Dacia Duster - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

anglictina napísal:Su ludia, ktori chcu nove auto a napriek tomu nemaju chut, alebo potrebu do neho vela investovat...mozno by si mohli dovolit omnoho drahsie, ale auto je najhorsia investicia a vela ludi auta neriesi.
Ked prisiel Logan na trh, bol nedostatkovym tovarom aj v Nemecku ci Francuzsku a tam je trochu ina kupna sila ako tu....Kludne nech to auto ide po 5 rokoch na odpis, za tu cenu....
Akurát, že v uvedených krajinách si kúpia dnes Logana, pozajtra ho zahodia a netvária sa, že mali auto, lebo na vozenie majú naozajstné autá.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

martinpb napísal:ooo mp3 pekne videjká... ja som chcel tym potočkom trošku odlahčit témat..a nie ta naštvat.. boa tie nissany..to su asi nejaké tanky či čo.. ale jedno je pravda taky terén by duster bud zapiekol motor..alebo by sa to ropzpadlo jak zámok z kariet.. ale a aj tak hovorím jeden radšej blondavu a druhý radšej hrdzavu. lol
A ako sa na tom autíčku na tých vídeách vyníma príplatková výbava, tie hmlovečky svietia, až mi skoro oči vypálili.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> mp3turbo nehnevaj sa na mna ale porovnavat Heavy Duty Off Road akym je Nissan Patrol


ja viem, to porovnanie nebolo uplne dobre - ja som len chcel reagovat na temu ze daster je nejake terenne vozidlo lebo tak sa ho snazi marketing propagovat.

Nie je. A ani nebude. Nema na to konstrukciu. A kvoli konstrukcii nema ani cenu, to je pravda a uznavam to. Nove poctive OFFROAD vozidlo nemoze stat tolko penazi kolko stoji DaDaDaster.

Len ma serie ze si z nas tie automobilky robia deb1lov. Skoda Fabia 1.2hhttpp je "najvacsie auto vo svojej triede". Hyjundaj I20 je najvacsie auto vo svojej triede. Kyja to krpateVenga ci co to je teraz najnovsie je rodinne MPV. Akurat ze kufor ma taky ze do neho nastojaka nedam moje koleso s pneumatikou. Jedno koleso, nie styri.

Dacia DaDaDaster je terenne vozidlo. Tak jo.

Tu uz nikto nema sudnost. A ti nestastni ludia im to zeru aj s navijakom a pri tazkom prehltani este aj tlieskaju. Tfuj.

Tak to proste nazvem normalne - spravili sme pre vas lacne plastove auto ktore prejde aj nejakym blatom a vodickou a sniezikom - akurat toho blata nesmie byt prilis moc pretoze sa ho nahlce turboduchadlo a titerny 1.5d motorcek a je koniec zabave, pojdete pesi domov.

To je cele.

Inak uprimne povedane fakt nechapem nikoho kto si novy DaDaDaster kupi. Nechapem. Za tie prachy moze mat parrocny skutocny hutný a odolný stroj a nie tintítko ktore bolo od zakladu ekonomicky navrhnute a ekonomicky postavene. Uz aj ten motorcek... ziadna sila na taky voz. 1.5d. No hura. Len cakam kedy tam zacnu montovat trojvalec 1.3d a kolieska 165/35/R13 kvoli spotrebe.

Mi to pripomina takych tych novopecenych manažeríkov v kravate ako idú do hôr (Pezinska Baba) na DaDaDasteri offroadovat :) hovorim, skuste do DaDaDastera natocit nekvalitnu naftu a ten motor pojde srat mandle. Skuste zatopit DaDaDaster po predne sklo na tri sekundy - turbo v hajzli, sto cidiel v prdeli, koniec filma.

To nie je konstrukcia... pardon ROBUSTNA konstrukcia. A nech sa na mna niekto hneva kolko chce, ked chcem kupit velke alebo rodinne auto, nekupujem Toyotu Aygo. Ked chcem kupit SUV respektive offroad, nekupujem... no ved viete co.


Ako som napisal hned v mojom prvom prispevku na prvej strane, urcite sa ich preda dost. Kvoli cene. Nie kvoli krase, nie kvoli designu, hutnej a nezlomnej konstrukcii, vykonu, vybave, obrovskemu priestoru, fungujucemu ABS (jasne vidno v linkovanom videu, zadna naprava blokovana tfuj to uz 20rocne auta nerobia ale novucicky DaDaDaster s tym nema najmensi problem), ale kvoli cene.

Tiez sa bojim ked na europsky trh dojde indicka a cinska automobilova konkurencia. Vlastne nebojim. Mam vacsiu sancu na prezitie bez zranenia a co robia ini ludia s vlastnymi zivotmi ma nezaujima.




> ale aj tak hovorím jeden radšej blondavu a druhý radšej hrdzavu.

radsej obidve a naraz a hlavne velakrat ;)
verthego
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 20.11.2008 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa verthego »

pokial viem, tak oficialne sama dacia predstavuje duster ako suv..Privlastok offroad moze dostat skutocne len ako prirovnanie, ze moze aj na sotolinu..Porovnavat dustera s cistokrvnym offroadom je detinske :)
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Pocuj mp3turbo tebe staru mamu znasilnili rumunsky partizani cez povstanie ze chytas taky amok z rumunov? :40bd:
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

Môj názor je taký, mám Sandero aj s plastami SUV a je pre mňa a moju rodinu postačujúce.Mám ho rok a pol a musím s ním aj do terénu na chatu, kde chodia iba S5T-čky, ARA a Lady Nivy /to ako bačovia/ a nemám problém/svetlá výška/. Takže niečo o Daciach už viem a taký Daster je zas o niečo lepší a výkonnejší i keď len do 110 koníkov, čo by si pýtalo určite viac.Čo sa týka sparťanského vnútorného priestoru, ten si aj tak každý upravuje podľa svojích predstáv a v Dasteri máš možnosti dostatok.Ešte jedna poznámka Daster ani žiadna Dacia nie je plastová ale plast je na poctivom aj keďnie pozinkovanom plechu. Len toľko.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja tak preto som sa mal volat Zotic! Na vyber som mal Honorius, Chesariu, Melchior a Nicolae (ale to bol vodca, to som si netrufol az do takej vysky rubat)...


pozri, ja bojujem proti blbosti, PROTI KLAMSTVAM a hnusu. Bojujem proti Passatom - konkretne ich NadPozemskemu Vnimaniu (proti autu nemam zase az tak vela, zhruba na dve strany co je u mna taky bezny priemer ; proti Sharanu mam asi tak stranu a pol a napriek tomu ho mam doma).

Chvalim Hondu Accord a Mazdu6, kvoli spolahlivosti a kvoli tomu ze tie auta sa na nic nehraju. Netvrdia ti ze su najvacsie vo svojej triede (lebo dnes tu uz kazde priyebane male auto ma vlastnu triedu ked tak kukam okolo seba... v kazdej reklame cim mensie auto tym viac zdoraznene ake je najvacsie vo svojej triede). Nehraju sa na UberSpolahlive, oni proste su.

Neprestieraju nieco co nie su.

Na rozdiel od kazdeho lacneho PRDÍKA ktory je howno technika ale tych reci okolo toho...

to ma sere. A tie prezentacne offroadove videa okolo toho .... Hnačka fúúúúj. Nech otvorene povedia "kuknite sem, k0k0t1, spravili sme zdvihnute auto s velkymi kolesami, stvorkolkou, ktora prejde aj nejakou tou bačorinou". Ale neeee hned do sveta UberVidea ako to fici zasnezenou stráňou ktorou by presiel dvojkolka Renault Clio...

to mi pripada hodne trapne.

a najhorsie na tom je ze ti trapni ludia im to beru. Neviem preco to vo mne vyvolava take velmi prikre pocity, uz davno sa mi to nestalo... normalne kazdy kto si to auto kupi je v mojich ociach skoro looser. Za 4000eur mozes mat poctive zelezo a dokial takyto sice starsi ale daleko lepsi voz dotlacis len [!!!!] do nakupnej ceny DaDaDastera, uplynie vela vody hore Dunaiom... a to stare auto vydrzi daleko viac ako tintitkovy DaDaDaster.


edit : a ako je mozne ze nikto z marketingoveho oddelenia nespozoroval to co som ja zbadal pri PRVOM prezreti demovidea? Konkretne ze zadne koleso sa totalne zablokovalo na tom mimoriadne spickovom DaDaDasteri a bolo zablokovane asi tri sekundy?

Takato vec nikoho netrapi? Co ked pri brzdeni to koleso zablokujem na snehu alebo lade v beznej premavke? Hodiny? Havarka? Smrt?
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 05.03.2010 17:35, upravené celkom 3 krát.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

z nicoho co tam bolo ukazane mi rucna brzda nevyplyva.

a teraz som si este uvedomil dalsiu vec ked som si video pozrel doma so zvukom: to co je tam za panicky vresk a vreštanie o ratu?

aha... motor.


mal som zopar kamaratov, asi poltucta, ktori boli absolutne nadrzani zo Srandera a podobnych modelov. Cena moc v poriadku :) vybava sa dala vydrzat, atd. Ked do auta sadli a previezli sa na skusobnej jazde, ani jeden z nich si nekupil.

Neviem preco.

Vozia sa dalej na starsich poctivych autach.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

mp3turbo ty si uvedom ze to je reklama v reklame je vsetko dokonale vsetko najlepsie najvonavejsie najchutnejsie najlacnejsie najzdravsie najucinejsie proste naj naj naj ved preto je to reklama ... uz si niekedy videl zeby v reklame niekto tvrdil o svojom vyrobku ze ma nejake nedostatky? myslis zeby niekto pil coca colu keby mu povedali ze sa z nej kazia zuby ze sa z nej pribera a ze je v nej plno Ecok a zapchava ti cievy a ked ju budes stale pit tak zomries na infarkt alebo cukrovku? nie to urcite nepovedia ale hned ti ponuknu light colu ... ty este veris reklame? aj stary VW chrobak bol kedysi tercom posmechu a vtipov a vidis aka legenda ... tebe je na smiech ten co si kupi Dustera? tak mne je viac na smiech ten co si kupi noveho Patrola lebo si musi kompenzovat malu cicinu :d :D
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> ebe je na smiech ten co si kupi Dustera? tak mne je viac na smiech
> ten co si kupi noveho Patrola lebo si musi kompenzovat malu cicinu



pripadne byva hore na kopci kam sa DaDaDaster nevyskriabe. Inak s tebou absolutne suhlasim, len uz by sa s tym mohlo nieco spravit ved to je nenormalne. Respektive konzumenti nam nejako vymakli, uz nemaju zdravy usudok a odkyvaju to co im vo farebnej bedni povedia.


Povedz mi takto : kolko si videl videi, novinarov atd ktori sa po sadnuti do auta nekontrolovatelne j.e.b.nuto rozrehotali?

Lebo ja jedno jedine.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 05.03.2010 17:42, upravené celkom 2 krát.
stilo-za
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 12.05.2009 17:48
Zdieľať na Facebook

cena...

Príspevok od používateľa stilo-za »

Nuz, spominana cena 12000 € je v Nemecku....ak si pozriete stranku www.dacia.ro tak tam startuje na nieco vysse 10000 €....
lowrider
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 23.06.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lowrider »

Vole, tak toto je riadny hnoj. Ani slepec by si take špatne auto nekupil. A uvidime, aku cenu bude mať na Slovensku. Ale to je jedno. Podla mna to je auto stavané pre dôchodcov, ktorí sa na sklonku svojho života budú chcieť pochváliť niečim novým. Mladý dynamický človek si takýto dizajnérsky vyvrhel nemôže kúpiť.
Určite v reklame použijú : športové a luxusné SUV, po ktorom ste doteraz vždy túžili !!! :40bd: :40bd: :40bd:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano.

ked v inom videu vedeli ukazat Alaina po ktorom uz 20 rokov prilis nestekol pes... ako na prvom prevode kontruje volantom... tak mali v tomto pripade ukazat rucnu brzdu.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Pozri kazdy produkt ma cielovu skupinu ktoru je potrebne reklamov oslovit na ich urovni ... preto je reklama na pracie prasky alebo cistidla na zachodove mysi take prihluple lebo musia oslovit aj blondinu preto je reklama na pivo o futbale alebo vareni gulasu lebo musi oslovit ozratych fanusikov co sleduju ligu majstrov z gauca v jednej ruke pivu a v druhej chipsy v zasratych trenkach a tak isto musi byt reklama na Nissan Quskai o hre s mestom lebo si to kupuju uradnickovia ktori maju male ego a potrebuju velku nenazratu karu do mesta aby sa mohli pozerat na nejakeho chudaka vo fabii na semaforoch zhora lebo cely den sa na nich zhora pozera sef atd.

Inak hovori sa ze keby americanom vypli reklamu tak zdochnu od hladu :d :D
karko32
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 13.12.2008 20:36
Zdieľať na Facebook

Duster

Príspevok od používateľa karko32 »

Chcel som len pár slov. Yeti má za 15900 € 110 k diesel v základe....ak bude Duster lacnejší len o pár halierov, bude mať problém. No uvidíme podľa oficiálnej ceny. Ale viem si ho predstaviť pre nejakých chatárov, horárov, vodárov, niekde v štátnej správe...môžu kľudne šetriť €. Ja by som zatiaľ nevynášal súdy, uvidíme, čo povie blízka budúcnosť. Ale jedno Dacii treba uznať. Keď prišla na trh s Loganom, tvrdili, že je to náhrada za jazdené autá a aby si ľudia za cenu jazdeného mohli kúpiť nové. Niečo na tom bude a vždy najlacnejší na trhu tlačí ceny smerom dole, takže to vlastne prináša zníženie cien. To je pozitívne hlavne pre zákazníkov a myslím si, že keď je trh rôznorodý, bohatý na modely, je možnosť si vybrať a každý si zvolí podľa peňaženky. Ak chce niekto lacné SUV už má možnosť...

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných