Dacia Duster - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

keys
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 11.10.2007 16:37
Zdieľať na Facebook

Dacia

Príspevok od používateľa keys »

V nemecku idu Dacie na dracku. Bol som tam a aj som to videl aj som cital clanok. V rebricku spolahlivosti v nemecku predavanych aut je znacka dacia po audi druha najspolahlivesia... Ale tak slovaci vsetko vedia vsade boli ze? :D
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

duster sa nevyrovna upravenemu patrolu pre drsny off road, tak je to automaticky shit. Ostatne auta , ale hlavne VW a BMW su super najsamsuper a aj ten patrol sa moze ist schovat. Potom je dlho dlho nic a potom su dalsie znacky a az tam niekde daleko vzadu v kute je schuleny duster a nikto ho nechce, nikto ho nekupi, lebo nevyjde ani na obrubnik, lebo skor zhrdzavie a pokazi sa.
Nejake statistiky, ci realne skusenosti su vlastne len rozpravky starej matere.
Kua a ja mam v sebe uz asi 8me pivo a zajtra sa budem hanbit ked budem citat tento prispevok:-)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> V nemecku idu Dacie na dracku. Bol som tam a aj som to videl

ako konkretne si to videl? Si stal pri predajni na dedine a robil si zárezy na pažbu? Alebo v centre Stuttgartu medzi Mercedesom a BMW je predajna Dacie a pred nou fronty od stvrtej rana kazdy den?





> V rebricku spolahlivosti v nemecku predavanych aut je znacka dacia po audi druha najspolahlivesia...

ukaz kde. Daj ten rebricek. Okrem toho co sa ti moze pokazit na benzinovej dacii (lebo tych je suverenne najviac) ALEBO AKOMKOLVEK INOM AUTE ktore nema hadam ani elektricke okna a jazdi s nou niekto 9.000km rocne? Pretoze taketo auto si nekupi clovek co toci 80.000km rocne, vieme a uznavame tento argument? Toto je najdolezitejsie zo vsetkeho.

A nehovor mi ze to tak nie je...

Co sa tyka "spolahlivosti" tak som nasiel tuto vec ktorou sa automobilka chvali:

http://www.dacia.de/adac_kundenzufriedenheit.php

nevidim tam zrovna druhe miesto ako reportujes ty ale piate v ADAC Praxistest a pozor - ked planujes argumentovat tym ze v dvoch rebrikoch je dacia prva, tak si dovolim ta

VELMI UPOZORNIT A UPRIAMIT NA FAKT

ze toto nie su rebricky SPOLAHLIVOSTI ale SPOKOJNOSTI ZAKAZNIKOV s autom !!!!! (Kundenzufriedenheit) To je diametralne odlisna vec podobne ako mrdat krasnu stihlu blondinu pripadne bezne tucnu tmavovlasku :)

a este ti aj vysvetlim preco : ked si clovek kupi audi a6 alebo bmw5 za 60.000eur a daciu logan za 7.000eur, TROSICKU INE OCAKAVA KLIENTALA AUDI OD TOHO AUTA AKO KLIENTELA DACIE. To znamena ze sice 93.9% majitelov dacie povie ze "ano som spokojny s tym autom" a LEN 90.0% majitelov Jaguarov povie to iste "ano som spokojny s tym autom" , lenze kurwa ti majitelia Jaguaru su o desat tried niekde inde clovece... majitel dacie od nej neocakava vykurene auto v zime este predtym ako do neho sadne ked je vonku -15 stupnov. Majitel Jaguaru bude pitchovat ako chora vrana ze musel nezavisle kurenie pustit na 10 minut aby nemusel oskrabovat okna.

Chapeme sa? Proste v Jaguari nestaci to nezavisle pustit na osem minut a potom utriet okna stieracmi, potrebujes aspon 10 a ked chces mat velmi prijemne teplucko tak musis skoro az 20 minut... no uznaj, kto ma na taketo blbosti mysliet rano ked sa ponahla do roboty ?! A potom navyse ten dialkovy ovladac od nezavisleho kurenia NEDOSVIETI cez sedem poschodi v kancelarskej budove kde sedim vo velkej kancelarii a sekretarka v kratkej sukni mi nosi kafič a cigary, takze kurwwwwwa ked odchadzam z roboty sadam do vymrdaneho studeneho auta a pokial zacnu vyhrievat tie kozene sedacky tak polminutu sedim ritou na studenej platni.

A minule ma nasrala automaticka prevodovka, hore kopcom ked sme tahali loďku tak radila ako sprosta chvilu trojku potom stvorku potom zase trojku... no uplne drbnute, rozumies, a navyse nie je sedemstupnova ako maju nove mercedesy ale len sestkvalt !!! Ani driftovat sa s tym neda, ziadne machrovanie pred blondinami na dydžine... minule som na ten 2.7diesel stupol a pri 200 to uz ani vobec nezrychlovalo, len sa to tak planckalo po ceste.., a ta muzika JBL? Uplne trapne, basy su vynikajuce ale koncertne podanie Tschajkovskeho je dost slabe v porovnani s Harman-Kardonom co mam na druhom poschodi "v poslucharni"...

Kurrrrrrrrwa hned tam hned za dva miliony korun auto takto posrate !!! Jezisi a uz som ti vravel ako ma ta pridrbana navigacia minule hnala zlym smerom? Doprdele naco tam mam 10" displej ked to ani hovno nevie ?! A este navyse mam dojem ze sa mi chce oskriet to carnauba-drevko co mam na palubnej doske. Pocuvaj a este mi museli v servise preprogramovat nejake dve riadiace jednotky lebo mi blbol senzor tlaku v pneumatikach !!! No kto tam ma behat s takymito blbostami !?! A este aj ten ovladaci system, ekvivalent Idrive od BMW... pocuvaj to ma manual na 259 stran, sialene zlozito sa to ovlada, nastavit tuhost perovania a distribuciu tociveho momentu na zadok je pochovane asi v tretej urovni menu. Katastrofa !!!


A teraz mi povedz ktoru z tychto veci ocakava majitel Dacie :) no schvalne skus...


toto si uz raz a navzdy zapamatajte.


jo a rebricek spolahlivosti je uplne uplne to iste... zober si priklad narodom milovany passat. Vela passatov z roku 2006 ma za sebou 250.000km lebo su to obchodnicke auta a lietaju nonstop ako sproste. Vela Dacii z roku 2006 ma za sebou 25.000km cize desatinu. A teraz... ktore auto STATISTICKY moze byt lepsie v spolahlivosti, to ktore nalieta 10x viac kilometrov za rovnaky cas? Okrem toho rebricek spolahlivosti NIE JE o spolahlivosti ako takej pretoze vobec nehovori kolko motorov, prevodoviek a podobnych veci muselo auto vymenit pocas svojho zivota aby tam prislo. Uz som o tom pisal davnejsie, typicky pripad je Renault Espace a VW Sharan and company, espace standartne potrebuje vymenit dvakrat prevodovku a vstrekovace s turbom aby sa dostavil na tu kontrolu kdezto sharan ma typicky vsetky komponenty povodne z vyroby.

Neveris?

Tak tu mas servisnu historiu jedneho Espejsu, preveroval som si ich asi 15kusov ked som pred dvomi rokmi chcel kupit. Nikdy som odnikade neutekal tak rychlo ako z Renoltu:

http://77.247.224.52/renault/IMG_3837.JPG
http://77.247.224.52/renault/IMG_3838.JPG

a to som bol este s tym fesakom co mi to vylistoval vzadu na dvore... na Panoxxxkej v Bratislave (naschval pisem "sifrovane")... tato laguna odyebaty motor, tu mame turbo na vymenu, tento espejs motor, tento tiez, tento prevodovka, tuto su asi len vstrekovace... hovorim ze doprdele a mate tu aj nejake auto co caka na vymenu brzd alebo oleja? A fesak ze ano, tam vpredu tusim dve. Hentie nepojazdne boli schovane vzadu, vlaci ich tam odtahovka aby ludia nevideli !!!!

normalne to bolo vrakovisko a nie zastupenie znacky...

ale ved pohoda, benzinove dacie vydrzia. Tie budu urcite lepsie ako dieslove Espejsy lebo su konstrukcne 100x jednoduchsie.




PS: pri tych ocakavaniach sme sa uz bavili o tom ze vzadu si ludia v tom Jaguari nemozu naklikat oddelene teplotu na klime pre lavu a pravu stranu ?? Chcem 22 stupnov vlavo a ten vpravo je teplomilny tak chce 25, mozeme si nastavit len rychlost fukania ventilatoru ale teplotu nie !!! Normalne hnus, vpredu sa to da ale vzadu nie.

Pche ! Zase som pri otazke kolko majitelov Dacie ocakava nieco taketo :) a ma vobec Dacia ze "chcem 25 stupnov" alebo ma len za priplatok ze "chcem teplejsie alebo mozno chladnejsie" ?


CHAPES MA DOSTATOCNE ???? Nemam co robit, spat sa mi nechce tak vyklepkavam do klabosnice...
keys
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 11.10.2007 16:37
Zdieľať na Facebook

odpoved

Príspevok od používateľa keys »

Tak ja som to nemyslel tak, ze by som si kupil duster to urcite nie. Mne sa nepaci . Ale tak isiel som cez nemecko a je ich tam poctatne viac ako u nas. Dost som sa cudoval. Ten clanok som cital sa mi zda ze na pravda.sk sekcia auto. A bol som aj ja prekvapeny...

Ale dobru odpoved si dal plne suhlasim.
Nie je auto ako auto... :42f9:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aj v Nemecku su chudobnejsi resp. diplomaticky povedane NENAROCNEJSI zakaznici.

ocakavania PRISLUŠNÉ DANEJ TRIEDE su hadam dostatocne jasne vysvetlene, tam sa prilis vadiť nemozeme.


Chcelo byt povedane len tolko ze nie su percenta ako percenta :) a ze statistika je rec cisel ktoru mozes vylozit tak ze bud boli PPP dialnice velmi vyhodne (ak si v rodine Sirokeho a podobne) alebo neskutocne predrazene (ak si normalny clovek).
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

turbo tvoj prispevok o moznostiach a spolahlivosti dacie v hodnoteni ludi oproti inym znackam bol napisany tak jednoducho a vystizne, ze aj debil by ho pochopil...Skoda, ze to nechape dost vela slovakov .... :3c90:
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

do dacii sa vacsinou montuju renault motory tak preco by nemali byt spolahlive. Dacia uz nie je to co kedysi :4012:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no pretoze PPD vstrekovace v Renaultoch a Delphi cerpadla boli hotovy vzor geniality...

biky... toto nie je hladka 1.3ka v une...
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

ale aj tak nova Dacia Duster by mala byt lepsia ako napriklad nova Lada Niva lebo som nepocul dobreho slova na novu Nivu
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tazko povedat, svoje kvality v realnom terene ma Niva jasne preukazane na rozdiel od dusteru (ktory zatial beha len po testovacich tratiach).

"Spolahlivost" ma Niva preukazanu tiez. Pokial nevecerias piesty a nespis s hlavou na valcoch, nekupuj Nivu.
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

Zatiaľ píšu o Dustri iba pochvalné články a aj Tý čo v ňom sedeli nemali zlý dojem, skôr boli prekvapený v dobrom .Tuším je to v tej spolupráci s Nissanom.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

je to spolupraca s nissanom, podvozok je prebraty z x-trailu, takze zase az taka hruza to nebude...navyse, napriek tomu, ze je to renault, nemyslim, ze to bude tak vyrazne zle, a posledna vec, cenovo je to auto,ktore si bude moct dovolit viac ludi, co maju chaty a zahrady v mierne tazsom terene, co je dolezite..a vyzera lepsie ako Niva..aj ked ta ma tiez svoje vyhody..a nepopieratelne..

a nas tata po nom pozera odkedy to vyslo von v recenziach, ze jemu nekvalitne, alebo teda menej kvalitne plasty vobec nevadia, dolezite je, aby plnilo svoj ucel..

a na toto som mu uz ani nemal co povedat..lebo plasty su sucastou, ktoru budes mat vzdy pri sebe..chces nechces..a ak budu vrzgat, tak to bude blbe..ale nekricne hop..mozno budeme prekvapkani..
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

O tých plastoch niečo viem. Ak fotrík naozaj rozmýšľa o ňom tak plasty sú úplne v pohode. Mám ích už rok a pol a jazdím s tým na chatu pod Donovalmi takže vydržali zatiaľ aj tvrdé zaobchádzanie a úprava či čistenie je strašne jednoduché. Nie je to bavorák , ale na pohľad ím nič nechýba.
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

strasne som si kusal do jazyka ale neda sa mi vydrzat : sefe hento nie je teren.

prepac ale to je obycajna trochu blatova cesticka, ved tam nie je ani jedna jedina poriadna KALUŽ vody nieto este nieco serioznejsie.


teraz dobre sleduj co udrem : hentu trat, v takom stave ako vidis na fotkach, lavou zadnou prejdem na mojom predokolkovom galaxy2001. NEVERIS? Ved tam nic nie je preboha... mokra hlina. Obycajna sprosta mokra hlina.

TOTO JE PRE VAS TEREN CHLAPCI? ano, tak potom toto auticko je terenny voz.

ukaz mi na tych fotkach jednu jedinu mlaku 10cm hlboku.

NIE JE TAM !!!

a keby aj bola, myslis ze ju s galaxikom neprejdem? Prejdem. Kazdykrat ked prsi sa brodim prepadnutou cestou asi 17cm hlbokou u mna v Petrzalke [!!!] pred panelakom a spolu so mnou dalsich 5982095825209 osobnych predokolkovych pripadne zadokolkovych aut. Nebudes tomu verit ale este tam nikto nezostal nikdy visiet za desat rokov co tu byvam.

chalani get real, dajte sa dohromady preboha a rieste nieco seriozne. Tie fotky co tu boli minule... ukazujuc Dadadaster suverenne prechadzajuci cez asi trojcentimetrovy [!!!!!] horsky potocik... ku@rv@a ved to dokaze kazde osobne auto, neserte ma. Chlapci zo Slovenskeho Raja s Passatmi vysmiali ze ci ste nadzigani nieco taketo fotit... Skoda Rapid, ano, ta spred 20 rokov, zadny nahon, vysla hore na Klastorisko v Slovenskom Raji k bufetu na luke na kopci. Cez les. Tam je daleko zaujimavejsi "TEREN" ako toto co tu prezentujete.

Ano, dadadadaster je stvorkolka. Ano, je to lacne. Ano ma to hnusne plasty a nevykonne motory. Ano, bude to predajny šláger lebo ludia chcu vsetko co najlacnejsie. Ale preboha nerobte z "toho" terenneho demona a neukazujte takeho hanbate fotky, ved to je DEHONESTACIA - to auto dokaze urcite viac. Uz len preto lebo je to stvorkolka a trochu zdvihnuta od zeme.

Ale majte boha pri sebe a nebudte ako kravatovi manazeri pre ktorych je henta namocena hlina maximum terenu o ktorom kedy poculi. Ked tu vidim ten prispevok ze chata na Donovaloch... foter ma tiez ubikáciu na Donovaloch a jazdi tam na com? Sharan2005, predokolka. Este nikdy sa mu nestalo ze by nevysiel. A ja som tam lozil na Forde Tranzit z roku 1985, nalozeny, vzdy som vysiel. Uz som tu pisal dozadu o zohrievani motorov, ked sa spustis dole kopcom z Donoval... to je presne z tohoto kopca. Aj Oktavia2001 predokolka na tu chatu zakazdym vyliezla. Aj moj a bratov Chrysler Voyager 2004/2005, predokolky. A to sme tam lozili aj po 20cm sniežiku...

kurnik ved sa uz dajte dohromady...

doriti...


teraz mi uprimne povedz, ruky na bradavky a roznožiť : CO TAKE STRASNE NA TYCHTO POSLEDNYCH FOTKACH VIDIS CO BY AKEKOLVEK BEZNE OSOBNE AUTO NEZVLADLO ?!?!?!?!?!?!? CO? CO? CO?

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných