zvuk prevodovky

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
ivankristof
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 10.09.2019 16:41
Zdieľať na Facebook

zvuk prevodovky

Príspevok od používateľa ivankristof »

ahojte,
je normalne ak manualne prevodovka vydava zvuk ako keby cez seba šli kovove "zubky"? Ak stojim na mieste s vypnutym motorom a hadzem rychlosti tak je počuť potichu taky zvuk. Musim mat otvorene dvere aby som ho pocul. Do aut som totalny laik, mozno to je normalne ak nie opravte ma. Prosim Vas nesikanujte ma tu za moju neznalost :-D

seat leon 2.0tdi 110kw 130 tisic km


Dakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Radením sa presúvajú synchronizačné objímky cez ozubený venček a to vydáva ten zvuk.To je vlastnosť,nie závada.Pokiaľ sa pri používaní (jazde) nič problematické nekoná,radenie je ľahké a bez zvukov,nie je čo riešiť.
Neriešim či je to predčasné alebo nie,ale u tejto generácie si už majiteľia menia prvý raz prevodový olej.Pozor na hlášky o večnosti,na tomto je závislý život prevodovky,neskôr sa to trpko ľutuje ale už to nejde vrátiť.A riešenie je rozhodne iná dimenzia v peniazoch ako ten olej.
ivankristof
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 10.09.2019 16:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivankristof »

dakujem za odpoved mhlavaty, vedel by si mi povedal priblizne kolko by stala vymena oleja v prevodovke na danom aute?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Cena oleja podla toho kde kto nakupuje,práca pod 20 e.-
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných