že by chcel odísť. Možno som mal šťastie?
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Diely z poľska. Áno či nie?

Príspevok od používateľa Fofro »

peto103 napísal:Čo si myslíte o kvalite dielov v poľsku?
V prvom rade by som sa zameral na kvalitu nadpisu témy ... Poľsko je názov,oprav to prosím Ťa :..:
No a čo sa týka náhradnych dielov,tak ja s tým nemám problém,pokiaľ neide o nosné prvky,rotačné,bezpečnostné ... takže kupujem len súčiastky,ktoré nie sú vystavené veľkému namáhaniu.
peto103
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 28.06.2007 22:02
Zdieľať na Facebook

Re: Diely z poľska. Áno či nie?

Príspevok od používateľa peto103 »

Fofro napísal:
peto103 napísal:Čo si myslíte o kvalite dielov v poľsku?
V prvom rade by som sa zameral na kvalitu nadpisu témy ... Poľsko je názov,oprav to prosím Ťa :..:
No a čo sa týka náhradnych dielov,tak ja s tým nemám problém,pokiaľ neide o nosné prvky,rotačné,bezpečnostné ... takže kupujem len súčiastky,ktoré nie sú vystavené veľkému namáhaniu.
takto, aby sme sa rozumeli

Moju gramatiku nerieš, malé "p" som tam dal len z lenivosti. Narozdiel od niektorých prispievateľov mám jasno v tom, kedy y a kedy "i".
inzerciabb
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.05.2013 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa inzerciabb »

sorry za ozivovanie starej temy.
Je to kus o stasti, priklad zo zivota- vyfuk stredna cast a koncovy tlmic, bezna cena dokopy 5tisic, z polska za nejakych 2300 to bolo. stredna cast po roku pouzivania ako nova, ziadne znamky korozie, ale koncovy tlmic znacne skorodovany, uz z neho odpaduval ten prvy plat plechu. Oba diely boli pred montazou riadne natrete silikonovou vypalovackou. Takze len tolko.
Osobne tiez beriem vsetko z polska, predsa len, dat napr. za lambda sondu 25 vs. 80 euro, za ten pokus to stoji..
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ja sa stretávam s ľuďmi, ktorí zväčša reagujú - " Z Poľska? A to sa nebojíš, že...". Nie, nebojím. Avšak čoho sa bojím sú prefíkaní Slováci, ktorí si za cent nechajú prevŕtať koleno a predajú vlastnú matku...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

inzerciabb a na ktorom aute stredný a zadný diel korodujú rovnako? A načo je dobré natierať zvonka niečo čo koroduje zvnútra?
martin1515
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21.06.2013 13:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin1515 »

z mojej skusenosti vrakoviska co su kusok od hranic sa v celku cenovo oplatia, najma karosarske diely...
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

aky mate nazor na kupu celeho motora z polska?
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

aj keby, tak ako sa ti nieco take moze oplatit? Je to nejake vynimocne auto?
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

alfa 2.0 jts 120kw, vela ich asi na sk nebude, akurat uz mam pocit ze viac uverim poliakovi ako slovakovi. Skor som sa ale pytal tak celkovo, do nicoho sa nehrniem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak by som také niečo potreboval ja tak na Slovensku ani nehľadám...
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

nechcem si moc domyslat, ako to myslis? zdielas moj nazor ze radsej z polska? ale kazdopadne zaujima ma ci mozem ocakavat to co si obejdnam lebo pri mtore by som mal byt zvlast opatrny
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Ja by som bral radsej z Nemecka, aj napriek vyssej cene. Samozrejme od bieleho Nemca, nie Turka, balkanca ani vychodoeuropana a podobnej pakaze.
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keď si na Allegre nájdeš overeného predajcu tak sa nemáš čoho obávať...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem ako sa dá doložiť porovnanie dvoch trhov,SVK a Polsko.Lenže to dopadne nesmierne zle ak nie priamo katastrofálne.
Jeden z posledných nákupov ...na synove auto Picasso 1,8 16V odišiel potenciometer škrtiacej klapky.Takže okolie vrakoviská ..Uľany áno, ale za 50 e.- Šurany býv.Elitex nemali,hneď vedľa..50 e.-
atak doradu.Patrične naštvaný som Po ráno objednal z Polska za 28 zl. (7 e.-) cakomprask aj z krokáčikom a tepelným senzorom a konektormi !!!
Kto neverí...http://allegro.pl/show_item.php?item=5284424432
Za 10 minut SMS od poliaka o zasielaní !!!
Škoda sa ďalej baviť,nechcem zo slovenska ani zdochnutú mačku.Toto je jeden nenormálny nenažraný svet,škoda sa baviť.
Neviem sám koľko vecí som vlastne celkove nakúpil,niekoľko tisícok,reklamácie tri,týkali sa špedícií.Takže tak,kto si nevie predstaviť ako príde strecha,ako príde štvrtka auta,motor či prevodovka,asi by oči otváral a nechápavo krútil hlavou. O cenách sa radšej ani nebavme.To je to...keď sa chce !!! Tu vás zderú z kože a predvedú ako to je,ak sa nechce !!! A vlastne ani nevie.Pretože ja si neviem ani predstaviť že mi príde zlý repas turbíny alebo iné.Samozrejme treba kupovať u predávajúcich zo 100% hodnotením.Je to na smiech,rád by som raz videl bodovanie slovenských predajcov (povýšil som ich),odhadujem bolo by tragické.V Polsku je klasická 12 mes. záruka,tak človek padne na zadok ak mu príde repas z písomnou 3 ročnou zárukou !!! Porovnávame dva rozličné svety.
Motor...áno,objednávka ale ide na vlastné triko,preto treba vyberať sakra dôveryhodného predajcu a čítať a čítať a čítať text.Viem prečo to píšem...slovácí nerozumejú už ani slovenčine.Poliak totiž napíše aj poškodenie a nedostatky
Ja s tým problém nemám,pokojne do objednávky idem,ale myslím že ma pán majiteľ autofra solidne zaučil čo a ako,takže je to aj jeho zásluha že som nikdy nepohorel hlavne na háklivých veciach
Howgh

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 96 neregistrovaných