BMW kt. chcem prerobiť následne na LPG

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mito85
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 06.12.2008 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mito85 »

Hyundai1 napísal:čoho sa ma báť pri BMW E60 520i z roku 2004-06 ??? Motor ktorý sa montoval do E46 = dostupne súčiastky aj z vrakača . Servisne náklady možno aj menšie ako priemerne jazdené SK auto ( Octavia TDi , Passat TDi , Mondeo TDCi ..... :-) . Osobne si myslím že dobre E60 s motorom 520i , 525i alebo 530i je dobra voľba a s kombináciou na LPG aj lacne vozenie .

Do V8 od BMW by som nešiel : vysoké náklady samo o sebe na servis plus už tak menšia spoľahlivosť oproti 6valcom .

Accord na LPG radšej nie ......... bez LPG prudko ANO :-)
asi najlepšia odpoveď.

tú 7-ičku som sa pýtal len kvôli tomu, lebo mám možnosť ju veľmi lacno zohnať od kamoša. ale bola úplne na konci mojich favoritiek. Asi som zle napísal ten topic lebo išlo mi hlavne o porovnanie možnosti zohnať náhradné diely v porovnaní BMW a japonec. jasné že na 7-ičku na vrakáči nezoženiem nič, išlo mi hlavne o to porovnanie.
zatiaľ mi to vychádza na tú 5-ku a subaru :)

tie komenty, že tá sedma žerie 20 litrov, tak asi ste v nej nikdy nesedeli. a keby som chcel MPV tak sa pýtam na MPV a nie na sedany. a radiť mi francúza....sorry ale mal som a nikdy viac.
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

accorda by som sa na plyne nebál, pokiaľ budeš dodržiavať pravidelné kontroly ventilových vôlí, tak sa nemáš čoho báš.

čo sa týka flashlube - ak si predstavíš logiku, čo vlastne flashlube má robiť a ako sa do valcov dostáva a keď Ti z praxe poviem, že som v živote nevidel motor, ktorý by mal strihnutý sací ventil, ale vždy len výfukový, tak sa nad flashlube len pousmeješ.

na mojej toyote je flashlube odstavené
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

no neviem, co si sa popalil na renaulte a na diesli, ale mas ohromny zaber vo vybere aut. Vhodne je bmw 525,530 a legacy. Accord je tak nevhodny na lpg, ako je vhodny a vydrzi na benzin - velmi spolahlivy v benzine v kazdej verzii. Flashlube nedavat, je to blbost a iba komercia, podpaluju sa len vyfuk.ventily a ziadne primazavanie nema zmysel, vsetko zavisi od konstrukcie motora, ulozenia, pevnosti a kvality vyroby ventilov a ich sediel. Ta 740 -ka nie je zla, len mi to nepasuje do setrenia penazi. A na vrakaci by si co hladal na bmw 7? Hadam motor? Lebo inak sa tam da najst dost veci, nakolko okrem motora a prevodovky ak je to ten isty typ, tak ostatne sa zhoduje a havaruju rovnako, ako ine auta /na bmw7 sa nepomerne viac kazi vsetko ine - elektika, elektronika, podvozok a pod., v porovnani s motorom a prevodovkou/. Ta 740-ka zerie v meste najmenej 20 litrov plynu pri normalnej jazde, jasne, ze ak by som chcel, tak ti zajazdim aj za 16, ale ja by som tak nechcel jazdit. To radsej taxi. Inak tie bmw 740,525,530 benziny sa nejako nekazia, ak maju normaneho majitela, tak neviem, co sa chces spoliehat na vrakovisko? Aj subaru - vsetko su to relativne dobre motory a pri normalnej starostlivosti odjazdia vela 100tisic km aj s plynom.A plyn sa vzdy viac oplati do vacsieho objemu a tiez mierny pokles vykonu na plyne je jasny. Inak za mna som rad, ze ides do plynu.
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

Kujon78 napísal:740 i má 210 kW.

Ja poznám 2 autá cez 200 kW ( viac ich nepoznám ) čo majú problémy s prevádzkou na LPG pri plnom pridaní plynu. Jedno malo na 100 % BRC aj kvalitnú dieľňu.
Ja mam 217kw motor(honda), plyn BRC, reduktor brc genius max(do 240kw), ked mi namontovali lpg tak zo zaciatku obcas preplo na benzin ked som tocil nad cca 6200ot...potom mi to doladili...najvykonnejsi reduktor od brc zvlada do 240kw, ale samozrejme ze treba aj vykonne vstrekovace 35kw alebo 45kw a treba to samozrejme dobre doladit, netreba dva reduktory nutne...


a vlastne kamarat ma tiez 217kw motor(honda) s jednym reduktorom a tak isto v pohode :)

martin cichy napísal: accorda by som sa na plyne nebál, pokiaľ budeš dodržiavať pravidelné kontroly ventilových vôlí, tak sa nemáš čoho báš.

to je pravda, len ak bude dobre naladeny lpg system, lebo inac sa uz nebude dat dostelovat na vyfukovych ventiloch vola...ale pravidelnou kontrolou sa to da odhalit...
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

ako dlho máš ten reduktor ???

tie autá som mal v merku, ešte keď som mal volvo, takže už asi 2 roky tomu budú :-)
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Co je jako cudne na kombinacii BMW 7 a vrakovisko? Vy kupujete na "skoro nove" len 10 rocne auta vsetko nove? Oskrety blatnik? Novy! Prasknuty naraznik? Novy! ... Aspon neblbnite chlapci... Ked sa spomenie dan z luxusu tak je to stara hrca a ejhla zrazu je to premiove a BMW a ... Trosku si tu niektory odporujete...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vcelku máš vlastne pravdu.Nad tým sa nevzrušuj,je to bežná schizofrénia,na jednej strane byť niečo,volakto,prostredníctvom auta chcieť ukázať svoj "status".Ak už niet peňazí na prémiovku od novoty,tak si ju kúpiť v predvečer zošrotovania.Lenže ona sa práve dostala do etapy starého človeka,bude žiť na opravách a súčiastkách a na to niet.A kedže to už pár chudobných majitelov v posledných rokoch zažilo,bude to ozaj vážny adept na hrču.Len je to také lákavé stať sa majiteľom nesmierne drahého auta za jeho 3-5% hodnoty.Ale ani vrakovisko nepredáva staré diely za 5%,takže to hrča bude skôr či neskôr,zlepenec z ktorého trčia všade samorezky zo sadrokartónu.Tak sú polepené aj mladšie,a značne lacnejšie autá na SVK ktoré nedosiahnu ani desatinu nákupnej ceny tej 7 -čky
Len keby nechcel byť každý bušák niekým,keď už inde nie,tak aspoň pred krčmovým obecenstvom.Síce sa hovorí že šaty robia človeka,ale neviem o jedinom prípade aby auto z hlupáka urobilo niečo viac.
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

Kujon78 napísal:ako dlho máš ten reduktor ???

tie autá som mal v merku, ešte keď som mal volvo, takže už asi 2 roky tomu budú :-)
cez dva roky, najazdene na tom lpg okolo 45000km zatial

nad legendom kb1/kb2 si rozmyslal??
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Vrakac by mala byt len zalozna moznost k dielom, teda moznost usetrit, lebo kupit auto ktore neviem udrzat pri zivote aj ked maju na vrakaci vypredane a garazmajstri dovolenku, je velky luxus, alebo inak tvorba nehnutelnosti...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

O to ale vobec nejde. Nikto zvas nevie co chce riesit z vrakoviska a hned je kazdy mudry jak radio.. Len som poukazal na veci ktore sa z vrakoviska kupuju aj na novsie auta.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Jasné, že sa dá pomôcť vrakáčom. Ale to je skôr o tom, že mám jedno spoľahlivé auto a toto BMW mám ako druhé auto v rodine ako svojho miláčika, teda si ho rozmaznávam a ak nejde, tak sa vozím na niečom inom.

Tak staré auto jednoducho už nebude na 100 % spoľahlivé :-(
vlastimil213
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2013 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastimil213 »

Umýva ho Lešti ho voskuje ho vysava ho atd napriklad nenecháva ho pred domom ale dáva do garáže atd
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Nie, je to tvoja vizitka tak ako topanky, manikura, ciste oblecenie, slusne vystupovanie atd.

Niekto chodi v monterkach alebo v sustakoch z mileticky za titopade kupene v minulom storoci a nosi sandalky s ponozkami, umyva sa raz za tyzden aby usetril vodu, drzi sa hesla "caste myti - krati ziti", jazdi na fekalnom voze a slovnik ma ako retard s tromi ludovymi.

A niekto si kazdy den kefuje a kremuje topanky, zehli kosele, perie ponozky, kazdy tyzden umyje a vysaje auto, napriek tomu ze su to takisto veci ktore sluzia cloveku - spotrebak, nemusel by sa o ne vobec starat.

Ale tie topanky, auto a oblecenie su najlepsi priklad, o cloveku to dost vypovie aky je bez toho aby musel nieco povedat.

Prvy dojem - auto, druhy dojem po vystupeni zjav a oblecenie cloveka, treti dojem ked otvori usta.
Dojmy su vela a je ich mnoho, ale ten prvy je jediny a najdolezitejsi.

Doma si neutres prach na plazme, nevysypas popolniky, neumyvas riady a hajzel? To su takisto veci ktore ti sluzia.

Cistota veci a poriadok nema u zdraveho vyrovnaneho cloveka s lestenim si ega nic spolocne.
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

camls: neozumiem, čo má spoločné ladenie lpg systému so šteľovaním ventilov. vôbec nič. ventily našteľujem tak či tak a je jedno, v akom stave je splynovač
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Chlapi, naschval som napisal poradie postupnosti, nie dolezitosti :-)

Ze prvy dojem je vzdy vizualny az potom nasleduje intelekt, vyjadrovanie, maniere.
Samozrejme ze dolezitost je presne naopak, ale prvy dojem (ten najdolezitejsi - je vizualny)

Hovori sa ze ak je nieco nejasne tak clovek to vzdy (casto podvedome) sudi resp. Porovna podla seba, cize ste sa "preriekli" ze hoci su dolezitejsie veci ako vyzor aj tak ho vidite ako prvy - co je neodskriepitelna pravda, bez nejakych diskusii, tak ako to ako prislovie ze co z peknej misy ked je prazdna.
Lubos, takych pripadov "pekna schranka, nulovy obsah" je milion pat, ale este raz, cistota a poriadok nema s egom ani nicim inym nic spolocne, a nemyslim si ze stoji velku namahu udrzat si veci na poriadku.
To vyzera ako by si poznal iba dva extremy - navonaneho idiota s perfektnou fazonou a vandraka z nadpriemernym IQ a zarobkom.
A nic medzi tym.
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných