Zvolavacia akcia 1.6TDI

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

saimonek
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 23.05.2013 23:24
Zdieľať na Facebook

Zvolavacia akcia 1.6TDI

Príspevok od používateľa saimonek »

Pekný deň prajem,

Dostali sme domov obálku s výzvou na úpravu motora 1.6 TDI kvôli diesel Gates. Budu vraj pred sanie montovať nejakú sieťku s cidlom, ktorá ma regulovať prívod vzduchu + softvérová úprava, ktorá by mala zdvihnúť tlak vstrekovania ak som sa dobre dočítal.

Otázka?
Ma niekto s tým skúsenosti ako sa to prejavilo v reálnom používaní auta? Dočítal som to ze maximálny výkon garantujú ale že sa zmení priebeh výkonu. To znamená že to v nízkych otáčkach kapalo, bolo to slabé ako čaj.

Aké možny postih môže nastať ak si to nedam upraviť?

Za každu pomoc veľmi pekne ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to rozumný prístup si vypočuť ohlas na túto vec.Ja osobne by som navštívil aj servis a vyžiadal si informácie ohladom tvojich otázok.V mojom okolí túto dilemu riešili chlapi,a cukli vlastne až v autorizáku kedže tam blekotali čosi, čomu nešlo rozumieť a už vôbec sa o dopadoch nepodarilo nič zistiť.Čiže informácií asi veľa získateľných nebude.Ak človek vychádza z dostupných informácií tak problém podvodu na emisiách bol vlastne režim motora ktorý sa správal tak aby vyhovoval uživateľovi a nebral až taký ohľad na znečistovanie.
Proste preťali odvekú dilemu,ako dosiahnuť vysoký výkon,velmi nízku spotrebu a nízke emisie.Táto snaha nemá ideálné riešenie,má iba kompromisné riešenie.Obetovali znečistovanie a uprednotnili to,čo ľudia sú schopný posúdiť...výkon vedia posúdiť,spotrebu vedia posúdiť,emisie nevedia.
Takže od toho sa dá dosť presne odvodiť akou cestou sa asi bude uberať náprava.Niečo dáme do poriadku z emisiami,ak nás už teda prichytili,ale niečo budeme musieť obetovať a ubrať.A tu sú to už iba dohady čo bude nový kompromis,lebo tu sa už bude iba zahmlievať.Žiadne klamstvo nežije osamotené,jedno klamstvo si vynúti klamať ďalej v iných náväzných veciach.
Ja to vidím skôr ako otázku dôvery či ísť alebo nie.Ja osobne im neverím ani otázku,nieto ešte odpoveď,lebo pekných pár rokov si zo svojimi zákazníkmi vytierajú zadok.
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

No najlepsie bude sa ich priamo v servise opytat...

No a p. Mhlavaty najlepsie je, ze napriek podvodu a vysmechu europskych zakaznikov v style... v USA musime vykupit auta plus vyplatit zakaznikom odskodne, pricom americania si z nich robia srandu a auta im neodovzdavaju uplne, ale odmontuju prislusenstvo a pod. kedze v podmienkach je, ze auto ma byt "len" pojazdne...ano ti "hlupi" americania z ktorych sa akoze vyspela Europa posmieva, pretoze si vraj nevedia vymenit sami ani ziarovku!!! Ano, ti americania, ktorich musia odskodnit... alebo ti hlupi europania, ktori naopak posunuli "uber" auta z dovodu vysokeho dopytu na svetovu jednicku vo vyrobe? Teda ludom nevadi podvod, plne ho akceptuju, nakupuju nadalej a to, ze sa im koncern vysmial do tvare stylom... vy o nic nepridete, lebo vase auta ako jazdene nestratia na hodnote, tak ani ziadne odskodne a ospravedlnenie si nezasluzite....

Tak nam treba akoze mudrim europanom, ho..no dostanu a este ich nadalej veselo podporuju... :d :D
hosa
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 19.04.2012 12:20
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hosa »

Český novinári to pri 1,6 odporúčajú.Tým usmerňovačom v saní sa spresní činnosť váhy.A vstrekovače dostanú nejakú presnejššiu kalibráciu ktorá sa bude vykonávať pri brzdení motorom.
saimonek
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 23.05.2013 23:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa saimonek »

Ano to som čítal ze vraj ta úprava rj je fajn.

Ale na druhu stranu to "udusenie" sania pomocou nejakého čísla a sieťky je vraj totalne zle.

Musim zistit v servise co hrozí. Lebo co to robili chlapíkovi pri servisnej prehliadke a si to nechcel dat,musel podpísať papiere ze si to nedáva a berie na seba zodpovednosť pri problémoch s emisiami v budúcnosti.

Reálne mam pocit že niekedy je lepšie kebyze chodim peši ako mat auto
hosa
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 19.04.2012 12:20
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hosa »

Možno ešte pozriet nejake anglické alebo nemecké fora.Hovorí sa že po úprave ten motor ožil a ide aspon pocitovo lepššie.Jednoducho si nemôžu dovoliť aby zákazník odchádzal po uprave s pocitom že to ide horššie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pocit zákazníka ich zaujíma iba kým zaplatí za auto.A to že bude majiteľ zodpovedný za emisie je zase iba jedna ukážka arogancie keď podvedený bude ešte aj zodpovedný za prioeser do ktorého ho luppi dostali svojim podvodom.Ale niečo tu nesedí.Ten ich podvod mal úkol rozoznať že je auto na emisnej skúške,prepne do režimu v ktorom tej skúške vyhovie,že áno.Tak nech klame stroj tie emisné aj naďalej,prečo by mali byť obavy z emisných skúšok ?! Veď preto tam ten podvod dávali.Klamali vtedy,alebo klamú vtedy aj teraz ?!.Ako som písal,jedno klamstvo si vynucuje raz ďalších.Ano..sprostá Amerika
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

nic netreba podpisovat a hlavne nie pod natlakom.ako uz pisal ujo hlavaty emisnou auto stale prejde ved je tak nastavene nie.na volnobehu aspon 2 liter cr tdi nejde vytocit nad 2500 otackok cize emisna stale tip top.

to sitko nevola sa to nahodou restriktor?kedysi sa take cosi uzivalo v autach podla emisnych noriem sluzilo to na zmensenie priemeru sania.nizsi vykon motora.dal by som si auto odmerat a ak tam nebude 103 kw u 2 litra pootm nech sa aj pzp plati menej.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Ja by som sa zamyslel nad tym, ze pokial mi namontuju cokolvek do sania co mi zmensi jeho svetlost (priechodnost) asi by som nemal ocakavat zvysenie vykonu vsak??? A ziadny software tento fakt nedokaze zmenit.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Síce to znie logicky,ale opak môže byť pravdou.Do detailov sa nechcem púšťať ale ...
Váha vzduchu má svoj tubus a ten má nesmierne premyslený tvar,má sietku ktorá chráni pre vletom cudzieho telieska,má navádzať (usmerňovač ?) vzduchu a všetko je nesmierne vyladené aby sonda merania rýchlosti prúdenia vzduchu merala objektívne v max rozsahu otáčok.Ja často používam pri logovaniach úpravu ktorá v podstate zužuje prietok a zmenšuje priemer približne o 1 mm čo pri priemere cca 70 mm prakticky ani nezbadáš.Ale...účinok je šialený,váha ktorá sa potkýnala kdesi na hodnotách 900-950 v plnom zaťažení má v momente hodnoty 1100 a viac podla výkonovej verzie motora.
Tento nárast (fiktívny,klamaný) má ale za účinok že sa všetko zmení,zrazu RJ dáva plné dávky paliva,zrazu turbína tlačí ako blázon.Ja ti to vyfotím a pošlem do ss, a vyskúšaj si to,skoriguješ to čo si napísal.
Nemec je sviňa,ale nie je technický imbe.c.il.
Ja ti za cca 2 minuty ktoré na zmenu potrebujem dokážem a koľko inak lepšie pôjde "zúžený" priezor sania
sovo
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 10.03.2008 15:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sovo »

Ja by som si to upraviť dal. Po takej afére si podľa mňa VW dobre premyslel ako dotknuté autá upraví, ďalšiu aféru by už asi finančne nezniesol. Táto automobilka aspoň podvod priznala a znáša aj dôsledky, čo si ja vážim. Ostatné automobilky zatiaľ nerobia nič a všetci vedia že takýto podvod z emisiami sa týka asi úplne všetkých!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Môžeš si prd vážiť ak sa podvodník prizná až keď mu už všetko dokážu a ďalej sa nedá zatĺkať.A evidentne si stále neuvedomuješ o čo v celej veci išlo.Čo si napísal je doslova školský príklad slovenského myslenia.Podvod...to sa vždy omluví...a nastúpi slovenská obrana...určite to robia všetci ! Dokonca určite, ale tam kde to asi nie je ale je dokázaný podvod ako hrom,tam si vážiš postoj podvodníka lebo mu dokázali kolosálny podfuk.Z teba musí mať plukovník aj kapitán ozaj radosť.
sovo
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 10.03.2008 15:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sovo »

Lakinoo - to ma teší.
Že som ja vôbec dačo napísal
saimonek
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 23.05.2013 23:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa saimonek »

Ako píše pán mhkavaty. Presne sa to vola usmerňovac prúdenia vzduchu, ktorý majú namontovať. V servise mi oznámili ze mi vedia garantovať maximálny výkon. Záruku mi však nato žiadnu nedajú a nevedia mi garantovať priebeh výkonu.

Pan mi este dodal ze je to len a len na nás, že môže to zatiaľ odložiť a aj o pol roka mi to spravia bezplatne (len aby). Včera tam vraj jeden taký motor robili a do konca týždňa ich majú zopár spraviť . Zatiaľ sa nik sťažovať nebol. Bohuzial pre mna je to malo výpovedná hodnota, keďže reálne prešiel jeden den je príliš málo nato aby sa ukázali pripadne problémy
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavilion »

Tiež som si našiel takýto papierik v schránke na akciu úpravu r.j. ale rozhodol som sa že tam nepôjdem,autičko mi slúži ako má, tak nemám ani najmenší dôvod niečo riešiť a nemyslím si že by ma niekto donútil to zmeniť.(zatial)
Známy mi robí v autorizáku a ked som sa spítal čo sa tam vlastne mení tak mi povedal že sa upravuje r.j. ale čo konkrétne tak mi nevedel odpovedať.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 63 neregistrovaných