Aké terénne auto kúpiť ?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

potom je tu ešte voľba bezín/ropa. Väčšina rozumne udržiavateľných OFF má 2,5-3l diesle alebo 3-5l benzíny. Nafťáky OK, na to koľko žerú, sa nedá očakávať extra dynamika, no zo skúseností môžem povedať, že z prelomu tisícročia je najsvižnejší diesel DiscoII TD5. Ak benzín, tak 3oj liter je naozaj také minimum čo dokáže ako tak hýbať s 2,5tonami a prekonať odpor 3 diferákov a 2 prevodoviek. A s takým Pajom 3.0i sa dá jazdiť mimo mesta aj za 12. Ak by nevadil plyn (mne áno) tak je to celkom eko jazda aj keď dynamika !? No, škodovica HTP na tom nie je oveľa lepšie. 8 hrncové 4litre a viac, to je presne to, čo tým autám sedí. No spotreba 18 a viac je realita. Keď som kupoval svoju 2. Disco, zháňal som 4,6ku V8. No ukázalo sa, že auto bude jazdiť každý deň, nie len na chalupu a tak som volil zasa diesel. A bomba v kufri je pre mňa absolútne neakceptovateľná a obťažujúca vec. No ak má byť auto využité len príležitostne a primárne dlhšie trasy, tak myslím že 1 nádrž mesačne nikoho nezabije. Tiero autá sa väčšinou kupujú pre radosť a radosť je aj motorizácia. A V8 je nákazlivý, viem o čom hovorím. Jeden mám doma.Aj keď nie OFF, alebo možno práve preto?! ;-)
kiklop263
Príspevky: 671
Dátum registrácie: 26.04.2008 19:45
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiklop263 »

A bomba v kufri je pre mňa absolútne neakceptovateľná a obťažujúca vec
:40bd:

kto by akceptoval bombu v kufri ?! :4090:
-----------------------------------------------------------
teraz vážne.
bomba-plynová nádrž
-----------------------------------------------------------

... ano dosť podstatná otázka. benzín (+ plyn) alebo nafta.
xaxa
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2012 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xaxa »

Neviem ci to tu uz padlo, ale najlepsie terenne auto je firemna ochcafka (alebo z pozicovne) :)
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

No, zopárkrát som to tu už prezentoval. Ku nám na chalupu výde len 4x4 a občas moja firemná oktávka ;-)
Ale to naozaj len občas keď sú absolútne ideálne podmienky, čiže sucho tak meter do hĺbky aby už ani tráva neobsahovala vodu
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Starymotorista napísal:No ja som rozmýšľal niečo okolo Toyoty, Discovery, Jeepu, alebo Pajero, .... .....lebo nemám reálne skúsenosti ani s jedným z nich. ...
Odkial si? Ja Ti môžem umožniť zvezenie na Disco a popri tom hodiť konkrétnejšiu debatu. Aj keď tá moja nie je sériová...
Kamoš má Ford Ranger. Rozumne konštruované auto nenáročné na servis. Je to síce pickup no s plastovou skriňou je uzavretý. V kabíne je tak isto dosť miesta...
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

ja až by som uvažoval ešte niekedy o kúpe terénneho auta tak by som určite myslel na Range Rover Vogue 3.0 TDV6 ako som už upustil od športového Jaguaru a našiel som pre ženu malé mestské auto dosť dlho budem mať čas na rozmýšľanie keďže aj prevážam a ťahám rôzne veci atď. je to na osobnom cite k danému autu ktoré si človek vyberie :3035: ... no určite by ma ani nenapadlo hladieť na niečo také ako dacia duster alebo podobné typy od korejcov radšej priplatiť z každej stránky ale užívať si s tým autom každú jednu sekundu
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

máš môj hlas ;-)

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], uwa421911051166 a 101 neregistrovaných